Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Standard plemene a bonitace

Standard plemene a bonitace Jak by měl vypadat typický vlčák, poměřování a komentáře ke standardu plemene, informace o bonitacích a svodech...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 21-10-2011, 18:42   #41
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by Tyger View Post
nechápu, proč se příjímají přihlášky ještě i na místě. Pakmi přijde úplně zbytečné aby se lidi nahlasovali předem
No protože si ušetří 33 přihlašujících na místě a tím ušetří tak hodinku času
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 21-10-2011, 18:53   #42
Tyger
Junior Member
 
Tyger's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Praha
Posts: 185
Default

kdyby se nepřijmali lidi na místě, ušetřilo by se času ještě víc... a mohlo by se začínat o hodinku později (ne všichni mají auto). Nech mi nikdo neříka, že se nedokáže předem rozhodnout, jestli na bonitaci jít nebo ne několik dní předem
Tyger jest offline   Reply With Quote
Old 21-10-2011, 19:36   #43
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by Tyger View Post
kdyby se nepřijmali lidi na místě, ušetřilo by se času ještě víc... a mohlo by se začínat o hodinku později (ne všichni mají auto). Nech mi nikdo neříka, že se nedokáže předem rozhodnout, jestli na bonitaci jít nebo ne několik dní předem
tohle se řeší už dlouho, u někoho to je asi chvilkové rozhodnutí, jestli jede či ne.U někoho rozhoduje určitě víc faktorů, háravé feny, nemocné děti, pojízdné auto. Hádám, že časem se bude dát přihlašovat jen předem, tohle se dělá teprve rok a lidí se to budou muset naučit. Jako všechno.
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 21-10-2011, 22:21   #44
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Quote:
Originally Posted by Alissea View Post
No protože si ušetří 33 přihlašujících na místě a tím ušetří tak hodinku času
To klidně přitlač. Vyplnit třiatřicet tabulek není nic jednoduchýho, zvlášť když máš vypisovat čísla zápisu a podobný dobře zapamatovatelný údaje. Ještě, že na to mám dost času a klid doma. Na místě si to neumím představit. Já bych taky přihlášky na místě klidně zrušila. Na výstavu se taky musíte hlásit předem a dokonce i předem zaplatit a když nedorazíte, nikdo vám nic nevrátí.
__________________
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 21-10-2011, 22:43   #45
Dayen
Not so Junior Member
 
Dayen's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Brno
Posts: 202
Default

Quote:
Originally Posted by Marianka.W View Post
To klidně přitlač. Vyplnit třiatřicet tabulek není nic jednoduchýho, zvlášť když máš vypisovat čísla zápisu a podobný dobře zapamatovatelný údaje. Ještě, že na to mám dost času a klid doma. Na místě si to neumím představit. Já bych taky přihlášky na místě klidně zrušila. Na výstavu se taky musíte hlásit předem a dokonce i předem zaplatit a když nedorazíte, nikdo vám nic nevrátí.
S Frýdlantem jsem strávila celý večer, plus přihlášky co se couraly ještě pak. Ale myslím, že je dobře, že se lidi můžou přihlásit i na místě. Jen bych přihláškám předem trochu napomohla cenovým rozdílem
__________________
In wildness is the preservation of the world...
So seek the wolf in thyself
www.wolfdog.name
Dayen jest offline   Reply With Quote
Old 21-10-2011, 23:06   #46
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by Marianka.W View Post
To klidně přitlač. Vyplnit třiatřicet tabulek není nic jednoduchýho, zvlášť když máš vypisovat čísla zápisu a podobný dobře zapamatovatelný údaje. Ještě, že na to mám dost času a klid doma. Na místě si to neumím představit. Já bych taky přihlášky na místě klidně zrušila. Na výstavu se taky musíte hlásit předem a dokonce i předem zaplatit a když nedorazíte, nikdo vám nic nevrátí.
Leni to máš recht, mě stačilo si zkusit vyplnit pár listů v hostivicích a trvalo mi to dlouho
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 21-10-2011, 23:59   #47
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Quote:
Originally Posted by Dayen View Post
S Frýdlantem jsem strávila celý večer, plus přihlášky co se couraly ještě pak. Ale myslím, že je dobře, že se lidi můžou přihlásit i na místě. Jen bych přihláškám předem trochu napomohla cenovým rozdílem
Já začínám mít pocit, že cenový rozdíl je málo.
Kvůli zvýšenému počtu bonitovaných zvířat se zavedla letní bonitace a dorazila na ni hrstka lidí. Obávám se, že budeme muset stanovit maximální počet psů na den, protože jinak budeme mít za chvíli bonitace dvoudenní.
__________________
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 22-10-2011, 13:33   #48
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

