Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Reklama i prasa

Reklama i prasa Wilczaki w prasie, reklamie, teledyskach i telewizji (grające 'siebie' lub wilki). Artykuły i programy o rasie...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 26-01-2013, 20:55   #1
MagdaW
Junior Member
 
MagdaW's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Wasilków
Posts: 368
Default wilczakowe pirelli 2014

Już końcówka stycznia więc chyba czas najwyższy by zacząć myśleć o kalendarzu na 2014 rok

Skoro kilka osób wyraziło zainteresowanie wilczakowym pirelli to podbijam temat. Proponuje wrzucać tutaj swoje sugestie i zdjęcia, a ponieważ jeden miesiąc to będzie jedno zdjęcie to zdjęcia muszą być naprawdę dobrej jakości.
Kalendarz będziemy składać w październiku i wtedy wybierzemy czy chcemy kalendarz w pionie czy w poziomie i poprzez glosowanie wybierzemy 13 zdjęć.

Musimy tez znaleźć dobrze współpracująca drukarnie!
MagdaW jest offline   Reply With Quote
Old 26-01-2013, 21:31   #2
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

No to jako pierwsze wrzuć to Wasze, które stanowi pierwszą stronę tegorocznego kalendarza.
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 26-01-2013, 22:50   #3
MagdaW
Junior Member
 
MagdaW's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Wasilków
Posts: 368
Default

Ale to zdjęcie już było i nie ma sensu go powtarzać, i nawet nie mam go w dobrej jakości na A3
Mam za to dwie inne propozycje:

1


2
MagdaW jest offline   Reply With Quote
Old 27-01-2013, 00:31   #4
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Przyszło mi do głowy, że zorganizowanie wykonania kalendarza tej jakości (jak Pirelli to Pirelli ) może być trudniejsze niż tylko wybór zdjęć i znalezienie rzetelnej drukarni. Nie wiem, czy dobrze myślę, ale zebrane zdjęcia mogą i na pewno będą miały różne kadry, formaty i rozmiary; jedne mogą być pionowe, inne poziome, jedne kadry mogą być standardowe, inne całkowicie niestandardowe. Oczywiście firmy mające w ofercie składanie kalendarzy radzą sobie w ten sposób, że dają do dyspozycji wybór różnych masek i innych narzędzi wtapiających i dopasowujących fotki do tła i danego wzoru kalendarza, ale wtedy to będzie - właśnie - "zwykły" kalendarz a nie "Pirelli".
Zmierzam do tego, że wg mnie chyba powinno się zacząć od tego, żeby NAJPIERW namierzyć jaką drukarnie oferującą atrakcyjne wzorce; dowiedzieć się, jakie kadry (nie mylić z rozmiarami) muszą mieć zdjęcia, aby wpasowały się dobrze w dany wzór (np. 5:3, 3:5 itd., itp.) i specjalnie z myślą o tym kadrować wykonane przez siebie nowe fotki lub ewentualnie wybrać ze swoich zasobów te, które spełniają dany wymóg.
A można też zacząć od tego, żeby powrzucać do tego topicu w ogóle jakieś wzory kalendarzy, które się nam podobają i ustalić do czego dążymy, bo może się okazać, że każdy z nas myśląc "Pirelli" widzi tak naprawdę coś zupełnie innego. Dobrze by było chyba uzyskać jakąś jednomyślność już na samym początku.
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 27-01-2013, 00:38   #5
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Ponawiam propozycje wspolpracy przy projekcie.
Poza tym uwazam, ze nawet przy zalozeniu "salatki owocowo-warzywnej" czyli paru zdjec na jednej karcie, projekt mozna zrobic tak, by byl atrakcyjny i kulturalny. Tak, zeby zaden psi opiekun nie poczul sie poszkodowany, a poczucie estytyki zostalo zaspokojone.
Teraz mam wreszcie perspektywe spokojnej wiosny, wiec moge popracowac nad paroma propozycjami. A przy jakiejs okazji mozna by sie spotkac i zrobic brain storm. Czasu jest sporo
anula jest offline   Reply With Quote
Old 27-01-2013, 00:40   #6
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by Grin View Post
Przyszło mi do głowy, że zorganizowanie wykonania kalendarza tej jakości (jak Pirelli to Pirelli ) może być trudniejsze niż tylko wybór zdjęć i znalezienie rzetelnej drukarni. Nie wiem, czy dobrze myślę, ale zebrane zdjęcia mogą i na pewno będą miały różne kadry, formaty i rozmiary; jedne mogą być pionowe, inne poziome, jedne kadry mogą być standardowe, inne całkowicie niestandardowe. Oczywiście firmy mające w ofercie składanie kalendarzy radzą sobie w ten sposób, że dają do dyspozycji wybór różnych masek i innych narzędzi wtapiających i dopasowujących fotki do tła i danego wzoru kalendarza, ale wtedy to będzie - właśnie - "zwykły" kalendarz a nie "Pirelli".
Zmierzam do tego, że wg mnie chyba powinno się zacząć od tego, żeby NAJPIERW namierzyć jaką drukarnie oferującą atrakcyjne wzorce; dowiedzieć się, jakie kadry (nie mylić z rozmiarami) muszą mieć zdjęcia, aby wpasowały się dobrze w dany wzór (np. 5:3, 3:5 itd., itp.) i specjalnie z myślą o tym kadrować wykonane przez siebie nowe fotki lub ewentualnie wybrać ze swoich zasobów te, które spełniają dany wymóg.
A można też zacząć od tego, żeby powrzucać do tego topicu w ogóle jakieś wzory kalendarzy, które się nam podobają i ustalić do czego dążymy, bo może się okazać, że każdy z nas myśląc "Pirelli" widzi tak naprawdę coś zupełnie innego. Dobrze by było chyba uzyskać jakąś jednomyślność już na samym początku.
Grin, dobra drukarnia to nie taka, do ktorej trzeba sie dostosowywac. To taka, ktora dobrze zrealizuje nasz projekt. Ale rzeczywiscie, brief by sie przydal
anula jest offline   Reply With Quote
Old 27-01-2013, 00:56   #7
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Quote:
Originally Posted by anula View Post
Grin, dobra drukarnia to nie taka, do ktorej trzeba sie dostosowywac. To taka, ktora dobrze zrealizuje nasz projekt.
To super. Ja nie mam zupełnie doświadczenia we współpracy z drukarniami, ale zauważyłam, że ludzie zamawiając kalendarze korzystają najczęściej już z gotowych wzorów dostarczanych (często w formie specjalnego oprogramowania) przez te firmy. Tym się kierowałam.
W każdym razie, żeby unaocznić, o co mi chodziło z tymi kadrami we wcześniejszym poscie:
Załóżmy że podoba nam się ten wzór (wzięłam pierwszy lepszy) http://www.lumabook.pl/src/allegro/galerie/gotowa%2010/
Widzimy, że żeby miało to sens, w tym wypadku zdjęcia muszą być wykadrowane tak, aby wyszedł kwadrat.
Oczywiście, jeżeli decyzja zapadnie, że jak powiedziała Anula:
Quote:
nawet przy zalozeniu "salatki owocowo-warzywnej" czyli paru zdjec na jednej karcie, projekt mozna zrobic tak, by byl atrakcyjny i kulturalny.
takiego problemu nie będzie.
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 27-01-2013, 00:59   #8
Witek
Plessowy wilczak
 
Witek's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Pszczyna
Posts: 1,200
Default

Jak będziecie na etapie projektu nowego kalendarza gotowego do druku to dajcie znać, z wykształcenia jestem poligrafem i ma znajomości w drukarniach to zrobi się jak należy i może taniej
To pisałem ja Witek
__________________
OBERSCHLESIEN IST MEIN LIEBES HEIMATLAND
Witek jest offline   Reply With Quote
Old 27-01-2013, 09:14   #9
MagdaW
Junior Member
 
