Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Hodowla

Hodowla Informacje o hodowli, selekcji hodowlanej i miotach....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 05-11-2008, 01:58   #61
Joanika
Junior Member
 
Join Date: Sep 2008
Location: Bydgoszcz
Posts: 110
Send Message via Gadu Gadu to Joanika
Default

Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
to kedy mowimi ze mozna wydac rodowody to moze w takim przypadku wystarci i ksiazeczki sziepienia- tam tez mozna rase wpisac i bedzie dokument.

mój pies ma w książeczce wypisane przez weta "pudel miniaturowy"
oczywiście metryczki brak

A ja naiwnie wierzyłam że hodowle wilczaków są tak elitarne że takie "jaja" się nie zdarzają. I teraz tylko jeden wielki krok dzieli nas od tego że na allegro pojawią się "wilczaki" podobnie jak "jorki".

Skąd ja mam mieć pewność że ojcem szczeniaka którego kupie jest pies którego imię będzie wpisane w metrykę? Skoro w hodowli są zakładając: 3 suki i np 4 psy (dane liczbowe czysto teoretyczne). Czy związek w jakiś sposób to sprawdza?
Joanika jest offline   Reply With Quote
Old 05-11-2008, 02:04   #62
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by Redire View Post
mój pies ma w książeczce wypisane przez weta "pudel miniaturowy"
oczywiście metryczki brak

A ja naiwnie wierzyłam że hodowle wilczaków są tak elitarne że takie "jaja" się nie zdarzają. I teraz tylko jeden wielki krok dzieli nas od tego że na allegro pojawią się "wilczaki" podobnie jak "jorki".

Skąd ja mam mieć pewność że ojcem szczeniaka którego kupie jest pies którego imię będzie wpisane w metrykę? Skoro w hodowli są zakładając: 3 suki i np 4 psy (dane liczbowe czysto teoretyczne). Czy związek w jakiś sposób to sprawdza?
powiem tak :
1. imie hodowli i hodowcy. - trudno nam tu cos zrobic "za oczy" wszyscy wszystkich znaja
2. jesli jest watliwosc jest test DNR. i to pokaze kogo to szczeniak jest. (to w nie ktorych krajach musza robic dla kazdego szczeniaka i nie wazne jaka rasa, a u nas mysle ze tez to bedzie za jakis czas- na przyklad- na LT to robia kedy jest pytanie kto jest ojciem, ale laboratoria jest w Niemczech)


a te "rodowody" narazie wydaja daleko od nas- tz. Wlochy, Francia. u nas na Lt to nie mozliwe, jak w Pl nie wiem ale mysle ze musi byc podobne.
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 05-11-2008, 08:59   #63
szasztin
Senior Member
 
szasztin's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Sopot
Posts: 1,787
Default

Quote:
Originally Posted by Redire View Post
A ja naiwnie wierzyłam że hodowle wilczaków są tak elitarne że takie "jaja" się nie zdarzają. I teraz tylko jeden wielki krok dzieli nas od tego że na allegro pojawią się "wilczaki" podobnie jak "jorki".

Skąd ja mam mieć pewność że ojcem szczeniaka którego kupie jest pies którego imię będzie wpisane w metrykę? Skoro w hodowli są zakładając: 3 suki i np 4 psy (dane liczbowe czysto teoretyczne). Czy związek w jakiś sposób to sprawdza?
Nie wiem czy związek to sprawdza ale wszystko zależy od ludzi W każdej rasie zdarzają sie takie "jaja". I całe szczeście że wilczaków jest tak mało bo to przynajmiej na razie zapewnia czystość rasy
Co do ojca szczeniaka to masz kilka możliwości:
- znasz hodowcę i jest to uczciwy człowiek, znasz lub masz mozliwość poznania właściciela psa który bedzie ojcem twojego szczenika,
- lub testy DNA.

Na całe szczeście jeszcze w Polsce nie mamy wielkich kenelowych hodowli wilczaków a hodowcy dbają o swoje psy i swoje dobre imię.
szasztin jest offline   Reply With Quote
Old 05-11-2008, 11:22   #64
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by evikzegar View Post
Jednak stał się chciwym i żadnym kasy posiadaczem szczeniaków i zupełnie niesłusznie.
Grzegorz, na to musze zareagować bo ten zarzut pojawia sie po raz trzeci już, a NIGDZIE NIKT tego nie zarzucał florenie. Ani Małgosia, która akurat ten "powód" odrzuciła ani ja, która teze Małgosi potwierdziła.
Dla spokojnej dyskusji potrzebne jest rzetelne odnoszenie sie do tego, co powiedziała inna osoba.. a nie przeinaczanie jej wypowiedzi.

