Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Chov

Chov Informace o chovu, výběru, odchovech....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 29-03-2010, 08:56   #1
Jenik
Junior Member
 
Jenik's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Location: Praha
Posts: 97
Send a message via ICQ to Jenik Send a message via AIM to Jenik Send a message via MSN to Jenik Send a message via Yahoo to Jenik
Default Co to vidím?:-(

Nedá mi,ale po čase taky k tomu rád něco řeknu.

1. Adriane, co tady blázníš? Spojuje v časopise snad někdo něco s Tvým jménem? Nevím, proč řešíš naprostou hovadinu? Ten časopis jsem si koupil a je tam napsáno, že ten pes byl napaden čvčkem. No a co? Stejně tak tam mohlo být napaden NO nebo pitem nebo vořechem z Horní Dolní? Prostě šlo o napadení psem a byl jen Tvůj nerozum, že k tomu došlo. Je úplně jedno, kdo provokoval a kdo koho napadl, není to podstatné. Podstatné je, že znáš svého psa a víš, že čvčka když jde o žrádlo nebo o čubu, tak jejich reakce je neadekvátní. Slepečtí psi nemají takový život, jako běžní psi, mají žádné nebo minimální sociální cítění, jsou vázáni na člověka a ne na psy, jako příšlušníky svého druhu. je to logické, jsou tu na práci. a je od tebe vrchol hlouposti si ještě stěžovat a hledat vinu jinde. Když vidím, že ten pes dělá potíže a vidím, že hrozí konflikt, je velký problém se sebrat a jít jinam, nebo si svého psa stáhnout a postavit se mezi ty psy? nebo důrazně upozornit majitele, že hrozí konflikt, on totiž nečekaně nevidí a nemůže tedy vidět, co se děje. je závislý na psovi, který ho provází a pochybuji, že byl na volno. To, že nemá pan Primák peníze jsem vůbec netahej, ani ty nejsi dvakrát majetný a slepci mají opravdu problém s penězi a veterinář není charita.
2. Jiřino, retrívrů je špatných tolik, protože je jich nejvíc (po NO) a módnost plemene se podepsala v podobě minimální selekce na povahu. Kdo zná problematiku loveckých plemen, tak ví, že zkouškama, které byly v minulém režimu by dnes prošla cca čtvrtina psů(!!). Ne všichni majitelé retrívrů, si myslí, že psa nemusí vychovat, ale to je právě ten problém, který hrozí i o ostatních psů, nejen retrívrů.
3. Příspěvek pana Iva je úsměvný a velmi mne pobavil. Ale v jednom má pravdu. ČVČko není pes, který napadá čelně. je to dáno z podstaty plemene. Vlk ani jiná primitivní plemena psů NIKDY neútočí čelně, ale ze zálohy.
Taky nechápu tu hysterii ostatních. Nesnáším povyšování psů na stejnou nebo vyšší roveň lidí, polidšťování a dělaní z čvčkek nadplemenem. To už tady někdo zkoušel u lidí. Uvědomte si, že čvčko je nepovedeným plemenem, po všech stránkách, je krásným, ale problematickým na vzájemné soužití, ale je to pořád PES a ne VLK. Má pořád 70% - 75% krve NO. tak se snažte, ať na vás lidé nekoukají jako na exoty s nevychovanýmy psy, před kterýma budou utíkat. to fakt chcete, aby na vás lidé koukali jako na majitele pitů?
Jenik jest offline   Reply With Quote
Old 29-03-2010, 09:11   #2
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default Akaša ArQeVa

Jeniku, tohle se mi moc nelíbí. Za celou "historii" mého soužití s čsv (cca 12 psů) mám problémy jen s jednou, která je nesnášenlivá a nikdy nesnese, aby byl někdo nad ní nebo ji v čemkoliv převýšil či zastínil. Shodou okolností je to čsv, u kterého se nejvíc projevuje vliv NO. Život s ní je opravdu náročný a nikdy si nenašla cestu k mému srdci. Taky doufám, že už žádné takové čsv mít nebudu. U ostatních mojich "typických" čsv bych nikdy neřekla, že jsou nepovedení. I ty neshody ve smečce jsou stejné jako u vlků, prostě občas jsou a my to musíme respektovat. Jsou čistí, "vlčí", chovají se tak, jak je příroda naprogramovala. Nikdy bych o tomto plemeni neřekla, že je nepovedené. Je ideálně povedené pro nás- lidi, kteří přesně tohle milujeme. Psa, v takové té "čisté" podobě.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 29-03-2010, 09:21   #3
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Uvědomte si, že čvčko je nepovedeným plemenem, po všech stránkách, je krásným, ale problematickým na vzájemné soužití

Prosím tě jak nepovedeným plemenem? co to je? Jak to vypadá? v čem sou tak nepovedení? a pro soužití s páníčkem problematičtí? Já jen abych si to mohla uvědomit....
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 29-03-2010, 09:23   #4
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Quote:
Originally Posted by Jenik View Post
Nedá mi,ale po čase taky k tomu rád něco řeknu.

