Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Žijeme s vlčákem...

Žijeme s vlčákem... Příběhy jako varování pro budoucí majitele ČSV... vše o povaze československých vlčáků

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 06-09-2008, 21:45   #61
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Mirko, předběhlas mě
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 06-09-2008, 21:50   #62
Anarvin
Junior Member
 
Join Date: Jun 2008
Location: Černá Hora
Posts: 42
Default

Pavle teď jsi mě už opravdu rozesmál To co jsem napsala byl výtažek ze zákona, tedy žádný můj výmysl, nebo určování nakolik vznikla škoda atd... Myslela jsem, že pochopíš, že slovo "krádež" jsi použil špatně,ale nepochopil,nevadí
Yzengrin: krásně řečeno
Anarvin jest offline   Reply With Quote
Old 06-09-2008, 21:53   #63
Mirkawolf
Member
 
Mirkawolf's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Brussels
Posts: 556
Send a message via ICQ to Mirkawolf Send a message via Skype™ to Mirkawolf
Default

Jeste bych rada podotkla, ze stejne tak jako nemam pravo editovat vlastni prispevky zde na Wolfdogu, tak nemam ani pravo k mazani fotografii z galerie, a to ani mnou zaslanych. Stejna "prava" jako ja ma 99,9% uzivatelu tohoto serveru, takze i kdybys mel Pavle pravdu a mela bych se s zadosti o smazani obratit primo na uzivatele, ktery kradenou fotku na Wolfdog.org poslal, tak k cemu by mi to bylo, kdyz by ji tento uzivatel nemohl smazat, ani kdyby nakrasne chtel?
__________________
:: :: :: Cira & Ali & Tulip :: :: ::
http://vlcisen.mirkawolf.com
Mirkawolf jest offline   Reply With Quote
Old 07-09-2008, 08:07   #64
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Anarvin View Post
Pavle teď jsi mě už opravdu rozesmál To co jsem napsala byl výtažek ze zákona, tedy žádný můj výmysl, nebo určování nakolik vznikla škoda atd... Myslela jsem, že pochopíš, že slovo "krádež" jsi použil špatně,ale nepochopil,nevadí
Yzengrin: krásně řečeno
Je vidět, že Tvé právní znalosti jsou na výši. Přečti si raději ještě jednou, co to je krádež (především odst. 1. a))
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 07-09-2008, 08:22   #65
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Mirkawolf View Post
Nebo to mam chapat tak, ze to co plati pro Ufonek, neplati pro Wolfdog? Zakon o autorskych pravech plati snad pro vsechny stejne, ne?
Ano, přesně tak, zákon platí pro všechny. Na rozdíl od ufonka, netajíme identitu našich uživatelů, takže můžeš žalovat přímo je. U ufonka je to složitější, protože soud těžko vezme žalobu na uživatele irishka258. Ale žalovat můžeš samozřejmě i server, to není problém. Jen je otázka, zda Ti žalobu vezme soud, když je jasné, kdo autorská práva porušil.

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Aha a jak mám tedy rozumět tvým slovům Já nežaluji děti, ale majitele serveru, který kradené fotky zveřejnil.
Kdo je tedy dle tebe viník? Kdo má právo z vašeho serveru fotky stahovat? A kdo to udělá, pokud to budu požadovat?
Hmm, taky je vidět, že mícháš hrušky z jablkama. Kdo je viník a nemá nic společného s tím, kdo má právo fotky stahovat. Rozhodující je, kdo je tam má právo dávat. Stažení fotek můžeš požadovat jak po majiteli serveru, tak po uživateli, který je tam dal.