Na výstavu se taky musíte hlásit předem a dokonce i předem zaplatit a když nedorazíte, nikdo vám nic nevrátí.[/quote]

Nevim, ale srovnávat výstavu s bonitací mi nepřijde jako dobrý nápad. Mám za to, že cílem bonitace je sledovat plemeno, a vytvořením co nejvlídnějších podmínek pro majitele psů je motivovat na bonitaci příjít a zabránit tak množení bezpapíráků. Pokud budou za bonitaci poplatky jak na výstavu, nekompromisní přístup, zpruzené úřednice, ...ne každý je tak uvědomělý, aby na bonitaci šel. Spíš bych si kladla otázku, kde je chyba, že spousta majitelů čsv nemá potřebu stát se členy klubu, proč členové nechoději na schůze a musí se tak účast uměle zajišťovat zadržováním průkazů původu (nebo na co se to vždycky čeká), proč se nehrnou nadšení dobrovolníci na pomoc při organizaci (v jiných klubech např. na některých cvičácích to funguje), proč cesta na bonitaci je pro mnohé povinností a zabytým dnem místo těšení se na lidi stejného zájmu. Ale do toho já nevidim, to si musí zodpovědět vedení klubu a každý majitel čsv sám za sebe.
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote
Old 22-10-2011, 17:20   #49
Tyger
Junior Member
 
Tyger's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Praha
Posts: 185
Default

Quote:
Originally Posted by Vlkodlak View Post
Spíš bych si kladla otázku, kde je chyba, že spousta majitelů čsv nemá potřebu stát se členy klubu, proč členové nechoději na schůze a musí se tak účast uměle zajišťovat zadržováním průkazů původu (nebo na co se to vždycky čeká), proč se nehrnou nadšení dobrovolníci na pomoc při organizaci (v jiných klubech např. na některých cvičácích to funguje), proč cesta na bonitaci je pro mnohé povinností a zabytým dnem místo těšení se na lidi stejného zájmu. Ale do toho já nevidim, to si musí zodpovědět vedení klubu a každý majitel čsv sám za sebe.
jako bys mi to vzala od úst, Vlkodlaku. Naprosto s tebou souhlasím

Last edited by Tyger; 22-10-2011 at 18:03.
Tyger jest offline   Reply With Quote
Old 22-10-2011, 19:34   #50
Tyger
Junior Member
 
Tyger's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Praha
Posts: 185
Default

Já bych jen dodal, že se mi bonitace obecně zdá ne příliš zvládnutá. Minimálně po časové stránce.
Několikrát jsem na bonitaci byl a:
nepamatuji se, že by se začalo dle plánu - vždy vinou příchozích, předem nenahlášených. Tak prostě vyhlašte uzávěrku a zbytek má smůlu. Dělá se to tak všude. Bonitace není kino, aby si tam každý přišel, jak se mu zachce a šel koukat na film.
Vždy nastaly zmatky, ještě se něco připravovalo. Jistě se nedá počítat se vším a komplikace vždy vzniknou, ale měla by být snaha je minimalizovat - v tomhle směru si myslím, že se organizátoři snaží, seč jim síly stačí.
vždy to sebralo celý den. Ano, chápu, že přeměření a vyzkoušení všech psů zabere nějaký čas. Na druhé straně je v Roudnici velký plac a jistě by šlo (a neříkejte mi, že ne) paralelně dělat svod i bonitaci. Tím by se ušetřila spousta času a celé by se to dalo posunout. Když bude klub nutit lidi vstávat o půl šesté ráno (a to je Praha poměrně blízko), tak se jednoduše bude stávat, že si lidé budou říkat: "A je nám to vůbec k něčemu?" Já sám si tedy raději přispím, vstávání mám za celý týden dost (a to přes týden zas tak brzy nevstávám). Daleko lepší by bylo začít později a skončit dříve. Lidé, kteři se mezi sebou budou chtít bavit zůstanou déle, kdo bude chtít odjet, odjede. Je to humánnější, než držet na cvičáku lidi proti jejich vůli.
Mimochodem - lidé v klubu nejsou asi příliš zběhlí v businessu, že? Nutit nečleny zaplatit víc (to je v pořádku, je každého volba, jestli členem být nebo ne) a pak je donutit (!!!) účastnit se schůze, kde jednak být třeba nechtějí (a pokud chtějí, zřejmě mají tu možnost) a jejich čas je třeba drahý, nebo jsou jejich zájmy jinde(TO rozhodně v pořádku není a věřím, že to odradí další hromadu lidí. Viděl jsem ty "půlhodinové" schůze).