Jesli sie myle to prosze wskaz mi miejsce, gdzie wobec floreny został wysuniety zarzut "chęci nachapania sie kasy"

Do reszty się nie odnoszę
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 05-11-2008, 11:46   #65
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Grzegorz, na to musze zareagować bo ten zarzut pojawia sie po raz trzeci już, a NIGDZIE NIKT tego nie zarzucał florenie. Ani Małgosia, która akurat ten "powód" odrzuciła ani ja, która teze Małgosi potwierdziła.
Dla spokojnej dyskusji potrzebne jest rzetelne odnoszenie sie do tego, co powiedziała inna osoba.. a nie przeinaczanie jej wypowiedzi.

Jesli sie myle to prosze wskaz mi miejsce, gdzie wobec floreny został wysuniety zarzut "chęci nachapania sie kasy"

Do reszty się nie odnoszę
Gaga to nie było wysunięcie zarzutu do nikogo.
Tym bardziej do Ciebie czy kogokolwiek innego.
Ja takie odniosłem wrażenie czytajac cały post.
Wynikło to z całego ataku jaki miał miejsce.
Nie wiem jakie wrażenie mają inni czytając posty od początku bo się nie wypowiadają.
Nie rozumiem tylko tego całego ataku.
Taki przypadek moze się zdarzyć każdemu.
Chciałbym aby wszyscy starali się zrozumieć Florene i postawić się w jej sytuacji.
To jest problem jak pojawiają się psy bez rodowodu i takie już w polsce są, a przynajmniej tak twierdzą ich właściciele.
Uważam, że należało by się skupić na tym jak ten problem rozwiazać, a nie atakować.
To nie jest jeden przypadek i jeśli dzieje się to już we włoszech i francji to nic nie szkodzi na przeszkodzie aby zaczeło się dziac u nas.
Musimy w pore zareagować i skupić się aby coś z tym zrobić.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 05-11-2008, 11:51   #66
Joanna
Tmave Zlo
 
Joanna's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Kopana k/W-wy
Posts: 1,196
Send a message via Skype™ to Joanna
Default

No właśnie, jedni o wrażeniach, inni o faktach.
Na marginesie - Florena wielokrotnie już podkreślał, że jest mężczyzną.
I nie jest to atak na Ciebie - to chłodna obserwacja.
__________________
Joanna jest offline   Reply With Quote
Old 05-11-2008, 11:58   #67
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

Jeśli
Quote:
Taki przypadek moze się zdarzyć każdemu.
to
Quote:
Uważam, że należało by się skupić na tym jak ten problem rozwiazać
nie za bardzo widzę jak rozwiązać.

Chodzi o to że właśnie coś takiego nie może zdażyć się każdemu. Przecież takie założenie to przekreśla wszystko co się nazywa hodowlą i dbaniem o rasę.
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']
btd jest offline   Reply With Quote
Old 05-11-2008, 12:01   #68
Nemi
Junior Member
 
Nemi's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 130
Default

Quote:
Originally Posted by evikzegar View Post
Uważam, że należało by się skupić na tym jak ten problem rozwiazać, a nie atakować.
....
Musimy w pore zareagować i skupić się aby coś z tym zrobić.
Evik, myślę, że zostało napisane co robić w takiej sytuacji. Ale Florena, akurat na te wpisy nie odpowiedział, a tak naprawdę wszystko jest / było w jego rękach. Mam na myśli dyskusje ze Związkiem i Komisją Hodowlaną. Nie jesteśmy w stanie zrobić tego, za niego. Uznał, że zostawi szczeniaczki dla siebie...
Nemi jest offline   Reply With Quote
Old 05-11-2008, 12:47   #69
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by Nemi View Post
Evik, myślę, że zostało napisane co robić w takiej sytuacji. Ale Florena, akurat na te wpisy nie odpowiedział, a tak naprawdę wszystko jest / było w jego rękach. Mam na myśli dyskusje ze Związkiem i Komisją Hodowlaną. Nie jesteśmy w stanie zrobić tego, za niego. Uznał, że zostawi szczeniaczki dla siebie...
To jest fakt ale cała dyskusja zaczeła się zupełnie inaczej.
Nikt nie starał się go zrozumieć i wjakiś sposób mu na początku pomóc.
Kilka osób specjalizuje się na tym forum w atakowaniu innych.
Dlaczego to robią nie wiem ale to jest ich sprawa.
Florena nie nalezy do związku i to jest jego problem bo w takiej sytuacji ani związek ani komisja mu nie będzie w stanie pomóc.
Cała odpowiedzialnosć skupia się na nim i nie dziwi mnie fakt, ze nie chce zabijać szczeniaków. Decyzje o ich pozostawieniu uważam za słuszną i jeśli wysterylizuje szczeniaki to my moglibyśmy mu pomóc w znalezieniu nowych domów.
Dyskusja powinna się bardziej opierać na tym co nalezało by zrobić aby do takich sytuacji nie dopuszczać, a nawet jesli one się zdarzą to w jaki sposób je szybko rozwiązać bez szkody dla rasy.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 05-11-2008, 13:02   #70
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

