Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > ČSV v nouzi

ČSV v nouzi ČSV hledající nový domov: psi s průkazem původu, ale také psi, co jako vlčáci vypadají, kteří na své nové pány čekají v útulcích...

Closed Thread
 
Thread Tools Display Modes
Old 21-05-2010, 11:05   #21
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Když to je Karle spíš pro slováky...Já nevím o nikom, kdo by si jel k Nitře....
Hanka jest offline  
Old 21-05-2010, 11:08   #22
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

áno ide tu o pomoc, ale z predchádzajúcich skúseností, bol aj príspevok o psoch z Bratislavy zmazaný, pretože to neboli psy s PP. išlo o potomkov papierovej feny, ktorá sa spárila s NO a vytvorili so štencami svorku. takže asi preto sa rozoberá, či je to čsv alebo nie. alebo sa mýlim?
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline  
Old 21-05-2010, 11:25   #23
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Karel - jde tady o to, že naše stránky nejsou určeny pro pomoc křížencům, ale jen psům s PP.
Leila - ano, přesně tak
Pavel jest offline  
Old 22-05-2010, 21:24   #24
Bára
Junior Member
 
Bára's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Prague
Posts: 137
Default

Můžu se zeptat, proč pomoc jen pro psy s papíry?
Bára jest offline  
Old 22-05-2010, 22:04   #25
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Bára View Post
Můžu se zeptat, proč pomoc jen pro psy s papíry?
Už to tady bylo probíráno několikrát. Náš server je o chovu československých vlčáků, tedy o čistokrevných psech, tedy o psech s PP. Majitelé tohoto serveru jsou vesměs chovatelé, registrovaní u FCI. Zápisní řád ČMKU, který vychází z předpisů a doporučení FCI jasně už ve své preambuli v bodě 3. říká :

"S chovatelstvím je neslučitelný chov jakéhokoli plemene bez průkazu původu FCI. Dále obchod se psy a podpora tohoto konání."

Obdobný bod je obsažen i v Zápisním a chovatelském řádu KCHČSV v ČR, z jehož dokumentů pravidla tohoto serveru historicky vznikla. Protože porušení tohoto bodu je důvodem k sankcím proti registrovaným chovatelům, dodržujeme ho i na těchto stránkách. Nikomu nechci sahat do svědomí, ale zcela jistě by měli majitelé ČsV s PP (a ještě více chovatelé) tyhle nejzákladnější pravidla chovatelského klubu a ČMKU alespoň rámcově znát.
Ano, i za osvojení si psa bez PP nebo pomoc při tom lze chovateli FCI teoreticky uložit trest, protože to je podpora chovu psů bez PP (pokud psy nebude kam umisťovat, nebude většina množitelů bezpapíráků mít motivaci je množit a vydělávat).
Takže tento server je POUZE o psech s PP, ať už někdo polemizuje o tom, že existují i čistokrevná zvířata bez PP. Pro nás je čistokrevným ČsV jen ten, který má PP.
Pavel jest offline  
Old 22-05-2010, 22:04   #26
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Bára View Post
Můžu se zeptat, proč pomoc jen pro psy s papíry?
To je skoro filosofická otázka ....
__________________
Daniela

CDaniela jest offline  
Old 22-05-2010, 22:30   #27
Bára
Junior Member
 
Bára's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Prague
Posts: 137
Default

Aha, tak já jsem tu nová a žádné takové pravidlo jsem nečetla.

Ale myslím si, že když si beru pejska z útulku, tak tím nepodporuju množitele, ale zachraňuju pouze psa (pejsek z útulku mi nedávno umřel a já sama jsem zastánce chovu psů s papíry...)

To je jakobych podporovala množitele jen proto, že na ulici leží pejsek a já se ho ujmu...

Tím směřuji k tomu, že množitelé množí kvůli penězům, tedy lidem, kteří jim platí za štěňata..a to nikdo, kdo si bere už odkopnutého pejska, nedělá...
Bára jest offline  
Old 22-05-2010, 22:32   #28
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Báro, vůbec s Tebou nepolemizuju. Samozřejmě zachraňuj, ujímej se pejsků. Ale na našem serveru se prostě nepodporují. Na to jsou stovky jiných stránek. My jsme pouze o ČsV s PP.
Pavel jest offline  
Old 23-05-2010, 09:10   #29
Helenasotis
Junior Member
 
