Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > ČSV v nouzi

ČSV v nouzi ČSV hledající nový domov: psi s průkazem původu, ale také psi, co jako vlčáci vypadají, kteří na své nové pány čekají v útulcích...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 29-05-2006, 14:46   #1
Polaskova
Junior Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 3
Default Týraná fenka vlčáka - Josefína ES

Dobrý den,
poraďte mi, prosím, co můžu udělat, abych zachránila fenku československého vlčáka Vandu, kterou má v Plzni pan Karel Černohorský.
Vanda už je tříletá, a celý život je strašně vyhublá. Když její páneček nemá peníze, Vanda nedostane několik dní nažrat - lezou z ní úplně kyčle a žebra.
Může být kvůli vyhladovělosti i neurotická? Často jí vidím, jak má ocas pod břichem a koulí očima strachy. Bojí se i svého majitele, už jsem viděla, jak se Vanda krčí, když se k ní pán blíží, a on jí pak veme za čenich a ona úplně brečí bolestí.
Je tak vyzáblá, že nemá ani moc energie, a vždycky vidím, jak jí páneček ujíždí na kole a ona za ním chuděra po silnici vlaje tryskem a nestíhá ho.

Přijde mi tý fenky líto, protože by možná byla hezká. Je vychrtlá odmalička, nemůže to mít vliv na její vývin?

Kdyby bylo po mým, tak bych Vandě našla jínýho pána, hodnýho, protože to zvíře nemůže být šťastný.
Je to možný regulérně zařídit?
Přes nějaký ochranáře nebo tak...

Děkuju za odpovědi,

Polášková
Polaskova jest offline   Reply With Quote
Old 29-05-2006, 17:01   #2
petosan
Junior Member
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 18
Default

Nejlepe je zavolat policii kvuli tyrani zvirete, pokud to nepomuze, pak uz nezbyva, nez i jej za ten cumak opravdu chytit, tak aby rval bolesti. Hlasim se jako dobrovolnik.
petosan jest offline   Reply With Quote
Old 29-05-2006, 17:40   #3
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Možná, že to Charlie bude číst, měl by se vyjádřit. Jinak tohle asi řeší oblastní veterinární správa, případně odbor životního prostředí na radnici nebo policajti. Ale ti asi jen kdyby chytili někoho při činu. Což je nemožné.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 29-05-2006, 19:22   #4
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

To se mi nějak nechce zdát. Sice jsem viděl Charlieho a Josefínu naposledy v Jevišovicích na zkouškách ZVP (podzim 2005), ale tam byla v celkem dobrém výživném stavu, určitě ne vychrtlá jak popisujete, prostě byla jen štíhlá. K lidem je sice trošku nedůvěřivá (ve smyslu že kontakt s cizími sama nevyhledává, ale tlapky na kontrolách si nechala bez nejmenších problémů prohlédnout), ale zdálo se mi, že s Charliem jsou naopak sehraná dvojka. Všude chodila s ním a neviděl jsem, že by se na ni za ten víkend nějak obořil. Sice Charlieho skoro neznám, ale prostě se mi to nějak nezdá. Nemůže být její výživný stav způsobený třeba nějakými zdravotními problémy? Nechci spekulovat nebo ovlivňovat, ale jen se dopátrat co se opravdu děje.

Karel Skoupý
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 29-05-2006, 20:05   #5
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Hanka
Možná, že to Charlie bude číst, měl by se vyjádřit.
Taky si myslím, že by se k tomu měl Charlie vyjádřit. Jeho fena byla vždy vyhublá a Charliemu bylo několikrát doporučováno aby ji nechal vyšetřit. Protože on tvrdí, že se o ni normálně stará. Potom tedy musí mít fena nějaké zdravotní problémy a Charlie jistě má výsledek vyšetření u veterináře.