nie, nie Grzesiu....NAJPIERW to florena wyzwal hodowców od debili...kjak już sobie zrobił "wejście" to byl ciag dalszy.
Nigdzie nie zapytał co mozna zrobic aby "uratowac" ten miot . próby zaprzeczania istniejacym przepisom nic nie dadzą, takie są i takie pozostana.
Pomijam juz, że w trackcie dyskusji florena zrobił wszystko aby udowodnic, że nie byla to zywkla wpadka i ze sytuacja sie nie powtorzy.

naprawde wiele osob byc moze mogloby pomoc...ale po pierwsze florena nie oczekuje pomocy (w kazdym razie z zadnej jego wypowiedzi to nie wynika) po drugie...ciezko jest oczekiwac pomocy od swirow, debili, glupoli itp...

To, ze isnieja sytuacje pozwalaljace na odkrecenie sytuacji, swiadzcy wlasnie miot, z ktorego pochodzi Imbusek... czysta wpadka...ale miot powedrowal pod skrzydla innej hodowli, do kraju, gdzie zgodnie z obowiazujacymi przepisami szczeniaki maja rodowody.

Wspominasz o wloskich mozliwosciach.. u nas, w Pl tez istnieje instytucja wpisu do KW...ale to musi byc czyms uzasadnione... obawiam sie, ze w wilczakach takiego uzasadnienia nie ma...

Bylo juz tui pisane kilka razy - przepisy panstw osciennych daja mozliwosc podjecia calkiem sensownej proby "zalegalizowania" takiego miotu... ale to trzeba CHCIEC...
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 05-11-2008, 13:04   #71
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

Quote:
Florena nie nalezy do związku
To jakim cudem był na dwóch wystawach? Jeśli dobrze pamiętam padło:
Quote:
Medi ma 2 oceny doskonałe w klasie młodzieży
a przy zgłaszaniu na wystawę z tego co pamiętam jest że ma się opłaconą składkę członkowską = jest się członkiem ZK.
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']
btd jest offline   Reply With Quote
Old 05-11-2008, 13:08   #72
Nemi
Junior Member
 
Nemi's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 130
Default

Quote:
Originally Posted by evikzegar View Post
Florena nie nalezy do związku i to jest jego problem bo w takiej sytuacji ani związek ani komisja mu nie będzie w stanie pomóc.
Ja sądziłam, że jest w Związku.

Quote:
Originally Posted by florena View Post
"Co do gróźb wykluczenia z Z.K. w Polsce -?- jestem członkiem Stowarzyszenia dla Natury -Wilk , oraz Polskiego Związku Łowieckiego z przekonania i zamiłowania a w Z.K. być nie muszę .
Tym bardziej, że opisywał rozmowy w Związku, gdzie został potraktowany w sposób jaki mu się nie spodobał.
Nemi jest offline   Reply With Quote
Old 05-11-2008, 13:13   #73
AngelsDream
Wiewiórka Wredna
 
AngelsDream's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Warszawa
Posts: 877
Send Message via Gadu Gadu to AngelsDream
Default

Raczej jest, po prostu ktoś nie czytał dokładnie.

Bez członkostwa w ZK nie wystawi się psa, jak zauważył btd. No i chyba nikt nie bylby tak naiwny, żeby z ulicy przyjść gdzieś i zażądać rodowodów dla miotu i oczekiwać, że to się uda.

Quote:
Originally Posted by florena
Co do gróźb wykluczenia z Z.K. w Polsce -?- jestem członkiem Stowarzyszenia dla Natury -Wilk , oraz Polskiego Związku Łowieckiego z przekonania i zamiłowania a w Z.K. być nie muszę .
Na tym kończę swoje spotkania na forum i stronie Wolfdog .
__________________
(...)W kwestie mroczne i ogromne
Słodka świata treść wycieka:
Wszystko wina to człowieka(...)

