Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > ČSV v nouzi

ČSV v nouzi ČSV hledající nový domov: psi s průkazem původu, ale také psi, co jako vlčáci vypadají, kteří na své nové pány čekají v útulcích...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 16-08-2009, 11:46   #21
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Tak se nehádejte. Kdo co provedl nebo neprovedl se tady probíralo už dost, takže si každý určitě obrázek udělal.

A k těm křížencům - pokud se nad nimi lidé budou stále slitovávat, budou je množitelé produkovat. Psi za to jistě nemohou, ale prostě je to tak. A dělat jim inzerci na serveru, kde se snažíme podporovat psy s PP je trochu zcestné.

A ještě pro vysvětlení (myslím, že už jsem to tady někdy vysvětloval) k názvu fóra. To, že se tam objevilo i "...ale také psi, co jako vlčáci vypadají..." mělo jasný důvod. V útulcích se často objeví ČsV, které útulek neidentifikuje jako zvířata s PP (obzvláště v minulosti, kdy se pouze tetovalo). Proto tedy tato věta. V žádném případě to neznamená, žeby náš server měl pomáhat při hledání majitelů pro psy u kterých je od počátku jasné, že jsou bez PP.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 16-08-2009, 18:09   #22
moncikkk
Junior Member
 
moncikkk's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Location: Svatobořice
Posts: 29
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
A ještě pro vysvětlení (myslím, že už jsem to tady někdy vysvětloval) k názvu fóra. To, že se tam objevilo i "...ale také psi, co jako vlčáci vypadají..." mělo jasný důvod. V útulcích se často objeví ČsV, které útulek neidentifikuje jako zvířata s PP (obzvláště v minulosti, kdy se pouze tetovalo). Proto tedy tato věta. V žádném případě to neznamená, žeby náš server měl pomáhat při hledání majitelů pro psy u kterých je od počátku jasné, že jsou bez PP.
http://www.wolfdog.cz/forum/showthread.php?t=10045

Tak proč si potom Pavle nenapadl toho, kdo sem dal tenhle výše uvedený inzerát?? Nenazval si ho samaritánem a někým, kdo sem píše zcestné inzeráty?? A jestli umím dobře číst, je tam napsané i fena čsv (xNO), což soudě podle vzhledu tak opravdu vypadá.
Pro příště už teda budu vědět, že sem patří inzeráty pouze na psy s PP a psi, co jako vlčáci vypadají, ale nachází se v útůlku.
Už v tom mám jasno
moncikkk jest offline   Reply With Quote
Old 16-08-2009, 18:15   #23
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by moncikkk View Post
http://www.wolfdog.cz/forum/showthread.php?t=10045

Tak proč si potom Pavle nenapadl toho, kdo sem dal tenhle výše uvedený inzerát?? Nenazval si ho samaritánem a někým, kdo sem píše zcestné inzeráty?? A jestli umím dobře číst, je tam napsané i fena čsv (xNO), což soudě podle vzhledu tak opravdu vypadá.
Nestíhám, to bych nemohl dělat nic jiného, než pročítat fóra a neustále je cenzurovat .