Helenasotis's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Location: Zdiby
Posts: 333
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Ano, i za osvojení si psa bez PP nebo pomoc při tom lze chovateli FCI teoreticky uložit trest, protože to je podpora chovu psů bez PP (pokud psy nebude kam umisťovat, nebude většina množitelů bezpapíráků mít motivaci je množit a vydělávat)
Pavle, promiň, ale tohle už mi přijde jako hodně přitažené za vlasy a v mnoha případech mi to vaše pravidlo (nebo spíše jeho uplatňování v praxi) připadá jako postavené na hlavu.
Proč se tedy zcela běžně na sekčních výstavách (vlastně jedněch z nejprestižnějších chovatelských a výstavních akcí v roce) nabízejí pejsci z útulků??? Pejsci v drtivé většině bez PP? Útulky mají na výstavišti svůj vyhrazený prostor s umístěnou propagací a nezřídka je na tuto nabídku upozorňováno i výstavním rozhlasem.
Výstavy jsou rovněž pouze pro psy s PP (jsou přehlídkou chovatelské práce), dokonce pro psy s PP ještě za přísných pravidel (nesmí tam psi kupírovaní, agresívní, háravé feny), ale přesto se zde pro pejsky v nouzi prostor najde... (Nebo má FCI vytáhnout do boje proti pořadatelům výstav za tento počin? Či má dokonce někdo "číhat" u těchto nabídek a jakmile legitimuje nějakého chovatele FCI, který si právě vybral psa z nabídky, zavede proti němu sankce?)

Chápu naprostou neochotu podporovat přímo či nepřímo nabídku štěňat bez PP. Nechápu ale neochotu pomoct dospělému jedinci, který se ocitl v nouzi a navíc není ani prokazatelné, že vůbec bez PP je... (prosím, nepiš mi, že je to to samé - není a každý rozumný člověk mezi tím ten rozdíl vnímá).
__________________


Last edited by Helenasotis; 23-05-2010 at 09:13.
Helenasotis jest offline  
Old 23-05-2010, 09:37   #30
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Helenasotis View Post
Pavle, promiň, ale tohle už mi přijde jako hodně přitažené za vlasy
Napsal jsem extrémni a hypotetický příklad (všimni si slůvka "teoreticky"). Přečti si ještě jednou znění tohoto bodu v zápisním řádu ČMKU a KCHČSV. Myslím, že je jednoznačný.

Quote:
Originally Posted by Helenasotis View Post
Proč se tedy zcela běžně na sekčních výstavách (vlastně jedněch z nejprestižnějších chovatelských a výstavních akcí v roce) nabízejí pejsci z útulků??? Pejsci v drtivé většině bez PP? Útulky mají na výstavišti svůj vyhrazený prostor s umístěnou propagací a nezřídka je na tuto nabídku upozorňováno i výstavním rozhlasem.
To, že se nedodržují pravidla ještě neznamená, že neexistují. Příkladem masového nedodržování pravidel je udělování hodnotících známek na výstavách. Stačí si přečíst jakému zvířeti se má zadávat známka "výborný" a "velmi dobrý" a zjistíš, že populace psů jsou, podle výstavních hodnocení, na naprosto špičkové úrovni a většina zvířat se blíží ideálu plemene .

Quote:
Originally Posted by Helenasotis View Post
Chápu naprostou neochotu podporovat přímo či nepřímo nabídku štěňat bez PP. Nechápu ale neochotu pomoct dospělému jedinci, který se ocitl v nouzi a navíc není ani prokazatelné, že vůbec bez PP je... (prosím, nepiš mi, že je to to samé - není a každý rozumný člověk mezi tím ten rozdíl vnímá).
Ano, neustále balancujeme na hraně. Protože většinou není jasné, zda pes v útulku je s PP nebo ne. Ale máme zkušenost tu, že pokud tady povolíme takové nabídky bez problémů, bude to tu zaplaveno nabídkami bezpapíráků. Jednou probíhala diskuze o krmení a my jsme nemazali odkazy na stránky výrobců krmiv. Když někteří zjistili, že jsme tam nechali 2 odkazy, začala smršť příspěvků typu "A taky velmi špičkové a doporučené pro ČsV je krmivo http://www.zradlo.tv.".
Fórum je pěkná věc, ale jestli má zůstat přehledné a informativní, musí se poměrně přísně regulovat. A funkce admina fóra, to je hodně času, práce a neobliba u lidí. Takže prostě super vděčná pomoc majitelům ČsV ...
Pavel jest offline  
Old 24-05-2010, 09:39   #31
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post