MagdaW's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Wasilków
Posts: 368
Default

Dobrze że zabieramy się za to w styczniu

Wydaje mi się że póki nie mamy zdjęć to nie potrzeba wybierać wzoru, mamy jeszcze na to czas. Pozbierajmy tutaj te naprawdę najlepsze zdjęcia a na jesień zobaczymy czego mamy więcej pionów, poziomów czy kwadratów i wtedy poszukamy odpowiedniego wzoru lub dziewczyny taki zrobią.
Mamy jeszcze dużo czasu więc każdy może pomyśleć o zrobieniu zdjęć pod kalendarz, w standardowych kadrach i zachować je w największej rozdzielczości.

Moim zdaniem jeśli ma być pirelli to jedno zdjęcie na jeden miesiąc. Tak jak rozmawialiśmy w wątku o kalendarz na 2013 zawsze można zrobić 2 kalendarze, jeden pirelli i drugi z kilkoma zdjęciami na stronie.

Mi podoba się taki styl kalendarza (ale oczywiście w kolorze)
http://forum.nikoniarze.pl/showpost....52&postcount=1
MagdaW jest offline   Reply With Quote
Old 27-01-2013, 18:00   #10
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by MagdaW View Post
Dobrze że zabieramy się za to w styczniu

Wydaje mi się że póki nie mamy zdjęć to nie potrzeba wybierać wzoru, mamy jeszcze na to czas. Pozbierajmy tutaj te naprawdę najlepsze zdjęcia a na jesień zobaczymy czego mamy więcej pionów, poziomów czy kwadratów i wtedy poszukamy odpowiedniego wzoru lub dziewczyny taki zrobią.
Mamy jeszcze dużo czasu więc każdy może pomyśleć o zrobieniu zdjęć pod kalendarz, w standardowych kadrach i zachować je w największej rozdzielczości.

Moim zdaniem jeśli ma być pirelli to jedno zdjęcie na jeden miesiąc. Tak jak rozmawialiśmy w wątku o kalendarz na 2013 zawsze można zrobić 2 kalendarze, jeden pirelli i drugi z kilkoma zdjęciami na stronie.

Mi podoba się taki styl kalendarza (ale oczywiście w kolorze)
http://forum.nikoniarze.pl/showpost....52&postcount=1
Magda, nie widze przeszkód, zeby kalendarium zaprojektowac tak, by na kazdej karcie wygladalo spojnie, ale rowniez uwzglednialo odmienny format zdjecia.
Moze nawet byloby ciekawie, zeby kazda kolejna karta zaskakiwala nas układem
no i rzeczywiscie warto zawczasu powiedziec: róbta ludziska zdjęcia DOBREJ JAKOSCI, czyli 4961x3508 px.
Chociaz - wilczak to nie człowiek, wiec mozna ewentualnie rozdzielczosc troszke podkrecic bez uszczerbku dla jakosci
anula jest offline   Reply With Quote
Old 28-01-2013, 16:04   #11
makota
Member
 
makota's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Świętokrzyskie/Kraków
Posts: 664
Default

Jeśli mogę coś dodać od siebie - tez uważam, że jesli ma być elegancko, to powinno być jedno zdjęcie na stronę, a nie wesoły mix... oczywiście można zrobić też ładny kalendarz z kilkoma zdjęciami na miesiąc, ale poukładanie zdjęć tak, żeby kompozycja nie raziła w oczy wcale takie proste nie jest, więc po co ryzykować