Quote:
Originally Posted by Mirkawolf View Post
Jeste bych rada podotkla, ze stejne tak jako nemam pravo editovat vlastni prispevky zde na Wolfdogu, tak nemam ani pravo k mazani fotografii z galerie, a to ani mnou zaslanych. Stejna "prava" jako ja ma 99,9% uzivatelu tohoto serveru, takze i kdybys mel Pavle pravdu a mela bych se s zadosti o smazani obratit primo na uzivatele, ktery kradenou fotku na Wolfdog.org poslal, tak k cemu by mi to bylo, kdyz by ji tento uzivatel nemohl smazat, ani kdyby nakrasne chtel?
Mirko, o čem se tady dohaduješ ? O žalobě na porušení autorských práv ? Pak je jedno, kdo má právo fotky mazat nebo editovat (viz výše). Nebo se dohadujeme o tom, koho kontaktovat, pokud chceš fotky ze serveru vymazat ? Pak není ovšem možné mazat fotky jen tak, protože to by kdokoliv mohl požádat o smazání jakékoliv fotky a tvrdit, že je jeho. Pokud chceš smazat fotku, kterou jsi umístila na server sama, pak to bez problémů majitel serveru udělá. Pokud se jedná o fotku, kterou tam umístil někdo jiný, potom musí administrátor vše konzultovat s ním.
Nechápu dost dobře, proč se pořád snažíte mne "zahnat do kouta". Na rozdíl od vás, jsem se s Margo a Przemkem musel touhle problematikou zabývat do hloubky, protože server na udání partičky kolem Soukupové nás vyšetřoval Úřad na ochranu osobních údajů. A ten kupodivu po čtyřdenní hloubkové kontrole zjistil, že máme vše v pořádku.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 07-09-2008, 10:28   #66
Mirkawolf
Member
 
Mirkawolf's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Brussels
Posts: 556
Send a message via ICQ to Mirkawolf Send a message via Skype™ to Mirkawolf
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Ano, přesně tak, zákon platí pro všechny. Na rozdíl od ufonka, netajíme identitu našich uživatelů, takže můžeš žalovat přímo je. U ufonka je to složitější, protože soud těžko vezme žalobu na uživatele irishka258. Ale žalovat můžeš samozřejmě i server, to není problém. Jen je otázka, zda Ti žalobu vezme soud, když je jasné, kdo autorská práva porušil.
Je tedy server zodpovedny za obsah na nem uverejneny, nebo ne? Protoze to co tady pises, zase neni pravda. Jak se ja prosim te dozvim, kdo je napriklad uzivatelka Anarvin? Kdyz to nepise ve svem profilu? To je prece stejne, jako u Ufonka. Porad nevidim zadny rozdil.


Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Stažení fotek můžeš požadovat jak po majiteli serveru, tak po uživateli, který je tam dal.
No a to my prece vime, ze je hloupost - kdyz ten uzivatel nemuze fotky ze serveru sam smazat. Musel by zadat opet server - cili je asi logictejsi zadat primo server, ze?

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Mirko, o čem se tady dohaduješ ? O žalobě na porušení autorských práv ? Pak je jedno, kdo má právo fotky mazat nebo editovat (viz výše). Nebo se dohadujeme o tom, koho kontaktovat, pokud chceš fotky ze serveru vymazat ? Pak není ovšem možné mazat fotky jen tak, protože to by kdokoliv mohl požádat o smazání jakékoliv fotky a tvrdit, že je jeho. Pokud chceš smazat fotku, kterou jsi umístila na server sama, pak to bez problémů majitel serveru udělá. Pokud se jedná o fotku, kterou tam umístil někdo jiný, potom musí administrátor vše konzultovat s ním.
Nechápu dost dobře, proč se pořád snažíte mne "zahnat do kouta". Na rozdíl od vás, jsem se s Margo a Przemkem musel touhle problematikou zabývat do hloubky, protože server na udání partičky kolem Soukupové nás vyšetřoval Úřad na ochranu osobních údajů. A ten kupodivu po čtyřdenní hloubkové kontrole zjistil, že máme vše v pořádku.
Ja, Pavle, pouze diskutuji a ujasnuji si pojmy a prava. Vubec te nikam nezahanim, proste se ptam, protoze me to zajima a ty to umis krasne vysvetlit. Diky.
__________________
:: :: :: Cira & Ali & Tulip :: :: ::
http://vlcisen.mirkawolf.com
Mirkawolf jest offline   Reply With Quote
Old 07-09-2008, 11:07   #67
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Mirkawolf View Post
Je tedy server zodpovedny za obsah na nem uverejneny, nebo ne? Protoze to co tady pises, zase neni pravda. Jak se ja prosim te dozvim, kdo je napriklad uzivatelka Anarvin? Kdyz to nepise ve svem profilu? To je prece stejne, jako u Ufonka. Porad nevidim zadny rozdil.
Samozřejmě pokud uživatel není identifikovatelný, musíš žalovat server. V přípravném řízení je to na něm, zda nechá vinu na sobě a zachová anonymitu uživatele, nebo sdělí, kdo se pod nickem skrývá a pak jde žaloba proti němu.

