Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Wychowanie i charakter

Wychowanie i charakter Jak poradzić sobie ze szczeniakiem, najczęstsze problemy z CzW, jak je rozwiązać, ....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 24-11-2010, 21:44   #1
Kubryk
Junior Member
 
Kubryk's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Location: Stara Wieś k. Nadarzyna
Posts: 20
Default Elektryczny pastuch

Witam,

Czy ktoś z Was używa? Jeżeli tak to bardzo prosze o opinię i markę sprzetu. Właśnie przymierzamy się do zakupu i mamy mały problem z wyborem
Kubryk jest offline   Reply With Quote
Old 24-11-2010, 22:13   #2
Galicja
Galicyjski Wilk
 
Galicja's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Kraków
Posts: 1,124
Default

kiedyś temat był poruszany
Ja za swojej strony mogę tylko powiedzieć że używałam pastucha przez około rok. Miałam taki na baterię, ale to się nie opłaca, polecam sieciowe, oraz drut zamiast tasiemki. Pod tasiemką Dona przechodziła, miała za grube futro
__________________
http://www.galicyjskiwilk.pl/
Galicja jest offline   Reply With Quote
Old 05-11-2011, 00:23   #3
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

podnosze temat. Potrzebuje szybko zabezpieczyc ogrodzenie przed gigantami mojego psa. Ktos moze cos polecic? Czy mozna instalację w prosty sposob zrobic samemu? Jesli tak, to jak?
anula jest offline   Reply With Quote
Old 05-11-2011, 10:30   #4
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

A ja przestrzegam przed elektryką jako taką. Nie wiem, jak to dokładnie działa z punktu widzenia fizyki, ale znajomi z Błoń omal nie załatwili swojego psiura... stał w kałuży wody przylepiony do drutu i kopało go i kopało, nie mógł się biduś nawet ruszyć... Przeżył, bo młody, wielki, ze zdrowym sercem i szybko zauważyli, że coś nie tak...
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 05-11-2011, 10:49   #5
Kubryk
Junior Member
 
Kubryk's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Location: Stara Wieś k. Nadarzyna
Posts: 20
Default

Mamy pastucha Num'axes Canifugue od roku i jesteśmy zachwyceni. Pies szybko załapał o co chodzi i wystarczy dźwięk ostrzegawczy. Oczywiście jak na wilczaka przystało, ten pies cały czas myśli kombinuje, wystarczy, że coś jest nie tak, że np nie ma prądu, że wyładuje się obroża itp. i po 10 minutach jest już na działce obok. W każdym razie, ucieczki się skończyły i pies jest bezpieczniejszy i okolica i sąsiedzi Naprawdę polecam!
Kubryk jest offline   Reply With Quote
Old 05-11-2011, 10:53   #6
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by Kubryk View Post
Mamy pastucha Num'axes Canifugue od roku i jesteśmy zachwyceni. Pies szybko załapał o co chodzi i wystarczy dźwięk ostrzegawczy. Oczywiście jak na wilczaka przystało, ten pies cały czas myśli kombinuje, wystarczy, że coś jest nie tak, że np nie ma prądu, że wyładuje się obroża itp. i po 10 minutach jest już na działce obok. W każdym razie, ucieczki się skończyły i pies jest bezpieczniejszy i okolica i sąsiedzi Naprawdę polecam!
Mi raczej chodzi o tradycyjne ogrodzenie z linką/taśmą, a nie obrożę elektryczną.
anula jest offline   Reply With Quote
Old 05-11-2011, 17:46   #7
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Ania, chcesz powiedzieć, że...stało się? Biesiak zmierzył wysokość ogrodzenia?
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 05-11-2011, 17:52   #8
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Ania, chcesz powiedzieć, że...stało się? Biesiak zmierzył wysokość ogrodzenia?
tak jakby. Szczegoly opowiem, jak sie spotkamy...
Mixow sie nie spodziewam, na siurku nie widac sladow używania
anula jest offline   Reply With Quote
Old 05-11-2011, 18:51   #9
Spider
Spiderwolf
 
Spider's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Jasienica
Posts: 360
Default

