Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Zdraví a výživa

Zdraví a výživa Jak krmit vlčáka, informace o psích krmivech, jak vakcinovat a co dělat, když pes onemocní...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 14-09-2011, 21:19   #1
Jana Zítková
z Podřipské samoty
 
Jana Zítková's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Roudnice nad Labem
Posts: 85
Default Herpes virus - očkujete nakryté feny?

Ahoj,

očkujete nakryté feny proti herpes viru? Docela mě to postrašilo, ale nevím jestli kolem toho není zbytečný humbuk.
Mám riskovat, že přijdu o štěňata, když se jedná o první vrh a ani nevím jestli je schopná normálního odchovu, nebo do ní hned píchat nějaké sajrajty???
__________________

Chovatelská stanice z Podřipské samoty
http://www.zpodripskesamoty.cz
www.facebook.com/CeskoslovenskyVlcakZPodripskeSamoty
Jana Zítková jest offline   Reply With Quote
Old 16-09-2011, 13:51   #2
Tyna
Junior Member
 
Tyna's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Location: Jihlava
Posts: 88
Send a message via Skype™ to Tyna
Default

Ahoj, chystáme se na třetí vrh a letos budeme prvně očkovat. Něco jsem si dohledala, načetla, poradila s veterinářem... a rozhodně jdeme do toho.
__________________
Martina
Tyna jest offline   Reply With Quote
Old 16-09-2011, 15:16   #3
Helenasotis
Junior Member
 
Helenasotis's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Location: Zdiby
Posts: 333
Default

Vrhy E a F byly s očkováním - za ten klid to určitě stojí... (zvlášť když vím o případech, kdy na sonu jsou štěnda a krátce před termínem porodu - kde nic, tu nic )
__________________

Helenasotis jest offline   Reply With Quote
Old 16-09-2011, 20:37   #4
Mist
www.steelmaker.cz
 
Join Date: Apr 2009
Location: Davle, CZE
Posts: 103
Default

Já očkovala u obou vrhů a hodlám v tom pokračovat.
__________________
Michaela Stalmacherová
CHS Steelmaker
Mist jest offline   Reply With Quote
Old 16-09-2011, 21:38   #5
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Jana Zítková View Post
Ahoj,

očkujete nakryté feny proti herpes viru? Docela mě to postrašilo, ale nevím jestli kolem toho není zbytečný humbuk.
Mám riskovat, že přijdu o štěňata, když se jedná o první vrh a ani nevím jestli je schopná normálního odchovu, nebo do ní hned píchat nějaké sajrajty???
Zbytečné to člověku přijde, dokud se něco nestane
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 19-09-2011, 10:52   #6
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

„Pojistit se“ očkováním proti HVC (psí herpes virus) osobně doporučuji. První dávka se dává do týdne po krytí, druhá dávka týden až 10 dní před předpokládaným datem porodu. Jsou to sice cca dva tisíce navíc, ale budete mít klidné spaní, že Vám štěňata HVC nezabije. Předpokládá se (HVC je prakticky nezjistitelný z krve nebo jinými běžnými vyšetřeními - proto se jen předpokládá), že HVC - podobně jako u lidí lidský herpes virus - má 80 až 90% psí populace. Pro odrostlejší štěně nebo dospělého psa nepředstavuje prakticky žádné významné riziko, ale štěňata v prenatálním stavu a čerstvě narozená štěňata zabíjí spolehlivě .


To, že má fena HVC ještě neznamená, že budou problémy. Ve velké většině případů zůstává HVC v „klidovém režimu" a nic se nestane. Problém nastane jen v případě, když se během březosti zaktivuje (většinou vlivem nějakého jiného oslabení imunity). V těchto případech, kdy dojde k jeho aktivování během březosti, může zabít štěňata buď v raném stadiu březosti, kdy fena štěňata ještě vstřebá (na ultrazvuku štěňata jsou, a pak nic...), nebo se mohou narodit nedovyvinutá mrtvá štěňata, někdy deformovaná, např. s rozštěpem břišní dutiny, nebo v případě, kdy se štěně nakazí až při porodu se narodí sice normální štěňata, ale umírají během 12 - 48 hodin, a to nijak příjemným způsobem...

Nechci nikoho nijak strašit, HVC je věc, se kterou psi i jejich předkové vlci žijí odnepaměti. Ještě před pár lety žádná vakcína nebyla, naše štěňata A – D byla také odchována bez očkování, aniž by nastal jakýkoliv problém. Nicméně nyní už vakcína dostupná je, tak proč riskovat? Osobně neriskuji a očkuji, jak pro svůj klid, tak kvůli těm štěňatům.


Karel
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 19-09-2011, 11:10   #7
Beruska
Junior Member
 
Beruska's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 47
Send a message via ICQ to Beruska Send a message via Skype™ to Beruska
Default

Taky jsem se o toto očkování zajímala, ale když mi vet vysvětlil, v čem to spočívá, a že to spolehlivě neochrání (pouze sníží -velmi- pravděpodobnost propuknutí nákazy a průběh nákazy), tak jsem se rozhodla neočkovat.
Dodržovaly jsme v březosti klidový režim - žádné akce s cizíma psama, procházky na známých (prochozených) místech a minimum stresů a vše bylo OK.
Ale konečné rozhodnutí je na majiteli feny a myslím, že každé rozhodnutí má svoje pro i proti.
Beruska jest offline   Reply With Quote
Old 19-09-2011, 13:28   #8
Jana Zítková
z Podřipské samoty
 
Jana Zítková's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Roudnice nad Labem
Posts: 85
Default

Dozvěděla jsem se o tomhle viru v době když bylo pozdě na první dávku. Má nějaký smysl jí nechat očkovat druhou dávkou když není dodržené očkovací schéma?
Díky za Vaše názory na celé téma.
Jinak se toho docela bojím.
__________________

Chovatelská stanice z Podřipské samoty
http://www.zpodripskesamoty.cz
www.facebook.com/CeskoslovenskyVlcakZPodripskeSamoty
Jana Zítková jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org