Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Zdraví a výživa

Zdraví a výživa Jak krmit vlčáka, informace o psích krmivech, jak vakcinovat a co dělat, když pes onemocní...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 12-04-2006, 21:49   #21
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Zdravím Sněhurku a všechny Trpaslíky
Šedivák a Rocco jsou holky vzdělané, sečtělé a trpělivé neboť neváhají provádět osvětu a zdlouhavě vysvětlovat velmi odborné záležitosti…. Díky!
Já možná vnesu opět jiný pohled, ale ono to vše se vším souvisí..
Úkolem chovatelské komise je řízení chovu ČSV a ČSV a psi obecně nejsou jen „kyčelní klouby.“ Tím vše opět začíná a končí. Pes musí odpovídat typem, výrazem, kohoutkovou výškou, pohybem, atd… v neposlední řadě povahou a především celkovým zdravím plemeni, ke kterému svým původem patří. Problémy nejsou samozřejmě jen s DKK a dědičně podmíněných vad či chorob je obrovské množství.
Hledisek dle kterých se může selektovat je mnoho a opravdu velmi VELMI záleží na fundovanosti a odborné zkušenosti chovatelské komise jak se jednotlivá selekční kritéria rozhodne uplatňovat a jakým způsobem bude informace o jednotlivých zvířatech shromažďovat, tak, aby jakákoliv selekce mohla být účinná. Příliš tvrdá selekce v malé populaci může být velmi nebezpečná a zničující úplně stejně, jako současný chaos kolem DKK.
Míra zdravého úsudku, praktických zkušeností a odbornosti je alfou a omegou úspěšně vedeného chovu jakýchkoliv zvířat chovaných v zájmových či profesionálních chovech.
Tímto končím s "diskusí" na téma DKK, jelikož TADY a my to opravdu nevyřešíme.
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 12-04-2006, 23:39   #22
Jenik
Junior Member
 
Jenik's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Location: Praha
Posts: 97
Send a message via ICQ to Jenik Send a message via AIM to Jenik Send a message via MSN to Jenik Send a message via Yahoo to Jenik
Default No teda

Sedivak a Rocco jsou holky vzdělané, Monika taky, Snehurka určitě taky nebude hloupá! , ale mně tady nepochválí a nepochválí.... a já přitom pro jeden server napsal takový krásný elaborát! o DKK
Jenik jest offline   Reply With Quote
Old 14-04-2006, 14:20   #23
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Protokol, který používá nyní Klub, vytvořil švýcarský profesor M. Flückiger a v ČR ho používá už delší dobu MVDr. Decker. Není to tedy žádný nový výmysl, ale jen využití poznatků těch, kteří se daným problémem profesně zabývají.

Pokud na konferenci někdo podá návrh na to, aby posuzoval v ČR pouze jeden posuzovatel a zůstal zachován tento podrobný protokol, tak ten návrh podpořím, protože přes všechna pro a proti si myslím, že je nejlepší. Myslím že by bylo nejlepší na základě došlých výsledků vybrat toho posuzovatele, který za uplynulé období od zrušení smlouvy s MVDr. Štercem vyhodnotil nejvíc československých vlčáků.

O přísnosti MVDr. Šterce nebo „benevolenci“ MVDr. Siembiedy se necítím povolaný tady diskutovat. Dokážu pochopit – za určitých podmínek - i hodnocení jednoho a téhož psa A a C (ne však třeba B a D), ale hodnocení A a D, to už je opravdu velký rozdíl.

Karel Skoupý
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 14-04-2006, 15:44   #24
KarelKadlec
Junior Member
 
Join Date: Oct 2004
Location: Praha
Posts: 43
Default samé žvásty

Pavle, Karle a spol, zatím jste dokázali zničit stávající funkční systém posuzování a selekce na DKK, a vesele tady něco hlásáte...
Pravidla selekce na dědičnou zátěž DKK vznikala po několik konferencí a je zcela zbytečné polemizovat, zda je účinný váš nový "systém" nebo dlouhodobě vyvýjené postupy, ověřené několika generacemi chovných jedinců. Žádné chovatelské nebo pěstitelské postupy nelze obejít administrativní cestou a to by měli vědět hlavně členové odborných komisí a lidé pracující v oboru, jako plemenářští technici, zootechnici a veterináři. Opravdoví odborníci nechtějí mít s klubem nic společného a tak zůstala jen partička ambiciózních nedouků, která vytvářejí podmínky pro chovatelské podvody.
Hlavně, že je o čem diskutovat
KarelKadlec jest offline   Reply With Quote
Old 14-04-2006, 16:34   #25
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Milá anonymní Sněhurko, jsi trošku mimo mísu - já jsem vždycky prosazoval posuzování u jednoho veterináře a na konferenci jsem hlasoval proti stávajícímu systému. Když už - podle mě bohužel - prošel, snažil jsem se najít cestu jak jeho dopady alespoň zmírnit, viz. můj návrh na zavedení podrobného protokolu. Teď nemám čas ani náladu se zabývat Tvými výpady, protože odjíždím do Jevišovic dělat něco užitečného.

Se srdečným pozdravem
Karel S.
alexa jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 05:21.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org