A jen tak mimochodem - hned mě napadat, že se nechci bavit s lidma podobných zájmů.. To je hodně odvážné tvrzení. Jen by mě zajímalo, kolik lidí podobných zájmů tam je. Spočítal bych je na prstech (pravděpodobně dokonce jen jediné ruky). A být v prostředí, kde jeden hází hnůj na druhého, ten na třetího a třetí ho rozhazuje všude kolem (příklad: "Ta čuba je moc mladá, proč jí bonitujou? - Třeba proto, že 18 měsíců je jedna z hranic? - Kdyby byla ta fena moc mladá, zřejmě by byla bonitace od dvou let, ne?)? Asi jsem divný, když mě tohle nebere, stejně jako mě neberou rodokmeny psů osm generací dozadu, seřazené dle a) výšky příbuzenstva b) abecedy c) whatever...

A nakonec - nechci mít psa celej den na vodítku. Je moc milé, že většina lidí je na to zvyklá, ale já prostě ne (Argument:"Můžeš jít na výlet" si nechte pro sebe, protože by se mohlo krásně stát, že bychom propásli čas, kdy máme bonitovat). Otravuje to mě, otravuje to Hayaakima a já to prostě dělat nechci a až na výjimky to ani dělat nebudu.

Milan

p.s.: souhlasím tady s Vlkodlakem. Tohle by mohlo sloužit jako zamyšlení nad tím, co zlepšit tak, aby to nebylo bolestivé.
p.p.s.: teď očekávám hromadu kritiky a vysvětlování, proč nic z toho, co jsem napsal nejde.

Last edited by Tyger; 22-10-2011 at 19:37.
Tyger jest offline   Reply With Quote
Old 22-10-2011, 20:12   #51
BrunhoferovaV
Junior Member
 
BrunhoferovaV's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Praha 10
Posts: 52
Send a message via ICQ to BrunhoferovaV
Default

Quote:
Originally Posted by Tyger View Post
Já bych jen dodal, že se mi bonitace obecně zdá ne příliš zvládnutá. Minimálně po časové stránce.
Několikrát jsem na bonitaci byl a:
nepamatuji se, že by se začalo dle plánu - vždy vinou příchozích, předem nenahlášených. Tak prostě vyhlašte uzávěrku a zbytek má smůlu. Dělá se to tak všude. Bonitace není kino, aby si tam každý přišel, jak se mu zachce a šel koukat na film.
Vždy nastaly zmatky, ještě se něco připravovalo. Jistě se nedá počítat se vším a komplikace vždy vzniknou, ale měla by být snaha je minimalizovat - v tomhle směru si myslím, že se organizátoři snaží, seč jim síly stačí.
vždy to sebralo celý den. Ano, chápu, že přeměření a vyzkoušení všech psů zabere nějaký čas. Na druhé straně je v Roudnici velký plac a jistě by šlo (a neříkejte mi, že ne) paralelně dělat svod i bonitaci. Tím by se ušetřila spousta času a celé by se to dalo posunout. Když bude klub nutit lidi vstávat o půl šesté ráno (a to je Praha poměrně blízko), tak se jednoduše bude stávat, že si lidé budou říkat: "A je nám to vůbec k něčemu?" Já sám si tedy raději přispím, vstávání mám za celý týden dost (a to přes týden zas tak brzy nevstávám). Daleko lepší by bylo začít později a skončit dříve. Lidé, kteři se mezi sebou budou chtít bavit zůstanou déle, kdo bude chtít odjet, odjede. Je to humánnější, než držet na cvičáku lidi proti jejich vůli.
Mimochodem - lidé v klubu nejsou asi příliš zběhlí v businessu, že? Nutit nečleny zaplatit víc (to je v pořádku, je každého volba, jestli členem být nebo ne) a pak je donutit (!!!) účastnit se schůze, kde jednak být třeba nechtějí (a pokud chtějí, zřejmě mají tu možnost) a jejich čas je třeba drahý, nebo jsou jejich zájmy jinde(TO rozhodně v pořádku není a věřím, že to odradí další hromadu lidí. Viděl jsem ty "půlhodinové" schůze).