Quote:
Originally Posted by Hanka
Jinak tohle asi řeší oblastní veterinární správa, případně odbor životního prostředí na radnici nebo policajti. Ale ti asi jen kdyby chytili někoho při činu. Což je nemožné.
Tohle jsou asi krajní možnosti řešení. Pokud ale má někdo podezření z týrání, měl by vše ohlásit.

Quote:
Originally Posted by Polaskova
...a on jí pak veme za čenich a ona úplně brečí bolestí...
Tohle bych nebral vážně. Neznám člověka, který by byl schopen vyvinout takovou sílu aby pouhým stiskem čenichu psovi způsobil takovou bolest aby "brečel bolestí". Chytnutí za čenich je normálním způsobem, jak psa přirozeným způsobem potrestat za něco, co provedl. Pokud pes "brečí" není to bolestí ale většinou jeho povahou, protože je v takovém případě, měřeno lidskými měřítky, trochu hysterický. Jistě známe mnoho podobných případů. Tohle bych za týrání psa nepovažoval.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 29-05-2006, 20:34   #6
Jazzinka
Junior Member
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 74
Default

S Charliem jsem se na několika dogtrekařských akcích potkala a jakkoliv s jeho způsobem výchovy v některých věcech nesouhlasím, tohle tvrzení si dovolím považovat za přehnané.
Fenka je skutečně hubená, Charlie s ní dost sportuje a asi by to chtělo kvalitnější krmení nebo ubrat zátěž, ale myslím, že o týrání se mluvit nedá. O maratoncích by 90% lidí také řeklo, že mají podváhu. Myslím že týraný pes by se k pánovi choval trochu jinak. Taky jsem si nikdy nevšimla hrubého zacházení, ani že by se před ním krčila.
Jazzinka jest offline   Reply With Quote
Old 29-05-2006, 21:07   #7
Edenseveru
Junior Member
 
Join Date: Sep 2003
Location: Liberec
Posts: 185
Default

Ahoj,
myslím že tento problém s Karlem a Josefínou vyřeším já a nebude třeba nějakého řešení různých institucí atd.
Takže tímto vás všechny chci uklidnit.
To ,že je Josefína stále hubená jsem s Karlem už řešila mnohokrát.
Jelikož mě přísahá(a musím mu věřit),že Josefína je krmena dobře ,přikláním se názoru že zátěž je větší než je schopna mít a nebo něco není v pořádku se zdravím,vím že pořádné vyšetření měl už udělat dávno,ale zřejmě byl problém v penězích.

Proto když jsme se viděli naposledy,jsem nařídila ,že na vyšetření musí a že vše zaplatím.Karlovi jsem poslala žádanku do laboratoře + instrukce co vše mají udělat. A ted čekám na výsledek. Je to už několik týdnů,tak doufám ,že to už bude.

Jinak vzít si fenu k sobě by nebyl problém!! Ale fena je na Karlovi ať je jakýkoliv závislá a miluje ho -takže jí nechci uškodit ještě více. Pokud nebude jiné řešení udělám to!!!
ahoj Lucie
Edenseveru jest offline   Reply With Quote
Old 30-05-2006, 15:19   #8
Polaskova
Junior Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 3
Default

Ta fenka opravdu brečí, a myslím si, že by to nedělala, kdyby se svého majitele nebála. Třeba jí to v tu chvíli nebolí, ale dobře se asi necítí. A viděla jsem ho, že jí to dělal i za úplné hlouposti, třeba když nechtěla přeskočit lavičku v parku. S mojí fenkou se snáší, takže sama mám Vandu ráda a chtěla bych, aby se měla dobře.

Pan Černohorský se umí chovat slušně jak k lidem tak k Vandě, ale umí být i hysterický a ke psovi hrubý.

Paní Lucie, vy jste Vandina původní majitelka? Jestli Vás Vanda zná, jsem přesvědčená, že si zvykne. Vždyť by se u Vás určitě měla líp.

