Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Setkání a cestování

Setkání a cestování Velká a malá - oficiální a soukromá.. Jak a kam cestovat s vlčákem...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 19-03-2012, 21:34   #21
Janiz
Junior Member
 
Janiz's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 237
Default

Kdy je krmení vlků nevim, jednou jsme ho viděli, nebylo to komentované krmení a bylo někdy po poledni, řekla bych dřív než 15,15, ale to byl taky leden, to v 15,15 je skoro tma..
A že by vlky v Praze měli rušit, to taky nevim, ale to by byla velká škoda!!!!
__________________
CHS Norský vlk
www.vlcanda.estranky.cz
http://vlcanda.rajce.idnes.cz/
Janiz jest offline   Reply With Quote
Old 19-03-2012, 21:49   #22
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

no, ono to tomu i nasvědčuje. Lobo umřel, Boja je kastrovaná, takže možná čekají až smečka dožije...taky mi to přijde jako velká škoda. Už tam asi nebudu pak chodit, jiný zvířata mě zase tak moc nezajímají....
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 20-03-2012, 11:37   #23
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

Quote:
Originally Posted by mellorn View Post
no, ono to tomu i nasvědčuje. Lobo umřel, Boja je kastrovaná, takže možná čekají až smečka dožije...taky mi to přijde jako velká škoda. Už tam asi nebudu pak chodit, jiný zvířata mě zase tak moc nezajímají....
Já nevim, ale mě je jich v té zoo spíš líto. Mají malý výběh. To není kritika zoo, na to kolik mají prostoru ostatní zvířata na tom nejsou vlci až zas tak špatně, ale obecně vlk prostě potřebuje prostor, podle mě tam ta zvířata šťastná nejsou. To spíš jsem pro nějaké ty obrovské zooparky, kde si vlci žijí na několika hektarech-jen jsem o tom četla, tak nevím, jak to vypadá ve skutečnosti, ale co se mě týče, zoo považuji spíš za zábavu pro lidi a opodstatněnou jen u druhů, které ve volné přírodě již vyhynuli nebo jsou kriticky ohrožení a fatk ten chov nejde řešit jinak-případně jim zoo dokáže zajistit patřičné podmínky.
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote
Old 20-03-2012, 13:33   #24
Romana
Junior Member
 
Romana's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Location: Praha 8
Posts: 70
Default

na netu to mají vždy správně... krmení jsme viděli na podzim a začne až od dubna... oni jsou vlci stejně vzhůru a když žerou, tak jen stojí pořádají lusy masa, takhle se chodí dívat ke sklu na psy a tak...
__________________

http://darkness.wbs.cz
Romana jest offline   Reply With Quote
Old 20-03-2012, 14:29   #25
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

Quote:
Originally Posted by Vlkodlak View Post
Já nevim, ale mě je jich v té zoo spíš líto. Mají malý výběh. To není kritika zoo, na to kolik mají prostoru ostatní zvířata na tom nejsou vlci až zas tak špatně, ale obecně vlk prostě potřebuje prostor, podle mě tam ta zvířata šťastná nejsou. To spíš jsem pro nějaké ty obrovské zooparky, kde si vlci žijí na několika hektarech-jen jsem o tom četla, tak nevím, jak to vypadá ve skutečnosti, ale co se mě týče, zoo považuji spíš za zábavu pro lidi a opodstatněnou jen u druhů, které ve volné přírodě již vyhynuli nebo jsou kriticky ohrožení a fatk ten chov nejde řešit jinak-případně jim zoo dokáže zajistit patřičné podmínky.
jiste ze nekolikahektravy pozemek je lepsi, ale jak jsem se dozvedela od Tanji Askani na prednascce , porad je to male uzemi a dospivajici vlci, tak od 4 let se budou i na nekolika hektarech napadat, protoze by potrebovali mnohem vetsi uzemi, aby mohli odejit. Ad maly vybeh v Praze....Pokud jsou to vlci odchovani uz v zajeti a nikdy nepoznali svobodu volneho prostoru, myslim, ze zas tak jim to asi nevadi.Neznaji nic jineho....
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 20-03-2012, 14:45   #26
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Bohužel... ta smečka byla špatně poskládaná... dokud byl Lobo ještě v plný síle, tak OK, ale v tom výběho prostě nemá ani poražený vlk kam utéct. Nejdřív to takhle odnesla omega, potom Lobo a co jsem tam byl naposled, tak z těch tří bratrů co zůstali se jeden stal jasnou omegou (už jen podle toho jak vypadá jeho čumák) a ostatní dva jsem vůbec nepochopil jak na tom spolu jsou. Přišlo mi, že se zatím jeden druhému vyhýbají dokud tam nezůstanou sami dva.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 20-03-2012, 14:56   #27
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