2. Jiřino, retrívrů je špatných tolik, protože je jich nejvíc (po NO) a módnost plemene se podepsala v podobě minimální selekce na povahu. Kdo zná problematiku loveckých plemen, tak ví, že zkouškama, které byly v minulém režimu by dnes prošla cca čtvrtina psů(!!). Ne všichni majitelé retrívrů, si myslí, že psa nemusí vychovat, ale to je právě ten problém, který hrozí i o ostatních psů, nejen retrívrů.
Ve svém příspěvku jsem nenašla , že bych psala všichni majitelé retrívrů.
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 29-03-2010, 09:30   #5
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Quote:
Originally Posted by Jenik View Post
Nedá mi,ale po čase taky k tomu rád něco řeknu.

Uvědomte si, že čvčko je nepovedeným plemenem, po všech stránkách, je krásným, ale problematickým na vzájemné soužití,

Tenhle názor jsem měla vědět když sis bral štěně!!!
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 29-03-2010, 09:48   #6
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

No teď mi to Jiřina vzala z pusy - proč sis teda bral štěně tohoto "nepovedeného" plemene? Abys mohl frajeřit v hospodě krásným, ale "nepovedeným" psem?

Podle mého názoru je ČSV naopak velice povedené plemeno, je to pes, který má ještě hodně z přirozeného psího chování, které se u některých jiných plemen vytrácí. Není to stroj na poslouchání, po svém psím způsobu o všem přemýšlí. Samozřejmě že ne jako člověk, ale jednání psa zdaleka není jen snůška podmíněných a nepodmíněných reflexů. Pes je tvor schopný vytvářet si sociální vazby, umí být veselý i smutný, je schopen mít rád (po svém psím způsobu). To jak je ČSV "nepovedený" pes jistě dosvědčují i jedinci s vysokými zkouškami, stejně tak jako počet ČSV s aspoň nějakou zkouškou z výkonu. Zkus si porovnat jejich počet s velikostí populace, myslím že ten poměr vyznívá hodně ve prospěch "povedenosti", ne "nepovedenosti" plemene.

Vůbec nechápu tvou odvahu (lépe by bylo napsat drzost) odsoudit ČSV jako nepovedené plemeno. Kdo jsi, že si osobuješ právo vynášet takové soudy? Kolik jsi toho se psy dokázal? Znám dost jiných lidí, kteří by k nějakým soudům byli snad oprávnění (ti by je ale asi takto generalizovaně nikdy neřekli), ale ty mezi ně určitě nepatříš. Měl bys příště začít přemýšlet, než pleskneš nějakou kravinu.

Karel Skoupý
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 29-03-2010, 09:54   #7
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Quote:
Originally Posted by Jenik View Post
3. Příspěvek pana Iva je úsměvný a velmi mne pobavil. Ale v jednom má pravdu. ČVČko není pes, který napadá čelně. je to dáno z podstaty plemene. Vlk ani jiná primitivní plemena psů NIKDY neútočí čelně, ale ze zálohy.
Odepsat ti na celý příspěvek by bylo na dlouho, ale je tam kupa věcí, se kterými totálně nesouhlasím a co se týká tohodle odstavce, tak s tím speciálně. Třeba můj pes když už se chytne s jiným, jde zásadně čelně. To že znáš ČVčka, který to dělaj jinak ještě neznamená, že to můžeš generalizovat. Ono by to chtělo zamíst si taky před vlastním prahem. Ne každému ČVčkáři prospí štěně půl života v narkoze (lehce nadsazeno). Potom se nedivím, že je soužití jaksi problematičtější a něco se nepovedlo.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 29-03-2010, 10:21   #8
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Quote:
Originally Posted by alexa View Post
No teď mi to Jiřina vzala z pusy - proč sis teda bral štěně tohoto "nepovedeného" plemene? Abys mohl frajeřit v hospodě krásným, ale "nepovedeným" psem?