A co do drukarni i wzorów - cóż, ja zwykle nie ufam gotowcom, bo one są zazwyczaj po prostu brzydkie (może głupio to zabrzmi, ale takie gotowe projekty nie są kierowane do koneserów estetyki, tylko do ludzi, którzy maja kilka zdjęć, które lubią i nagle wpadają na pomysł, że mogliby mieć z tego kalendarz, ale sami nie za bardzo wiedzą jak się takie "cuda" robi ). ...Dlatego też gdybym ja miała robić kalendarz dla siebie, to pewnie pobiegłabym po prostu z własnym projektem na ploter... jedyna wada takiego rozwiązania to cena, bo wydruk A3 100% kolor na papierze foto to zwykle koszt około 15zł (a nawet więcej)...
__________________
CRESIL II z Peronówki - wd
Całe stadko: 2011 2012 2013
makota jest offline   Reply With Quote
Old 20-03-2013, 21:29   #12
MagdaW
Junior Member
 
MagdaW's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Wasilków
Posts: 368
Default

Przypominam że zima powoli będzie się kończyła (w każdym bądź razie mam taka nadzieje ) więc to już ostatnia szansa by zrobić zdjęcie do kalendarza ze śniegiem
MagdaW jest offline   Reply With Quote
Old 24-03-2013, 02:08   #13
Piter
Junior Member
 
Piter's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Location: Widuchowa
Posts: 260
Send a message via Yahoo to Piter
Default

Quote:
Originally Posted by MagdaW View Post
Przypominam że zima powoli będzie się kończyła (w każdym bądź razie mam taka nadzieje ) więc to już ostatnia szansa by zrobić zdjęcie do kalendarza ze śniegiem
ale , te zdjęcia mają być :
-pozowane?

-w akcji?

-skrajne?

-extremalne?


te są z ostatnich dwóch dni
Piter jest offline   Reply With Quote
Old 24-03-2013, 12:31   #14
fraxinia
Junior Member
 
fraxinia's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 223
Default

Quote:
Originally Posted by Piter View Post
ale , te zdjęcia mają być :
-pozowane?
-w akcji?
-skrajne?
-extremalne?
To chyba ma drugorzędne znaczenie. Przede wszystkim powinny być piękne, eleganckie i bardzo dobrej jakości. Takie jak zdjęcia Magdy
fraxinia jest offline   Reply With Quote
Old 24-03-2013, 23:41   #15
anula
czuły barbarzyńca
 
anula's Avatar
 
Join Date: May 2010
Location: miastowieś S-łomianki
Posts: 1,859
Default

Quote:
Originally Posted by fraxinia View Post
To chyba ma drugorzędne znaczenie. Przede wszystkim powinny być piękne, eleganckie i bardzo dobrej jakości. Takie jak zdjęcia Magdy
albo Pawła
anula jest offline   Reply With Quote
Old 24-03-2013, 23:50   #16
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

albo jeszcze szasztin
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 25-03-2013, 07:32   #17
Piter
Junior Member
 
Piter's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Location: Widuchowa
Posts: 260
Send a message via Yahoo to Piter
Default

Quote:
Originally Posted by anula View Post
albo Pawła
pawła będzie trudno "przebić" bije wszystkich na głowę
Piter jest offline   Reply With Quote
Old 25-03-2013, 09:29   #18
MagdaW
Junior Member
 
MagdaW's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Wasilków
Posts: 368
Default

A ja jestem przekonana że jeszcze sporo osób z forum będzie miało dobre jakościowo zdjęcia, zwłaszcza fraxinia
MagdaW jest offline   Reply With Quote
Old 26-03-2013, 10:53   #19
fraxinia
Junior Member
 
fraxinia's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 223
Default

Jeśli będzie dużo słońca, to może coś mi się uda zrobić
Jednak moje zdjęcia powstają w sposób przypadkowy, niestety, na fotografii zupełnie się nie znam
fraxinia jest offline   Reply With Quote
Old 26-03-2013, 11:00   #20
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Quote:
Originally Posted by fraxinia View Post
Jednak moje zdjęcia powstają w sposób przypadkowy
coz zadziwiajaco duzo masz tych fajnych przypadkow
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 20:07.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org