Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Žijeme s vlčákem...

Žijeme s vlčákem... Příběhy jako varování pro budoucí majitele ČSV... vše o povaze československých vlčáků

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 05-09-2008, 11:54   #41
Trepifajxl
Junior Member
 
Trepifajxl's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Location: Černá Hora
Posts: 28
Default

No way...
Trepifajxl jest offline   Reply With Quote
Old 05-09-2008, 12:24   #42
Anarvin
Junior Member
 
Join Date: Jun 2008
Location: Černá Hora
Posts: 42
Default

Pavle, btw. pokud jsi slyšel tolik špičkových advokátů, tak by jsi mohl vědět, že pokud podáš trestní oznámení na děti mladší 15let (a ještě za takovou prkotinu,kterou se stejně nebudou chtít naši policisté zabívat, ani na to nebudou mít čas) tak ničeho nedosáhneš... případ se odloží, jelikož ještě nedosáhly 15let a hotovo... takže hodně štěstí při podávání trestních oznámení na tento web až se tam objeví tvá fotka
Anarvin jest offline   Reply With Quote
Old 05-09-2008, 12:53   #43
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Ty se stále snažíš za každou cenu mne nějak napadnout. Přečti si, co je napsáno v předchozích příspěvcích. Já nežaluji děti, ale majitele serveru, který kradené fotky zveřejnil. Ten je zodpovědný za obsah navíc když evidenně si je vědom toho, že se na jeho serveru kradené fotky často objevují.

Last edited by Pavel; 05-09-2008 at 13:05.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 05-09-2008, 13:22   #44
Anarvin
Junior Member
 
Join Date: Jun 2008
Location: Černá Hora
Posts: 42
Default

Nemusíš být vztahovačný, já nepotřebuju nic a nikoho napadat a už vůbec ne tebe. Je to přeci o diskuzi ne?
Takže, abych ti dokázala, že to krádež není (jak jsi zmínil snad desetkrát již):

§ 247
Krádež:
(1) Kdo si přisvojí cizí věc tím, že se jí zmocní, a
a) způsobí tak škodu nikoli nepatrnou

b) čin spáchá vloupáním

[c) bezprostředně po činu se pokusí uchovat si věc násilím nebo pohrůžkou bezprostředního násilí

d) čin spáchá na věci, kterou má jiný na sobě nebo při sobě, nebo

e) byl za takový čin v posledních třech letech odsouzen nebo potrestán
bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta nebo peněžitým trestem nebo propadnutím věci nebo jiné majetkové hodnoty

Ta první část to je definice krádeže, tím, že zveřejníš fotku, tak se podle této definice NEDOPOUŠTÍŠ krádeže.
Jde tedy o porušení autorského práva, které je chráněno autorským zákonem nikoliv trestním zákonem.
Tedy ještě jednou NEJEDNÁ SE O KRÁDEŽ.
Toť vše co jsem chtěla abys pochopil, když sis to slovíčko krádež tak oblíbil a nařknul z ní tolika dětí a lidí a i mého bratra-fuj teda
Anarvin jest offline   Reply With Quote
Old 05-09-2008, 14:18   #45
Svorik
Junior Member
 
Join Date: Nov 2007
Location: Donovaly
Posts: 8
Send a message via Skype™ to Svorik
Default Taky jste si mysleli, že váš pes je váš?

Pozdravujem Vás. Nedalo by sa pristupovať k veci tak, že k dnešnej už aj internetovej slušnosti patrí minimálne použitie odvolávok alebo citácii zdrojov, či už písomných alebo obrazových, ktoré pri svojej činnosti využívame. Je to, čo sa týka internetu, asi novšia vec, ktorú však musia začať zavádzať do života rodičia svojich detí už len preto, že deti sú priamymi účastníkmi týchto činností alebo priam tvorcovia, ale rodičia sú stále ich vychovávateľmi. A tak ako ich učíme povstať v MHD a uvoľniť miesto staršiemu, mali by sme ich učiť aj tomuto. Takže ja by som kvalifikoval túto vec u detí ako neslušnosť. Myslím, že deti, ktoré pracujú s internetom, veľmi ľahko pochopia túto jednoduchú vec a myslím tiež, že pokiaľ sa autor k tejto veci tiež takto postaví, skončí to napríklad slušným mailom o neslušnom správaní.