Vůbec nechápu tvou odvahu (lépe by bylo napsat drzost) odsoudit ČSV jako nepovedené plemeno. Kdo jsi, že si osobuješ právo vynášet takové soudy? Kolik jsi toho se psy dokázal? Znám dost jiných lidí, kteří by k nějakým soudům byli snad oprávnění (ti by je ale asi takto generalizovaně nikdy neřekli), ale ty mezi ně určitě nepatříš. Měl bys příště začít přemýšlet, než pleskneš nějakou kravinu.

Karel Skoupý
Díky Karle.
Bohužel je to majitel mého štěněte. Další vyjádření by bylo osobní a nemá nic společného s tematem.
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 29-03-2010, 10:26   #9
Jenik
Junior Member
 
Jenik's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Location: Praha
Posts: 97
Send a message via ICQ to Jenik Send a message via AIM to Jenik Send a message via MSN to Jenik Send a message via Yahoo to Jenik
Default

Quote:
Originally Posted by RadeKKK View Post
Tenhle názor jsem měla vědět když sis bral štěně!!!
Jiřino, přestaň startovat 300 z místa, prosím, za Akašu Ti děkuji, je povahově úžasná, a já neřeším povahu. já přece nedsuzuji plemeno za jeho povahové rysy, ale tím, že trpí docela hodně chorobama a to mi vadí. Nebo si myslíš, že slepota, dwarfismus, volné vazy, epilepsie, leukémie, infarkty, potravinové alergie, zhoršená reprodukčnost (menší množství spontánních porodů) jsou v pořádku a patří to mezi projevy "povedeného" plemene? Netrápí mne to, že se s ním pracuje jinak, nevadí mi ani vysoký temperament plemene, ani to, že na většinu věcí čvčko reaguje citlivěji, to jsem věděl a s tím i počítám a počítal jsem, trápí mne věci výše napsané. Nebo si fakt myslíte, že všechno špatné dává NO a vše dobré dává vlk?
Jenik jest offline   Reply With Quote
Old 29-03-2010, 10:27   #10
Jenik
Junior Member
 
Jenik's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Location: Praha
Posts: 97
Send a message via ICQ to Jenik Send a message via AIM to Jenik Send a message via MSN to Jenik Send a message via Yahoo to Jenik
Default

Quote:
Originally Posted by Alissea View Post
Uvědomte si, že čvčko je nepovedeným plemenem, po všech stránkách, je krásným, ale problematickým na vzájemné soužití

Prosím tě jak nepovedeným plemenem? co to je? Jak to vypadá? v čem sou tak nepovedení? a pro soužití s páníčkem problematičtí? Já jen abych si to mohla uvědomit....

Povíme si to za dva roky!)
Jenik jest offline   Reply With Quote
Old 29-03-2010, 10:27   #11
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Quote:
Originally Posted by Jenik View Post
Ale pes není člověk, nemyslí, jedná na základě podmínených a nepodmíněných reflexů.
Pes možná. Ale čévéčko rozhodně ne. A pokud to tvoje jo (chudinka), tak ty moje a spousta dalších, které znám, teda ne. Těm to sakra myslí. Těm to přímo pálí. Někdy je to doslova vidět, jak jim to v těch šíšách šramotí.

Jinak bych si k tvému příspěvku dovolila podotknout, že když jsi tam nebyl, tak by sis neměl vymýšlet co jak bylo nebo nebylo a proč. Pes byl na volno, přiběhl bez předchozího varování. Jak by asi Adrian mohl něco takového předvídat? Vodící pes má být vycvičen tak, aby ho něco takového ani nenapadlo (právě proto, že jsou u něj jeho reflexy absolutně vymazány a přeprogramovány). Schválně píšu nenapadlo - nápad je totiž podmíněn myšlením (a fantazií).
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 29-03-2010, 10:29   #12
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Za dva roky si docela ráda porovnám Akašu a Aryou.... Fakt se na to těším.
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 29-03-2010, 10:30   #13
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Jenik View Post
1. Adriane, co tady blázníš? Spojuje v časopise snad někdo něco s Tvým jménem? Nevím, proč řešíš naprostou hovadinu? Ten časopis jsem si koupil a je tam napsáno, že ten pes byl napaden čvčkem.
Pokud vím, Adrian si zde spíše tak povzdechl nad tím článkem a uvedl svou verzi. To, co tu jeho článek spustil, je věc další.

