Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Výstavy psů

Výstavy psů Naše úspěchy na výstavách, jak ČSV připravit na výstavu, jak ho vystavovat...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 11-09-2007, 18:03   #21
rocco
REJPAL
 
rocco's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 226
Default Jo,někdo asi neví, co znamená no comment :0)

To znamená, že k tomu nemám žádné komentáře Helenko. Reaguji tudíž později, protože chodí jen jedno upozornění na odpověď - a já , když řeknu no comment, tak končím (osobně používám howgh )
Quote:
Originally Posted by Helena View Post
No, myslím, že legraci si lze užít mnohem líp, než za 700,- Kč výstavního poplatku + parkovné + náklady na cestu!
Taky máš právo podat protest. A psa přihlašovat nemusíš, když víš, že se danému rozhodčímu nelíbí. Kdybys byla na výstavě prvně, tak se tvému komentáři nedivím, ale ty ?

Quote:
Originally Posted by Helena View Post
Ale posuzování opravdu "legrace" byla, jinak by asi 3 letá fena nemohla náhle po 4 týdnech ztratit sílu kostry a díky tomu obdržet VD
Ale prosím tě , vždyť vždy záleží na kvalitě konkurence a na dalších faktorech - třeba jen na tom, jak se rozhodčí vyspí - posuzování je SUBJEKTIVNÍ. Na výstavě si nebyla poprvé....
Quote:
Originally Posted by Helena View Post
a pan rozhodčí by jinak nemohl diktovat do posudku známku včetně pořadí, aniž by pořadí stanovil i oficiálně, že?
Jak oficiálně - oficiální je snad to, co je v posudku, tak když do posudku rovnou nadiktuje pořadí je to jeho způsob a už má prostě při individuálním posuzování psů jasno, jak dané pořadí bude. Toto je vcelku běžné. občas si postůj u stolku rozhodčích a nebude ti to připadat divné. BTW. já si své osobní pořadí stanovím hned po nástupu zvířátek do kruhu - většinou mám jasného vítěze a jasného losera a málokdy to měním dle předvedení, pohybu a statiky - prostě mám svůj typ. Nebo je snad zakázané a přísně dané, že pořadí musí "schválit" diváci , to by to dopadlo...Nebyla jsi snad na výstavě prvně
Quote:
Originally Posted by Helena View Post
(Ono i včerejší výstava v Brně prý byla zážitek - jedné fence byla vytknuta nedostatečná přední linie )
Byla jsi v Brně osobně ? Já ne, tak nedokáži posoudit posouzení , protože některá zvířata osobně neznám. Unkas je krásný pes a BOBa mu přeji.
Víš, co je přední linie ??? Fotíš, tak by jsi to vědět měla......Přední linie je obecně vzato přední část psa - hlava, krk, plece, část hrudi, předhrudí a přední nohy - 2 slova vytržená z kontextu jako dokazují co ? Nebo ty si snad myslíš, že pan Jančík vytýkal nedostatečné předhrudí jako Dr.Dostál na MVP v Litoměřicích ? Kdybych tě neznala, tak si opravdu myslím, že jsi byla na výstavě prvně a cítíš se ukřivděná. BTW. Výstavy jsou opravdu legrace, pokud KCHČSV deleguje rozhodčí, kteří ani nečetli standard ČSV....A to, že Jančík posuzoval 3x za sebou , taky není zrovna obvyklé.....Pro mě je Jančík v TOP 3 rozhodčích , kteří vědí, co posuzují ( první dvě místa má Monika Soukupová a Soňa Bognárová) a dokáží to ZDŮVODNIT a nepíší všem stejné posudky typu "semeníky dobre vyvinuté, oko jantarové farby, pohyb volný priestranný....."
Perly z výstavních posudků jako - "málo se plaší, není připravená na výstavu " či "vela červenej farby" opravdu svědčí o zábavnosti výstav, byť za cca 1000 Kč. Na druhou stranu u rozhodčích, kteří viděli jen jedno ČSV v "žampiónech"(např. Hokyho z Molu) a zavedli si ho jako ideál psa (vždyť je to žampión) má šanci vyhrát opravdu každý. A to je pro mne zábavné.
__________________
Rocco

rocco jest offline   Reply With Quote
Old 11-09-2007, 18:17   #22
rocco
REJPAL
 
rocco's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 226
Default A teď k PH