Polášková
Polaskova jest offline   Reply With Quote
Old 30-05-2006, 15:39   #9
wami
Junior Member
 
wami's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Location: Stonava
Posts: 35
Send a message via ICQ to wami
Default

Mohu potvrdit to, co uz psala Jazzinka.
S touto dvojici jsem se potkala na nekolika dogtrekovych zavodech, a oba na me pusobili pohodovym dojmem. Fenka je sice hubenejsi, ale neni jedina, videla jsem hubenejsich psu vice.

Co se tyka chytani za cenich a knuceni, osobne jsem to nikdy Charlieho nevidela provadet (coz neznamena, ze to nedela), ale pochybuju, ze by ji Charlie nejak vedome cilene fyzicky ublizoval...
wami jest offline   Reply With Quote
Old 30-05-2006, 17:57   #10
oblivion
Junior Member
 
oblivion's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Plzeň
Posts: 86
Send a message via ICQ to oblivion
Default

..dobrý podvečer.. no, nebylo by to první udání, že.. ;oE

..když máte paní Polášková takový přehled, tak byste mohla vědět, že pan Černohorský je již nějakou dobu na útěku – skrývá se před plzeňskou veterinární správou a před organizací Svoboda zvířat..

..naposledy byl spatřen v Praze, kterak žije pod mostem a nebohou Josefínu krmí labutěmi, uhynulými na ptačí chřipku, a také utonulými bezdomovci, které z Plzně přináší rozvodněná Berounka..

..drcením pysků ji za oboustranného hysterického řevu nutí skákat na projíždějící parníky a žebrat od zahraničních turistů.. kolo vyměnil za vodní šlapadlo, kterým honí Josefínu, když se to týrané zviřátko pokusí spasit útěkem a přeplavat na druhý břeh Vltavy..

..v reakci na tato zvěrstva všechny přihlížející volební strany prohlásily, že pokud ve volbách získají většinu hlasů, tak ihned po volbách zajistí zřízení vyšetřovací komise, která bude tento otřesný případ nadále sledovat a bude průběžně podávat návrhy na přijmutí preventivních opatření, jako například rekultivaci náplavek, kde bude posléze žebrat zakázáno..

/k.č.+j.e.s./
oblivion jest offline   Reply With Quote
Old 30-05-2006, 18:01   #11
oblivion
Junior Member
 
oblivion's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Plzeň
Posts: 86
Send a message via ICQ to oblivion
Default

p.s.: jednat je třeba rychle, neboť jde o recidivistu.. v minulosti již utýral jedno malé lišče, staré teprve 3-4 měsíce, a pokusil se utýrat jednoho kocoura, který mu naštěstí byl na poslední chvíli odebrán..!!
oblivion jest offline   Reply With Quote
Old 30-05-2006, 20:03   #12
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Charlie,to je divná reakce na tak chytrýho chlapa ....
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 30-05-2006, 21:08   #13
oblivion
Junior Member
 
oblivion's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Plzeň
Posts: 86
Send a message via ICQ to oblivion
Default

..divná reakce? jo, asi to nebylo zrovna vtipný, ale zkrátka mi to přišlo tak absurdní, že jsem neviděl smysl v tom to větu po větě rozebírat a obhajovat se.. přesto vám uvážlivějším, kteří mě nesoudíte zdálky, ale víte alespoň trochu, o kom mluvíte, děkuji za vyjádření střízlivých názorů..

..jak už jsem onehdy psal jakémusi aktivistovi ze zmíněné Svobody zvířat (a že jsou mi jinak sympatičtí), kdokoliv se může i bez předchozí domluvy na vlastní oči přesvědčit, jak a kde Josefína žije a ještě lépe s ní prožít nějakou tu hodinku, třeba na vycházce.. pak ať klidně hodí kamenem..
oblivion jest offline   Reply With Quote
Old 31-05-2006, 12:26   #14
Polaskova
Junior Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 3
Default

Milý pane Černohorský,

doufám, že jsem správně pochopila, že Jozefína je Vanda a tedy že se stále mluví o mé stížnosti.

Vidím vás téměř denně a skutečnosti, že vaše péče o psa není v pořádku jsem si všimla již někdy na podzim roku 2003.

