Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Zdraví a výživa

Zdraví a výživa Jak krmit vlčáka, informace o psích krmivech, jak vakcinovat a co dělat, když pes onemocní...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 28-06-2008, 17:00   #1
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default Slzení očí

Od malička slzí čubince oči.Při očkování proti vzteklině minulý týden /ted je jí 5 měsíců/ konstatoval i vet výrazný slzotok. Už má pod očima cestičky ze slzného kamene a po spánku se jí tvoří takový ten hnis,ten jí teda vyndávám. Chtěla jsem se zeptat,jakou s tím máte zkušenost a zda má smysl to nějak "léčit".?Slyšla jsem názory,když jí byly asi 2 měsíce,že to je proto,protože krmíme masem a dostává bílkovinnou pecku ,že to přejde, nebo že to souvisí s vytvářením imunity u štěnat.Určitě do ní nechci rvát nějaká ATB .Měla bych začít oči vykapávat nebo to přejde samo?děkuju za názory a rady......
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 30-06-2008, 09:23   #2
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Má mezi předky nějakého Reolupa? jak se čubinka jemnuje celým jménem?
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 30-06-2008, 09:35   #3
vinička
Junior Member
 
vinička's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Location: Revúca
Posts: 22
Default

Ahoj,
určite by som to začala liečiť aspoň klasickými očnými kvapkami - OphtalmoSeptomex, takisto mastička, alebo ATB masť klasická pre ludí - Ophtalmo Framykoin. Každý neliečený zápal totiž môže poškodiť zrak, zvlášť ak trvá dlho. Čo ti odporúčal veterinár, predpokladám, že navrhol nejakú liečbu?
vinička jest offline   Reply With Quote
Old 30-06-2008, 09:39   #4
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Cau, mojej potvore oci slzievali obcas, podla veta to bolo kvoli zvysenej prasnosti, v lete v meste. Ale nebolo to v tej miere ako popisujes ty, iba mala tendeciu mat viac karpin niekedy. Teraz, ak sa jej robi vytok v oku, vykvapkam to Ophthalmoseptonexom, borovou vodou alebo fyziologickym roztokom, tak dva az trikrat denne, po dvoch dnoch je pokoj. Pravdupovediac, mozno by to ani nebolo potrebne, ale predchadzajuca sucina po jednom takom prechodenom zapale mala zakalene rohovky, co sice preliecenim preslo, ale nechcela by som to vidiet na psovi znovu... Normalne som mala strach ze bude mat zakal.
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 30-06-2008, 09:44   #5
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Quote:
Originally Posted by vinička View Post
...alebo ATB masť klasická pre ludí - Ophtalmo Framykoin...
Ja by som bez konzultacie veterinara antibiotika nedavala - nie kazdy zapal je bakterialny a pri nespravnom pouziti antibiotika skor poskodia ako pomozu.
Pokial vytok nie je zelenkasty, urcite staci aj svojpomocne vykvapkat - v principe potrebujes vyplavit prach zo sliznic a ukludnit ich - ak je zelenkasty, by som najprv skusila den len vykvapkavat a ak by sa to do druheho dna nezlepsilo potom ist na veterinu.
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 30-06-2008, 10:08   #6
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

čubinka se jmenuje Arwen Grey Střípek snů a s těma očima půjdu asi na konzultaci k vetovi,ale jinam než jsme byli na vzteklině.tam vet konstatoval,že se to někdy proplachuje v narkoze ty slzné kanálky,ale že neručí za výsledek. Ptal se jestli ji chci uchovnit nebo kastrovat,což to první samozřejmě, že se to může, pokud se kastruje a už je narkóza s tím spojit. více méně se o tom vyjadřoval jako o kosmetickém zákroku.Ale taky říkal,že to může být nějaká vývojová vada,čímž mě teda nepotěšil. Nebudu na nic čekat a zítra jdu na Lhotku v Praze,mám na ni výborné reference....
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 30-06-2008, 10:09   #7
vinička
Junior Member
 
vinička's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Location: Revúca
Posts: 22
Default

Quote:
Originally Posted by saschia View Post
Ja by som bez konzultacie veterinara antibiotika nedavala - nie kazdy zapal je bakterialny a pri nespravnom pouziti antibiotika skor poskodia ako pomozu.
Plne súhlasím, preto sa pýtam, čo odporúčal veterinár. Framykoin je ATB, takže ho dostať len na lekársky predpis /pokiaľ doma nemá nejaké staré lieky/
vinička jest offline   Reply With Quote
Old 30-06-2008, 10:19   #8
vinička
Junior Member
 
vinička's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Location: Revúca
Posts: 22
Default