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Helčo, že se pouštíš do diskuzí ? Tihle fanatici budou bránit křížence Mutara a jejich potomky do roztrhání těla. Už jen proto, že by jinak museli přiznat, že se mýlili.
Co to blábolíš ? Asi jsi nikdy nepotkal žádného fanatika. A kdo se mýlil ? "Mutary jsou pokus na cca 10 let a zatím vychátzí více než dobře. Když vidím, jak to Wolfdoga štve, asi se přihlásím do početné řady zájemců o štěňata .
Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Je vidět, jak komu jde o plemeno a jak kdo je ochoten dodržovat stanovená pravidla. Bývalý hlavní poradce chovu a rozhodčí množí křížence pod falešnými jmény a registruje je na někoho jiného v zahraničí. Další bývylý poradce to obhajuje, a samozřejmě celá ta jeho partička přizvukuje.
Zapomněl jsi na dalšího bývalého hlavního poradce chovu a sttrůjce celého plánu- pana Hartla . Je mi ctí, býtt s ním v jedné "partičce". Rozhodně lepší, než se řadit do společnosti "morálních ,čestných a prolhaných" ŠMÍRÁKŮ.
Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Tady nemají smysl dohady a diskuze, tady je třeba rázných kroků od KCHČSV, které by to měly zastavit.
Ano, dej příkaz a všichni budou skákat, podle toho, jak pískáš .
__________________
Rocco

rocco jest offline   Reply With Quote
Old 11-09-2007, 23:10   #23
SARKA
Arimminum Kennel
 
SARKA's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Rimini
Posts: 1,230
Send a message via Skype™ to SARKA
Default

Urcite to bude pokus vydareny ,kdyz otec Sangrii je Lion Passo del lupo,ktery
byl vracen chovateli pro agresivitu jako jeho otec.Byl to pes ,ktery tvrde napadal a vubec nemel byt pouzit v chovu natoz pri pokusu Mutara.
__________________
Sarka Matrasova
www.lupocecoslovacco.it
SARKA jest offline   Reply With Quote
Old 12-09-2007, 07:57   #24
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by SARKA View Post
Urcite to bude pokus vydareny ,kdyz otec Sangrii je Lion Passo del lupo,ktery
byl vracen chovateli pro agresivitu jako jeho otec.Byl to pes ,ktery tvrde napadal a vubec nemel byt pouzit v chovu natoz pri pokusu Mutara.
Ale Šárko, to je přece úplně jedno. Cožpak matka Mutar má nějaké zkoušky povahy ? S Murarami se může křížit cokoliv a vše je dobré. Hlavně, že "pokus zatím vychází více než dobře", jak napsala Eva. Sice nevím, co je dobrého na tom, že se kříží pod falešnými identitami a proti vůli garanta plemene a většiny klubů ČsV v Evropě, ale tihle fanatici prostě jsou schopni udělat vše.

A ještě k Evě :
Quote:
Originally Posted by rocco View Post
Na druhou stranu u rozhodčích, kteří viděli jen jedno ČSV v "žampiónech"(např. Hokyho z Molu) a zavedli si ho jako ideál psa (vždyť je to žampión) má šanci vyhrát opravdu každý.

