Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Mimo téma

Mimo téma O všem a o ničem - aneb jak příjemně strávit volný čas...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 11-02-2010, 23:02   #1
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default Akce "Vlčí Hujer" aneb sběr ekologické využitelného čsv odpadu.

Přátelé a krajani. Blíží se jaro a s ním i pro některé z nás/zvláště ty co uléhají s vlky/období věru těžké zkoušky nervů a sehnutých zad- línání zimní srsti. Tedy vězte, že nemusí vždy končit jen v popelnicích. Protože velká část vlčákářů má jisté ekologické cítění, možná vás zaujme jedna z možností na druhotné využití.
Adrian jest offline   Reply With Quote
Old 12-02-2010, 09:51   #2
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Tak piš dál .... myslíš sbírat srst na svetr?
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 12-02-2010, 13:19   #3
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Adriane, jsi vtipný spisovatel, ale je vidět, že nejsem sám, kdo to nepochopil zcela jednoznačně
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 12-02-2010, 14:22   #4
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Angry

A jo to bylo tou pozdní hodinou. Myslel jsem, že se to tam nedostalo. Nešly mi tam hodit fotky. No tak dál:

Se skupinou historických psovodů Haljaruna jsme, nedbaje "dobrých rad" mistrů tkalců/beztak šlo jen o předsudky/, vyzkoušely možnost výroby plsti z chlupů čsv a zde je první výsledek. Kopii indiánské brašny-parfleše, jsme nazvaly ŠARGOVÁK na počest majitele vyčesaných chlupů jichž pytel jeho stíni coby vzpomínkový artefakt uchovávaly. Na rozdíl od ovčí vlny je filc z vlčáčích chlupů o poznání méně soudržný a hladký, ale přesto může dobře posloužit stejným způsobem. Třeba rukavice z čsv. Na plsť o rozměru 40x30x1,5cm je potřeba docela naditá igelitka chlupů.
Těm kteří by měly zájem o zpracování chlupů nabízíme technologii.

A pro ty kteří by chtěly přispět materiálem k dalším experimentům, vyhlašujeme sběrovou soutěž "VLČÍ HUJER" o nejaktivnějšího sběrače chlupů ČSV. K předávání materiálu sběrovému referentovi a vyhodnocení/samozřejmě s patřičným oceněním/ hodláme zneužít jarní bonitaci České pobočky KCHČSV.
Attached Images
File Type: jpg P2092271.JPG (46.1 KB, 84 views)
File Type: jpg P2092269.JPG (37.5 KB, 73 views)
File Type: jpg P2092275.JPG (46.4 KB, 71 views)
File Type: jpg P2092274.JPG (47.4 KB, 65 views)

Last edited by Adrian; 12-02-2010 at 14:25.
Adrian jest offline   Reply With Quote
Old 12-02-2010, 15:18   #5
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

No, nechci tě zklamat, ale v dubnu budou psi ještě hezky huňatí. Aspoň naši tedy budou línat až od května.......
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 12-02-2010, 15:34   #6
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default

Platí po celý rok. Můžeme šmelit s chlupy i v květnu. Někteří to odhazují nonstop a třeba Andrlovic vlci snad až někdy v červenci. Ale to je pak materiál. Drží daleko víc pohromadě a padá v celých kusech jako z velblouda. I když od nich mám jen menší množství/hřebelcuj vlka/, na pokusy. Taky jsme zkoušely spřádat, ale moc to nešlo, takže svetr asi ne.
Adrian jest offline   Reply With Quote
Old 12-02-2010, 18:29   #7
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Adrian View Post
Těm kteří by měly zájem o zpracování chlupů nabízíme technologii.

.
...jo jo jo! :-) Já bych ráda technologii:-)
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 12-02-2010, 18:39   #8
samak
Junior Member
 
Join Date: May 2006
Location: Plzeň
Posts: 58
Default

To bude mit na to Adrian urcite nejkou super moderni nanotechnologii.
Ale je to zajimavy napad, obcas jsem premyslel o tom sbirat ji nechati si z ni udelat spacak, mohl by docela hrat.
Byl by zrejme idealni pro alergiiy jako terapie.
Lada
samak jest offline   Reply With Quote
Old 13-02-2010, 15:01   #9
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

z arwen to zacalo jit celkem dolu,vyceseme toho o dost vic,ale po trsech to nepada.a hlavne ona,jako bytak lina tak nejak cely rok a byt jen na rukavice bych to sbirala urcite par let.kolik je toho asi tak potreba? do sberove akce se ale kazdopadne zapojime...
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 14-02-2010, 12:48   #10
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default

Já jsem ekoligicky dával chlupy sousedce, která si je v propíchaných sáčkách věšela na půdě chalupy. Měla totiž celou půdu zechcanou a zesranou kunama a od té doby co tam začala dávat Agyrovu srst, kuny zmizely .
jerabekj jest offline   Reply With Quote
Old 15-02-2010, 08:51   #11
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

