Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Setkání a cestování

Setkání a cestování Velká a malá - oficiální a soukromá.. Jak a kam cestovat s vlčákem...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 20-04-2009, 09:23   #1
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default Další sraz v zoo na Svatém kopečku - 23.05.2009

Ahoj,
byl jsem omrknout situaci v zoo na Svatém kopečku. Přijde mi to tam fajn. Mají tam dva druhy vlků a na každých cca 200 metrech pro psy misku misku s vodou.
Navrhuji termín 30.5., ale pokud by ostatním spíš vyhovoval jiný termín, nemám problém se přizpůsobit. Tak co na to ostatní?
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 20-04-2009, 11:16   #2
Jats
Junior Member
 
Jats's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Šumice Brno venkov
Posts: 139
Send a message via ICQ to Jats Send a message via Skype™ to Jats
Default

my se nebráníme Doufáme, že bráška Garmík se taky nebude cukat vezmeme naše mini vozítko , naskládáme pejsky a cestu určitě zvládneme
__________________

www.toulavyraj.estranky.cz ... o naší smečce
Jats jest offline   Reply With Quote
Old 20-04-2009, 12:19   #3
Fiann
Junior Member
 
Fiann's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Domašov u Brna
Posts: 49
Default

Proč ne, klidně se zajedem do Olomouce mrknout. Jen jsem se teď díval na podmínky vstupu ze psem a ta poslední část se mi moc nelíbí: Svého psa do olomoucké zoo můžete přivést s sebou. Pes musí být po celou dobu pobytu v zoo veden na vodítku a pokud je vyšší než kokršpaněl, musí mít nasazen náhubek.
To moje psisko je s náhubkem jak paralyzovaný a stále bude smutně koukat. Takže se budem muset vydávat za přerostlého kokršpaněla.
Fiann jest offline   Reply With Quote
Old 20-04-2009, 12:25   #4
Fiann
Junior Member
 
Fiann's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Domašov u Brna
Posts: 49
Default

A nebo úplně jinak........
Co takhle další sraz pojmout trochu akčněji a vyrazit někam na výšlap? Něco ve stylu loňské prochajdy po Pálavě?
Fiann jest offline   Reply With Quote
Old 20-04-2009, 15:34   #5
Tisethor
Junior Member
 
Tisethor's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Location: Mladá Boleslav
Posts: 28
Send a message via ICQ to Tisethor Send a message via MSN to Tisethor Send a message via Yahoo to Tisethor Send a message via Skype™ to Tisethor
Default

Ahojky,
osobně jsem pro Pálavu . Košík měl Arísek na sobě asi jenom dvě vteřiny svého života, takže pochybuju, že by to přežil, kdyby na sobě měl mít náhubek po celou dobu vycházky.
Jak by totiž například kousal Tarinku či Sofinku?
__________________
Jitka a Arísek
Tisethor jest offline   Reply With Quote
Old 20-04-2009, 16:28   #6
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

A co dát Pálavu jindy? Zkusím se optat na to, jestli i štěňata musí mít náhubky. Ono se ale celkem vyplatí to zkoušet. Jinak látkové košíky za moc nestojí. Akkon je měl když rychle rostl. To vyhovovalo tak v dopravních prostředcích, ale chodit s tím se nedalo. Teď právě kvůli zoo jsem pořídil velký plastový košík a s ním už chodí v pohodě Ještě lepší by byl asi košík kovový.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 20-04-2009, 17:00   #7
Wolf.Angel
Shinigami キバ 。Kiba
 
Wolf.Angel's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Břeclav
Posts: 60
Send a message via MSN to Wolf.Angel Send a message via Skype™ to Wolf.Angel
Default

ja jsem taky spis pro druhy napad, a nemusi to byt jen Palava, pekne je i jinde
__________________


Síla bez viny, láska bez pochyb, není to špatné být vlkem....

Wolf.Angel jest offline   Reply With Quote
Old 20-04-2009, 18:58   #8
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
A co dát Pálavu jindy? Zkusím se optat na to, jestli i štěňata musí mít náhubky. Ono se ale celkem vyplatí to zkoušet. Jinak látkové košíky za moc nestojí. Akkon je měl když rychle rostl. To vyhovovalo tak v dopravních prostředcích, ale chodit s tím se nedalo. Teď právě kvůli zoo jsem pořídil velký plastový košík a s ním už chodí v pohodě Ještě lepší by byl asi košík kovový.
Omlouvám se za příspěvek trochu O.T. - ale když už se zmiňuješ o těch náhubcích - teď bude léto tak to bude zvlášť důležité - je potřeba aby pes mohl v náhubku dostatečně otevřít tlamu, ať už drátěný nebo plastový (já věřím spíš drátěnému). Vždycky mě může čert sebrat, když vidím v létě v šalině (kde je snad 70°C) chudáky pudlíky a jezevčíky s háčkovanými "náhubky", ve kterých mají tlamu staženou jak v neoprenu.
Jinak - Pálava byla loni moc fajn , a ZOO může být taky. Víkendů je do prázdnin ještě dost.
Karel
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 20-04-2009, 20:17   #9
Fiann
Junior Member
 