A jen tak mimochodem - hned mě napadat, že se nechci bavit s lidma podobných zájmů.. To je hodně odvážné tvrzení. Jen by mě zajímalo, kolik lidí podobných zájmů tam je. Spočítal bych je na prstech (pravděpodobně dokonce jen jediné ruky). A být v prostředí, kde jeden hází hnůj na druhého, ten na třetího a třetí ho rozhazuje všude kolem (příklad: "Ta čuba je moc mladá, proč jí bonitujou? - Třeba proto, že 18 měsíců je jedna z hranic? - Kdyby byla ta fena moc mladá, zřejmě by byla bonitace od dvou let, ne?)? Asi jsem divný, když mě tohle nebere, stejně jako mě neberou rodokmeny psů osm generací dozadu, seřazené dle a) výšky příbuzenstva b) abecedy c) whatever...

A nakonec - nechci mít psa celej den na vodítku. Je moc milé, že většina lidí je na to zvyklá, ale já prostě ne (Argument:"Můžeš jít na výlet" si nechte pro sebe, protože by se mohlo krásně stát, že bychom propásli čas, kdy máme bonitovat). Otravuje to mě, otravuje to Hayaakima a já to prostě dělat nechci a až na výjimky to ani dělat nebudu.

Milan

p.s.: souhlasím tady s Vlkodlakem. Tohle by mohlo sloužit jako zamyšlení nad tím, co zlepšit tak, aby to nebylo bolestivé.
p.p.s.: teď očekávám hromadu kritiky a vysvětlování, proč nic z toho, co jsem napsal nejde.
Nepomáhám organizovat bonitace, ale jiné psí akce a tak mi to nedá: Pokud chcete, aby akce šlapala napadlo Vás zeptat se jestli nepotřebují pomocnou ruku?
Jo a na bonitaci, kde budou ČsV na volno bych se skutečně přijela MOC ráda podívat .
BrunhoferovaV jest offline   Reply With Quote
Old 22-10-2011, 20:23   #52
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

A jak hodnotíte dnešní bonitaci?
Milane s tou schůzí (jestli jsem to pochopil dobře), tak schůze by měla být v době, kterou bonitační komise potřebuje k dořešení papírů, tzn. neměla by zdržovat nikoho.
Za mě by se dala kupa času ušetřit tím, kdyby měli lidi psy na bonitaci líp připravený. Proč se některý psi měřej nadvakrát nebo natřikrát? Proč se někteří psi (třeba dneska) vzpínaj přiškrcený na stahováku na place i několik minut, než vzdají měření naprosto všichni? Nedokážu si představit, kolik dá potom majiteli práce, aby ho příště vůbec donutil jít do stejný situace... prostě bych to nekřečoval a pokud pes není na měření připravenej, odkládal bych to na jindy. Podle mě výsledky měření u psa, kterej je ztuhlej a zkroucenej jak paragraf nebo se ještě líp furt ošívá nevypovídaj naprosto o ničem, jsou jenom kvůli tomu, aby byly do statistiky a ještě líp se to pak několikrát přeměřuje, upravuje, jen kvůli tomu aby to sedělo. Takový výsledky jsou myslím k ničemu, je to jen čárka do seznamu.
Další co mě zaujalo, tak že v Německu na bonitaci chodí figurant v civilu. Celkem mi to přijde logický a posuzuje se tak lépe přirozená reakce a schopnost porovnání obyčejného civilisty s útočníkem. Chápu argument, že to je kvůli bezpečnosti figuranta, ale to by se dalo zajistit také tím, že bude povinnost mít u psa pevný obojek. Pokud se pevnost obojku nebude zdát, dá se použít klubovej. Odpadla by výhoda psů, kteří mají naučenou rakci na figuranta. Zase beru fakt, že povaha se hodnutí i z měření a skupinky.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 22-10-2011, 20:26   #53
mája
Junior Member
 
mája's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Blansko
Posts: 140
Send a message via ICQ to mája Send a message via Skype™ to mája
Default

Tak nevím, na moravě schůze zabere cca 30 minut, letos jsme ji dali před začátek svodů, svodové karty rozdali po přestávce a bonitace končila cca v 16. hodin....pokud nechceš na schůzi, jeď na letní bonitaci, tam určitě nebude...