No já jsem sbírala srst na svetr, tenkrát ze tří psů. Sbírala jsem ji asi tři roky a pořád toho bylo málo (na váhu). Sice se igelitka nadouvala, jsem to do ní presovala, ale nic to nevážilo. Až jsem ji po třech letech vyhodila
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 15-02-2010, 14:16   #12
Ajry
Junior Member
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 71
Default

Quote:
Originally Posted by Adrian View Post
Platí po celý rok. Můžeme šmelit s chlupy i v květnu. Někteří to odhazují nonstop a třeba Andrlovic vlci snad až někdy v červenci. Ale to je pak materiál. Drží daleko víc pohromadě a padá v celých kusech jako z velblouda. I když od nich mám jen menší množství/hřebelcuj vlka/, na pokusy. Taky jsme zkoušely spřádat, ale moc to nešlo, takže svetr asi ne.
Nevim jak to delate vy, ale ma se to michat s ovcima chlupama, ty maj totiz hacky. Tak se pak da uprezt i prize. Nasledne pleteni svetru je malickost....Jinak te s Evou a smeckou pozdravujem. Budete na velikonoce na Krivoklate?
Ajry jest offline   Reply With Quote
Old 19-02-2010, 13:28   #13
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default

Ovčím chlupy jsou bezva, ale my chtěly vyzkoušet 100% ČiVavu. Kamarád upletl šálu i z Chodského psa. Onehdá jsem kupoval/právě na Křivoklátě/ plstěnou čepici a v ní jsem detekoval pár chlupů čsv. Tak jsem se na to optal prodejce a opravdu prý výrobce má vlčandu, která s chutí uléhá ve stodole na haldu ovčí vlny.

No a plsť se dělá tak, že se poskládají chlupy/pro začátek je nejlepší plech do trouby/do řad vedle sebe a pod sebe/s čsv to právě moc nejde/a další vrstvy zase napříč/podle chtěné tloušťky/. Pak se na to položí síťka/nejlepší je ta do oken proti komárům/, a začne se to prolívat horkou vodou, drhnout mýdlem na praní/nejlepší s jelenem/a taky dlaní. Drhnout a tlačit co to dá a do zblbnutí, dokud to nedrží pořádně pohromadě. Trvá to hodiny a na spoustu grifů se přijde praxí. Ve skanzenu V Rožnově na to mají hamr s asi 5 metrovými buchary, na vodní pohon.

Křivoklát nevím nevím. On jeden nikdy neví kdy se kastelánovy zakalí rozum a předvede nějaké vlastní vystoupení a za chvíli se chce družit. Děje se mu to často, ale periodu se v tom vystopovat nepodařilo. Už si nevzpomínáš jak nás vyhazoval na noc z hradu a tebe honil po nádvoří?
Adrian jest offline   Reply With Quote
Old 19-02-2010, 14:00   #14
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Adrian View Post
na vodní pohon.
..áá! na vodní pohon říkáš:-) tak to se bude doma líbit! To bude mít úspěch:-)
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 20-02-2010, 10:39   #15
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default

Ale ten rachot co to produkuje, se určitě líbit nebude.
Adrian jest offline   Reply With Quote
Old 20-02-2010, 13:44   #16
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Adrian View Post
Ale ten rachot co to produkuje, se určitě líbit nebude.
To už je věc další:-D
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 22-02-2010, 13:30   #17
Ajry
Junior Member
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 71
Default

Adriane neusporadate pod hlavickou klubu nakej workshop ohledne tecnologie vyroby plsti vlci? Bez instruktaze se na to netroufam. Ci az to budete delat dej vedet, stavil bych se.
Ajry jest offline   Reply With Quote
Old 22-02-2010, 17:10   #18
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Ajry View Post
Adriane neusporadate pod hlavickou klubu nakej workshop ohledne tecnologie vyroby plsti vlci? Bez instruktaze se na to netroufam. Ci az to budete delat dej vedet, stavil bych se.
Bezvadný nápad!!
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 22-02-2010, 20:59   #19
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Quote:
Originally Posted by Ajry View Post
Adriane neusporadate pod hlavickou klubu nakej workshop ohledne tecnologie vyroby plsti vlci? ....
Spíš pod hlavičkou Haljaruny, to je příhodnější instituce.
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 23-02-2010, 05:06   #20
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Quote:
Originally Posted by Marianka.W View Post
Spíš pod hlavičkou Haljaruny, to je příhodnější instituce.
Asi tak... pod hlavičkou klubu by se dala dělat spousta věcí, ale klub má dost starostí sám se sebou a je to pořád o tom samým... je potřeba aby pro něj makalo víc lidí, aby to bylo vidět i jinde než na věcech, který má klub jako prioritní. Není to výtka klubu, ale spíš apel na ty, kdo by chtěli pro KCHČSV něco dělat, tak každá ruka (a hlava) dobrá.
Ohledně Haljaruny je nejlepší mluvit s Adrianem nebo Šroubem... určitě by se něco takového udělat dalo, ale zorganizovat něco tak, aby to sedělo všem je dost těžký. Když by bylo dost zájemců, rád pomůžu.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org