Quote:
Originally Posted by Jenik View Post
Prostě šlo o napadení psem a byl jen Tvůj nerozum, že k tomu došlo. Je úplně jedno, kdo provokoval a kdo koho napadl, není to podstatné.
Mě to připadá dost podstatné..Vy byste si nechal líbit, kdyby za Vámi někdo přišel s tím, že Váš pes pokousal jiného, aniž byste o tom vlastně věděl a dotyčný měl jediný důkaz a chtěl po Vás zaplatit veškeré náklady se zraněním spojené a ještě z toho dělal obrovskou aféru?


Quote:
Originally Posted by Jenik View Post
Podstatné je, že znáš svého psa a víš, že čvčka když jde o žrádlo nebo o čubu, tak jejich reakce je neadekvátní. Slepečtí psi nemají takový život, jako běžní psi, mají žádné nebo minimální sociální cítění, jsou vázáni na člověka a ne na psy, jako příšlušníky svého druhu. je to logické, jsou tu na práci. a je od tebe vrchol hlouposti si ještě stěžovat a hledat vinu jinde. Když vidím, že ten pes dělá potíže a vidím, že hrozí konflikt, je velký problém se sebrat a jít jinam, nebo si svého psa stáhnout a postavit se mezi ty psy? nebo důrazně upozornit majitele, že hrozí konflikt, on totiž nečekaně nevidí a nemůže tedy vidět, co se děje. je závislý na psovi, který ho provází a pochybuji, že byl na volno.
Za 1. nevšimla jsem si, že by zrovna ČSV měla neadekvátní reakce. Spíš naopak v porovnání s jinými plemeny. Alespoň moje fena dává dostatek signálů když se jí něco nelíbí před tím, než se rozhodně k silnějšímu signálu.
Ano, vodicí psi dozajista nemají stejný život jako běžní psi...ale to neznamená, že jim bude prominuto jakékoli chování..nebo ano?
U incidentu jste nebyl, tak moc nechápu, jak můžete radit, jak se měl Adrian zachovat..po bitvě každý generál.

Quote:
Originally Posted by Jenik View Post
3. Příspěvek pana Iva je úsměvný a velmi mne pobavil. Ale v jednom má pravdu. ČVČko není pes, který napadá čelně. je to dáno z podstaty plemene. Vlk ani jiná primitivní plemena psů NIKDY neútočí čelně, ale ze zálohy.
Ano, pokud predátor loví kořist, tak zezadu. Protože loví kořist. Ale v případě neshod mezi 2 psy jsem si nikdy nevšimla, že by čévéčko utočilo ze zálohy. Moje fena vždy stála k "protivníkovi" čelem. Ano, pokud se doma rozdovádí tak mě třeba štípne zezadu, ale taky zboku, stejně jako zepředu. A teď si nevybavuji ani jiného predátora, který by ke svému protivníkovi (nikoli kořisti) nestál čelem.

Quote:
Originally Posted by Jenik View Post
Uvědomte si, že čvčko je nepovedeným plemenem, po všech stránkách, je krásným, ale problematickým na vzájemné soužití, ale je to pořád PES a ne VLK. Má pořád 70% - 75% krve NO. tak se snažte, ať na vás lidé nekoukají jako na exoty s nevychovanýmy psy, před kterýma budou utíkat. to fakt chcete, aby na vás lidé koukali jako na majitele pitů?
Proč jste si tedy pořizoval ČSVV? Upřímně řečeno - je mi jedno, jak na mne lidé koukají. Když se na Vás někdo bude chtít dívat jako na exota, tak se na Vás tak dívat bude, i kdyby ste se postavil na hlavu. Lidé především musejí sami chtít poznat a pochopit toto plemeno. Já kvůli svému okolí nebudu cpát svého psa do role hodného retrievra apod. ČSV prostě jsou jiní.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 29-03-2010, 10:30   #14
Jenik
Junior Member
 
Jenik's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Location: Praha
Posts: 97
Send a message via ICQ to Jenik Send a message via AIM to Jenik Send a message via MSN to Jenik Send a message via Yahoo to Jenik
Default

Quote:
Originally Posted by alexa View Post
No teď mi to Jiřina vzala z pusy - proč sis teda bral štěně tohoto "nepovedeného" plemene? Abys mohl frajeřit v hospodě krásným, ale "nepovedeným" psem?

