Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Chov

Chov Informace o chovu, výběru, odchovech....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 03-10-2005, 14:18   #1
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default Chov v Holandsku (aka chov sakalu)

Kdo ví, jaké jsou chovné podmínky v Holandsku? V nabídce dospělých psů je jeden, který má otce 4/4. Jak to někdo může vůbec nakrýt a jak to může dostat PP? Hanka
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 03-10-2005, 17:54   #2
Mirkawolf
Member
 
Mirkawolf's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Brussels
Posts: 556
Send a message via ICQ to Mirkawolf Send a message via Skype™ to Mirkawolf
Default

Hanko, o vikendu jsem byla v Holandsku na klubove vystave. Vzpamatovavam se z toho jeste dneska. Posuzoval francouzsky rozhodci a podle ceho, to netusim, ale standard CSV to nebyl. Vsem psum psal bezvadne oko bez ohledu na skutecnou barvu, stejne tak ucho atd. Nekolik psu dostalo znamku velmi dobrou z duvodu, ze "jsou prilis sebevedomi a malo se boji". Majiteli Demona z Vlci chaloupky bylo vytknuto, ze "pes ma prilis sirokou hlavu" a mel by ji mit dlouhou a uzkou, jako pes ktery vyhral, ale ovsem zcela postradal samci vyraz. A tak bych mohla pokracovat.
V Holandsku se evidentne chova na vsem, zalezi na tom, s kym se znas, ktereho rozhodciho podplatis a jake pomluvy siris o jinych chovatelich, zatimco do nebe vychvalujes vlastni stanici.
Na te klubovce vyhravali vcera psi, kteri meli slabou kostru, mizerne chlupy, nemeli pohlavni vyraz a majitele byli radi, ze je udrzeli na voditku. Tak na takovych psech se tam chova. Nejakym standardem a regulemi se tam opravdu nikdo nezabyva.
Mam plno fotek, budu je posilat na wolfdog behem vecera. Kdy se objevi, bohuzel nemohu rict. V posledni dobe to nejak vazne.
__________________
:: :: :: Cira & Ali & Tulip :: :: ::
http://vlcisen.mirkawolf.com
Mirkawolf jest offline   Reply With Quote
Old 04-10-2005, 14:34   #3
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

tak to je tedy úroveň. A reklama pro čsv v Evropě. Dysplatický, hnusný a plaší. Obraz moderního čsv. Brrr
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 04-10-2005, 18:35   #4
Mirkawolf
Member
 
Mirkawolf's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Brussels
Posts: 556
Send a message via ICQ to Mirkawolf Send a message via Skype™ to Mirkawolf
Default

Fotky z klubove vystavy ceskoslovenskych vlcaku v Holandsku jsou k videni zde:

http://ca.pg.photos.yahoo.com/ph/kou...bum?.dir=/f863

Mirka
__________________
:: :: :: Cira & Ali & Tulip :: :: ::
http://vlcisen.mirkawolf.com
Mirkawolf jest offline   Reply With Quote
Old 20-04-2006, 16:03   #5
Mirkawolf
Member
 
Mirkawolf's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Brussels
Posts: 556
Send a message via ICQ to Mirkawolf Send a message via Skype™ to Mirkawolf
Default

Quote:
Originally Posted by Monika
Vzhledem k tomu, že slušivou hvězdičku má i chovatelská stanice „ Šedá eminence,“ nebo chov. stanice „de Louba Tar“ holandské rozhodčí Dr. C. Keizer, a nebo slovenská stanice „Malý Bysterec“ to za elitní chovy klidně můžeme považovat….
Nemohu si pomoci, ale doufam, ze jsme v Cechach jeste natolik rozumni a soudni, ze se budeme ridit standardem a selskym rozumem a vyhneme se chovu podivnych sakalu, jake chova slavna holandska rozhodci (kdo ji vlastne delegoval a ucil?) Dr.C. Keizer. Stanice "de Louba Tar" ma rozhodne do elitniho chovu CSV hooodne daleko a pokud vim, tak by se o ni takto nevyjadril zadny soudny clovek, ktery kdy videl cevecka, ktera odtud pochazi.
Typicky jedinec z chovu de Louba Tar:


__________________
:: :: :: Cira & Ali & Tulip :: :: ::
http://vlcisen.mirkawolf.com
Mirkawolf jest offline   Reply With Quote
Old 21-04-2006, 10:55   #6
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Mně se tehle psík dokonce líbí.Sice není ve výstavní kondici,ale v mých očích je pěkný.
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 21-04-2006, 11:18   #7
Mirkawolf
Member
 