Quote:
Originally Posted by moncikkk View Post
Pro příště už teda budu vědět, že sem patří inzeráty pouze na psy s PP a psi, co jako vlčáci vypadají, ale nachází se v útůlku.
Už v tom mám jasno
No tak to je super. Doufám, že si z toho vezmou příklad i další. Ale mělo by to snad být automatické. Tím, že se tady inzerují bezpapíráci, ubíráte možnosti především psům s PP, hledajícím nový domov. A na ty by měl čévéčkář myslet přednostně.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 17-08-2009, 03:41   #24
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Já si nemyslim, že by psi bez PP ubírali možnosti psům s PP. Když je tu v nabídce pes bez papírů a s nima, kterého si zájemce vezme spíš, když budou oba zdarma? Spíš než řešit tohle by bylo lepší klást větší důraz na to proč právě psa s PP a jaké to má výhody. To samé proč být členem Klubu chovatelů. Jednoduše je potřeba ukazovat výhody a ne se tvářit, že jiná možnost není. Stejně tak nevidím důvod nemluvit o ostnáči a elektrice, ikdyž rozumnej člověk to jednomu svému psu na krk nedá.
Proč tu nepomoct z útulku i bezpapírovým ČV nebo jejich křížencům? Když má člověk možnost volby a chce ČV, určitě si radši vezme papírové a když by v nabídce visel jen bezpapírák, tak je to snad jedno ne?
Tímhle se nepodporuje jejich množení, ale důstojnější život pro ty, kteří už jsou na světě. U prodeje štěňat bych to chápal, ale tady mi to přijde jako kardinální kravina.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 17-08-2009, 06:39   #25
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Nebo by bylo dobré tu jen dát najevo, že víme o existenci těchto stránek
http://www.csv-v-nouzi.estranky.cz/c...ontakt/kontakt
a odkazy na křížence a bezpapíráky přesměrovat tam. Prostě těm stránkám pomoct aniž bychom museli křížence propagovat tady.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 17-08-2009, 08:35   #26
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Já si nemyslim, že by psi bez PP ubírali možnosti psům s PP...
Pocit můžeš mít jaký chceš, ale skutečnost prostě je taková, že zájemce jim to bere.

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Proč tu nepomoct z útulku i bezpapírovým ČV nebo jejich křížencům? Když má člověk možnost volby a chce ČV, určitě si radši vezme papírové a když by v nabídce visel jen bezpapírák, tak je to snad jedno ne?
Tímhle se nepodporuje jejich množení, ale důstojnější život pro ty, kteří už jsou na světě. U prodeje štěňat bych to chápal, ale tady mi to přijde jako kardinální kravina.
1. Pokud bude o psy bez PP zájem, tak se tím podporuje jejich množení. Pokud o ně zájem nebude, nebudou mít množitelé důvod je produkovat.

2. Tyhle stránky jsou stránky plemene československý vlčák, nikoliv stránkami o křížencích nebo obecně psími. Dokonce v počátcích své existence sloužily jako stránky KCHČSV. Jsou tu soustředěni chovatelé, registrovaní u FCI. Takže nevidím vůbec žádný důvod, proč by měly sloužit něčemu a někomu jinému. Existuje milión dalších problémových oblastí, kterým je třeba pomáhat. Neznamená to ale, že tu budeme inzerovat ztracené kočky nebo vybírat na dětskou onkologii. Na to jsou přece jiné servery.

Jak píše Hanka, pokud máte bezpapíráka, kterému chcete pomoci, směřujte to na servery, které se tím zabývají. Navíc mi dovolte ocitovat znění chovatelského řádu KCHČSV, které vychází z předpisů a směrnic ČMKU a FCI :

"II.2 Chovatel odpovídá za produkci jedinců s PP a za krytí feny v jednom hárání jedním určeným psem. S chovatelstvím je neslučitelná produkce štěňat jakéhokoliv plemene psů bez PP a rovněž podpora tohoto konání."
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 17-08-2009, 10:28   #27
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Nezlob se na mě, ale když má člověk na výběr, vezme si spíš psa s PP.

1) To je trochu utopie myslet si, že tímhle přestanou lidi chtít a množit bezpapíráky.

2) Když to vezmeš z druhýho pohledu, tak kde se ČVčka bez PP nebo jejich kříženci vzali? Pravděpodobně je má na svědomí někdo z chovatelů, tak proč se nesnažit aspoň trochu napravit co někdo zpackal? Když se tady napíše dostatečně jasně v čem je důležitý PP a jaké má výhody, tak potom člověk, který sem přijde a je schopen rozumně uvažovat, tak když si vezme psa bez PP, tak na něm nebude dál množit. To je přeci dobrý výsledek.
Další věc, že když se někdo rozhodne vzít si starší ČVčko, měl by už vědět, jak se k němu chovat a s čím počítat. To je další důvod proč mi přijde lepší, když si ho vezme někdo, kdo chodí sem. Když pak někoho pokouše ČVčko, nikdo se nebude ptát, jestli je s PP nbo bez něj. Prostě vypadá to jako ČVčko, je to ČVčko.