Je velice laciné se otírat o mého Hokýska. Já i ti kdo ho znali vědí, že nebyl postránce exteriéru zrovna ideálem. Jen bych Ti rád připoměl, že v ČR získal 4x známku výborná, včetně 1x u Toho vychvalovaného Jančíka. A kydž už mluvíš o posuzování, Hokýsek dostal i od Moniky Soukupové a Jindřicha Jedličky známku "velmi dobrá". Cituji výstavní řád :
"- velmi dobrá: - Tato známka se přiznává takovému jedinci, který má typické vlastnosti svého plemene, vyvážené proporce a je v dobré kondici. Prominou se mu drobné vady, nikoli však vady morfologické. Toto ocenění může být uděleno jen prvotřídnímu jedinci."
Nemyslím si, že Hoky tyto podmínky splňoval a jediný, kdo ho ocenil skutečně po právu byl ing. Štefík, který se nezdráhal mu i ve třídě šampiónů udělit známku dobrou, která Hokýskovi náležela právem. Nejsem zaslepený majitel psů, který na svých psech nevidí žádné chyby. Vím a netajím jejich klady i zápory. O posuzování na výstavách mám svůj názor a titulem šampiona u Hokyho jsem jen chtěl ukázat, jak je vše nesmyslné a bohužel v mnoha případech i založené na kamarádíčkování nebo zištnosti.

Quote:
Originally Posted by rocco View Post
Zapomněl jsi na dalšího bývalého hlavního poradce chovu a sttrůjce celého plánu- pana Hartla .
Nesnaž se mne postavit proti panu Hartlovi, to se Ti nepovede. Nevím o tom, žeby pan Hartl ve svém zdůvodnění zápisu Mutar mluvil o jejich zápisech pod falešnými jmény nebo proti vůli většiny klubu. Jak už někdo na jiném fóru psal, pokud by Mutary probíhaly tak, jak pan Hartl ve svém zdůvodnění psal - jako pokus pod kontrolou klubu, pak by nikdo proti tomu nic neměl. Klub Mutary nezatratil, jen nastavil pravidla aby nedocházelo k jejich nekontrolovanému množení. Je požadován především nějaký alespoň minimální rozbor cílů pokusu, plán k jejich dosažení a podmínky, za jakých bude pokus pokračovat a za jakých bude zastaven. Protože ale vše je partyzánskou akcí od začátku do konce, těmto podmínkám se lidé kolem Mutar nemíní podřídit a tak hledají cesty jak alespoň ilegálně a v zahraničí s množením pokračovat (s pokusem to už nemá nic společného).
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 12-09-2007, 21:09   #25
Helenasotis
Junior Member
 
Helenasotis's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Location: Zdiby
Posts: 333
Default

Takže abych panu Jančíkovi "nekřivdila" nesprávnou citací (jak jsem bohužel nechtěně udělala - no holt hlava to v přesném znění neudržela):

"20 měs. fena dosud ve vývinu, slušná hlava, oko středně tmavé, velmi pěkné ucho, nůžkový skus, plnochrupá, hřbet se dosud dodělává, korektní ocas, slabší přední fronta, velice hezky předváděná, srst standardní."

Myslím, že komentovat tento posudek Catananche Stín vlka opravdu není třeba (přesto jsem si neodpustila vypíchnout některé "zajímavosti"). Fotky pro ilustraci sem strkat nebudu - to je zbytečné (kdo ji zná, tak ví, kdo ne, může si ji najít na netu sám, pokud má potřebu).

A pokud má vystavovatel počítat s tím, že mu bude zadána známka podle toho, jak se pan rozhodčí uráčil vyspat, tak pak takového rozhodčího rozhodně nelze považovat za kvalitního!
(Mimochodem - známka by měla být dána souladem předváděného jedince se standardem - nikoli podle konkurence! Ta by měla ovlivnit pouze celkové pořadí.)

A nějaké moje osobní křivdy, Evo, za tím, co jsem napsala, rozhodně nehledej - byla to pouze snaha podělit se o zkušenost s rozhodčím, kterého jsem do nedávna považovala rovněž za kvalitního...
__________________

Helenasotis jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 22:16.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org