Mirkawolf's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Brussels
Posts: 556
Send a message via ICQ to Mirkawolf Send a message via Skype™ to Mirkawolf
Default

Podle pana rozhodciho zrejme ve vystavni kondici byl, nebot dostal res.CAC
Tak holky, jestli se vam libi takovehle vychrtle neosvalene srnecky se slabyma kostma, tak prestante krmit sve psy, parkrat je prozente trnitym krovim, aby tam nechali vetsinu chlupu a smele vyrazte do Holandska! Budou tam z vas mit radost Jo a na nejakou socializaci se vykaslete, to se v Holandsku nedrzi. Cim vic se budou klepat, tim lip!
__________________
:: :: :: Cira & Ali & Tulip :: :: ::
http://vlcisen.mirkawolf.com
Mirkawolf jest offline   Reply With Quote
Old 05-05-2006, 13:18   #8
Hartman
Junior Member
 
Join Date: Aug 2005
Location: Velké Přílepy
Posts: 16
Default

Ono to vážně vypadá spíš jako šakal. Nic proti těm, komu se líbí, ale ČSV se mají podobat vlkům, takže takový pejsek by se snad do chovu ani neměl dostat.
Hartman jest offline   Reply With Quote
Old 05-05-2006, 23:57   #9
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Toto téma je vůči majiteca chovatelské stanice de Louba Tar velice nefér.
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 06-05-2006, 13:16   #10
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Nicméně je to tak, že čsv v zahraničí (tím myslím většinou západní Evropu) jsou na hrozné úrovni. Buď se bojí, mají černé huby nebo se chová na psech bez rtg. Najdou se tam i hezcí psi. Ale mrzí mě, že na výstavách posuzující rozhodčí asi moc vlčáků neviděli, nedůvěřivost zaměňují s plachostí (někdy až panickou hrůzou) a tituly dostávají i netypičtí vlčáci. Bohužel. To vlčákům moc dobrou reklamu nedělá. Lidi, kteří náhodou zabrousí na takovou výstavu můžou vidět něco, co se podobá vlkošedému NO a je taženo do kruhu, taženo v kruhu a posléze zase vytaženo ven. To přeci není PRACOVNÍ PLEMENO, to je ostuda. Máte někdo nápad, jak tomu zabránit? Jak evropanům (nejen) ukázat čsv a říct : tohle sebevědomé, dobře cvičitelné zvíře je čsv? A jsme na něj pyšní? Dá se s ním dělat spousta činností a může si na něj kdokoliv cizí sáhnout?
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 06-05-2006, 14:57   #11
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Hanko a máš pocit,že pomluvami na českém fóru se něco pohne ku předu?Nechápu proč toto téma není založeno v jazyce, v kterém se může minimálně chovatelka bránit,či se k tomu vyjádřit veřejnost,které se to bezprostředně týká.
Daniela
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 06-05-2006, 15:38   #12
Mirkawolf
Member
 
Mirkawolf's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Brussels
Posts: 556
Send a message via ICQ to Mirkawolf Send a message via Skype™ to Mirkawolf
Default

Danielo, vždyť víš, že toto téma ani založeno nebylo, že bylo původně součástí vynikajícího a pomluvami se hemžícího vlákna o hvězdičkách atd. Než ho admin rozdělil.

Říci o zmíněné chovatelské stanici, že ji nepovažuji za elitní, to není podle mě žádná pomluva. To je můj názor a pokud s tím někdo souhlasí, je to opět jeho názor. Pomluva vypadá trochu jinak, ale na to jsou tady experti jiní.

Co já jsem se naposlouchala, že moje Cira má černou hubu. Je to pomluva? Ne, tak to je. Vypadá ten zobrazený pejsek jako vlk? Ne, vypadá jako hubený šakal. Holý fakt.

