Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Setkání a cestování

Setkání a cestování Velká a malá - oficiální a soukromá.. Jak a kam cestovat s vlčákem...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 13-11-2009, 17:15   #21
Marek
Junior Member
 
Join Date: Oct 2009
Location: Mohelnice
Posts: 19
Default

OK, tak já se přijdu omluvit Akkonovy za to že mně bolestivě pokousal, máš pravdu.
Marek jest offline   Reply With Quote
Old 13-11-2009, 17:17   #22
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

u toho incidentu jsem nebyla,ja si to tady ctu proto,protoze jsem o te dovolene i uvazovala,ale cuba ma blby kycle,tak nic...Ale jestlize je pravda,ze jsi Akkona prastil voditkem pres prdel a je jedno proc,jestlize te kousal,jsou jine zpusoby usmerneni, tak tohle udelat mymu psovi,tak te zmaluju,ze te vlastni mama nepozna...
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 13-11-2009, 17:22   #23
Marek
Junior Member
 
Join Date: Oct 2009
Location: Mohelnice
Posts: 19
Default

Quote:
Originally Posted by mellorn View Post
u toho incidentu jsem nebyla,ja si to tady ctu proto,protoze jsem o te dovolene i uvazovala,ale cuba ma blby kycle,tak nic...Ale jestlize je pravda,ze jsi Akkona prastil voditkem pres prdel a je jedno proc,jestlize te kousal,jsou jine zpusoby usmerneni, tak tohle udelat mymu psovi,tak te zmaluju,ze te vlastni mama nepozna...

jak teda chceš sundat cizího psa s ruky? Akkon jinak poslouchá na slovo.
Marek jest offline   Reply With Quote
Old 13-11-2009, 18:34   #24
Marek
Junior Member
 
Join Date: Oct 2009
Location: Mohelnice
Posts: 19
Default

Quote:
Originally Posted by mellorn View Post
u toho incidentu jsem nebyla,ja si to tady ctu proto,protoze jsem o te dovolene i uvazovala,ale cuba ma blby kycle,tak nic...Ale jestlize je pravda,ze jsi Akkona prastil voditkem pres prdel a je jedno proc,jestlize te kousal,jsou jine zpusoby usmerneni, tak tohle udelat mymu psovi,tak te zmaluju,ze te vlastni mama nepozna...
no más jiné metody. když tě kouše cizí pes tak mu domluvíš a on toho nechá.
Marek jest offline   Reply With Quote
Old 13-11-2009, 19:01   #25
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by mellorn View Post
Ale jestlize je pravda,ze jsi Akkona prastil voditkem pres prdel a je jedno proc,jestlize te kousal,jsou jine zpusoby usmerneni, tak tohle udelat mymu psovi,tak te zmaluju,ze te vlastni mama nepozna...
..v první řadě, když vidím, že můj pes někoho obtěžuje, navíc mne dotyčný na to i upozorní...tak s tím jako majitel něco dělám. Já jako majitel, mám za psa zodpovědnost, za to, jak se chová. Jestliže nechám psa dělat co chce a nedbám upozornění okolí, tak se nemůžu divit za různé reakce.
Stejně, jako když mého psa podle mého už dost nepřiměřeně dlachní jiný pes, a majitel nereaguje na opakované prosby - žádosti, aby si psa usměrnil, taky situaci vezmu do svých rukou.
....když si Sofa hraje, pere se s jiným psem, "pozoruju" mimo jiné majitele psa, případně upozorňuju předem, že kdyby to podle něj bylo na jeho psa příliš (nebo na majitele samotného) ať mi hned řekne.
Jani a Sofi
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 13-11-2009, 20:26   #26
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