Posuzovat zároveň svod a bonitaci není možné, museli by být dvě komise, tj. 2 rozhodčí (kdo je zaplatí), 2 poradci chovu, 2 členové bonitační komise, 2 zapisovatelé....a teď kdy se vše vyplňuje elektronicky i 2 notebooky...

K tomu kdo co dělá nebo ne...kdyby každej kdo se tady rozčiluje nad tím jak všechno trvá a jak je špatná organizace, vstal od PC a s něčím pomoct...takhle to všechno leží na pár lidech a pokud se stane a oni z nějakých vážných důvodů nemohli, tak najednou není kdo by mohl...každý z nás kdo tyhle akce organizujeme to děláme ve svém volném čase (někteří i v práci), případně si bereme dovolenou, za svoje peníze, nikdo nám nic nezaplatí, nejsme tak bohatej klub, aby jsme si mohli dovolit platit pomocníky z vlastních řad....
A po majitelých se chce jen jedno, přijet jeden den a nechat psa zbonitovat, dnes už má na výběr z 5 bonitací za rok....většina z těch co je organizují musí být na všech, tak co ještě chcete? Když se vám to nelíbí je jednoduchá rada....zapojte se a potom poslouchejte jak se najde další chytrák kterýmu je za těžko strávit jeden den mezi ostatními....

Výše poplatků je věcí konference, jestli máte někdo nějakej návrh sepište ho a předložte konferenci k projednání....
__________________
Marie


http://www.cswolfdog.net
mája jest offline   Reply With Quote
Old 22-10-2011, 20:40   #54
mája
Junior Member
 
mája's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Blansko
Posts: 140
Send a message via ICQ to mája Send a message via Skype™ to mája
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Za mě by se dala kupa času ušetřit tím, kdyby měli lidi psy na bonitaci líp připravený. Proč se některý psi měřej nadvakrát nebo natřikrát? Proč se někteří psi (třeba dneska) vzpínaj přiškrcený na stahováku na place i několik minut, než vzdají měření naprosto všichni? Nedokážu si představit, kolik dá potom majiteli práce, aby ho příště vůbec donutil jít do stejný situace... prostě bych to nekřečoval a pokud pes není na měření připravenej, odkládal bych to na jindy. Podle mě výsledky měření u psa, kterej je ztuhlej a zkroucenej jak paragraf nebo se ještě líp furt ošívá nevypovídaj naprosto o ničem, jsou jenom kvůli tomu, aby byly do statistiky a ještě líp se to pak několikrát přeměřuje, upravuje, jen kvůli tomu aby to sedělo. Takový výsledky jsou myslím k ničemu, je to jen čárka do seznamu.
jo tak to máš pravdu....tím by se ušetřilo času nejvíc....

členové bonitační komise jsou členové klubu a jako takový chtějí být na schůzi přítomni...
__________________
Marie


http://www.cswolfdog.net
mája jest offline   Reply With Quote
Old 22-10-2011, 20:51   #55
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Quote:
Originally Posted by Vlkodlak View Post
Mám za to, že cílem bonitace je sledovat plemeno, a vytvořením co nejvlídnějších podmínek pro majitele psů je motivovat na bonitaci příjít a zabránit tak množení bezpapíráků. Pokud budou za bonitaci poplatky jak na výstavu, nekompromisní přístup, zpruzené úřednice, ...ne každý je tak uvědomělý, aby na bonitaci šel.
To si děláš srandu?

Cílem bonitace je uchovnit zvíře. To, že díky tomu může klub sledovat plemeno je fajn, ale je to v podstatě vedlejší efekt. Nikdo vás nenutí na bonitaci jezdit a nikdo vás nenutí chovat. Nechtěli byste ještě, aby vám klub za zbonitování psa platil? Máte někdo pocit, že je super zábava trčet celý den v lezavém mrazu na cvičáku a rozčilovat se s absolutně nepřipraveným psem? Zadarmo!
A jestli máte problém vstávat v šest, abyste byli v sedm na cvičáku, tak si můžete oddechnout, že tam nemusíte být ještě o hodinu dřív, abyste připravili vše potřebné a o hodinu dýl poté, co všichni reptalové už odjeli, abyste zas vše uklidili.