Paní chovatelka C.Keizer jistě o tomto našem mínění ví, neboť si ho mohla ve francouzštině přečíst na FJ verzi wolfdogu - Réflexions suite au show du club de race néderlandais - Honderloo NL - 2.10.2005. Co si budeme povídat, slyšela jsem že radost neměla. Mluví z nás prý závist, zato ona má krásné psy. Nevypadají jako ti naši čeští, ale to je tím, že oni v Holandsku upřednostňují jiný typ.. Jaký to nevím, zřejmě typ šakal.
__________________
:: :: :: Cira & Ali & Tulip :: :: ::
http://vlcisen.mirkawolf.com
Mirkawolf jest offline   Reply With Quote
Old 06-05-2006, 15:41   #13
Mirkawolf
Member
 
Mirkawolf's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Brussels
Posts: 556
Send a message via ICQ to Mirkawolf Send a message via Skype™ to Mirkawolf
Default

Nicméně souhlasím s Danielou, že toto vlákno není nijak přínosné. V galerii jsou stovky obrázků psů, takže kdo hledá, najde a udělá si svou představu o chovech ČSV v zahraničí sám.
__________________
:: :: :: Cira & Ali & Tulip :: :: ::
http://vlcisen.mirkawolf.com
Mirkawolf jest offline   Reply With Quote
Old 06-05-2006, 19:25   #14
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Každý by si měl nejdříve zamést před vlastním prahem a podívat se co odchoval sám a kolik a pak nechť kritizuje, je –li přesvědčen, že má na to právo.
Hanky příspěvek mi připadá úplně mimo. Může laskavě napsat kdy poprvé a kdy naposledy byla na nějaké výstavě v zahraničí? Stačí Evropské státy.
A pro zajímavost vůbec, kdy byla naposledy na nějaké výstavě v Čechách a kolik výstav ročně stačí v Čechách absolvuje?
A jestli někdo posuzuje a „dělá“ kynologii z fotografií na internetu, nechť setrvá nadále u této činnosti a do opravdového chovu ať se radši ani nepouští.
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 07-05-2006, 10:28   #15
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Mirkawolf1
Danielo, vždyť víš, že toto téma ani založeno nebylo, že bylo původně součástí vynikajícího a pomluvami se hemžícího vlákna o hvězdičkách atd. Než ho admin rozdělil.

Říci o zmíněné chovatelské stanici, že ji nepovažuji za elitní, to není podle mě žádná pomluva. To je můj názor a pokud s tím někdo souhlasí, je to opět jeho názor. Pomluva vypadá trochu jinak, ale na to jsou tady experti jiní.

Co já jsem se naposlouchala, že moje Cira má černou hubu. Je to pomluva? Ne, tak to je. Vypadá ten zobrazený pejsek jako vlk? Ne, vypadá jako hubený šakal. Holý fakt.

Paní chovatelka C.Keizer jistě o tomto našem mínění ví, neboť si ho mohla ve francouzštině přečíst na FJ verzi wolfdogu - Réflexions suite au show du club de race néderlandais - Honderloo NL - 2.10.2005. Co si budeme povídat, slyšela jsem že radost neměla. Mluví z nás prý závist, zato ona má krásné psy. Nevypadají jako ti naši čeští, ale to je tím, že oni v Holandsku upřednostňují jiný typ.. Jaký to nevím, zřejmě typ šakal.
Tak jo Mirko,napíšu to:
S hvězdičkami jsem začla já,označení "elitní" bylo myšleno ironicky,i když o některých CHS takto ozančených,by se to bezesporu tvrdit dalo.Hvězdičkami jsou na toto serveru ozančeni chovatelé,kteří nespolupracují nebo dokonce kritizují Pavla.Mezi ne zřejmě patří i pani Kaizer,proto byla adminem využita příležitost skrze tvůj příspěvek této chovatelce uškodit, a vybral příspěvky z původního vlákna a přejmenoval potupně na "chov šakalů".Vím,že jsi to nevymyslela ty,ale ostatní,kteří nesledují toto téma od začátku to netuší.
Produkty chovatelské stanice de Louba Tar neznám a nejsem takový odborník,abych z fotky pozanala např. povahu psa,"úspěšnost" jeho socializace a další jiné zde kritizované věci.
Pokud se chceme bavit tímto způsobem,můžem zde vypsat témata jako např:"............."chovatelská stanice zvyšující počet kryptorchidů.Nemyslíš?
Daniela s hvězdičkou
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 07-05-2006, 12:36   #16
Mirkawolf
Member
 
Mirkawolf's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Brussels
Posts: 556
Send a message via ICQ to Mirkawolf Send a message via Skype™ to Mirkawolf
Default

Quote:
Originally Posted by sedivak
Hvězdičkami jsou na toto serveru ozančeni chovatelé,kteří nespolupracují nebo dokonce kritizují Pavla.
Mám za to, že hvězdičkami jsou označeny ch. stanice, které wolfdogu nedodávají informace o svých chovech a odchovech. Ale to je vlastně asi to "nespolupracují".