Hanka má samozřejmě pravdu, ještě že ty stránky existují.

A co jsi chtěl říct tím posledním odstavcem? Chtěl jsi upozornit na podporu produkce štěňat bez PP? To mi přijde jako úplně zcestná myšlenka mimo toto téma.

Já žiju v domění, že o psy s PP, kteří hledají nový domov je dostatečný zájem. Pokud to tak není a lidi dají přednost bezpapírákovi, tak mě oprav.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 17-08-2009, 10:43   #28
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Nezlob se na mě, ale když má člověk na výběr, vezme si spíš psa s PP.
Z tohohle je vidět, že žiješ ve světě legend a pohádek . Opak je v mnoha případech pravdou. Protože stále se šíří legenda, které lidé věří, že "voříšek je chytřejší a zdravější než psi s rodokmenem.". Navíc mnozí lidé věří i tomu, že se psem s PP se musí chodit na výstavy apod.

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
1) To je trochu utopie myslet si, že tímhle přestanou lidi chtít a množit bezpapíráky.
Zcela je vymýtit jistě utopie je, ale kde je poptávka, tam se vytváří nabídka.

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
2) Když to vezmeš z druhýho pohledu, tak kde se ČVčka bez PP nebo jejich kříženci vzali? Pravděpodobně je má na svědomí někdo z chovatelů, tak proč se nesnažit aspoň trochu napravit co někdo zpackal? Když se tady napíše dostatečně jasně v čem je důležitý PP a jaké má výhody, tak potom člověk, který sem přijde a je schopen rozumně uvažovat, tak když si vezme psa bez PP, tak na něm nebude dál množit. To je přeci dobrý výsledek.
Jistě, ale náš server skutečně k takové inzerci neslouží.

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
A co jsi chtěl říct tím posledním odstavcem? Chtěl jsi upozornit na podporu produkce štěňat bez PP? To mi přijde jako úplně zcestná myšlenka mimo toto téma.
Vůbec ne. Pořádně si to přečti. Drtivá většina tvůrců webu jsou registrovaní chovatelé FCI. Takže nesmějí produkci psů bez PP ani jakýmkoliv způsobem podporovat a nabízení bezpapíráků jistě podpora je.

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Já žiju v domění, že o psy s PP, kteří hledají nový domov je dostatečný zájem. Pokud to tak není a lidi dají přednost bezpapírákovi, tak mě oprav.
Nežij v domění, žij realitou. Stačí se podívat, kolik je neustále na našem serveru psů v nabídce a jak dlouho tam někteří zůstávají. Navíc se na náš server jistě nedostanou všechny nabídky.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 17-08-2009, 11:07   #29
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Tak kolik je tu teď volných psů s PP v ČR, které nikdo nechce?

Hanka měla pravdu, tam to bude třeba účinnější. Tady šéfuješ ty a pokud budu mít na něco jinej názor než ty, tak je stejně zbytečný si ho zkoušet prosadit. Neber to nijak špatně, už jsem s tím smířenej.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 17-08-2009, 17:16   #30
moncikkk
Junior Member
 