__________________
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 22-10-2011, 20:59   #56
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Quote:
Originally Posted by Tyger View Post
Milan

p.s.: souhlasím tady s Vlkodlakem. Tohle by mohlo sloužit jako zamyšlení nad tím, co zlepšit tak, aby to nebylo bolestivé.
p.p.s.: teď očekávám hromadu kritiky a vysvětlování, proč nic z toho, co jsem napsal nejde.
Klidně se zamýšlej, to nedá skoro žádnou práci. Hlavně, aby to pro tebe nebylo bolestivé.

Kdybys na ty schůze chodil (klidně můžeš jako host přijet na schůzi výboru), tak bys rychle zjistil proč to, co jsi napsal, nejde. Třeba dva kruhy jsme řešili docela dlouho a důkladně. A víš proč to (mimo jiné) nejde? Protože byste chudáčci nečlenové museli za tu bonitaci dát ještě víc peněz. Členové samozřejmě taky.

A ještě jednou opakuju: Nikdo tě nenutí!!! Klidně zůstaň doma v posteli.
__________________
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 22-10-2011, 21:07   #57
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
A jak hodnotíte dnešní bonitaci?
Milane s tou schůzí (jestli jsem to pochopil dobře), tak schůze by měla být v době, kterou bonitační komise potřebuje k dořešení papírů, tzn. neměla by zdržovat nikoho.
Za mě by se dala kupa času ušetřit tím, kdyby měli lidi psy na bonitaci líp připravený. Proč se některý psi měřej nadvakrát nebo natřikrát? Proč se někteří psi (třeba dneska) vzpínaj přiškrcený na stahováku na place i několik minut, než vzdají měření naprosto všichni?
No vidíš, občas s tebou můžu i souhlasit.

Kdyby si každý majitel psa na bonitaci připravil, tak jako byla dnes příkladně připravená An Bizzaré Amant Gris, šli bychom všichni ve dvě domů.

A ještě jednou vám připomenu, co se opakuje do zblbnutí: Bonitaci má pes jedinkrát za život. Je to pro něj něco jako maturita. Tak byste mu ten jeden den mohli věnovat a obětovat, když všichni tvrdíte jak toho svého psa milujete.
__________________
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 22-10-2011, 21:12   #58
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Za mě by se dala kupa času ušetřit tím, kdyby měli lidi psy na bonitaci líp připravený. Proč se některý psi měřej nadvakrát nebo natřikrát? Proč se někteří psi (třeba dneska) vzpínaj přiškrcený na stahováku na place i několik minut, než vzdají měření naprosto všichni? Nedokážu si představit, kolik dá potom majiteli práce, aby ho příště vůbec donutil jít do stejný situace... prostě bych to nekřečoval a pokud pes není na měření připravenej, odkládal bych to na jindy. Podle mě výsledky měření u psa, kterej je ztuhlej a zkroucenej jak paragraf nebo se ještě líp furt ošívá nevypovídaj naprosto o ničem, jsou jenom kvůli tomu, aby byly do statistiky a ještě líp se to pak několikrát přeměřuje, upravuje, jen kvůli tomu aby to sedělo. Takový výsledky jsou myslím k ničemu, je to jen čárka do seznamu.
Další co mě zaujalo, tak že v Německu na bonitaci chodí figurant v civilu. Celkem mi to přijde logický a posuzuje se tak lépe přirozená reakce a schopnost porovnání obyčejného civilisty s útočníkem. Chápu argument, že to je kvůli bezpečnosti figuranta, ale to by se dalo zajistit také tím, že bude povinnost mít u psa pevný obojek. Pokud se pevnost obojku nebude zdát, dá se použít klubovej. Odpadla by výhoda psů, kteří mají naučenou rakci na figuranta. Zase beru fakt, že povaha se hodnutí i z měření a skupinky.
Není nic jednoduššího, než využít své právo člena Klubu a navrhnout potřebné změny a opatření klubové konferenci. S Tvými argumenty naprosto souhlasím. Tedy kromě té schůze. Schůze po bonitaci, to už jsme si odzkoušeli po několik let a neosvědčilo se to, protože prostě nikdo není schopen říci, v kolik hodin ta schůze začne. Kdyžto pokud je schůze před bonitací, lze začátek bonitace určit s cca půlhodinovou přesností.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 22-10-2011, 21:21   #59
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Ano, konference se nám kvapem blíží. Ale vzhledem k tomu, že nejvíce se kritizuje tady, tak se toho asi na konferenci moc řešit nebude. Když je lidem za těžko přijet na schůzi, tak konferenci už vůbec řešit nebudou.
__________________
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 22-10-2011, 21:24   #60
Tyger
Junior Member
 
