Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Mimo téma

Mimo téma O všem a o ničem - aneb jak příjemně strávit volný čas...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 06-08-2010, 22:37   #1
Tyger
Junior Member
 
Tyger's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Praha
Posts: 185
Default Hlidani stenete

Ahoj,
surne hledam nekoho z Prahy, kdo by mi pristi tyden na 5 dní (9.-13. pohlidal 6-mesicni stene. Jedu na skolni prax a bohuzel na posledni chvili vysvitlo, ze si ho nemuzu vzit sebou Je docela hodnej, ke psum i lidem pratelskej (nekdy az moc
Tyger jest offline   Reply With Quote
Old 06-08-2010, 23:45   #2
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Nemate v Prahe psie hotely? Ja davam Freiku do hotela, mam istotu ze dostane nazrat a pobeha si, a nemusim sa bat ze co komu vyvedie, pretoze to je starost prevadzkovatelov. Tam, kde ju davam, je navyse aj pustana navolno na velkom dvore so psami s ktorymi sa kamarati. Nie je to lacne, ale za ten klud to podla mna stoji.
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 07-08-2010, 09:02   #3
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

A co takhle obrátit se na chovatele ? Nechápu sice, když si někdo pořizuje psa a nemůže se o něj 100% postarat ani zajistit hlídání. Na druhou stranu mohou přijít výjimečné situace a tady by měl pomoci především chovatel. Sám jsem měl několikrát u nás psy ze svých odchovů na hlídání.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 07-08-2010, 09:21   #4
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
A co takhle obrátit se na chovatele ? Nechápu sice, když si někdo pořizuje psa a nemůže se o něj 100% postarat ani zajistit hlídání. Na druhou stranu mohou přijít výjimečné situace a tady by měl pomoci především chovatel. Sám jsem měl několikrát u nás psy ze svých odchovů na hlídání.
jo kéž by to vždy bylo tak snadný...

Last edited by sdivokoukrvi; 07-08-2010 at 09:27.
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 07-08-2010, 09:57   #5
Tyger
Junior Member
 
Tyger's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Praha
Posts: 185
Default

Na chovatelku jsem myslela, ale bydli pri Brne a to je pro mne kousek odruky ... A hotel, uz jsem dostala i takovou radu, ale momentalne na to nemam penize... Hlidani vacsinou zajistit vim, jen ted to proste nevychazi
Tyger jest offline   Reply With Quote
Old 07-08-2010, 10:33   #6
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default

Quote:
Originally Posted by Alissea View Post
jo kéž by to vždy bylo tak snadný...
Souhlasím.... Také bych ráda hlídala, ale moje smečka k sobě nikoho nepusí. Malá ano, ale to je otázka času. Je to škoda, taky bych byla ráda, kdyby se se všemi svými dětmi kamarádila.
Stela jest offline   Reply With Quote
Old 07-08-2010, 10:43   #7
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Já bydlím v Brně a klidně bych ho pohlídal, ale nedostanu se do Phy tak, abych se stihl vrátit do práce :-(
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 07-08-2010, 12:21   #8
Czertice
Rakša
 
Czertice's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Location: Praha
Posts: 292
Default Hlídání psa

Ahoj,

my ti psa pohlídat můžeme, bydlíme v Ořechu na kraji Prahy, Rakšu máme pořád na zahradě.
Pokud jsi ještě nikoho nesehnal, ozvi se na mail a domluvíme se.

Hanka
[email protected]
__________________
Czertice jest offline   Reply With Quote
Old 07-08-2010, 12:41   #9
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by Stela View Post
Souhlasím.... Také bych ráda hlídala, ale moje smečka k sobě nikoho nepusí. Malá ano, ale to je otázka času. Je to škoda, taky bych byla ráda, kdyby se se všemi svými dětmi kamarádila.
No já si nedovedu představit, že bych aryu dala na hlídání k mamince maminka by mi ji totiž chtěla spapat, a co bych dělala, kdyby mi z jedné arynky, udělala arynky dvě
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 07-08-2010, 12:47   #10
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Měla bys je v akci... 1+1 zdarma
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 07-08-2010, 13:05   #11
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Měla bys je v akci... 1+1 zdarma
To je fakt ale mě stačí Arynka jedinečná. Dvě Arynky by nás asi zničily. hlavně teď jak hárá Už se těším až přestane a bojím se, jak se změní povaha. Už teď se najednou bojí chlapů v uniformách...
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 07-08-2010, 15:50   #12
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default

Však oni se chovatelé Pavle starají. Hayakim/Acroy Absaroki/, byl teď týden na prázdninách v tátově smečce, ale ten následující týden to prostě nevychází. Nepochybuju, že chovatelé od mámy by se též rádi postarali /krycího psa jsme odtamtud odváželi po 14 dnech za srdcervoucích scén hodných díla R.Pilcherové/ , ale Brno je trochu z ruky.