Môžem ti trochu poradiť, pokiaľ sú to upchaté slzovodné kanáliky, treba ich v každom prípade prepláchnuť/mám s tým bohaté skúsenosti, odbili sme si to s dcérkou/
Ale pokial je tam aj zápal, treba ho najprv preliečiť, a až potom pristúpiť k prepláchnutiu kanálikov. Veď, snáď ti tá veterinárka dobre poradí...
vinička jest offline   Reply With Quote
Old 04-07-2008, 00:49   #9
Dayen
Not so Junior Member
 
Dayen's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Brno
Posts: 202
Default

Mellorn, nikdy jsi mi neřekla že Arwen slzí očka Mrzí mne že se to jako chovatel dozvídám tady z fóra a to jsem na internetu denně...

Nejčastější příčinou je prach který se dostane do spojivkového vaku, a nebo špína z vody při koupání (a plavat chodíte - to je dobře).

Stačí to propláchnout borovou vodou a když nepomůže ta, tak "lidskou" mastičku Opthalmo-framykoin a do týdne je pokoj.
Nemá smysl čekat a jen otírat oči a také se mi zdá že veterinář ti navrhuje divné věci namísto normální léčby kterou jste podle toho co tu píšeš neměli. Proplachovaní se dělá až při recidívě jestli se nepletu, jinak je zbytečně invazivní. Na kliniku klidně běž ale myslím že slzný kanálek má Arwen naprosto v pořádku a "jen" jste zanedbali zánět spojivek.

Kup tu mastičku, dávej ji podle návodu a za chvilku to přestane - to nejde nechat jen tak samo sebou ale mělo by se to udělat hned jak oči začaly slzet.
Bydlíte ve městě, suchý vzduch a prach je teď přes léto všude. Vyleč ten zánět a pak bude stačit otřít ospalek po ránu borovou vodou, když nějaký bude. Tím že to utíráš na sucho jí oči ještě více dráždíš, protože se do nich z rukou dostává další nečistota.
__________________
In wildness is the preservation of the world...
So seek the wolf in thyself
www.wolfdog.name
Dayen jest offline   Reply With Quote
Old 04-07-2008, 08:22   #10
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

tak to promiň,ale nepřišlo mi to zase nějak zásadní nebo obvzvlášť důležité,my dnes jdeme na veterinu na Lhotku,samoléčbu zkoušet nebudu,někdo borovou vodu zavrhuje,někdo ne,někdo doporučuje heřmánkovou mast nebo optalmoseptonex,jiný zase něco jiného,tak to raději svěříme odborníkům.To,že jí slzí oči odmalička jsem zpočátku dávala za vinu tomu,že jsme začali krmit masem a těch proteinů,bylo najednou asi hodně,a proto to slzení,/to není moje teorie,tu jsem slyšela/ potom bylo jaro a spousta prachu a pylu,ale až v poslední době jsem měla pocit mírného zhoršení,tak jsem to chtěla zkonzultovat tady, poté co mi vet na očkování na vzteklině oznámil,že má výrazný slzotok a zmiňoval se právě o tom propláchnutí kanálků,jinak k tomu v podstatě neřekl nic.Vyznělo to od něj,že na zdraví ani životě ji to neohrožuje,v podstatě je to kosmetický zákrok Dnes jdeme na kliniku na tu Lhotku,je to jinde,než jsme chodili dosud,mám na ni výborné reference,tak se dozvíme víc a zaléčíme to....
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 07-07-2008, 14:00   #11
vinička
Junior Member
 
vinička's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Location: Revúca
Posts: 22
Default

Ako si pochodila na klinike?
vinička jest offline   Reply With Quote
Old 07-07-2008, 14:18   #12
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

Je to zánět folikul,takže jsme dostaly kapky,kapeme 4x denně do každého oka dvě.začíná se to lepšit, příští úterý máme kontrolu.Zdá se mi to Hnis už se moc neobjevuje, jen občas slzení.Pokud by se to nelepšilo,musely by se měnit kapky,ale to bych zkusila raději přírodní nebo homeopatickou léčbu....
mellorn jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org