Last edited by AngelsDream; 05-11-2008 at 13:17.
AngelsDream jest offline   Reply With Quote
Old 05-11-2008, 13:25   #74
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by evikzegar View Post
To jest błąd jaki robi tu większosć.
Zakłada najgorsze intencje i zaczyna atakować.
Nikt nie stara się zrozumieć, pomóc i dojsć do sedna sprawy.
Grzesiu,

1. Nie każdy zakłada najgorsze intencje. Takich jest mniejszość, a nie większość, chyba nieuważnie czytałeś...

2. Jakie jest wg Ciebie sedno sprawy? Każdy może popełnić błąd, ale miarą człowieka jest jak się potem zachowa. Moim zdaniem sedno tej sprawy polega na tym, że florena uważa, że nic się nie stało. Właśnie to ludzi irytuje, a nie, że urodziły się bezpapierowe pieski.

3. Pokaż mi jedno zdanie floreny w którym zwracałby się o pomoc. Jestem pewna, że gdyby zwrócił się o wsparcie, to forumowicze nie tylko rzuciliby się pomagać załatwiać warunkowe metryczki dla maluchów, ale i szukali dla nich dobrych domów. Pomarudziliby przy tym trochę, ale myślę, że florena mógłby liczyć co najmniej na wsparcie hodowców Medi, bo to porządni i mądrzy ludzie.

Świetnie rozumiem właścicieli, którzy nie chce wystawiać swoich psów ani na nich hodować. Rozumiem nawet lepiej niż myślisz. Ale tu trzeba się zdecydować - albo bierze się kundelka, pilnuje, ew. sterylizuje ją/go aby nie produkować dalszych kundelków, albo kupuje psa rasowego i wtedy bez względu jakie ma się wobec niego plany - robi się minimum, czyli wyrabia mu rodowód i hodowlankę (jeśli pies nie ma większych wad)- choćby na wszelki wypadek, np. taki jaki wydarzył się florenie. Można naturalnie robić maximum i wystawiać go, trenować, zakładać hodowlę itd. jeśli kogoś to bawi czy kręci.

Każde stadium pośrednie jest, moim zdaniem, nieetyczne, ale rozumiem, że są ludzie, którzy mogą mieć odmienne zdanie z różnych powodów - ignorancji, braku refleksji, odmiennych osobistych doświadczeń, itd. Po to m.in. jest forum, aby na nim dyskutować i przekonywać się nawzajem do swoich racji, a nie obrzucać obelgami jak btd albo florena i sugerować, że każdy kto myśli inaczej jest godny pogardy. Uważam, że za dużo takich postaw i zachowań mamy wśród polityków, żeby jeszcze przenosić je na psie forum
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 05-11-2008, 13:30   #75
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Ja się Gaga z tobą nie zgodzę bo dyskusja na ten temat toczy się w dwóch wątkach jednocześnie i to nie Florena zaatakował pierwszy.
Może jest prostym człowiekiem, a moze wiele spraw chciał załatwić poprostu sam i nie potrzebował niczyjej pomocy. Niestety jak stanoł przed ścianą bezradnosci i po części własnej głupoty ( to nie jest napisane aby kogoś obrazić ) zaczoł się sam miotać i próbowac coś z tym zrobić.
To on pierwszy został zaatakowany i nie dziwi mnie fakt, ze potem to on atakował wszystkich na oslep nie przyjmując jakichkolwiek argumentów.
Chciałbym zrócić uwagę na problem jaki występuje na forum i jakim jest ogólna agresja i niehcęć.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 05-11-2008, 13:35   #76
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by btd View Post
Chodzi o to że właśnie coś takiego nie może zdażyć się każdemu. Przecież takie założenie to przekreśla wszystko co się nazywa hodowlą i dbaniem o rasę.
Ejże, nie zapominaj, że grzech pychy najczęściej jest karany jeszcze za życia, a
wilczaki to rasa, która uczy właścicieli pokory
(wystarczy trochę poczekać... )
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 05-11-2008, 13:46   #77
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

Ja napisałem że nie można zakładać czegoś takiego że się i tak będzie miało jakieś szczeniaki, obojętnie co by się nie robiło. Bo wtedy to nie jest hodowla, jakieś celowe, przemyślane działania, tylko klepanie szczeniaków na zasadzie jakoś to będzie.
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']
btd jest offline   Reply With Quote
Old 05-11-2008, 13:48   #78
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Quote:
Originally Posted by Rona View Post
Grzesiu,

1. Nie każdy zakłada najgorsze intencje. Takich jest mniejszość, a nie większość, chyba nieuważnie czytałeś...

2. Jakie jest wg Ciebie sedno sprawy? Każdy może popełnić błąd, ale miarą człowieka jest jak się potem zachowa. Moim zdaniem sedno tej sprawy polega na tym, że florena uważa, że nic się nie stało. Właśnie to ludzi irytuje, a nie, że urodziły się bezpapierowe pieski.