Tyger's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Praha
Posts: 185
Default

Quote:
Nepomáhám organizovat bonitace, ale jiné psí akce a tak mi to nedá: Pokud chcete, aby akce šlapala napadlo Vás zeptat se jestli nepotřebují pomocnou ruku?
Jo a na bonitaci, kde budou ČsV na volno bych se skutečně přijela MOC ráda podívat .
Nepořádal jsem nikdy žádnou psí akci, ale jiné akce. A vždy to jde jinak. Když chtějí pomocnou ruku, ať si o ní řeknou. Mezi sebou v klubu. Já členem klubu nejsem a vím proč jím nejsem.
A bonitaci s ČsV na volno? Kde jsem o něčem takovém psal?

Quote:
Za mě by se dala kupa času ušetřit tím, kdyby měli lidi psy na bonitaci líp připravený. Proč se některý psi měřej nadvakrát nebo natřikrát? Proč se někteří psi (třeba dneska) vzpínaj přiškrcený na stahováku na place i několik minut, než vzdají měření naprosto všichni? Nedokážu si představit, kolik dá potom majiteli práce, aby ho příště vůbec donutil jít do stejný situace... prostě bych to nekřečoval a pokud pes není na měření připravenej, odkládal bych to na jindy.
Souhlas. Ale to, že se každej pes přeměřuje osmsetmilionkrát je věcí bonitační komise. Proč to dělají? Prostě bych to zkusil dvakrát a pak mají smůlu. Vždyť už to dost svědčí o bázlivosti, popřípadě nedůvěře.

Quote:
Posuzovat zároveň svod a bonitaci není možné, museli by být dvě komise, tj. 2 rozhodčí (kdo je zaplatí), 2 poradci chovu, 2 členové bonitační komise, 2 zapisovatelé....a teď kdy se vše vyplňuje elektronicky i 2 notebooky...
Další příspěvek alla "to nejde". Jaké jsou nároky na rozhodčího? Kdo to může dělat? Nevěřím, že by se nenašli dva lidé. Holt se zdraží bonitace. Osobně raději zaplatím víc za zvládnutou akci, než méně za.... doplňte si dle svědomí sami. A dva notebooky jsou už problém z nejmenších. A to ani nemluvím o tom, že svod je vlastně jen taková sranda, co o ničem nevypovídá.

Quote:
Cílem bonitace je uchovnit zvíře. To, že díky tomu může klub sledovat plemeno je fajn, ale je to v podstatě vedlejší efekt.
Domnívám se, že je to přesně naopak. Klub potřebuje mít statistiky aby mohl plánovat a to, že je pes chovnej je jen vedlejší efekt. Co když pes chovnej nebude? Klub se nažere - má statistiku - a koza celá nezůstane - pes je "k ničemu".

Quote:
Máte někdo pocit, že je super zábava trčet celý den v lezavém mrazu na cvičáku a rozčilovat se s absolutně nepřipraveným psem? Zadarmo!
A jestli máte problém vstávat v šest, abyste byli v sedm na cvičáku, tak si můžete oddechnout, že tam nemusíte být ještě o hodinu dřív, abyste připravili vše potřebné a o hodinu dýl poté, co všichni reptalové už odjeli, abyste zas vše uklidili.
Když vás to taky sere, proč s tím něco neuděláte? To je přesně to, o čem jsem psal dříve.

Quote:
Klidně se zamýšlej, to nedá skoro žádnou práci. Hlavně, aby to pro tebe nebylo bolestivé.
Ano, zamýšlím se. Protože to dělá málokdo.

Co se týká poplatků - viz víše.

Quote:
Tak byste mu ten jeden den mohli věnovat a obětovat, když všichni tvrdíte jak toho svého psa milujete.
Jestli si někdo myslí, že pes touží po tom, být zbonitován a myslí si, že je to projev vroucí nehynoucí lásky, tak.. hm.. se pravděpodobně ošklivě plete. Přesvědčte mě někdo o tom, že pro psa je super, být celý den v prostředí, které ho stresuje (a to že spoustu psů ostatní psi stresujou).

Milan
Tyger jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org