Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Standard plemene a bonitace

Standard plemene a bonitace Jak by měl vypadat typický vlčák, poměřování a komentáře ke standardu plemene, informace o bonitacích a svodech...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 23-04-2010, 08:49   #121
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Nechci se tu s Tebou pouštět do velkých polemik, ale je vidět, že moc o focení a způsobu osvětlení nevíš. Mrkni na mé, především ateliérové, fotky které jsou všechny foceny s bleskem a nezdá se mi, žeby tam byly červené oči
Tuhle problematiku mi osvětlila Helena.
Jinak stále jsem to brala především pro focení venku-popisovala jsem, jak to bylo u těch sýkor. Tam focení probíhalo cca 2měsíce v lužním lese, tak si zkus představit, jak se tam měnily světelné podmínky. V každém případě jsem tím celým chtěla říct, že ty oči by zkrátka zase nebyly takové, jaké by měly být. A to je to, oč tu běží ne? Jak zhodnotit barvu oka, aby bylo posouzení co nejobjektivnější
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 23-04-2010, 08:52   #122
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Nechci se tu s Tebou pouštět do velkých polemik, ale je vidět, že moc o focení a způsobu osvětlení nevíš.
...a nemyslím, že se tu s někým pouštím do polemik. Technické stránce focení opravdu nerozumím, fotím spíš citem a metodou "pokus omyl". Resp. co mám psa, tak víceméně nefotím
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 26-10-2010, 13:18   #123
Dušan
Junior Member
 
Dušan's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Veselí nad Moravou
Posts: 65
Default

Ahoj, měl jsem psa ČSV, mimořádně plachého, který vyrůstal kdesi na oplocené zahradě a neexistovalo, aby se k němu někdo přiblížil. V tomto stavu jsem ho v 6ti měsících věku koupil. Na svodu - asi po roce - jsme šli na měření výšky a držel naprosto vzorově. Ani se nepohnul. Jistě byl tak vystresovaný, že ani nemohl. Moje nová fenka se lidí ani aut vůbec nebojí, ale v klidu nepostojí. Nemá problém s kontaktem cizích lidí, ale její živý temperament jí nedovolí chvíli postát. Poprvé jsem ji měřil kolem půl roku a to bylo tak 10x, od 51 do 56 cm...Dnes má rok a neposedí, nepostojí, snad ani nespí ( Na bonitaci plánuju, až se uklidní (pokud vůbec), nejdřív ve dvou letech. V jakém věku byste doporučili jít na bonitaci s hyperaktivní povahou? Přitom já jsem takový zamlknutý kliďas, flegmatik...
Dušan jest offline   Reply With Quote
Old 26-10-2010, 13:30   #124
Dayen
Not so Junior Member
 
Dayen's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Brno
Posts: 202
Default

Dušane, musíš ji dát POVEL aby stála a ona ho bude muset poslechnout. To není hyperaktivitou ale nevychovaností.
Dayen taky skáče na akcích lidem na hlavu. Má prostě radost ze života a dělá to dodnes jen proto, že jí to důsledně nezakážu - a klidně to veřejně přiznám. Stejně jako tě jiný pes při vítání štípne, stiskne zubama ruku moc silně...


Bonitace mezi druhým a třetím rokem je tak akorát, stejně bys na ní ve dvou letech nechoval, tak nespěchej.
__________________
In wildness is the preservation of the world...
So seek the wolf in thyself
www.wolfdog.name
Dayen jest offline   Reply With Quote
Old 26-10-2010, 13:39   #125
Dušan
Junior Member
 
Dušan's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Veselí nad Moravou
Posts: 65
Default

[quote=Dayen;334116]Dušane, musíš ji dát POVEL aby stála a ona ho bude muset poslechnout. To není hyperaktivitou ale nevychovaností.

Možná jo...vychovávám ji ale odmalička, nedostane nažrat, dokud se na povel "KLID" nezklidní, nesedne a pokud možno nehýbe. U měření má tendenci si sedat nebo se snížit, přikrčit pod měřidlem.

Mezi 2. a 3. rokem? To by mohlo být.
Dušan jest offline   Reply With Quote
Old 26-10-2010, 13:50   #126
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default

[quote=Dušan;334118]
Quote:
Originally Posted by Dayen View Post
Dušane, musíš ji dát POVEL aby stála a ona ho bude muset poslechnout. To není hyperaktivitou ale nevychovaností.

Možná jo...vychovávám ji ale odmalička, nedostane nažrat, dokud se na povel "KLID" nezklidní, nesedne a pokud možno nehýbe. U měření má tendenci si sedat nebo se snížit, přikrčit pod měřidlem.

Mezi 2. a 3. rokem? To by mohlo být.
Neměj z toho hlavu, je jí rok jak píšeš, ještě je mladá a divoká, pokud se měřidla nějak významně nebojí, neměla bych obavy. Trošku se zklidní určitě, ale o kolik to ti nikdo neřekne. MY plánujeme bonitaci s tou naší nejmladší taky až ve 2 a půl letech - teď je jí rok a je taky divoká a její bratři ještě víc není kam spěchat připouštět fenu hnedka po hranici minimálního věku to fakt není nic pro mě.
Užívej si a buď rád, že je divoká, asi je štastná a zdravá, proto má takovou rados.
Stela jest offline   Reply With Quote
Old 26-10-2010, 14:01   #127
Dušan
Junior Member
 
Dušan's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Veselí nad Moravou
Posts: 65
Default

[quote=Stela;334123][quote=Dušan;334118]

Neměj z toho hlavu, je jí rok jak píšeš, ještě je mladá a divoká, pokud se měřidla nějak významně nebojí, neměla bych obavy. Trošku se zklidní určitě, ale o kolik to ti nikdo neřekne.

Ale jo, má čas, poslouchat sice musí, ale je to ještě štěně, tak to tak beru. Nechci z ní hned dospěláka. Chovat bych chtěl, ale to záleží na výsledku bonitace a DKK. Když to nepůjde, tak se nic neděje. V klidu...
Dušan jest offline   Reply With Quote
Old 26-10-2010, 17:49   #128
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Quote:
Originally Posted by Dušan View Post
...Moje nová fenka se lidí ani aut vůbec nebojí, ale v klidu nepostojí. Nemá problém s kontaktem cizích lidí, ale její živý temperament jí nedovolí chvíli postát. Poprvé jsem ji měřil kolem půl roku a to bylo tak 10x, od 51 do 56 cm...Dnes má rok a neposedí, nepostojí, snad ani nespí ( Na bonitaci plánuju, až se uklidní (pokud vůbec), nejdřív ve dvou letech. V jakém věku byste doporučili jít na bonitaci s hyperaktivní povahou? Přitom já jsem takový zamlknutý kliďas, flegmatik...
To je v klidu, líp se změří pes, který má u měření jedinou starost - jak všechny kolem co nejvíc olízat a oslintat, než pes který se bojí. Škoda že jste nebyli na podzimním svodu (nebo byli?).
Na bonitaci není potřeba spěchat, minimální věková hranice je 18 měsíců, ale klidně můžete jít o něco později, ideálně mezi druhým a třetím rokem. Doporučuju před krmením učit ukazování zubů (po částech, není potřeba každý den udělat celou prohlídku zubů) a na jaře dojet třeba na výcvikové víkendy do Jevišovic (a v létě pak na tábor), kde není problém vzít si měřidlo a prkno a jít měření s někým po chvilkách trénovat. Do té doby hlavně nezanedbávat socializaci a výchovu.

Karel

Last edited by alexa; 26-10-2010 at 17:52.
alexa jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 19:02.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org