Podle mého názoru je ČSV naopak velice povedené plemeno, je to pes, který má ještě hodně z přirozeného psího chování, které se u některých jiných plemen vytrácí. Není to stroj na poslouchání, po svém psím způsobu o všem přemýšlí. Samozřejmě že ne jako člověk, ale jednání psa zdaleka není jen snůška podmíněných a nepodmíněných reflexů. Pes je tvor schopný vytvářet si sociální vazby, umí být veselý i smutný, je schopen mít rád (po svém psím způsobu). To jak je ČSV "nepovedený" pes jistě dosvědčují i jedinci s vysokými zkouškami, stejně tak jako počet ČSV s aspoň nějakou zkouškou z výkonu. Zkus si porovnat jejich počet s velikostí populace, myslím že ten poměr vyznívá hodně ve prospěch "povedenosti", ne "nepovedenosti" plemene.

Vůbec nechápu tvou odvahu (lépe by bylo napsat drzost) odsoudit ČSV jako nepovedené plemeno. Kdo jsi, že si osobuješ právo vynášet takové soudy? Kolik jsi toho se psy dokázal? Znám dost jiných lidí, kteří by k nějakým soudům byli snad oprávnění (ti by je ale asi takto generalizovaně nikdy neřekli), ale ty mezi ně určitě nepatříš. Měl bys příště začít přemýšlet, než pleskneš nějakou kravinu.

Karel Skoupý
Karle, já na rozdíl od ostatních, nemám důvod se psem machrovat, nikdy jsem to nedělal, a i když nemám IPO3, nemyslím si, že bych o psech nic nevěděl. vše jsem napsal výše. Stále jsou i u čsv velké povahové rozdíly, plemeno pořád je neustálené, narazíš na jedince bázlivější, ale i ranaře. aspoň mi to tak připadá. Problém je v tom, je když u čsv narážíš na zdravotní problémy ( a věř mi, že je to není záležitost jednoho psa), tak máš důvod se domnívat, že to je problém. a člověk se ptá, jak z toho ven. ale to je spíše na jiné téma
Jenik jest offline   Reply With Quote
Old 29-03-2010, 10:33   #15
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Quote:
Originally Posted by Jenik View Post
... trpí docela hodně chorobama a to mi vadí. Nebo si myslíš, že slepota, dwarfismus, volné vazy, epilepsie, leukémie, infarkty, potravinové alergie, zhoršená reprodukčnost (menší množství spontánních porodů) ...
Prosila bych nějaké věrohodné zdroje těchto informací (z čistě chovatelského zájmu). Kolik takových psů znáš, jak ses o nich dozvěděl, kde jsou a co jsou zač.
Díky.

To myslím naprosto vážně. Dodej seriózní důkazy.

Mimochodem, tohle jsi nevěděl, než sis Akašu pořídil? To ses dozvěděl až potom?
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 29-03-2010, 10:41   #16
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Quote:
Originally Posted by Jenik View Post
...zdravotní problémy ( a věř mi, že je to není záležitost jednoho psa)...... a člověk se ptá, jak z toho ven. ale to je spíše na jiné téma
Mi nepřipadá, že byses nějak zvlášť ptal. Spíš si stěžuješ. Nebo to řešíš někde jinde, než kde bys měl. Nebo ses snad obracel na někoho z Klubu ve věci řešení zdravotních záležitostí plemene? Tam se toho totiž řeší docela dost.

Krom toho mi nepřipadá, že by nějakými chorobami čévéčka trpěly výrazně častěji než jiná - ustálená a léty prověřená - plemena. Každý má něco.
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 29-03-2010, 10:51   #17
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Quote:
Originally Posted by Jenik View Post
Jiřino, přestaň startovat 300 z místa, prosím, za Akašu Ti děkuji, je povahově úžasná, a já neřeším povahu. já přece nedsuzuji plemeno za jeho povahové rysy, ale tím, že trpí docela hodně chorobama a to mi vadí. Nebo si myslíš, že slepota, dwarfismus, volné vazy, epilepsie, leukémie, infarkty, potravinové alergie, zhoršená reprodukčnost (menší množství spontánních porodů) jsou v pořádku a patří to mezi projevy "povedeného" plemene? Netrápí mne to, že se s ním pracuje jinak, nevadí mi ani vysoký temperament plemene, ani to, že na většinu věcí čvčko reaguje citlivěji, to jsem věděl a s tím i počítám a počítal jsem, trápí mne věci výše napsané. Nebo si fakt myslíte, že všechno špatné dává NO a vše dobré dává vlk?
Kdo mě zná ví, že umím 300 z místa i 200 v městě! Nemoce jsou hrozné u každého plemene. Ale 99% majitelů je nevyhledává. Když si koupím domácího lékaře mám z každé stránky minimálně 5 nemocí
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 29-03-2010, 10:52   #18
Janiz
Junior Member
 