Quote:
Originally Posted by mellorn View Post
jiste ze nekolikahektravy pozemek je lepsi, ale jak jsem se dozvedela od Tanji Askani na prednascce , porad je to male uzemi a dospivajici vlci, tak od 4 let se budou i na nekolika hektarech napadat, protoze by potrebovali mnohem vetsi uzemi, aby mohli odejit. Ad maly vybeh v Praze....Pokud jsou to vlci odchovani uz v zajeti a nikdy nepoznali svobodu volneho prostoru, myslim, ze zas tak jim to asi nevadi.Neznaji nic jineho....
No tos neviděla výraz vlka v olomoucký zoo, jak běhal podél plotu tam a zpátky po vyšlapaný cestičce, podle mě mu to teda vadilo, akorát asi nevěděl co...Jasně že i několik hektarů je málo a ideální je přirozené prostředí, ale bavíme se o chovu v zajetí. Podle mě ja malý výběh v zoo pro vlka trápení a ač je mám ráda, nevadí mi, že tam smečku zruší. Ale to není tématem tohoto vlákna, tak si nenechte kazit těšení na návštěvu zoo
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote
Old 20-03-2012, 15:14   #28
Romana
Junior Member
 
Romana's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Location: Praha 8
Posts: 70
Default

já myslela, že se tu budem domlouvat na sraze v Zoo a ne o tom, jak se tam žije vlkům, stejně s tím nikdo z nás nic nejspíš neudělá... Nějak pořádně nevím, jestli Lucka, Roman, nebo vlkodlak vůbec půjdou taky...
__________________

http://darkness.wbs.cz
Romana jest offline   Reply With Quote
Old 20-03-2012, 16:33   #29
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

Quote:
Originally Posted by Romana View Post
já myslela, že se tu budem domlouvat na sraze v Zoo a ne o tom, jak se tam žije vlkům, stejně s tím nikdo z nás nic nejspíš neudělá... Nějak pořádně nevím, jestli Lucka, Roman, nebo vlkodlak vůbec půjdou taky...
Nene, nepůjdeme, ale užijte si to
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote
Old 20-03-2012, 17:34   #30
Dagmar
Junior Member
 
Dagmar's Avatar
 
Join Date: Sep 2011
Location: Praha-východ, Telč
Posts: 85
Default

Ahoj, volala jsem do ZOO, protože na netu jsem info nenašla a krmení vlků se teď nekoná.
Pokud vám to nebude vadit, tak bychom sraz nechali na 13. hodinu před jižní bránou do ZOO. Pokud budete chtít společně vyvenčit pesany, aby se chovali mravně, sraz bude na stejném místě ve 12 hodin.
Vypadá to zatím na hezký víkend.
Těšíme se.
Dagmar jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2012, 10:16   #31
Roxa
Junior Member
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 2
Post

Ahoj, my také přijedeme - Sára (Charisma z Věrné smečky) a naše kamarádka Eva s Nordem (Ecco Sotis)
Pavel
Roxa jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2012, 11:46   #32
Jana Zítková
z Podřipské samoty
 
Jana Zítková's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Roudnice nad Labem
Posts: 85
Default

Tak my nakonec nepřijdem, zapoměla jsem že máme na neděli zaplacenej coursing. Tak snad příště.
__________________

Chovatelská stanice z Podřipské samoty
http://www.zpodripskesamoty.cz
www.facebook.com/CeskoslovenskyVlcakZPodripskeSamoty
Jana Zítková jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2012, 11:59   #33
Romana
Junior Member
 
Romana's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Location: Praha 8
Posts: 70
Default

A určitě nechcete posunout ten sraz aspoň o hodinu? Po obědě se tam nahrne vždycky hromada lidí... Minule jsme šli v 11h a na počítadle bylo kolem 2000 lidí, když jsme šli kolem počítadla cca ve 13h bylo tam najednou 5000 lidí, kolem 13h tam opravdu vyráží spousta rodin...
__________________

http://darkness.wbs.cz
Romana jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2012, 17:32   #34
Janiz
Junior Member
 
Janiz's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 237
Default

Já bych taky byla pro dřív. A i pokud se to neposune tak asi dřív přijdeme a na zbytek pak počkáme z druhý strany vchodu(zevnitř)
__________________
CHS Norský vlk
www.vlcanda.estranky.cz
http://vlcanda.rajce.idnes.cz/
Janiz jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2012, 17:40   #35
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

no mi máme sraz v 10:30 na dejvický, takže se snad nějak do zoo dokodrkotáme ( jdeme pešky)
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 23-03-2012, 19:43   #36
Dagmar
Junior Member
 
Dagmar's Avatar
 
Join Date: Sep 2011
Location: Praha-východ, Telč
Posts: 85
Default

V neděli 25.3. platí sraz ve 13 hodin před jižní bránou do ZOO. Pokud budete chtít společně vyvenčit pesany, aby se chovali mravně, sraz bude na stejném místě ve 12 hodin.
Dagmar jest offline   Reply With Quote
Old 25-03-2012, 20:56   #37
Dagmar
Junior Member
 
Dagmar's Avatar
 
Join Date: Sep 2011
Location: Praha-východ, Telč
Posts: 85
Default

Ahoj ahoj ahoj, moc děkuji všem účastníkům dnešní akce. Počasí nám přálo a účast byla skutečně hojná. Doufám, že se procházka líbila dvounožcům i všem vašim chlupáčům.
Budeme se těšit na další setkání - pravděpodobně akce v Roudnici a pak určitě 1.5. výlet na Říp.

Tady je pár fotek od nás. Přejeme všem krásné jaro.

http://finoffroad.rajce.idnes.cz/26...._s_vlky_v_ZOO/
Dagmar jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org