Witam.My używamy pastucha od 4-ech miesięcy .Skończyło się rozplatanie siatki(a co noc była nowa dziura) i sucz goniąca po wsi.Pastuch jest podłączony do akumulatora samochodowego w szczelnym plastikowym pudle na zabawki.ogród jest zabezpieczony cały ,w około,cienkim drucikiem w którym "płynie"prąd o niskim natężeniu.firmy nie pamiętam ale kupiony na allegro za 250zł.Suka wlazła na niego trzy razy i wystarczyło,do płotu już nie podchodzi.Ostatnio,dla próby pastucha wyłączyliśmy i spokój zero kombinowaniaNawet nowe rośliny posadziłam "odgrodziłam" zwykłym sznurkiem i nie zjada ich.Polecam dla psów mocno kombinujących.Pozdrawiam.SpiderkaA pastuch był wyłączony 2tyg
Spider jest offline   Reply With Quote
Old 06-11-2011, 00:01   #10
anetawron
Licho nie śpi...
 
anetawron's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Location: Kanie
Posts: 490
Send a message via ICQ to anetawron
Default

U nas w wieku największego rozrabiactwa pastuch (taki z taśmami) sprawdzał się średnio - dziady kładły się przy elektryzatorze i słuchały czy "cyka"... Jak nie działał (bo zapomniałam włączyć, nie było prądu itp) w pięć minut patrolowały działkę sąsiadów. Do tego Licho przy działającym elektryzatorze podchodził do taśmy z zadartą kitą i często z nią dyskutował
anetawron jest offline   Reply With Quote
Old 06-11-2011, 09:48   #11
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Quote:
Originally Posted by anetawron View Post
Do tego Licho przy działającym elektryzatorze podchodził do taśmy z zadartą kitą i często z nią dyskutował
A udało mu się ją (taśmę) kiedyś przekonać, że jak nie przestanie "cykać", to jej spuści taaaakie manto, że popamięta?
Wilczaki MAJĄ pomysły.
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 06-11-2011, 10:52   #12
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Ja potrzebuje zabezpieczyc tylko pewien odcinek siatki. Czy tasma/linka musi biec po calej dlugosci ogrodzenia, razem z brama? Nie znam sie na elektryce, ale cos mi sie tam tlucze w glowie o obiegu zamknietym itp...
I jaka moc dobrac do wilczaka - duzy pies czy dzik? ()
anula jest offline   Reply With Quote
Old 06-11-2011, 11:33   #13
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by anula View Post
Ja potrzebuje zabezpieczyc tylko pewien odcinek siatki. Czy tasma/linka musi biec po calej dlugosci ogrodzenia, razem z brama? Nie znam sie na elektryce, ale cos mi sie tam tlucze w glowie o obiegu zamknietym itp...
I jaka moc dobrac do wilczaka - duzy pies czy dzik? ()
Zamknąć obieg możesz prowadząc przewód po obrysie danego odcinka (góra, boki, dół). Poza tym pamietaj, że Bies wie co oznacza biała taśma, wystarczyło mu dwa razy aby skojarzył, wiec jest duża szansa, że minimalne napięcie go skutecznie powstrzyma.
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 06-11-2011, 16:35   #14
krzyg
Dziad Borowy
 
krzyg's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 76
Send a message via Skype™ to krzyg
Default

Quote:
Originally Posted by anula View Post
Ja potrzebuje zabezpieczyc tylko pewien odcinek siatki. Czy tasma/linka musi biec po calej dlugosci ogrodzenia, razem z brama? Nie znam sie na elektryce, ale cos mi sie tam tlucze w glowie o obiegu zamknietym itp...
Przeglądałem kiedyś instrukcję do 'krowiego' pastucha i jeśli dobrze pamiętam to idea była taka, że na taśmę/drut idzie jeden biegun a drugi do ziemi. Prąd płynie jedynie wtedy gdy dojdzie do zwarcia - czyli gdy wilczak/krowa stojąc na ziemi dotknie drutu. Nie wydaje mi się żeby taśma musiała tworzyć pętlę ale nie będę się upierał - może w innych pastuchach jest to inaczej rozwiązane.
__________________
There is no reality -- only our own order imposed on everything.
Basic Bene Gesserit Dictum
krzyg jest offline   Reply With Quote
Old 06-11-2011, 18:10   #15
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

tak jak ktos ma w podpisie "pierwszy cios musi byc mocny by zaoszczedzic kolejnych".
Nie robi sie obwodu zamknietego-mozna robic tez rozgalezienia.
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 06-11-2011, 19:18   #16
konek
Member
 
konek's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bystrzejowice
Posts: 712
Send a message via Skype™ to konek
Default