Ano, neustále balancujeme na hraně. Protože většinou není jasné, zda pes v útulku je s PP nebo ne. Ale máme zkušenost tu, že pokud tady povolíme takové nabídky bez problémů, bude to tu zaplaveno nabídkami bezpapíráků. Jednou probíhala diskuze o krmení a my jsme nemazali odkazy na stránky výrobců krmiv. Když někteří zjistili, že jsme tam nechali 2 odkazy, začala smršť příspěvků typu "A taky velmi špičkové a doporučené pro ČsV je krmivo http://www.zradlo.tv.".
Fórum je pěkná věc, ale jestli má zůstat přehledné a informativní, musí se poměrně přísně regulovat. A funkce admina fóra, to je hodně času, práce a neobliba u lidí. Takže prostě super vděčná pomoc majitelům ČsV ...
Já myslím, že by si čsv opuštění v útulcích zasloužili svou rubriku. Ať s PP nebo bez. Věřím, že většina uživatelů tohoto webu by byla pro. A web je přece v první řadě pro nás, ne? Alespoň v mých očích by know-how těchto stránek hodně stouplo.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline  
Old 24-05-2010, 10:58   #32
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Já myslím, že by si čsv opuštění v útulcích zasloužili svou rubriku. Ať s PP nebo bez. Věřím, že většina uživatelů tohoto webu by byla pro. A web je přece v první řadě pro nás, ne? Alespoň v mých očích by know-how těchto stránek hodně stouplo.
Ti s PP tady rubriku mají - "ČsV hledající nový domov" (přesto to někteří nechápou a zakládáají fóra s jejich nabídkami). A skutečně nelze pustit si sem nabídky psů bez PP. Jak a kdo potom bude hodnotit, co je ČsV a co už ne ? To je cesta k zahlcení webu kvantem nabídek bezpapírových kříženců.
A ruku na srdce, proč by tady vůbec měly být nabídky na psy bez PP ? Tenhle server má pomáhat plemeni a chovatelům, proč tady brát šance papírovým psům, odchovaným seriózními chovateli. Tím, že sem budeme dávat nabídky bezpapíráků, tak snižujeme šance, najít pro štěňata i dospělé psy s PP majitele. erverů s nabídkou bezpapíráků je plno, tak kdo chce pomoci kříženci, ať se obrátí tam.
Pavel jest offline  
Old 24-05-2010, 14:12   #33
Tyger
Junior Member
 
Tyger's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Praha
Posts: 185
Default

Když to tady tak občas čtu mám pocit, jakoby pro některé lidi pes bez PP ani nebyl pes, někdy možná témeř ani ne hodným žít, i když je to čsv nebo kříženec čsv nebo cokoli jiného. A je to smutné.
Áno, mám papíraka, ale kdyby jsem měla toho jistého bez papíru, je mi to šuma fuk. Pro mně osobně je to jenom papír, který mi dáva o pár možností více, co se psem. Ale je to můj pes a nemám ho proto jestli má nebo nemá "modrou" krev. I když docela chápu, proč se odsuzuje podpora chovu psů bez PP, někdy mám pocit, že někteří chovatele šíri každej rok štěňata s PP jen proto, aby z toho měli peníze, čili jim ani nejde o psy ale především o zisk. A pak se nečuduji, že můžou nastat problémy s jejím umísťovaním. Protože znám kopec lidi, kteří by jsi 100x raději vzali bezpapiráka z útulku kterého nikdo nechce jen proto, že se bohužel nenarodil papírovým rodičům, jako by měli mít psa s PP, kterých narození je vlastně předem řízeno. Proto souhlasím s těmi, kteří si myslí, že by i Čsv bez PP měli mít tady své místo...
Tyger jest offline  
Old 24-05-2010, 16:55   #34
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Pavle, já si prostě myslím, že něco jiného je inzerovat bezpapírový vrh a něco jiného psa, který se ocitl v nouzi. Nemyslím si, že kdybys tu inzeroval psy bez PP, kteří jednoznačně čsv jsou, jen neměli to štěstí, že byli jejich rodiče zbonitováni (a ještě ke všemu měli tu smůlu,že se jch páníček elegantně zbavil), vezmeš šance na umístění papírovým štěňatům. To je můj, zcela lidský pohled na věc.
__________________
Daniela