..jo a co se týče situací, kdy mi někdo záměrně provokuje psa, tak, že se pak rozdivočí tak, že to druhému začne vadit..tak to spucuju oba. Psa si dám na vodítko aby nedosáhl na provokatéra a provokatéra důrazně upozorním, aby psa nechal na pokoji.
J.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 14-11-2009, 01:48   #27
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Quote:
Originally Posted by yzengrin View Post
..jo a co se týče situací, kdy mi někdo záměrně provokuje psa, tak, že se pak rozdivočí tak, že to druhému začne vadit..tak to spucuju oba. Psa si dám na vodítko aby nedosáhl na provokatéra a provokatéra důrazně upozorním, aby psa nechal na pokoji.
J.
Jani nebylas tam... když tu napíšeš někomu, že se chová ke psům jak hulvát, tak tě za to nikdy nepochválí. Když si ten dotyčnej nedá říct, provokuje furt dál, tak nevidím důvod svýho psa nějak omezovat. Navíc Marek na nějaký upozornění vůbec nereagoval a když už se mu to přestalo líbit, tak si to vyřešil po svým. Kdyby se sebral a odešel, bylo by to daleko lepší. Proto píšu, že někoho takového ssebou na hory brát nechci. Víc to nehodlám řešit a k němu už bych svýho psa rozhodně nepustil. To jen tak naokraj, že i mezi ČVčkářema se najdou chytráci. Marek se jistě pochlubí fotkami těch bolestivých kousanců
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 14-11-2009, 02:07   #28
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Quote:
Originally Posted by yzengrin View Post
..v první řadě, když vidím, že můj pes někoho obtěžuje, navíc mne dotyčný na to i upozorní...tak s tím jako majitel něco dělám. Já jako majitel, mám za psa zodpovědnost, za to, jak se chová. Jestliže nechám psa dělat co chce a nedbám upozornění okolí, tak se nemůžu divit za různé reakce.
Stejně, jako když mého psa podle mého už dost nepřiměřeně dlachní jiný pes, a majitel nereaguje na opakované prosby - žádosti, aby si psa usměrnil, taky situaci vezmu do svých rukou.
....když si Sofa hraje, pere se s jiným psem, "pozoruju" mimo jiné majitele psa, případně upozorňuju předem, že kdyby to podle něj bylo na jeho psa příliš (nebo na majitele samotného) ať mi hned řekne.
Jani a Sofi
V první řadě mě dotyčný na nic neupozorňoval, ale provokoval psa rukávem od bundy. Dělalo mu moc velkou radost, že ho jeho fena brání a útočí na mého psa. Jinak psi sami si hráli v pohodě, ale tohle bych od někoho kdo má taky ČVčko nečekal. Proto jsem asi ani nezareagoval adekvátně. Jenže Marek to ví asi líp, protože si jistě celý večer výborně pamatuje a ty se ho ještě zastaneš... taky bys asi nebyla nadšená kdyby někdo sundal z ramene vodítko a začal ti Sofču mlátit za to, že ji vybídne ke hře a ona se nechá.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 14-11-2009, 23:03   #29
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Jak jsem psala, Sofu krotím, když mám dojem, že to přehání. Narážím i na jiné situace, u kterých jsem byla a ty taky, ale nechci to tady propírat. Když se zamyslíš nad tím, co jsem napsala, tak si ty situace možná uvědomíš. Klidně mi napiš na mail
Myslím, že obě strany to mohly řešit jinak..z toho co čtu a jak tě znám.
Jani
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 28-11-2009, 04:22   #30
Marek
Junior Member
 
