Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Zdraví a výživa

Zdraví a výživa Jak krmit vlčáka, informace o psích krmivech, jak vakcinovat a co dělat, když pes onemocní...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 09-01-2006, 21:49   #1
Shadowman
Junior Member
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 4
Default ČsV a děti, žrádlo na cestách

Zdravím všechny,

mam dva dotazy.

1) Mám zájem si pořídit CsV, zatím ještě nemám děti, ale v budoucnu určitě budou, proto bych se chtěl zeptat jak CsV reaguje na přírůstek do rodiny a jak se všeobecně chová k dětem. A jaký je rozdíl (pokud je) v chování psa a feny.

2) Pokud bych krmil prirozenou stravou (což mám v úmyslu), jak řešíte tento problém na dovolené ( několikadení výlety) kde není možné mít např. maso sebou. Dá se dočásně krmit granulemi a jak na ně psi reagují nebo jiný spůsob.

Za odpovědi předem děkuji.
Shadowman jest offline   Reply With Quote
Old 09-01-2006, 23:05   #2
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default ČsV a děti, žrádlo na cestách

Quote:
Originally Posted by Shadowman
1) Mám zájem si pořídit CsV, zatím ještě nemám děti, ale v budoucnu určitě budou, proto bych se chtěl zeptat jak CsV reaguje na přírůstek do rodiny a jak se všeobecně chová k dětem.
Psychicky normální a normálně vychovaný pes nereaguje na děti nijak nenormálně . Ale předem upozorňuji především na to "normálně vychovaný".

Quote:
Originally Posted by Shadowman
A jaký je rozdíl (pokud je) v chování psa a feny.
Já osobně jsem si nikdy v tomto směru nevšiml nějakých zásadních rozdílů. Prostě dítě v rodině je člen smečky a tak se k němu i chovají.

Quote:
Originally Posted by Shadowman
2) Pokud bych krmil prirozenou stravou (což mám v úmyslu), jak řešíte tento problém na dovolené ( několikadení výlety) kde není možné mít např. maso sebou. Dá se dočásně krmit granulemi a jak na ně psi reagují nebo jiný spůsob.
Já vozím zmrazená kuřata v termoboxu. Pokud jsou skutečně dobře zmrazená, vydrží mi tak na první 3-4 dny. Potom už začínají být cítit, což ovšem pro psy není problém (spíše pro mne ). A pokud jedu na delší dobu, tak v každém obchodě i v té nejmenší a nejzapadlejší vesničce jsem vždy bez problémů sehnal buďto slepice nebo kuřata. Jakákoliv změna diety je pro psa těžkým zatížením jeho metabolismu a vůbec bych ji nedoporučoval.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 09-01-2006, 23:25   #3
Mirkawolf
Member
 
Mirkawolf's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Brussels
Posts: 556
Send a message via ICQ to Mirkawolf Send a message via Skype™ to Mirkawolf
Default

Ja jsem to naposledy resila tim, ze jsem nakoupila par konzerv, ktere Ciru zachranily pred smrti do te doby, nez jsme nasli nejblizsi reznictvi pripadne prodejnu psich krmiv
Alina zere granule, takze tam je to v poho.. (Ano, vim ze granule jsou priserny prohresek, ale proste nemam dost velky mrazak na vsechno to maso. I tak maji psi 2/3 mrazaku pro sve zradlo )
__________________
:: :: :: Cira & Ali & Tulip :: :: ::
http://vlcisen.mirkawolf.com
Mirkawolf jest offline   Reply With Quote
Old 10-01-2006, 08:43   #4
Shadowman
Junior Member
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 4
Default Díky za odpovědi

Tak nějak jsem si to myslel, ale rozhodně jsem rád, že se mi to potvrdilo.

Jestě jednou díky.
Shadowman jest offline   Reply With Quote
Old 10-01-2006, 14:01   #5
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Ahoj, u nás byly děti, když byly ještě moc malé, brány jako mláďata vůdců smečky. Takže je všichni psi tak nějak brali, že k nám patří, ale moc je nezajímaly. Teď je to jiný, dcera s jednou fenou cvičí a stará se o ní sama. Holky obě děti respektují, kupodivu. Teď je dětem 11. Můžou jít ven s fenama a čuby je poslechnou. Chodí na volno přivolání, poslušnost OK. Pes je neposlouchá. Kdyby ho pustily, tak se na ně prostě vyprdne. Na dovolenou beru buď takový ty salámy co jsou v igelitu, jako konzerva nebo granule. Ale jinak krmím taky jen maso+přílohy- tedy doma.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 11-01-2006, 21:53   #6
vlk
Junior Member
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 2
Default