Quote:
Originally Posted by sedivak
Produkty chovatelské stanice de Louba Tar neznám a nejsem takový odborník,abych z fotky pozanala např. povahu psa,"úspěšnost" jeho socializace a další jiné zde kritizované věci.
K tomu mohu říci jen to, že jsem zobrazeného psa (a jiné produkty z de Louba Tar) viděla na vlastní oči na holandské výstavě v Hoenderloo. Také jsem autorem té fotografie a dalších fotek z této výstavy, které jsou k nalezení v galerii tady Wolfdogu. Výstava byla celodenní akce a za tu dobu si lze udělat jakýs takýs obrázek o (ne)úspěšnosti socializace a vzhledu psa. Na to není třeba vysoká škola, postačí oči a rozum. Čili si stojím za svým, nicméně to tu dál rozvádět nebudu, nemá to smysl.

Jen snad ještě částečně souhlasím s Monikou, že podle zveřejněné fotky (nebo jiných) si lze udělat pouze hrubý obrázek toho, jak pes ve skutečnosti vypadá. Ve skutečnosti to bylo mnohem horší. Na wolfdogu je uveřejněn článek na toto téma zde http://www.wolfdog.org/ces/articles/1360.html Jehož nejsem autorem, mimochodem.

Quote:
Originally Posted by Mirkawolf1
Pokud se chceme bavit tímto způsobem,můžem zde vypsat témata jako např:"............."chovatelská stanice zvyšující počet kryptorchidů.Nemyslíš? Daniela s hvězdičkou
Něco mi říká, že v takovém případě by toto vlákno admin hned smazal.
__________________
:: :: :: Cira & Ali & Tulip :: :: ::
http://vlcisen.mirkawolf.com
Mirkawolf jest offline   Reply With Quote
Old 07-05-2006, 13:27   #17
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Mirkawolf1
Něco mi říká, že v takovém případě by toto vlákno admin hned smazal.
Myslíš?
Daniela,nyní již nejspíš se dvěma hvězdičkama
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 07-05-2006, 13:51   #18
Mirkawolf
Member
 
Mirkawolf's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Brussels
Posts: 556
Send a message via ICQ to Mirkawolf Send a message via Skype™ to Mirkawolf
Default

Bez komentáře
__________________
:: :: :: Cira & Ali & Tulip :: :: ::
http://vlcisen.mirkawolf.com
Mirkawolf jest offline   Reply With Quote
Old 07-05-2006, 15:08   #19
Hartman
Junior Member
 
Join Date: Aug 2005
Location: Velké Přílepy
Posts: 16
Default

Pro Danielu: Psala jsem, že chápu, že se takový pes může někomu líbit, ale že vlkovi se nepodobá, což by jako vlčák měl. Tím jsem neměla v úmyslu paní chovatelce nějak ublížit, nebo ji pomlouvat. Myslím, že ani Mirka ne. Ano, fotky můžou zkreslovat, ale jen do jisté míry. Kdybych si pořídila štěně a tohle mi z něho vyrostlo (jako že štěně máme a co vyroste nevíme ), budu ho mít samozřejmě ráda, ale žádné potomstvo bych mu nedopřála.
Nevím nic o povaze toho psa, ale vzhledově to jako vlčák nevypadá.
A na tom, že nám ho Mirka ukázala jako "pozor nestandard", myslím není nic špatného. Ať se de Louba Tar vzteká jak chce, tohle psisko prostě vlka nepřipomíná. To není pomluva, ale fakt.
Hartman jest offline   Reply With Quote
Old 07-05-2006, 18:33   #20
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Ahoj Danielo, koho že jsem pomluvila? Nejsem si vědoma, ty ano? Jinak kam jezdím nebo ne je jen a jen moje osobní věc a nikomu se nehodlám svěřovat. Myslela jsem, že se tu najde aspoň někdo, komu záleží na prezentaci našeho plemene v zahraničí. Ale koukám, že úplně ve všem se dá sklouznout k osobním invektivám. Takže: končím. Až bude nějaké inteligentní téma, ráda se přidám. Jo a ode dneška zdravím pouze lidi, kteří mě dosud nepomluvili, nenapadli a kterých si vážím.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 21:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org