Fiann's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Domašov u Brna
Posts: 49
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
A co dát Pálavu jindy? Zkusím se optat na to, jestli i štěňata musí mít náhubky. Ono se ale celkem vyplatí to zkoušet. Jinak látkové košíky za moc nestojí. Akkon je měl když rychle rostl. To vyhovovalo tak v dopravních prostředcích, ale chodit s tím se nedalo. Teď právě kvůli zoo jsem pořídil velký plastový košík a s ním už chodí v pohodě Ještě lepší by byl asi košík kovový.
K těm náhubkům( taky O.T. a doufám že tímhle příspěvkem to skončí), já začal Taru zvykat už od mala, nejprve na látkové( ty opravdu nemusela) a posléze kovový. S ním už jsme se propracovali do fáze že nějakou dobu ho snese a nemá tendence si ho sundávat( v šalině ho dokonce bere jako samozdřejmost). Nicméně z něho není nijak nadšená a nechci jí ho protivit tím, že budem chodit celej den po zoo s ním, když to zvykání máme tak pěkně rozpracovaný. A jak píše Tisethor, co by to bylo za srazík, když by se ty naše malý piraňky nemohli vzájemně okusovat
Fiann jest offline   Reply With Quote
Old 20-04-2009, 23:35   #10
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

#8
Děkuji za doplnění, v podstatě tak nějak to bylo myšleno, jen jsem zapomněl napsat z jakých důvodů. Pes určitě radši nosí náhubek, který ho celou dobu netáhne a umožní mu oblíznout si čumák nebo si zívnout.

#9 Ono ta zoo není na celý den. Uvidíme, co mi z ní odepíší ohledně štěňat. Jinak v Chomutově to nedopadlo s náhubkama a u těch štěňat většinou ani na vodítku Možná pokud budou mít náhubky všichni, přijde to všem psům normální a řešit by to nemuseli, ale doufám, že se ze zoo ozve kladná odpověď. Mimo to můžem hned po zoo pokračovat klidně venčením. Tam není nouze o to, že by nebylo kam jít
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 21-04-2009, 07:33   #11
Fiann
Junior Member
 
Fiann's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Domašov u Brna
Posts: 49
Default

Takže vyčkáme na odezvu ze zoo......
A jak napsal Karel, těch víkendů do léta je ještě dost a nebránil bych se podniknout jak zoo tak nějaký výšlap, ale většina lidí ten čas každý víkend nemá....nicméně kdyby to vyšlo tak by to bylo supr, podniknout obě dvě akce. Tu Pálavu jsem napsal jako příklad, vím že tam byl sraz minulý rok, takže jestli má někdo nějaký nápad kam jinam vyrazit, sem s ním...
Fiann jest offline   Reply With Quote
Old 21-04-2009, 08:19   #12
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Fiann View Post
jestli má někdo nějaký nápad kam jinam vyrazit, sem s ním...
..ono by stačilo, kdyby to nebylo tak daleko. Ráda někam pojedu, ale trávit půl dne ve vlaku po cestě tam a dalšího půl dne pocestě zpět už mě moc neláká
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 21-04-2009, 08:31   #13
Fiann
Junior Member
 
Fiann's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Domašov u Brna
Posts: 49
Default

To chápu, zvlášť když tu cestu musí vytrpět štěndo...
Jak jsme psal, stačí navrhnout jiný místo, něco na pomezí Čech a Moravy....nikdo se tomu nebrání
Fiann jest offline   Reply With Quote
Old 21-04-2009, 15:31   #14
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

V tom případě přijeďte sem a projdem Železný hory
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 21-04-2009, 16:04   #15
Fiann
Junior Member
 
Fiann's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Domašov u Brna
Posts: 49
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
V tom případě přijeďte sem a projdem Železný hory
Pro sraz Brňáků je to sice trochu z ruky, ale proč ne.
Jestli něco zorganizuješ, tak se mnou můžeš klidně počítat. A v tomto případě doufám v celorepublikovou účast.
Fiann jest offline   Reply With Quote
Old 21-04-2009, 16:41   #16
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Brno Chrudim je 2h vlakem. Ono skoro odkudkoliv sem dorazíš do tří hodin, takže tam bych moc problém neviděl. Jen jde o to, komu by se chtělo. To že by tu nebylo kam jít, toho bych se nebál. Třeba hřebčín ve Slatiňanech to jistí Škoda že tenhle víkend je poměrně brzo.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 21-04-2009, 17:04   #17
Megi
Junior Member
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1
Smile

Jsme pro ZOO Kopeček- zoo je pěkná, je v lese tak není horko. Dobře to tam známe. A co se košíků týče tak pokud se pejskům neděje nic horšího než že mají mít košík tak se nic neděje. Je dobré když si zvyknou. Nikdy nevíte kdy ho budou potřebovat. Kdo cvičí, ví že koš je u některých cviků u zkoušek podmínkou a v hromadné dopravě se bez něj taky neoobejdete. Naši psi ho nemilují ale nosí. Takže se hlásíme do ZOO Kopeček.
Megi jest offline   Reply With Quote
Old 23-04-2009, 14:33   #18
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Tak na mail mi pan ředitel neodpověděl, tak jsem mu volal. Byl velmi vstřícný a štěňata košíky mít nemusí. Takže 30.5. platí?
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 23-04-2009, 17:12   #19
Wolf.Angel
Shinigami キバ 。Kiba
 
Wolf.Angel's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Břeclav
Posts: 60
Send a message via MSN to Wolf.Angel Send a message via Skype™ to Wolf.Angel
Default

Neslo by to jindy? Radi bychom sli,ale 30.5. nemuzem
__________________


Síla bez viny, láska bez pochyb, není to špatné být vlkem....

Wolf.Angel jest offline   Reply With Quote
Old 23-04-2009, 18:25   #20
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Tak od 10.5 já můžu kdykoliv. Tak zkus najít datum vyhovující ostatním.
V tom případě by se 30.5. dala uspořádat Tour de Železné hory a mohli bychom skončit třeba grilovačkou u nás nebo něčím podobným. Nocleh bych zajistil a dopravu třeba ráno na vlak klidně taky.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 09:18.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org