moncikkk's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Location: Svatobořice
Posts: 29
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Hanka měla pravdu, tam to bude třeba účinnější. Tady šéfuješ ty a pokud budu mít na něco jinej názor než ty, tak je stejně zbytečný si ho zkoušet prosadit. Neber to nijak špatně, už jsem s tím smířenej.
Tak v tom s tebou úplně souhlasím. Každý, kdo má jiný názor než Pavel, tady nemá šanci si ho vůbec prosadit. Stačí si přečíst diskuzní forum. To je tady na webu jediný správce, nebo proč pořád všechny opravuje a přesvědčuje jenom Pavel???
Já osobně proti němu nic nemám, ani ho neznám. Ale lidi jsou různí a každý může mít jiný názor a neodsuzuju je za to. A ted nemluvím jenom o tématu psů bez PP, myslím to všeobecně na všechna témata.
moncikkk jest offline   Reply With Quote
Old 17-08-2009, 23:48   #31
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Já Pavla osobně znám (nemůžu říct, že nějak líp, ale znám) a když jsem k němu jezdil pro maso, přišel mi docela vstřícnej, ale tady mi to přijde jako rozmazlenej král, kterej se ráno probudí s tím, že tohle zakáže a tak to prostě bude. Přijde mi to škoda. Nějakej čas jsem taky adminoval na portále a předně jsme řešili, co a jak by chtěli uživatelé a potom teprv admini vybrali co se jim zdálo přijatelné. Tady první přijde jeden jediný admin, nikoho se neptá a je vyřešeno. V tomto případě v neprospěch psů.

Pavle, pokud pro tebe pes bez PP není pes, tak si zkus občas vzpomenout, že jsi mohl takovým psům pomoci zý útulku tam, kam patří, neudělal jsi to a otočil se zády. Byl jsi jediný, kdo o tom mohl rozhodovat. Doufám, že ti bude dobře, až si na toto vzpomeneš. Nemá to být nátlak, jen byh rád, aby ses nad celou věcí taky zamyslel a nejen si usmyslel, že takhle to taky bude.

Pak taky proč se tvářit, že psi bez PP se nás netýkají? Jsi odpůrcem volného chovu, tak přeci tihle psi by pro tebe mohli být velmi užiteční. Máš možnost dokázat, že volný chov dorukou našich chovatelů alespoň prozatím nepatří a to na populaci, která ti nijak nepoškodí genofond psů s PP. Pořád tu nejde o nějaké množení bezpapíráků, ale o psy, kteří už existují. Většinou jsou to čistokrevná štěňata od nezodpovědných majitelů nechovných ČVček. Pořád se jedná o československé vlčáky a i první generace kříženců vzniká chybou majitele ČV. Proč se k tomu nepostavit čelem a neumožnit jim klidné dožití právě u lidí, kteří mají dostatek informací odsud?
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 18-08-2009, 08:53   #32
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by moncikkk View Post
Tak v tom s tebou úplně souhlasím. Každý, kdo má jiný názor než Pavel, tady nemá šanci si ho vůbec prosadit. Stačí si přečíst diskuzní forum. To je tady na webu jediný správce, nebo proč pořád všechny opravuje a přesvědčuje jenom Pavel???
V některých tématech vystupuji jako chovatel (což jsem už značně omezil) a v někerých jako admin. Bohužel mnozí tohle nerozlišují. Nejsem jediným správcem, to je omyl, zkuste si někdy přečíst třeba německé fórum, jak tam admin zasahuje do diskuzí .

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
ale tady mi to přijde jako rozmazlenej král, kterej se ráno probudí s tím, že tohle zakáže a tak to prostě bude. Přijde mi to škoda.
Je mi líto, pokud máš takový pocit. Zaprvé jakékoliv zakazování na tomhle serveru je ve zcela minimální míře a to, že jsme něco zakázali nebo smazali, se stalo skutečně jen ve zcela výjimečných případech. Na druhou stranu náš server má určitá pravidla a ta by se měly dodržovat. Pokud nejsou dobře pochopena, tak se snažím jejich účel vysvětlit. Pokud bych byl skutečně striktní, tak tohle téma prostě vymažu a je to.

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Nějakej čas jsem taky adminoval na portále a předně jsme řešili, co a jak by chtěli uživatelé a potom teprv admini vybrali co se jim zdálo přijatelné. Tady první přijde jeden jediný admin, nikoho se neptá a je vyřešeno. V tomto případě v neprospěch psů.
Protože nejsme komerční server (což mnohdy také někteří nechápou ), nemusíme honit počty návštěvníků a kliků. Takže máme i volnější ruku k určování, co tady bude a co ne. Tenhle server vznikl v roce 1998 (http://www.wolfdog.org/ces/articles/1318.html) a má proto svou určitou historii a vývoj. A to, že stále ještě po 11 letech funguje svědčí o tom, že asi má smysl tak, jak ho vedeme. Nemusíme se podbízet, na druhou stranu nás samozřejmě zajímají názory návštěvníků, ale nemůžeme všechna přání akceptovat, pokud jsou proti duchu serveru, který jsme určili.