Last edited by CDaniela; 24-05-2010 at 16:57.
CDaniela jest offline  
Old 24-05-2010, 17:21   #35
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
A ruku na srdce, proč by tady vůbec měly být nabídky na psy bez PP ? Tenhle server má pomáhat plemeni a chovatelům, proč tady brát šance papírovým psům, odchovaným seriózními chovateli.
Ruku na srdce, jak poznáš serioznost chovatele? Že se "vejde" do pravidel?
Kdo je serioznější? Člověk, který nechá své feny opakovaně rodit císařským řezem (ale neobchází žádná pravidla), člověk, který kryje fenu v půlročním intervalu (opět bez porušení pravidel) nebo člověk, kterému se jednou fena zapomene se psem, který pro ni není vhodný a jsou z toho bezpapíráci ... vždyť je to směšné. Serioznost se měřit nedá.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline  
Old 24-05-2010, 18:35   #36
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Tyger - zjevně jsi nepochopila o co tady jde. Nikdo tady neříká, žeby bezpapíráci byli něco podřadného. Ale prostě tenhle server o nich není. To je jako bys nadávala značkovému eshopu, že neprodává taky stejné výrobky ale neznačkové. Prostě tenhle server je pro majitele a chovatele československých vlčáků s PP. Takže pochop, že tady nemůžeme dávat prostor ničemu jinému. Bezpapíráci mají tisíce jiných server. Zkus navrhnout nějakému útulku, aby si na své stránky zdarma dal nabídku chovatelů ČsV z našeho serveru. ž jsi to pochopila ?

Daniela - u Tebe předpokládám, že jen předstíráš nepochopení. Ano, inzerovaný bezpapírák v nouzi bere šanci jednomu papírovému štěněti. Už z toho, co tady Ty a někteří jiní píší, je to zcela jasné. Pokud sem přijde někdo, kdo uvažje o pořízení štěněte s PP a uvidí tady nabídku opuštěného bezpapíráka se smutným osudem, vezme si ho, aby ho zachránil a štěně je zapomenuto. Tak to prostě je.

Nechávám toto vlákno otevřeno ještě do zítra, abych nebyl obviněn, že jsem ho uzavřel aniž bych dal možnost se vyjádřit na můj poslední příspěvek.
Pavel jest offline  
Old 24-05-2010, 18:49   #37
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post

Daniela - u Tebe předpokládám, že jen předstíráš nepochopení. Ano, inzerovaný bezpapírák v nouzi bere šanci jednomu papírovému štěněti. Už z toho, co tady Ty a někteří jiní píší, je to zcela jasné. Pokud sem přijde někdo, kdo uvažje o pořízení štěněte s PP a uvidí tady nabídku opuštěného bezpapíráka se smutným osudem, vezme si ho, aby ho zachránil a štěně je zapomenuto. Tak to prostě je.
Nepředstírám
A nemyslím, že je to jak píšeš. Můžou být i tací, kteří sem příjdou zachránit opuštěného československého vlčáka a to štěně je vůbec nezajímá, nepříjdou kvůli němu. A nebo se i může stát, že příjdou kvůli bezpapírákovi a zjistí, že si mohou vzít štěně s PP.
__________________
Daniela


Last edited by CDaniela; 24-05-2010 at 18:53.
CDaniela jest offline  
Old 24-05-2010, 19:14   #38
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Nepředstírám
A nemyslím, že je to jak píšeš. Můžou být i tací, kteří sem příjdou zachránit opuštěného československého vlčáka a to štěně je vůbec nezajímá, nepříjdou kvůli němu. A nebo se i může stát, že příjdou kvůli bezpapírákovi a zjistí, že si mohou vzít štěně s PP.
Píšeš nesmysly. proč by sem chodili kvůli bezpapírákovi, když tady žádné bezpapíráky nenabízíme. Koukám, že asi spíše je snaha držet spíše vlákno stále nahoře ne ?
Pavel jest offline  
Old 24-05-2010, 20:17   #39
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Píšeš nesmysly. proč by sem chodili kvůli bezpapírákovi, když tady žádné bezpapíráky nenabízíme.
Protože by to nevěděli. Po mě chtějí lidé taky bezpapíráky i když žádné nenabízím Stalo se mi to zatím při každém vrhu.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline  
Old 24-05-2010, 23:28   #40
Janiz
Junior Member
 
Janiz's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 237
Default

Taky si myslím, že dospělý pes z útulku nebo prostě v nouzi, a to ať s PP nebo bez, místo žádnému štěněti s PP nezabere. Prostě ne každý bude mít na to(teď samozřejmě nemyslím finančně ale spíš psychicky a eticky), vzít si dospělého psa který nevíme co prožil a nebo v tomhle případě dokonce nabídnout domov starému psovi. A podle mě to s nějvětší pravděpodobností čsv je, stačí si trochu odmyslet ty barvy a nekoukat jen na tu jednu fotku.
Janiz jest offline  
Closed Thread


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:19.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org