Nápad hodit dotaz sem pochází z mojí hlavy, protože vím, že pro řadu majitelů čsv/zvláště těch čerstvých co mají jen jedno zvíře/ je docela lákavá možnost rozmnožit krátkodobě počty vlčích tlam ve své domácnosti a vyzkoušet si tak na vlastní kůži, vizuálně velmi malebnou, alternativu která jim stejně časem začne strašit v hlavě.
Adrian jest offline   Reply With Quote
Old 07-08-2010, 16:17   #13
Tyger
Junior Member
 
Tyger's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Praha
Posts: 185
Default

... a ja se nechala inspirovat, snad to tedy vyjde..
Tyger jest offline   Reply With Quote
Old 07-08-2010, 16:50   #14
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Stela View Post
Souhlasím.... Také bych ráda hlídala, ale moje smečka k sobě nikoho nepusí. Malá ano, ale to je otázka času. Je to škoda, taky bych byla ráda, kdyby se se všemi svými dětmi kamarádila.
Mám 2 feny a 1 psa, takže je to taky poblém, ale vždy jsme to vyřešili. Když k nám přišla na hlídání fenka, tak jsme je prostě s Danym střídavě pouštěli na zahradu a vždy byly budto naše dvě nebo ta návštěva v kotci. A se psem to je obdobně.

Quote:
Originally Posted by Tyger View Post
Na chovatelku jsem myslela, ale bydli pri Brne a to je pro mne kousek odruky ... A hotel, uz jsem dostala i takovou radu, ale momentalne na to nemam penize... Hlidani vacsinou zajistit vim, jen ted to proste nevychazi
Vůbec nechci být zlý, ale na tohle musí myslet každý, kdo si psa pořizuje. Pes stojí peníze a když na to nemám, nemohu si ho pořizovat. Ke mně jezdili majitelé ze Stuttgartu, dovezli fenu, odjeli domů, jeli na dovolenou. Vrátili se domů, vybalili věci a jeli si pro fenu.
Prostě buďto se podřídím potřebám psa (popř. je zajistím náhradním způsobem), nebo si ho nepořizuji. Můžou přijít i takové situace, kdy majitel musí třeba na měsíc do nemocnice, co potom ?
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 07-08-2010, 17:39   #15
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

Můžou přijít i takové situace, kdy majitel musí třeba na měsíc do nemocnice, co potom ? [/quote]

Potom dám dotaz na wolfdog a někdo se najde, případně se psa ujme Pavel, který je přece vždy připraven a nikdy ho nic nevyvede z míryD A lituju teda chovatele, který musí být vždy připraven hlídat všechna svoje prodaná štěňata a podřídit život tomu, jestli se nový majitel rozhodne ject na dovolenou, na praxi, na služebku, na zahraniční stáž...Možná by to jednou šlo bez poučování.
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote
Old 07-08-2010, 17:50   #16
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Vlkodlak View Post
Potom dám dotaz na wolfdog a někdo se najde, případně se psa ujme Pavel, který je přece vždy připraven a nikdy ho nic nevyvede z míryD A lituju teda chovatele, který musí být vždy připraven hlídat všechna svoje prodaná štěňata a podřídit život tomu, jestli se nový majitel rozhodne ject na dovolenou, na praxi, na služebku, na zahraniční stáž...Možná by to jednou šlo bez poučování.
Vlkodlaku, bohužel se ke mně, jako k adminovi, za ta léta dostalo tolik smutných příběhů, že to prostě jinak, než s komentářem nejde. Pokud jezdím na služebky nebo na zahraniční stáže a nemám možnost, aby mi psa někdo pohlídal, tak si ho nepořizuji. Na dovolenou jsme psy brali vždy s sebou (mám 3) a pokud to nešlo, tak jsme prostě dovolenou trávili na psích táborech. Když si pořídíš dítě, tak ho taky nestrčíš do děcáku, protože chceš jezdit na dovolenou nebo na služebky nebo na praxi. Prostě mu musíš podřídit svůj životní styl nebo si ho nepořizovat.
Za ta léta už tady byla halda čévéček, která skončila v útulcích jen proto, že majitel musel odjet na zahraniční stáž, musel se přestěhovat, nemohl ho mít kvůli sousedům, neměl peníze, nesnášel se s druhým psem atd. atd. V tomhle případě kašlu na lidi, je mi líto těch psů !!!
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 07-08-2010, 18:21   #17
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Vlkodlaku, bohužel se ke mně, jako k adminovi, za ta léta dostalo tolik smutných příběhů, že to prostě jinak, než s komentářem nejde. Pokud jezdím na služebky nebo na zahraniční stáže a nemám možnost, aby mi psa někdo pohlídal, tak si ho nepořizuji. Na dovolenou jsme psy brali vždy s sebou (mám 3) a pokud to nešlo, tak jsme prostě dovolenou trávili na psích táborech. Když si pořídíš dítě, tak ho taky nestrčíš do děcáku, protože chceš jezdit na dovolenou nebo na služebky nebo na praxi. Prostě mu musíš podřídit svůj životní styl nebo si ho nepořizovat.
Za ta léta už tady byla halda čévéček, která skončila v útulcích jen proto, že majitel musel odjet na zahraniční stáž, musel se přestěhovat, nemohl ho mít kvůli sousedům, neměl peníze, nesnášel se s druhým psem atd. atd. V tomhle případě kašlu na lidi, je mi líto těch psů !!!
Naprosto s tebou souhlasím a tentokrát moc hezky řečeno. Ale nechápu, proč se pořád navážíš do chovatelů. To že jede někdo na stáž, na praxi, na dovolenou a nemá kam dát psa, je čistě jeho problém. Je chovatelova dobrá vůle pokud může vypomoci a udělá to, ale nejsem přesvědčená, že je povinnost chovatele řídit se rozmary majitelů svých štěňat.
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote
Old 07-08-2010, 18:33   #18
Tyger
Junior Member
 