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Pavle, pokud pro tebe pes bez PP není pes, tak si zkus občas vzpomenout, že jsi mohl takovým psům pomoci zý útulku tam, kam patří, neudělal jsi to a otočil se zády. Byl jsi jediný, kdo o tom mohl rozhodovat. Doufám, že ti bude dobře, až si na toto vzpomeneš. Nemá to být nátlak, jen byh rád, aby ses nad celou věcí taky zamyslel a nejen si usmyslel, že takhle to taky bude.
Trochu jsi demagog. Nikdy jsem neřekl, že pes bez PP není pes a už vůbec ne, že se mu nesmí pomáhat.

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Pak taky proč se tvářit, že psi bez PP se nás netýkají? Jsi odpůrcem volného chovu, tak přeci tihle psi by pro tebe mohli být velmi užiteční. Máš možnost dokázat, že volný chov dorukou našich chovatelů alespoň prozatím nepatří a to na populaci, která ti nijak nepoškodí genofond psů s PP. Pořád tu nejde o nějaké množení bezpapíráků, ale o psy, kteří už existují. Většinou jsou to čistokrevná štěňata od nezodpovědných majitelů nechovných ČVček. Pořád se jedná o československé vlčáky a i první generace kříženců vzniká chybou majitele ČV. Proč se k tomu nepostavit čelem a neumožnit jim klidné dožití právě u lidí, kteří mají dostatek informací odsud?
Ještě jednou - server Wolfdog.org slouží plemeni československý vlčák, chovatelům (nikoliv množitelům) a zájemcům. Stalo se už mnohokrát, že jsmetady pomáhali najít majitele pro štěňata bez PP, která vznikla "nehodou", ale které chovatel řádně nahlásil Klubu. Ostatní bezpapíráci jsou pro nás (server) kříženci bez prokázaného původu a tedy nikoliv ČsV. A tenhle server je o ČsV.

A douška - jsem členem mnoha webových komunit. Například i mailových diskuzních fór. Mohu Tě upozornit, že u většiny to chodí tak, že pokud napíšeš jakýkoliv příspěvek off topic nebo v rozporu s pravidly, jsi okamžitě a bez vyrování z fóra vyhozen a zablokován proti případné další registraci. To tady nezavádíme, ale pravidla nějak ctít musíme.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 18-08-2009, 09:55   #33
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Tak proč tak najednou? Jako příklad uvedu již zmiňovaného Daxe. Pravděpodobně díky tomuto webu našel nový domov a nikomu to nevadilo. Teď se najenou rozhodneš, že tohle tu prostě nebude. Nechápu. A na českém foru jsi jediný admin a neexistuje jiný názor, jiný pohled na věc, nikdo s kým bys mohl něco konzultovat. Prostě tvůj názor vždy vyhraje a kdekoliv je podobná totalita, je mi to proti srsti. Nemám nic proti pravidlům, ale když zcela bezdůvodně jsou najednou pravidla jiná než včera a rozhoduje o tom jeden člověk, je mi to proti srsti (ale jak už jsem psal, nic s tím neudělám).
Myslím, že sem chodí i dost lidí, kteří mají psa bez PP. Podle mě by místo tohodle kroku bylo daleko lepší je motivovat, aby jejich další pes PP měl. Jsi to právě ty, kdo najednou zatrhl možnost inzerovat psy, kteří potřebují nový domov. O tom, kdo se chová jako demagog bychom se mohli dlouho hádat. Nevím o jediném rozumném důvodu, proč by NAJEDNOU neměli být inzerováni psi, kteří jsou buď bez PP (někteří ho možná i mají, jenom se o tom neví) nebo jsou to prokazatelně kříženci ČV.
Všude se mluví o tom, že ČV není pes pro každého, ale ten, kdo si jich všimne zde, tak má asi největší šanci už o nich něco vědět. Když si někdo najde ČVčko na stránkách útulku a tohle se mi líbí... asi pak zůstane koukat, pes ho třeba sejme a potom zase naše plemeno získá geniální pověst.
Pavle, štěňata nech stranou (ikdyž tady třeba nevidím rozdíl Chovatel něco zvrzne a najednou jsou štěňata bez PP brána jinak než jiná bez PP). Jde mi o psy odrostlejší, kteří se někde našli nebo je současný majitel nemůže z nějakého důvodu mít dál. Doteď to šlo a nebyl problém a najednou zákaz. Pořád nejde o další množení, ale o lepší život pro již žijící psy.