Join Date: Oct 2009
Location: Mohelnice
Posts: 19
Default

Quote:
Originally Posted by yzengrin View Post
Jak jsem psala, Sofu krotím, když mám dojem, že to přehání. Narážím i na jiné situace, u kterých jsem byla a ty taky, ale nechci to tady propírat. Když se zamyslíš nad tím, co jsem napsala, tak si ty situace možná uvědomíš. Klidně mi napiš na mail
Myslím, že obě strany to mohly řešit jinak..z toho co čtu a jak tě znám.
Jani
jsem pro, Roman se zachoval jako blbeček a omlouvám to jeho chovéní
Marek jest offline   Reply With Quote
Old 28-11-2009, 08:16   #31
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Jen tak na okraj - když nastane, u mne zcela výjimečně, situace, že jsem se napl alkoholu, tak při kontaktu se svými psy je tam maximálně pohladím. S alkoholem v krvi by se se psem nemělo ani hrát ani cvičit. Je to cesta jak si maximálně psa zkazit. To je můj názor.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 28-11-2009, 13:50   #32
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Quote:
Originally Posted by Marek View Post
jsem pro, Roman se zachoval jako blbeček a omlouvám to jeho chovéní
Bavíš, napiš jednou něco inteligentního
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 28-11-2009, 14:13   #33
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Jen tak na okraj - když nastane, u mne zcela výjimečně, situace, že jsem se napl alkoholu, tak při kontaktu se svými psy je tam maximálně pohladím. S alkoholem v krvi by se se psem nemělo ani hrát ani cvičit. Je to cesta jak si maximálně psa zkazit. To je můj názor.
To je docela radikální názor. Já si dám pivko rád a nějak mi to nebrání v tom být se psem a třeba si s ním i hrát. Ale přijde mi radikální rozdíl hrát si s vlastním psem a nařezat cizímu. Když se schyluje k nějaké větší akci, odvedu psa, nakrmím ho a jdu bez něj. Určitě máš pravdu, že při větším množství alkoholu se člověk tak neovládá, komunikace je jiná a může to mít fatální následky, ale cest jak psa zkazit jsou tisíce a k nápravě vede kolikrát jedna jediná (když dobře).
Nicméně mi přijde, že už jsme OT a zasluhovalo by to samostatné vlákno Třeba "Vlčáci a alkohol" pro Marka.
Šlo mi jen o to, zdůvodnit proč ho nechci na mnou organizované akci. Skoro všichni ostatní, kteří jedou jsou prověření víc než kladně, takže to bude určitě fajn týden a nemíním ho nechat zkazit všem zúčastněným.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 25-01-2010, 20:38   #34
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Tak okolnosti se nám trochu změnily.
Nakonec nejedem na hory, ale mám domluvený srub v lese asi 3km od nás. V nejbližších 2km není žádná civilizace. Srub má tuším 3 místnosti s dvoupatrovými postelemi, v každé jsou kamna. Celková kapacita je asi 50lidí. Vaří se na plynu (ten je v ceně). Voda se naváží v barelech.
Pokud nepřijde žádná radikální obleva, mohlo by to vyjít stejně jako na horách jen je to víc po ruce. Je tu kupa cest, které jsou prohrnuté, ale zmrzlý sníh jako podklad zůstal, takže sáně můžem vesele zkoušet. Takže nabízím pro všechny.
Termín: 12-18.2.
Místo: 49°54'4.28"N, 15°46'47.072"E
Cena: 40Kč/osoba/noc
Doprava: Autem nebo můžem sjet autem k vlaku (taky asi 3km). Psi budou podle potřeby vevnitř nebo venku.

Zájemci hlaste se tu, případně na [email protected]. Je to dost narychlo, ale komu by se hodila jen část týdne, není problém se domluvit.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 12-02-2010, 07:38   #35
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Kdyby se za námi chtěl přijet někdo podívat tak telefon na mě je 776126239 Budem tam ode dneška asi až do středy. Včera jsem tam byl a je tam perfektně, všude sníh a o člověka jsem nezakopl.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 18-02-2010, 00:09   #36
Marek
Junior Member
 
Join Date: Oct 2009
Location: Mohelnice
Posts: 19
Default

jsi fakt blbeček Romane
Marek jest offline   Reply With Quote
Old 18-02-2010, 10:54   #37
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by Marek View Post
jsi fakt blbeček Romane
Co to sem furt taháš? Není ti to blblý, nech si své osobní názory pro sebe a nebo mu to řekni do očí, ale nás tím neotravuj, děkuji
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 18-02-2010, 12:48   #38
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

tak už je vybraná várka fotek z dovolené http://alissea.rajce.idnes.cz/arya_a_dovolena_s_vlcaky/ stálo to za to a doufám že příště bude větší účast.
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 18-02-2010, 18:30   #39
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Super fotky, úplně si na ty momentky a pohodu vzpomínám. Díky, že jste dorazili.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 18-02-2010, 18:47   #40
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Super fotky, úplně si na ty momentky a pohodu vzpomínám. Díky, že jste dorazili.
jo bylo to fajn, jen to má jedinou chybu a to že od rána mám teplotu, sem nadopovaná práškama proti bolení hlavy a cucám pastilky na krk
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 16:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org