Nemám potřebu řešit cizí problémy a cizí lidi dokud to není do očí bijící a dokud mi nepřipadá problém závažný.

Už několikrát jsem vás viděla, jak vyletíte večer z domu s Vandou která sotva jde a jen co jí odvedete na trávník tak močí pět minut v kuse. Je mi jasné, že ste s ní od rána nebyl venku.
Děláte to pravidelně.
TUTO NENÍ ZODPOVĚDNÁ PÉČE O PSA!

Je tady mnoho čtenářů, kteří by měli vědět jak je třeba se o psa postarat. V chovatelských potřebách mi paní prodavačka o vás říkala, že když nemáte peníze tak Vanda prostě nedostane najíst a prý to děláte Vandě odmalička.

Myslím si že ať je to čs. vlčák nebo třeba ohař, štěně má jíst pravidelně.

Teď jsem vás asi týden neviděla a doufám že až vás uvidím bude Vanda v pořádku. Jestli ne, nebudu se na tojenom dívat. Pokusím se najít nějaké řešení.

Několikrát jsem s vámi mluvila. Když jsme se bavili v obchodě s krmením tak jste byl normální mladík. Když jsem vás pak viděla s vyhublým psem a ptala jsem se, co s Vandou je tak jste byl neurvalý a sprostý.

Chodíte v rozhrhanem oblečení a s mastnymi vlasy. Myslím si že nejste ani schopen se starat o Vandu, nejste-li schopen zajistit sám sebe.


Polášková
Polaskova jest offline   Reply With Quote
Old 31-05-2006, 15:12   #15
oblivion
Junior Member
 
oblivion's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Plzeň
Posts: 86
Send a message via ICQ to oblivion
Default

vážená paní Polášková, to že ke zmíněné paní již nechodím kupovat krmení neznamená, že Vanda nedostává nažrat, prostě jen chodím jinam, přestože je to dál a všude jinde je to dražší o 5-10 Kč/kg, a to proto, že dotyčná se vyžívá v pomlouvání každého druhého zákazníka, navíc většinou nepravdivě.. je pravda, že mi na podzim 2003 před první výplatou vypomohla 2 kg krmení, ale to byl odjedinělý případ nouze.. z vděčnosti jsem tam dlouho chodil nakupovat, letos se tomu však již snažím vyhýbat..

kromě toho, že máme za domem menší dvorek, tak se Vanda ven dostane každý den několikrát: kromě ranního a večerního venčení s ní po poledni chodím často do centra na oběd do Vegetky.. ráno u mě znamená mezi 9.-11. hodinou.. mám velmi volnou pracovní dobu (pracuji jako programátor) a navíc ji často beru s sebou do práce, hlavně na večer.. mám poněkud nepravidelný režim a že nás nevidíte, když jdeme ven kolem 3.-4. v noci, může budit dojem nedostatečného venčení.. tyto procházky mám však nejradši, protože nikdo jiný nevenčí a psa tak nemusím hlídat.. no a zcela stranou nechávám časté půl-, celo- a několikadenní výlety..

řekl bych, že 5minutovým močením máte na mysli období, kdy jsem zkoušel fenku krmit masem (1.5-2 kg denně), které obsahuje hodně vody a chvíli trvalo, než si na to zvykla a přestala žrádlo zapíjet.. že by Vanda sotva šla se stává výjimečně, bývá to tak 1-2 dny po větší zátěži, což je jen tak 5x do roka.. pak také když ji venčím víckrát než obvykle, tak ji doma překvapím ospalou a ještě venku jí chvíli trvá, než se probudí.. kdyby byla nevenčená, tak z domu vyletí ona..

na dotazy na hubeného psa jsem za ty tři roky dost zvyklý na to, aby mě to rozčilovalo.. někdy mě sice nebaví to vysvětlovat, ale na normální dotazy podrážděně nereaguju.. pokud však někdo začne neurvale a neslušně, tak někdy nemám dost nadhledu, abych neodpověděl stejným tónem, a to byl zřejmě i váš případ.. neurvalost tedy prosím, ale sprostost rozhodně odmítám, k tomu mám velmi daleko i v kritických situacích..