Proti pravidlům nic nemám a nemyslím si, že bych napsal něco, co by muselo být smazáno nebo za co by mi měl dokonce být zablokován přístup Jen nechápu, proč měnit něco, co funguje dobře.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 18-08-2009, 11:20   #34
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Tak proč tak najednou? Jako příklad uvedu již zmiňovaného Daxe. Pravděpodobně díky tomuto webu našel nový domov a nikomu to nevadilo.
Není to najednou, ale někdy skutečně nemám čas nebo možnost denně sledovat server, tam mi bohužel občas něco uteče. le pokud si vyhledáš ve fórech, už opakovaně na tohle téma tu se mnou debata byla.

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
A na českém foru jsi jediný admin a neexistuje jiný názor, jiný pohled na věc, nikdo s kým bys mohl něco konzultovat.
Jsi tak trochu na omylu. Tohle fórum není jen české, ale eskoslovenská, takže jsme tady 2 admini. Jeden český a druhý slovenský.

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Prostě tvůj názor vždy vyhraje a kdekoliv je podobná totalita, je mi to proti srsti. Nemám nic proti pravidlům, ale když zcela bezdůvodně jsou najednou pravidla jiná než včera a rozhoduje o tom jeden člověk, je mi to proti srsti (ale jak už jsem psal, nic s tím neudělám).
1. Žádná totalita, jen pravidla a práva majitelů soukromého serveru si je určit. Až budeš za registraci na serveru platit, tak samozřejmě můžeme o těhle věcech diskutovat. Wolfdog.org je ale ryze soukromý server, placený ze sokromých peněz. A bohužel (nebo spíše bohudík) se svým majetkem si majitel může disponovat jak uzná za vhodné.

2. Pravidla nejsou jiná. Přečti si můj první příspěvek v tomhle fóru. Fórum jsem ani nezablokoval, ani nesmazal (což svědčí o tom, že tady žádná totalita neprobíhá). Upozornil jsem, že je tady inzerován pes, u kterého ani není jasné, zda vůbec, alespoň vzdáleně, něco společného s ČSv má. Až potom jste se do mne "obuli", jaký jsem nelida .

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Myslím, že sem chodí i dost lidí, kteří mají psa bez PP. Podle mě by místo tohodle kroku bylo daleko lepší je motivovat, aby jejich další pes PP měl.
Naprosto s Tebou souhlasím. A nejlepší motivace je vysvětlovat jim to (což doufám na našich stránkách taky trochu děláme) a zařídit to tak, aby na těchto stránkách nabídky na bezpapíráky nenašli.

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Jde mi o psy odrostlejší, kteří se někde našli nebo je současný majitel nemůže z nějakého důvodu mít dál. Doteď to šlo a nebyl problém a najednou zákaz. Pořád nejde o další množení, ale o lepší život pro již žijící psy.
Doteď to nešlo !!! Pravidla platí už dlouhá léta. To, že tu někdo občas skrytě inzeroval bezpapíráky a nepozorností adminů mu to prošlo ještě neznamená, že to tak je možné.
Já nikomu z návštěvníků nebráním a ani neodsuzuji, pokud si vezme psa z útulku. Pokud jim chceš pomáhat, založ si vlastní server, kde můžeš tyhle psy vyhledávat a nabízet. Margo s Przemkem také měli pocit, žeby měli v tomto směru pomáhat a tak založili servery dogomania.pl a dogomania.com, kde si každý může inzerovat, co ho napadne. To je cesta.