Vlado
Svorik jest offline   Reply With Quote
Old 05-09-2008, 15:25   #46
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Anarvin - to, jakou škodu krádeží fotografií nebo textů pachatel udělá, posuzuje státní zástupce, nikoliv Ty. A výši škody navrhuje poškozený. Jinak se už nemíním s Tebou dohadovat stále a stále dokola. Nemá to skutečně smysl. Vychovávej se be a svého brášku, jak chceš, mne to nezajímá. Ale pouze do chvíle, kdy se případně na porušení autorských práv nedostaneme do konfliktu spolu. Hodně štěstí.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 05-09-2008, 19:40   #47
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

No, pěkně se nám to tu rozvinulo...ta takzvaná "diskuse". Na mě bohužel působí spíše jako typické štěkání jeden na druhého..Pavle-je pravda, že tě neznám osobně, nicméně tvé reakce působí skutečně často dosti agresivně či urážlivě..
Dnes jsou na PC i netu řekla bych běžně i 4 nebo 5ti leté děti..taky jim budeš vysvětlovat autorská práva? Nebo jim budeš většinu jejich činností zakazovat proto, že to není správné? (teď nemám na mysli jen téma diskuze)..Jsou věci, na které potřebuje dítě vyrůst a ono mu to dojde..nebo už bude ve věku, kdy se mu to dá vysvětlit.
Taky mám z tvých příspěvků dojem, že jsi přímo sám pan dokonalý...po všech směrech zdá se (znáš zákon, víš jak správně vychovávat psa, víš jak moc musí být majitel nejen finančně zajištěn aby mohl mít psa, víš jak správně vychovávat děti..). Z vlastní zkušenosti ti mohu říct, že ne všemu se dá zabránit-ať se ti to líbí nebo ne...a to platí právě i v té výchově. A to teď mluvím o mnohem závažnějších záležitostech, než jsou nějaká autorská práva!! Hold, každý žije v jiném prostředí, má jiné zkušenosti, jiné genetické vlohy a jiné možnosti. A někdy to člověk zkrátka nezvládne, i kdyby chtěl a i kdyby se postavil na hlavu! Nemáme všichni stejné podmínky.
S autorskými právy to vidím podobně jako Helena. Pokud mi tak strašně záleží na tom, aby nikdo další nepoužil bez mého vědomí mou fotku například, mohu na ni dát copyright...nebo ne?! Mohu na ni dát podpis, nebo vodotisk...nebo ne? A v tom okamžiku, bude pro dítě fotka méně atraktivní (v případě vodotisku) a vážnému zájemci o fotku bude jasné, kdo je autorem a na koho se obrátit. Krom toho, na internetu je spousta fotek u kterých nezjistíte autora.
A ti tebou zmiňovaní studenti, Pavle, kterým jsi dovolil použít tvé fotky....byli studenti, jak jsi sám napsal. Studentovi, je minimálně 15let...a tedy už sakra dobře vědí, co činí.
Když jsi tak vzorný ve všech směrech...určitě jsi až do 18ti let nedal svým dítkům ani kapku alkoholu, určitě nemáte doma jediný nelegální program (takže jste asi milionáři), určitě jsi nikdy nestanoval tam, kde bys neměl, nikdy jsi si neodplivl na chodník, neodhodil odpadek, neutrhl v PR květinu nebo nechytal např. brouka.....bylo by toho spousta. Každý se orientuje v něčem jiném...Asi by bylo zajímavé, udělat anketu na téma: máte nelegální program? (což bude asi dost tím, že snad jen u nás jsou zrovna SW a nejen ony) neskutečně předražené. Cena samozřejmě není omluva..nicméně, zkuste dnes studovat VŠ bez PC např. A abych se zas vrátila k tématu...krádeže odborných textů, podložených těžce vydřenými a zpracovanými daty, bych rozhodně nezaměňovala s dětskými webovkami. Pokud mi to tak vadí...napíšu na své stránky zřetelně, jak se věci mají a fotky označím.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 05-09-2008, 21:02   #48
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Pavle, zkopčil sis někdy nějaké dvd nebo cd? Film, hudbu a tak. A nelži, nebo ti zčerná nos.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 06-09-2008, 07:06   #49
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Pavle, zkopčil sis někdy nějaké dvd nebo cd? Film, hudbu a tak. A nelži, nebo ti zčerná nos.
Danielo je vidět, že Ti jde o osobní útoky. Tady se nediskutuje kopírování hudby nebo DVD, ale kradení fotografií na internetu. Ale mohu Tě ubezpečit, že DVD jsem v životě nezkopíroval. Zaprvé nejsem nějaký filmový maniak, zadruhé dnes koupíš DVD s filmem za nějakých 50 Kč a zatřetí, co mne zajímá, si nahraju z televize.
A co se týká hudby, ano zkopíroval jsem, ale pouze CD, jejichž jsem vlastníkem a pouze pro svou potřebu. Pokud Ti to zní nepravděpodobně, tak jsem členem klubu vlastníků CD a DVD a tam je kopírování pro svou potřebu z právního hlediska zcela čisté. Takže se raději vrať k tématu.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 06-09-2008, 08:44   #50
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