3. Pokaż mi jedno zdanie floreny w którym zwracałby się o pomoc. Jestem pewna, że gdyby zwrócił się o wsparcie, to forumowicze nie tylko rzuciliby się pomagać załatwiać warunkowe metryczki dla maluchów, ale i szukali dla nich dobrych domów. Pomarudziliby przy tym trochę, ale myślę, że florena mógłby liczyć co najmniej na wsparcie hodowców Medi, bo to porządni i mądrzy ludzie.

Świetnie rozumiem właścicieli, którzy nie chce wystawiać swoich psów ani na nich hodować. Rozumiem nawet lepiej niż myślisz. Ale tu trzeba się zdecydować - albo bierze się kundelka, pilnuje, ew. sterylizuje ją/go aby nie produkować dalszych kundelków, albo kupuje psa rasowego i wtedy bez względu jakie ma się wobec niego plany - robi się minimum, czyli wyrabia mu rodowód i hodowlankę (jeśli pies nie ma większych wad)- choćby na wszelki wypadek, np. taki jaki wydarzył się florenie. Można naturalnie robić maximum i wystawiać go, trenować, zakładać hodowlę itd. jeśli kogoś to bawi czy kręci.

Każde stadium pośrednie jest, moim zdaniem, nieetyczne, ale rozumiem, że są ludzie, którzy mogą mieć odmienne zdanie z różnych powodów - ignorancji, braku refleksji, odmiennych osobistych doświadczeń, itd. Po to m.in. jest forum, aby na nim dyskutować i przekonywać się nawzajem do swoich racji, a nie obrzucać obelgami jak btd albo florena i sugerować, że każdy kto myśli inaczej jest godny pogardy. Uważam, że za dużo takich postaw i zachowań mamy wśród polityków, żeby jeszcze przenosić je na psie forum
Zgadzam się Rona z Tobą bo takich jest mniejszość i to ona zachowuje się dosć agresywnie.
Nie powiesz mi, ze jak ktoś kogoś wyprowadzi z równowagi na początku to potem moze ze zrozumieniem czytać pozostałe posty.
Ma negatywne nastawienie do wszystkich.
Florena zachował się nieodpowiedzialnie pod każdym względem, ale teraz jest to naszą intencją aby mu pomóc i aby te szczeniaki nie mogły potem mieć dzieci.
To było już tu napisane przez inne osoby.
Wiem, ze własciciele Medi zrobili by wszystko aby pomóc i wcale mnie to nie dziwi. Ubolewam nad tym tylko, ze o całej sprawie nic nie wiedzieli.
W pewnej kwestii się nie zgodzę bo mozna psu nie robić papierów i tego minimum ale wtedy sprzedając takiego psa hodowca powinien przyszłego własciciela zobowiązać do sterylizacji w określonym czasie lub wykonać ją sam. Właśnie aby taki przypadek jak Florenie się nie zdazył.

Ja zawsze powtarzałem i nawet na tym forum, ze konstruktywna rozmowa jest cenniejsza od złota.
Natomiast nie rozumiem pewnych osób zabierających głos w dyskusjach celem obrażenia kogoś.
Właśnie to sa takie osoby, które uwazają, ze sa mądre i mają rację bo to się im tylko wydaje.

Na tym forum jest naprawde bardzo dużo madrych osób, które mają odpowiednią wiedzę i sa tzw pasjonatami, ale to wszystko jest niewystarczające bo wiele z tych osób nie zabiera głosu albo robią to sporadycznie z obawy przed atakiem na swoją osobę.

Nam to nie jest w żaden sposób potrzebne.

Mam nadzieje, że Florena nie będzie ciezko obrazony i zacznie rozmawiać z pewnymi osobami w taki sposób aby wilczaki znalazły nowy dom i zostały wysterylizowane.

Nie można kogoś winić za jego nieodpowiedzialnosć bo to moze zdazyć się każdemu nawet najbardziej dobremu i szanowanemu hodowcy.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 05-11-2008, 13:55   #79
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default

Powiem jeszcze jedno, ze nie myli się ten co nic nie robi, a świętosć zostawmy kosciołowi bo nawet on ma z tym problemy.
Nikt z nas nie jest święty i nikt nie powinien się na takiego kreować.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Old 05-11-2008, 14:00   #80
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

Grzesiu, masz nadmiar dobrych domków dla bezpapierowych wilczaków?
zaproponuj im tą suczkę http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=9382
jefta jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org