Vanda jako štěně občas trpěla průjmy a měla tak často naordinovanou rýžovou dietu, která však pomáhala rychleji, než doktor doporučoval, takže mohla většinou začít žrát granule dříve.. přesto jsem již v té době uvažoval o vyšetření trávicích enzymů.. po přechodu na Acanu se však trávení upravilo, tak k vyšetření nedošlo.. k vykrmení jsem zkoušel již všechno, od nejdražších granulí jako Royal Canin nebo Pro Plan, přes dokrmování sádlem, glukózou, syrové i vařené maso a spoustu dalších věcí, to vše vždy nejméně měsíc.. nepomohlo ani překrmování, kdy žrala 1-1.5 kg Acany denně, že už se to do ní ani nevešlo.. a nic, nad 36 kg jsem ji nedostal, teď má 33 kg a žere 0.6-0.9 kg Acany denně (zátěžovku nebo pro velká štěňata).. před pár týdny jsem ji navíc byl konečně objednat na to vyšetření trávení, což však dořešíme až po návratu do Plzně, příprava na něj totiž trvá něco přes týden (odčervení, 3 dny pauza, 3x sběr trusu obden)..

a že chodím v roztrhaném oblečení? :oD ..věřte, že většina mého oblečení je neroztrhaná, dokonce by se našel i nějaký ten oblek, mě se ale to roztrhané prostě líbí a myslím, že je to čistě moje věc.. bydlím ve sto let starém domě, nemám doma teplou vodu ani koupelnu a studenou jen na chodbě, WC také na chodbě.. také nemám žádné topení, takže v zimě je tam kolem 10°C.. na druhou stranu nemusím platit nájem.. něco z toho by jistě šlo řešit, ale prioritním výdajem je pro mě krmení psa.. když jsem nedávno měnil práci, po nákupu granulí či masa mi nezbývalo na mé vlastní jídlo, tak jsem si nějakou dobu pekl doma celozrnný chléb sám..

nakonec, moje každodenní zkušenost s Vandou je zcela v rozporu s tím, co zde uvádíte.. když vidím to veselé až ztřeštěné zvíře lítat při venčení, když mi při vítání div že nevyrazí zuby, když mi půlku noci leží opřená o nohy, když ji musím krotit, aby mě rozdováděná za běhu nestrhla zubama na zem, jak je nevychovaná a bez respektu, tak se mi opravdu nechce věřit, že se bavíme o stejné fence.. po návratu do Plzně tedy bude stále stejná jako před odjezdem a pokud cítíte odůvodněnou potřebu, tak jednejte, jak uznáte za vhodné – nemám z toho nejmenší obavy..

s pozdravem do Plzně, Karel Černohorský + Josefína Eden severu (Vanda)
oblivion jest offline   Reply With Quote
Old 01-06-2006, 19:33   #16
Julunka
Junior Member
 
Julunka's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 5
Default

CCCCo to je, Kájo????