Quote:
Originally Posted by Mirkawolf View Post
No a to my prece vime, ze je hloupost - kdyz ten uzivatel nemuze fotky ze serveru sam smazat. Musel by zadat opet server - cili je asi logictejsi zadat primo server, ze?
Logičtější je žádat toho, kdo fotky na server umístil. Stejně se server s uživatelem musí spojit a dohodnout, zda je majitelem fotek.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 07-09-2008, 11:37   #68
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Hmm, taky je vidět, že mícháš hrušky z jablkama. Kdo je viník a nemá nic společného s tím, kdo má právo fotky stahovat. Rozhodující je, kdo je tam má právo dávat. Stažení fotek můžeš požadovat jak po majiteli serveru, tak po uživateli, který je tam dal.
A ty mluvíš právě tak, jak se ti to v daný okamžik nejlépe hodí.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 07-09-2008, 14:16   #69
Anarvin
Junior Member
 
Join Date: Jun 2008
Location: Černá Hora
Posts: 42
Default

Pavle já číst umím, ale tobě to asi nedochází... žádnou škodu ti tím nikdo nezpůsobil, tím že jsou (tedy kdyby byly) fotky tvých psů na Ufonku... (leda psychickou) vidím, že to nemá smysl... jak říká Daniela, z toho co jsi tu napsal od začátku až do teď tak se vyjadřuješ k tomu co se ti hodí a říkáš co se ti zrovna hodí... s člověkem kterej si protiřečí v pár příspěvcích za sebou a nejspíš neumí uznat chybu se fakt nemá smysl o ničem bavit...
Ps: o mých právních vědomostech si mysli co chceš, že sem ty vložíš citaci zákona je v pořádku,ale když sem dá někdo jinej co tobě se nelíbí tak hned urážky že mé právní vědomosti jsou na výši... teda teda Pavle já myslela, že máš úroveň a kor na serveru na kterým se podílíš, se budeš chovat tak nějak normálně... nene věčná opozice co
Mimochodem dělám v advokátní kanceláři a pár advokátů kolem sebe skutečně mám (a také patří mezi ty špičkové)
Anarvin jest offline   Reply With Quote
Old 07-09-2008, 14:45   #70
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Anarvin View Post
s člověkem kterej si protiřečí v pár příspěvcích za sebou a nejspíš neumí uznat chybu se fakt nemá smysl o ničem bavit...
Jen by to chtělo, abys mi sdělila, kde si protiřečím ??? Vždycky něco napíšeš, ale nějak Ti už nestojí zato to prokázat. Nejdřív něco píšeš o webech, kde není žádný kontakt, pak mne obviníš, že Tě urážím, ale nikdy ani přes mou výzvu nejsi ochotna to dokázat konkrétním příkladem. Zkus třeba se nejřív zamyslet, než něco napíšeš.

Quote:
Originally Posted by Anarvin View Post
že sem ty vložíš citaci zákona je v pořádku,ale když sem dá někdo jinej co tobě se nelíbí tak hned urážky že mé právní vědomosti jsou na výši...
Nevadí mi, že sem někdo dá citaci zákona, vadí mi, že nechápe její smysl.