My mamy pastucha odkąd Ereshka pojęła co to są kury sąsiadki, czyli od ponad 4 lat. A jak poszła za kurką to i Maxio poszedł na spacer. Sprawdza się bardzo również w przypadku wałęsających się po wsi psów którym oba nasze wilczaki bardzo chciałyby przetrzepać skórę. Ereshka startuje wtedy robić podkop pod siatką i dostaje w nos. wystarczy potem aby sama taśma wisiała bez prądu i pies wie co to znaczy. Chociaż pierwsze spotkanie Ereshki z pastuchem wprawiło nas w osłupienie bo malutka siedziała i go gryzła wykrzywiając się niemiłosiernie. Byłam przekonana, ze nie jest podłączony i ja oberwałam sprawdzając. Nasz pastuch nie ma obwodu zamkniętego mamy go tylko z dwóch stron ale stanowią jedną całość czyli nad bramą przewód jest w górze (mamy drzewa i to nam pomaga go przeciągnąć 3 m nad bramą). mamy podłączony do sieci poprzez transformator do urządzenia imitującego impulsy o napięciu ok. 10 tyś wolt ale znikomym amperaaży. kupiony w sklepie rolniczym Agroma. najważniejsze aby taśmy w których płynie prąd nie były uziemione. w związku z tym zawieszone są na plastikowych specjalnych do tego słupkach. w każdej chwili możemy go wyłączyć tak jak światło wyłącznikiem. bateria starczała nam na jakieś 5 m-cy a kosztowala ok. 100 zl. W zimie praktycznie nie stosujemy w ogóle bo snieg lezy wysoko przy siatce i pokusy na podkopy mniej. W ogóle im wilczak starszy tym bardziej trzyma się domu. Tylko te kury.
__________________
http://henrykowka.wolfdog.org/
konek jest offline   Reply With Quote
Old 06-11-2011, 19:42   #17
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by konek View Post
W zimie praktycznie nie stosujemy w ogóle bo snieg lezy wysoko przy siatce i pokusy na podkopy mniej. W ogóle im wilczak starszy tym bardziej trzyma się domu. Tylko te kury.
Ha ha, w zimie sniegu wiecej, zaspy przy plocie, przeskoczyc latwiej

widzialam miot pewnej suczki, dla ktorej kawaler z sasiedniej posesji przeskoczyl plot
Kawaler byl wysokosci jamnika, plot mial 1,5 m wysokosci, ale zima byla bardzo sniezna
No i zasiał chłopak...
anula jest offline   Reply With Quote
Old 06-11-2011, 19:53   #18
konek
Member
 
konek's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bystrzejowice
Posts: 712
Send a message via Skype™ to konek
Default

ha, ha u nas płot ma minimum 2,20 m Poza tym jak mamy na swoim terenie cieczkę to jakby jakiś po sąsiedzku się zakradł to Ereshka w kojcu, Max na wolności i wróżę intruzowi 3 sekundy życia.
__________________
http://henrykowka.wolfdog.org/

Last edited by konek; 06-11-2011 at 19:59.
konek jest offline   Reply With Quote
Old 28-01-2012, 11:44   #19
maria
Junior Member
 
maria's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 170
Default

zastosowałam raz takie ogrodzenie elektryczne, że pies miał na szyi nadajnik, wokół ogrodzenia był rozciągnięty kabel. gdy pies zbliżał się do ogrodzenia, obroża wysyłała dźwiękowy sygnał ostrzegawczy, a przy przekraczaniu kabla wysyłała impuls elektryczny. przestałam to szybko stosować bo gdy za ogrodzeniem pokusa była nie do odparcia, to i tak je przeskakiwała, impuls nie robił wtedy najmniejszego wrażenia, natomiast podczas zabaw na podwórku wiele traciłyśmy, bo uważała, żeby nie przekroczyc bariery, więc połowa entuzjazmu z zabawy stracona... tego rozwiązania nie polecam. może to miałoby sens jesli teren jest hektarowym kwadratem... ja zużyłam 600m kabla, w środku stał dom, terenu do szaleństw nie zostało wiele, ciągle pies był przy ogrodzeniu, obroża ciągle piszczała... w normalnych warunkach to ogrodzenie się nie sprawdza.
maria jest offline   Reply With Quote
Old 28-01-2012, 15:15   #20
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

ale ja pytalam o pastucha, a nie o obroze elektryczna...
anula jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 18:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org