Tyger's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Praha
Posts: 185
Default

Ja se psa nechci zbavit, jen ho potrebuji pohlidat, protoze na prax musim kdyz chci skoncit skolu (tam mel jit puvodne se mnou,a le bohuzel to nakonec nejde)... a ne vsechno je tak cernobile, jak to tu nekteri lici, ne vzdy se da vsechno predvidat a naplanovat, a byt si jisty, ze se nic v zivote nezmeni a to, ze nekdo nema tisice v kapsach, a ne vzdy muze psa vzit vsude sebou, neznamena ze je zly majitel. Ja svuj zivot podridila a podrizuji psovi temer kazdy den co ho mam, ale nemuzu ocekavat, ze se svet bude podrizovat mne... Kdybych byla na praxi mesic co mesic, a vedela ze tam pes se mnou nikdy nesmi, tak si ho neporizuji. I kdyz mas dite, tak se obcas proste stane, ze nekam musis na delsi dobu (a ono s tebou jednoduse nemuze), hlavne kdyz jsi na nej sam, nekdo ti ho musi pohlidat. Znamena to, ze jsi proto zly rodic, kdyz chces zarobit, nebo nekam postoupit, aby se melo lepe?
Tyger jest offline   Reply With Quote
Old 07-08-2010, 18:47   #19
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

Quote:
Originally Posted by Tyger View Post
Ja se psa nechci zbavit, jen ho potrebuji pohlidat, protoze na prax musim kdyz chci skoncit skolu (tam mel jit puvodne se mnou,a le bohuzel to nakonec nejde)... a ne vsechno je tak cernobile, jak to tu nekteri lici, ne vzdy se da vsechno predvidat a naplanovat, a byt si jisty, ze se nic v zivote nezmeni a to, ze nekdo nema tisice v kapsach, a ne vzdy muze psa vzit vsude sebou, neznamena ze je zly majitel. Ja svuj zivot podridila a podrizuji psovi temer kazdy den co ho mam, ale nemuzu ocekavat, ze se svet bude podrizovat mne... Kdybych byla na praxi mesic co mesic, a vedela ze tam pes se mnou nikdy nesmi, tak si ho neporizuji. I kdyz mas dite, tak se obcas proste stane, ze nekam musis na delsi dobu (a ono s tebou jednoduse nemuze), hlavne kdyz jsi na nej sam, nekdo ti ho musi pohlidat. Znamena to, ze jsi proto zly rodic, kdyz chces zarobit, nebo nekam postoupit, aby se melo lepe?
Tyger, to si neber osobně, to se tě netýká. V nejbližší době budu řešit něco podobnýho. Mě jen vytáčí, jak Pavel při každé příležitosti začne moralizovat a navážet se do chovatelů. Ale to je jeho věc, jeho server a už mlčim. Náhodou je skvělý nápad pozeptat se ostatních - přeju ať to vyjde. Klíďo bych hlídala, ale nemám bohužel zázemí na druhýho pesana(
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote
Old 07-08-2010, 18:55   #20
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Vlkodlak View Post
Tyger, to si neber osobně, to se tě netýká. V nejbližší době budu řešit něco podobnýho. Mě jen vytáčí, jak Pavel při každé příležitosti začne moralizovat a navážet se do chovatelů. Ale to je jeho věc, jeho server a už mlčim. Náhodou je skvělý nápad pozeptat se ostatních - přeju ať to vyjde. Klíďo bych hlídala, ale nemám bohužel zázemí na druhýho pesana(
Do chovatelů se nenavážím. Jen jsem od vždycky tvrdil, že za psa má stejnou odpovědnost majitel i jeho chovatel. Chovatel proto, že majitele vybral on a tak on je zodpovědný za to, v jakých podmínkách žije.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:09.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org