"Hoď kamenem, kdož jsi bez viny" ....spíše o něco takového šlo Daniele, než o nějaké osobní útoky..aspoň z mého pohledu.
DVD za 50Kč...hmm, asi jak která. Hudební CD za stejnou cenu už vůbec nekoupíš (teda, když zrovna neposloucháš dechovky "Vašek a Eva").
....víc psát nemá evidentně smysl..
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 06-09-2008, 08:57   #51
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Danielo je vidět, že Ti jde o osobní útoky. Tady se nediskutuje kopírování hudby nebo DVD, ale kradení fotografií na internetu. Ale mohu Tě ubezpečit, že DVD jsem v životě nezkopíroval. Zaprvé nejsem nějaký filmový maniak, zadruhé dnes koupíš DVD s filmem za nějakých 50 Kč a zatřetí, co mne zajímá, si nahraju z televize.
A co se týká hudby, ano zkopíroval jsem, ale pouze CD, jejichž jsem vlastníkem a pouze pro svou potřebu. Pokud Ti to zní nepravděpodobně, tak jsem členem klubu vlastníků CD a DVD a tam je kopírování pro svou potřebu z právního hlediska zcela čisté. Takže se raději vrať k tématu.
Nejde mi o osobní útoky, a už dávno vím, že s tebou se dohadovat nedá. Jde mi spíš o spravedlnost či o ten "kámen". Také jsem členem Klubu vlastníků. I tato vymoženost k nám do zapadákova dorazila (ale není to tak dlouho) Dříve ale takové kluby nebyly a kopírovalo se vesele načerno a dělal to každý. Jj pro svou vlastní potřebu Tak to se taky nesmělo
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 06-09-2008, 09:04   #52
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Takže se raději vrať k tématu.
Ok. Vždycky záleží na míře tolerance každého z nás, na osobním pohledu na věc. Já bych rozhodně děti za kradení fotek z mojí fotogalerie nažalovala. Možná proto, že sama mám dva kluky 7 a 11 let a vím, jak to s dětmi je ...
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 06-09-2008, 10:39   #53
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Právě se mi v náhodných fotách wolfdogu zobrazila moje fotografie - z mého alba na Picase http://picasaweb.google.com/smecka13...33957108136194
Mám za to Edit utrhnou hlavu?
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 06-09-2008, 10:41   #54
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Právě se mi v náhodných fotách wolfdogu zobrazila moje fotografie - z mého alba na Picase http://picasaweb.google.com/smecka13...33957108136194
Mám za to Edit utrhnou hlavu?
To je na Tobě. Své fotky si řeš jak chceš.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 06-09-2008, 11:09   #55
Mirkawolf
Member
 
Mirkawolf's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Brussels
Posts: 556
Send a message via ICQ to Mirkawolf Send a message via Skype™ to Mirkawolf
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Právě se mi v náhodných fotách wolfdogu zobrazila moje fotografie - z mého alba na Picase http://picasaweb.google.com/smecka13...33957108136194
Mám za to Edit utrhnou hlavu?
Muzes to zkusit, ale nedoporucuji. Pro Wolfdog.org totiz plati jina pravidla Ja tu sveho casu nasla tucty fotek z mych Picasa alb, ktere jsem nikdy na Wolfdog neposlala a nemela jsem zajem na jejich zverejneni. Poslala jsem majitelum serveru nekolik e-mailu a zprav se zadosti o smazani, bezuspesne. Nakonec to skoncilo napadanim me osoby na forech ze strany majitelu serveru a jejich privrzencu a mazanim mych copyrightovanych fotek - tedy tech, o ktere nikdy neslo. K tomu navic byly z galerie mych vlastnich psu zde na Wolfdogu smazany temer vsechny fotografie (opet copyrightovane), ktere jsem sama poslala... Nenapadne a velice tise a bez jakekoli omluvy pak zmizely i ty kradene.