Janiz's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 237
Default

Když komentář shrnu na suché minimum a nebudu komentovat obsah Jeníkova sdělení, tak tohle :

Quote:
Uvědomte si, že čvčko je nepovedeným plemenem, po všech stránkách, je krásným, ale problematickým na vzájemné soužití, ale je to pořád PES a ne VLK. Má pořád 70% - 75% krve NO. tak se snažte, ať na vás lidé nekoukají jako na exoty s nevychovanýmy psy, před kterýma budou utíkat. to fakt chcete, aby na vás lidé koukali jako na majitele pitů?

mi teda přišlo z velké části jako stěžování si na povahu plemene a ne na níže jmenované zdravotní problémy(zdá se mi, že jsi Jeníku mezi těma dvou příspěvkama docela obrátil):

Quote:
ale tím, že trpí docela hodně chorobama a to mi vadí. Nebo si myslíš, že slepota, dwarfismus, volné vazy, epilepsie, leukémie, infarkty, potravinové alergie, zhoršená reprodukčnost
tady jsem to chtěla dát takhle:

Quote:
já přece nedsuzuji plemeno za jeho povahové rysy ale tím, že trpí docela hodně chorobama a to mi vadí. Nebo si myslíš, že slepota, dwarfismus, volné vazy, epilepsie, leukémie, infarkty, potravinové alergie, zhoršená reprodukčnost

Last edited by Janiz; 29-03-2010 at 10:59.
Janiz jest offline   Reply With Quote
Old 29-03-2010, 11:04   #19
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Jenik View Post
já přece nedsuzuji plemeno za jeho povahové rysy, ale tím, že trpí docela hodně chorobama a to mi vadí. Nebo si myslíš, že slepota, dwarfismus, volné vazy, epilepsie, leukémie, infarkty, potravinové alergie, zhoršená reprodukčnost (menší množství spontánních porodů) jsou v pořádku a patří to mezi projevy "povedeného" plemene? Netrápí mne to, že se s ním pracuje jinak, nevadí mi ani vysoký temperament plemene, ani to, že na většinu věcí čvčko reaguje citlivěji, to jsem věděl a s tím i počítám a počítal jsem, trápí mne věci výše napsané. Nebo si fakt myslíte, že všechno špatné dává NO a vše dobré dává vlk?
Mimo jiné jsem si čsv vybrala také proto, že netrpí tolika nemocemi, jako jiná, již ustálená plemena. Také jsem zjistila, že bohužel ani u tak mladého plemene, jako je čsv, to není zcela vždy bez zdravotních potíží. Nicméně, v porovnání s jinými - ustálenými a mnohem staršími plemeny, jsou na tom čsv podle mne ještě velice dobře. Mimo to, nemoci jako epilepsie, infarkty, potravinové alergie, slepota..vidím nejčastěji právě u těch "starých" plemen která jsou člověku společníkem již mnoho generací a tak od člověka "přebírají" mimo jiné i jeho nemoci. Nezaregistrovala jsem, že by se u vlků, byť v menším měřítku, některé z těchto nemocí objevovali....tak po kterém ze svých dvou "prarodičů" mohou čsv tyto nemoci mít? Po vlcích nebo NO? Vlkům bych přisuzovala spíše tu nevyrovnanou povahu apod.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 29-03-2010, 11:22   #20
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

k tomu co bylo napsano predtim se nechci vyjadrovat,ale ja si taky mimo jine vybrala CV protoze netrpi tolika nemocemi jako jina plemena,ale u nas se to zrovna nepovedlo. Invaginace, kycle...holt,cerny petr nekdy padne.ale i stemi kyclemi ji ceka celkem fajn zivot,predpokladam,ze se nestane,ze se mi za rok nebo dva nepostavi na nohy.tam ten potencial vidim vyssi nez u jinych plemen,ktere maji 4/4.
mellorn jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org