J.
Julunka jest offline   Reply With Quote
Old 02-06-2006, 00:01   #17
Janiz
Junior Member
 
Janiz's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 237
Default

Ani pokud by Vanda nebyla hubenější než jiné fenky čsv není divu , že by se jiným, pejskařům i ne, zdála vychrtlá.
Venčit tak temperamentního psa jako jsou některý čsv je víc než praktický v již použitým a k tomu účelu určeným oblečení. Taky to tak děláme a ať si o tom myslí kdo chce, co chce. Podotýkám,že nejen na poli nebo v lese, ale i v Praze,Plzni nebo kdekoli jinde.
Paní Polášková je asi typický příklad paní, co má víc starosti o jiné než o sebe.(taky takový lidi bohužel znám) Myslím, že by proti jejím obviněním nejlepší argument byl nechat paní pár dnů se o Vandu starat, venčit a vychovávat jí. Jak by asi u vlčandy pochodila?? a jak by pak ještě asi poprosila Charlieho, zda by se s ní nemoh projet na kole, aby se trochu vyblbla.
Zůstávám v čistě teoretické rovině, naprosto chápu, že by Charlieho ani nikoho jinýho nenapadlo tenhle experiment uskutečnit, ALE..
Jana.
Janiz jest offline   Reply With Quote
Old 02-06-2006, 07:40   #18
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Moje Alexa (7 a půl roku) má 62,5 cm kohoutkové výšky a 28,5 kg - potřebovala by do ideální kondice ještě tak 1 až 1,5 kg shodit. Daria (11 měsíců) má 61 cm a cca 25 - 26 kg. Žere jak neuvázaná (obě krmím Royal Canin Maxi Veterinary), asi o 15 - 20% víc než Alexa, ale je asi tak (pokud je výživný stav Vandy stejný jako loni na podzim) "vychrtlá" jako Vanda - možná ještě víc. Je to dáno tím, že pořád lítá, je to ještě taková "neřízená střela".

Plně dávám za pravdu Janizovi - moje oblečení určené ke psům (ve kterém se pohybuji prakticky pořád, když nejsem zrovna v práci) taky není zrovna salónní . A ČSV v ideální kondici (neřku-li trošku hubenější) se bude třeba majitelům labradorů zdát určitě vychrtlé.

Karel Skoupý
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 02-06-2006, 08:03   #19
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Janiz
Paní Polášková je asi typický příklad paní, co má víc starosti o jiné než o sebe.(taky takový lidi bohužel znám)
Poprosil bych diskutující aby pokud možno upustili od osobních výpadů. Paní Polášková tady upozornila na něco, co se jí nezdá a Charlie odpověděl. Myslím, že nikdo z nás ostatních situaci nezná a tak vynášet podobné soudy není namístě. Jak se můžete dočíst, všechny zainnteresované osoby se vyjádřily (paní Polášková, Charlie i chovatelka Lucka) a situaci jistě vyřeší.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 02-06-2006, 16:30   #20
oblivion
Junior Member
 
oblivion's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Plzeň
Posts: 86
Send a message via ICQ to oblivion
Default

tak jsem kvůli vám včera Josefínu zvážil a má 34 kg.. při výšce 69 cm to možná není moc, ale přestože je možné do ní krátkodobě dostat 2-3 kg navíc, jakmile se přestane přejídat, tak se poměrně rychle vrátí na stálou váhu 33-34 kg.. nehledě na to, že krmení na 80% sytosti prodlužuje život zvířete, tak přejídající se zvíře stráví většinu dne trávením a má mnohem méně chuti do pohybu.. to by se pak opravdu při venčení vlekla.. vyšší hmotnost ne zcela zdravým kyčelním kloubům také určitě neprospěje.. jak na klouby, tak celkově, je mnohem důležitější osvalení než uložený tuk..

paní Polášková, můžu vám jen zopakovat, že se Josefína do Plzně vrátí ve stejném stavu, v jakém odjela.. pokud se vám to zdá tak vážné, tak (kromě toho, že mi můžete zkusit osobně domluvit :o) kontaktujte chovatelku, po případě Svobodu zvířat (sídlí na Slovanech kousek od bazénu), nebo rovnou Veterinární správu – tam už mají Josefínu vyfocenou, zhruba tak před rokem, měli by tedy i srovnání.. tehdy se v odpovědi na čísi stížnost, zprostředkovanou Svobodou zvířat, vyjádřili, že je Josefína v odpovídající kondici a žije v dobrých podmínkách..

nemám čas dále sledovat toto fórum, stejně nemám k osvětlení situace už co víc říct.. pokud bude někdo hledat pravdu, zdejší protichůdná tvrzení mu nepomůžou, jedinou cestou je přesvědčit se na vlastní oči..
oblivion jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 02:33.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org