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Proti pravidlům nic nemám a nemyslím si, že bych napsal něco, co by muselo být smazáno nebo za co by mi měl dokonce být zablokován přístup Jen nechápu, proč měnit něco, co funguje dobře.
Nesmíš to brát tak hluboce osobně. Nikdo nikoho tady nevylučuje ani nemaže. A máš pravdu, pravidla našeho srveru fungují, takže je měnit nehodláme.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 18-08-2009, 12:55   #35
moncikkk
Junior Member
 
moncikkk's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Location: Svatobořice
Posts: 29
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Není to najednou, ale někdy skutečně nemám čas nebo možnost denně sledovat server, tam mi bohužel občas něco uteče. le pokud si vyhledáš ve fórech, už opakovaně na tohle téma tu se mnou debata byla.
Tak případ Daxe (kříženec čsv), který díky tomuto fóru našel nového majitele, byl zde probírán dost dlouho, a to min týden (nemůžu ted to téma najít). Nám tady Pavle neříkej, že si sem ani jednou za celý týden nešel a nevšiml sis aktuálního tématu
Já než jsem sem ten inzerát překopírovala, tak jsem si sama pročítala inzeráty v rubrice čsv v nouzi. Bylo jich tam víc na křížence čsv nebo bez PP, proto jsem na forum inzerát nakonec umístila. Nikdo tam těm lidem, co to napsali, nic nevyčítal ani nezakazoval! Až do mě ses tady obul a opravdu nevím, proč tak najednou?? Nemá to doufám nic společného s tím, jaký název chovné stanice má moje fenka ve jméně?
Do ted všechno v pohodě a já sem dám inzerát na jednoho čsv bez PP a fotky a už je zle. Náráz se tady žádní čsv bez PP inzerovat nebudou a basta!! v 99 % případů tady reaguješ na každé založené téma, tak nám tady neříkej, že sis těch pár inzerátů zrovna nevšiml.
moncikkk jest offline   Reply With Quote
Old 18-08-2009, 15:08   #36
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Nějak se začínáme cyklit v kruhu. Takže poslední moje reakce.

Quote:
Originally Posted by moncikkk View Post
Tak případ Daxe (kříženec čsv), který díky tomuto fóru našel nového majitele, byl zde probírán dost dlouho, a to min týden (nemůžu ted to téma najít). Nám tady Pavle neříkej, že si sem ani jednou za celý týden nešel a nevšiml sis aktuálního tématu
Já než jsem sem ten inzerát překopírovala, tak jsem si sama pročítala inzeráty v rubrice čsv v nouzi. Bylo jich tam víc na křížence čsv nebo bez PP, proto jsem na forum inzerát nakonec umístila.
Nevím, zda mluvím jinou řečí nebo co ? Tohle fórum bylo založena jako inzerce na jakého si psa, kterého nikdo nikdy neviděl a to, že má s ČsV něco společného autor vydedukoval pouze z toho, že ten grázl, co ho inzeroval to napsal do inzerátu. Jinak u dalších zadejších fór byla vždy fotografie nebo odkaz na ní na stránkách útulku. Nebylo jasné, zda se jedná o psa bez PP nebo s PP, protože útulky se v tetováních nevyznají a tak většinou napíšou, že je to ČsV bez PP. Inzeráty na křížence nebo bezpapíráky o kterých to bude od počátku 100% jasné tady nemají co dělat.