Quote:
Originally Posted by Anarvin View Post
Mimochodem dělám v advokátní kanceláři a pár advokátů kolem sebe skutečně mám (a také patří mezi ty špičkové)
Tak se jich zkus zeptat, zda je normální stahovat si cizí fotografie a texty a používat je na vlastním webu. To je jediné, co Ti mohu doporučit.
Tahle diskuze se točí stále dokola, takže asi skutečně nemá dále smysl.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 07-09-2008, 15:38   #71
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Ja teda fakt nechapem co sa tu stale hadate o blbostiach.

1. Na serveri Ufonek nemas moznost kontaktovat previnilca, preto primo majitelia servera ziadaju, aby im pripadni legitimni majitelia fotografii, pokial nesuhlasia s ich uverejnenim, dali vediet a oni tie fotky stiahnu. Podla rekcii ludi to tak aj naozaj robia. Tak kde je problem? Majitel fotky sa ozve (ani trestne oznamenie nepodavas, pokial sa nejedna o zavazny trestny cin, bez predosleho upozornenia, nie?), server fotku stiahne, ditko hoc penazne nepotrestane zrazu nema svojho virtualneho psika (macku, kona, ine zvieratko), a pravdepodobne dostane od majitelov servera pokarhanie ze nedodrzuje pravidla...

2. Myslim ze je vyrazny rozdiel v skode sposobenej tym, ze niekto zoberie fotku v normalnom printovom rozliseni a preda ju alebo inak pouzije na svoje obohatenie, a ked niekto stiahne z netu fotku v rozliseni 600x400 alebo menej a tvrdi o nej, ze to je jeho virtualny psik a ponuka ho na virtualne krytie za virtualne body, ktore vyuzije na svoje virtualne vyhry vo virtualnych sutaziach. Ano, aj taketo dieta sa obohatilo, a to konkretne o radost zo psika (aspon nejakeho, zeano), ale skutocne niekomu sposobilo skodu?

3. Ano, jedna sa o porusenie autorskeho zakona, ale ako lepsie deti naucis, ze aj autorske prava su prava a ze aj dusevne vlastnictvo je vlastnictvo - tak ze im zneprijemnis kazdu chvilu na nete, zatvoris server, na ktorom sa mozu hrat podstatne zmysluplnejsie ako pri chatoch, online-strielackach alebo rovno dobrodruzstvach v realite mestkej dzungle, alebo ze ich napomenies, ze spravili nieco nespravne a das im moznost to napravit (dat si tam vlastnu fotku, alebo aspon odsuhlasenu (pripadne citovanu) fotku a v lepsom pripade sa slusne ospravedlnit)?
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 07-09-2008, 16:22   #72
Anarvin
Junior Member
 
Join Date: Jun 2008
Location: Černá Hora
Posts: 42
Default

Již v pátek jsem to s nima řešila a již v pátek jsem ti napsala jejich slova plus ten zákon. Nejedná se o krádež! To mi potvrdili advokáti. Smysl tedy nechápeš ty.
Toť vše, žij si se svýma názorama a podávej trestní oznámení či žaloby na koho tě napadne, jen je to drahej koníček
Anarvin jest offline   Reply With Quote
Old 07-09-2008, 20:53   #73
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

No hezky se to rozvinulo - hlavně to fakt sedí pod tématem "Žijeme s vlčákem".... No na druhou stranu pokračování názvu tématu "Příběhy jako varování pro budoucí majitele ČSV..." by možná celkem sedlo... Začíná ta diskuze být tak trochu marťanská, radši už to asi nebudu dál číst, abych nezezelenal a nenarostly mi tykadla .

Karel

P.S.: Mě kdysi psali sami zřizovatelé serveru Ufounek, jestli pro tento účel můžou použít fotky z mých stránek. Odpověděl jsem jim, že všechny fotky nejsou moje a používám je se svolením autora, tak pokud budou chtít nějakou použít za účelem, aby si děti mohly hrát, ať napíšou konkrétně kterou a k té jim řeknu jestli jo nebo ne. Od té doby se už neozvali, a myslím že tam moje psiska nejsou.
alexa jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 03:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org