Nejvtipnejsi na cele veci je, ze Margo vyhlasila embargo na moje copyrightovane fotky (tedy na ty, o ktere nikdy neslo) a odmita je na strankach Wolfdogu zverejnit, at je posle kdokoliv. Na druhou stranu uzivatele informovala, ze mazat fotografie z Wolfdogu bude jen se souhlasem autora fotky - nu nevim, ja zadny souhlas s mazanim fotografii mych vlastnich psu nikdy nedala, ani jsem o jejich mazani nezadala.

Cili, zde se autorska prava nenosi. Na Ufonku je s majiteli serveru podstatne jednodussi porizeni.
__________________
:: :: :: Cira & Ali & Tulip :: :: ::
http://vlcisen.mirkawolf.com
Mirkawolf jest offline   Reply With Quote
Old 06-09-2008, 11:57   #56
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Aha, takže čistě teoreticky, protože zrovna v případě Edit nemám problém: Kdybych tedy chtěla smazat všechny fotky zde na wolfdogu k jejichž stažení jsem majitelům psů nedala souhlas, mám se obrátit na koho?
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 06-09-2008, 12:45   #57
Mirkawolf
Member
 
Mirkawolf's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Brussels
Posts: 556
Send a message via ICQ to Mirkawolf Send a message via Skype™ to Mirkawolf
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Aha, takže čistě teoreticky, protože zrovna v případě Edit nemám problém: Kdybych tedy chtěla smazat všechny fotky zde na wolfdogu k jejichž stažení jsem majitelům psů nedala souhlas, mám se obrátit na koho?
No predpokladam, podle toho co Pavel napsal, ze primo na majitele serveru. Preju hodne stesti
__________________
:: :: :: Cira & Ali & Tulip :: :: ::
http://vlcisen.mirkawolf.com
Mirkawolf jest offline   Reply With Quote
Old 06-09-2008, 14:45   #58
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

U každé fotky je uvedeno, kdo ji na server přidal. Na toho je třeba se obrátit. Žádné fotky nebyly přidány anonymně (na rozdíl od výše diskutovaného serveru).
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 06-09-2008, 21:40   #59
Mirkawolf
Member
 
Mirkawolf's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Brussels
Posts: 556
Send a message via ICQ to Mirkawolf Send a message via Skype™ to Mirkawolf
Default

No pockej Pavle, to si odporujes, ne? Dneska jsi sam napsal, ze

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Já nežaluji děti, ale majitele serveru, který kradené fotky zveřejnil. Ten je zodpovědný za obsah navíc když evidenně si je vědom toho, že se na jeho serveru kradené fotky často objevují.
Tudiz jestlize je server zodpovedny za obsah, tak ja jako fotograf se nemusim otravovat kontaktovanim vsech jednotlivych uzivatelu, kteri fotku zaslali a nechali ji bez meho souhlasu umistit na Wolfdog.org, ale pozadam o jejich stazeni primo majitele serveru. To je prece uplne stejne, jako v pripade serveru Ufonek, kde taky nepozadujeme stazeni fotky od uzivatele - zlodeje, ale primo od majitele serveru, ktery s tim nema naprosto problem.

Nebo to mam chapat tak, ze to co plati pro Ufonek, neplati pro Wolfdog? Zakon o autorskych pravech plati snad pro vsechny stejne, ne?
__________________
:: :: :: Cira & Ali & Tulip :: :: ::
http://vlcisen.mirkawolf.com
Mirkawolf jest offline   Reply With Quote
Old 06-09-2008, 21:43   #60
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
U každé fotky je uvedeno, kdo ji na server přidal. Na toho je třeba se obrátit. Žádné fotky nebyly přidány anonymně (na rozdíl od výše diskutovaného serveru).
Aha a jak mám tedy rozumět tvým slovům Já nežaluji děti, ale majitele serveru, který kradené fotky zveřejnil.
Kdo je tedy dle tebe viník? Kdo má právo z vašeho serveru fotky stahovat? A kdo to udělá, pokud to budu požadovat?
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org