Quote:
Originally Posted by moncikkk View Post
Až do mě ses tady obul a opravdu nevím, proč tak najednou?? Nemá to doufám nic společného s tím, jaký název chovné stanice má moje fenka ve jméně?
No teď jsi tomu teda dala korunu. Musel jsem se podívat, co máš vůbec za psa ? Kdo Ti naočkoval myšlenku, žebych měl mít nějaký problém s tím, zda máš psa ze stanice A nebo B ? Tuším ale mohu Tě ubezpečit, že s mnoha majiteli psů ze stejné stanice se přátelím (zářným příkladem je Kamil Horák, jehož psem jsem dokonce i kryl). Nesmíš věřit všemu, co Ti napovídá.

Quote:
Originally Posted by moncikkk View Post
Do ted všechno v pohodě a já sem dám inzerát na jednoho čsv bez PP a fotky a už je zle. Náráz se tady žádní čsv bez PP inzerovat nebudou a basta!! v 99 % případů tady reaguješ na každé založené téma, tak nám tady neříkej, že sis těch pár inzerátů zrovna nevšiml.
Tak když už takhle ostře, tak tady jsou fakta. Ve vlákně ČsV v nouzi je celkem 31 fór a já jsem nějakým způsobem přispěl do celých 9. Celkem je na Wolfdog.org v českých fórech k dnešnímu dni 423 vláken a já jsem přispěl do pouhých 214. Takže žádných 99%. To že jsem přispěl do maličko více, než jedné poloviny je také z důvodu toho, že jsem tady adminem. Ale bylo zajímavé na Tvůj popud si tohle zjistit (může si to kdokoliv ověřit použití funkce vyhledávání ve fórech).

Tímto debatu končím, protože se skutečně z ní stává omílání dokola jedněch týchž věcí a navíc, jak koukám, se znovu objevují již 1000x vyvrácené pomluvy.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 18-08-2009, 20:46   #37
Mackie
Junior Member
 
Mackie's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Slovakia/Presov
Posts: 112
Default

jedna vec je byt adminom a usmernovat v ramci pravidiel fora
druha vec je priamo ci nepriamo sa vyjadrit, ze pes bez PP je menej ako ten s PP

vsade sa tu ohanate tym, ake je csv tazko zvladnutelne plemeno, aka je potom pravdepodobnost, ze ak je mixnuty s niecim inym, ze ho zvladne "obycajny" clovek, ktory hlada len nejakeho krizenca, tak si toho psa vezme?

nie je lepsie, aby sa tieto krizence udrzali v ceveckarskej komunite, aby sa nedostali do ruk ludom, ktori by na nich dalej mnozili?

poznam cvicak, kde je schvalovany nazor clenov, ze krizencov z utulkov treba vystrielat.. a mne bolo poradene zohnat si nieco NOrmalne.. ked bude takyto nazor aj medzi ceveckarmi, kam mam potom ist?

na jednom psom fore tiez bojujeme s tym, ze sa psom z utulkov nebudeme venovat "prehnane vela" napriek snahe niektorych "zachranarov" to zmenit a inzerovat snad vsetkych utulkacov.. takze tuto stranku chapem.. len proste nechapem nazor:
Quote:
Tím, že se tady inzerují bezpapíráci, ubíráte možnosti především psům s PP, hledajícím nový domov. A na ty by měl čévéčkář myslet přednostně.
ja ako clovek myslim inac, ak tym padom nebudem ceveckar, ok, beriem
Mackie jest offline   Reply With Quote
Old 18-08-2009, 22:00   #38
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Pavle, já už to řešit nehodlám. Jestli tak případně v Polsku, ale tady je to bezpředmětný. I kdybychom tu protestovali všichni, tak nic nezměníme. Je mi líto, že jednou je nepřípustné inzerovat tu zdarma dospělé ČVčko z útulku a podruhé když užnáš za vhodné, tak prodej štěňat bez PP není problém tu inzerovat.
Úloha admina není jednoduchá, ale tohle naprosto nechápu. Když si srovnáš čemu to uškodí a čemu pomůže, tak snad nemůžeš trvat na tomhle stanovisku.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 19-08-2009, 07:19   #39
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Já jsem taky nezaznamenala, že by se tu prodávala štěňata bez PP? To byl někdo ze zahraničí?
Hanka jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 21:48.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org