Mam Csv uz pomalu sest let a je to moje prvni Csv-pes. Mam jeste k tomu dve deti 2.,6.let. Mela jsem ho doma asi pul roku kdyz byl maly a vyrustal tak se starsi dcerou. Deti miluje bez rozdilu a mohou si s nim delat cokoliv. Necha si vse libit. Me kamaradky u Nas na vesnici, ktere maji taktez deti tak se k nim chova uplne stejne jako k mojim detem. Jinak co se tyce dovolenych tak na dovolene mu davam granule, ale jinak basti kureci maso a drstky ktere dostavam. Na jidelnicku mu to vubec nevadi a nikdy nemel zadny zdravotni problem.
vlk jest offline   Reply With Quote
Old 11-01-2006, 23:46   #7
rocco
REJPAL
 
rocco's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 226
Default

ČSV a děti není žádný problém. Normální pes bere děti stejně jako štěňata - neublíží. Nicméně je pošetilostí lidí nechat psa s malým děckem bez dozoru....to má pak Nova co dávat ve své černé kronice.
A co se týká krmení. Věty typu - jakákoliv změna diety je pro psa těžkým zatížením jeho metabolismu a neexistuje, jsou jen opakovaným blábolem. Každý pes je jiný.Stejně jako člověk - někdo v klidu zapije třešně, někdo .... Změna diety u vysokoprodučních dojnic je poněkud problém, nicméně pes....jde o individuální záležitost...Když mi dojde maso, tak jsou granule,a bez problémů. Že se všeobecně doporučuje přechod pozvolný...taky se doporučuje (tedy spíše přikazuje) jezdit přes obec 50...a kdo to dodržuje ???? Nehledejte problémy, kde nejsou a nedělejte ze všeho "vědu".
rocco jest offline   Reply With Quote
Old 13-01-2006, 19:36   #8
Dia
Junior Member
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 13
Default

Naši psi všichni vyrůstali a žijí ve velké rodině.Kluci sami poctivě vychovávají a socializují všechna štěňata.Nové majitele však přesto upozorňuji nato,že jsou to jenom psi a chápou jinak . Je důležité mít nejen vychovaného psa ale hlavně i dítě.Malé dítě nikdy nenechat se psem bez dozoru a to větší poučit jak se chovat.Reakce dětí jsou bohužel nevypočitatelné,proto je dospělák na blízku nutností.
O dovolené ač neradi musí se mí psi spokojit s granulemi.Na táboře je to dokonce pro mě výhoda,protože pamlsky tak chutnají mnohem víc
Dia jest offline   Reply With Quote
Old 15-01-2006, 20:01   #9
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Naší Alexe bylo 11 měsíců, když se narodil náš Martin. Dá se říct, že ho prakticky adoptovala jako svoje štěně. Nikdy nebyl žádný problém, ani k cizím dětem. Dokonce jí cizí děti můžou šáhnout do žrádla (asi dvakrát se to stalo, jen jsem se otočil, už tam děcka byly), což u cizího dospělého nepřichází v úvahu. Ale testovat to schválně bych nedoporučoval. Teď máme navíc ještě půlroční fenku Dariu - Martinovi je šest a je pro ni perfektní objekt na hraní - něco jako sourozenec, druhé štěně. Vlčí hry ale někdy bývají poněkud vypečené, takže se občas Martin ocitne na zadku.

Co se týká žrádla - na kratší dobu (prodloužené víkendy) jsem si připravil krmnou dávku do plastové krabičky a zamrazil (s vařeným masem). Zabalená do novin pak v pohodě ty tři dny vydrží, pokud neleží celou dobu na slunci. Na delší dobu jsem to pak řešil většinou konzervami, ale nutno říct že těch Lexina snědla tak akorát na přežití - moc se do nich nehrnula. Střídání maso x granule není pro psa zrovna to nejlepší (jak tvrdí většinou i veterináři), ale pokud to není časté (případ nouze, kdy není nic jiného), tak si myslím že zdravému dospělému psovi to neublíží. Možná ale granule nebude chtít žrát, když je zvyklý na maso.

Karel
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 17-01-2006, 09:33   #10
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Krmím 4x v týdnu granulemi a 2x kuřecím masem ( 1 den bez krmení) . Psi jsou zdraví a bez problémů. (Značku granulí nestřídám.)
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 17-01-2006, 12:17   #11
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by RadeKKK
Krmím 4x v týdnu granulemi a 2x kuřecím masem ( 1 den bez krmení) . Psi jsou zdraví a bez problémů. (Značku granulí nestřídám.)
Střídání masa a granulí nadměrně zatěžuje metabolismus psa a zaděláváš mu tak pravděpodobně na problémy ve vyšším věku. Je doporučováno, pokud chceš krmit i granulemi i masem, míchat je dohromady v každé krmné dávce. Zkus se na to zeptat odborného veterináře.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 18-01-2006, 09:44   #12
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Zkus se na to zeptat odborného veterináře

Krmím tak 16 let a po konzultaci s veterinářem. Problémy neměli ani psy -vetráni.
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 19-01-2006, 03:44   #13
Jirda
Junior Member
 
Jirda's Avatar
 
Join Date: May 2005
Location: Brno
Posts: 72
Send a message via ICQ to Jirda
Default

Zdravím, já krmím kuřecíma hlavama, jen je nesmím uvařit a dát to pesanům i s vývarem. Z vývaru mají průjem, i když je s těstovinami. Okud náhodou dojdou hlavy a hlavně na cestách krmím granulemi. Za těch 12 let jsem s tím neměl nikdy žádný problém a stolici mají vždy v pořádku. Musím tedy podotknout, že to s těmi hlavami nesmím přehnat s denní dávkou, protože potom nastává zácpa.
__________________
Zdeněk
Jirda jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 16:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org