Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Výchova & charakter

Výchova & charakter Jak se postarat o štěně, jak ho socializovat, nejčastější problémy s ČSV a jak je řešit...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 28-03-2005, 09:00   #21
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default Re: Plot versus elektrika

Quote:
Originally Posted by Shadowrunner
Byl ale na nosné konstrukci, která byla upevněna k vrcholu plotu a v úhlu sklopená do zahrady.
To máš naprosto pravdu, takové řešení je dobré. Ale ne vždy Ti stavební úřad takovou konstrukci povolí. Především v dnešních novostavbách na krajích měst jsou přesně dané podmínky, jak mají ploty vypadat, jakou mají mít výšku apod.

Quote:
Originally Posted by Shadowrunner
Od té doby se pes ven nedostal. Pokud se někdo dostane dovnitř, ať si ho pes sežere. Pozemek je důkladně oplocen a stačí přidat cedule POZOR PES (Nekde jsem slyšela, že nesmíte použít ceduli POZOR ZLÝ PES, protože nesmíte mít zlého psa )
To je podléhání nesmyslným a nepodloženým legendám. Žádný zákon ani vyhláška v ČR už od dob první republiky neupravuje, jak má být zabezpečen pozemek, na kterém je pes. Zákon se o žádných dvojitých plotech, výbězích pro psa nebo cedulkách vůbec nezmiňuje. Zákon pouze obecně deklaruje, že pozemek má být zabezpečen "řádně". Mám takový dojem, že tu krásnou pohádku o povinných cedulkách "Pozor pes" vypouštějí jejich výrobci . Bylo by krásné, pokud by podobné cedulky stačily k tomu aby se majitel psa při případném napadení vetřelce zcela vyvinil. Ale bohužel tomu tak není ...

Quote:
Originally Posted by Shadowrunner
A jestli můžu přidat i svůj názor: Nesouhlasím s použitím elektřiny na jakékoli úrovni. Je samozřejmě mnohem jednodušší cvičit psa elektrikou, ale já bych ji nikdy nepoužila. Zvíře není stroj. Pokud jsem si promyslela, že jsem ochotna se psu věnovat a cvičit na zkoušky, raději mu věnuji k naučení cviku několik hodin navíc, než bych použila el.obojek. Dříve přece el.obojky nebyly a taky se cvičilo - a jak! Dnes se přechází na elektriku z mého názoru jen kvůli lenosti psovodů (a ne, že mne teď kdokoli pověsí na ohradník!! )
Trochu jsi mimo téma. Tady nikdo nikdy netvrdil, že používá elektriku k výcviku psa ?!?!? S elektrikou při výcviku, by asi s ČsV mnoho úspěchů nebylo. Téma se jmenuje "Jak na utíkání ?". Elektrické obojky ani k běžnému výcviku neslouží. Původně vznikly pro použití u loveckých psů (zkus se poptat myslivců, k čemu slouží a jaké metody se používaly před jejich využíváním ...).

Quote:
Originally Posted by Shadowrunner
Co se týče el. ohradníku, majitel by si měl uvědomit, že k čemukoli jinému se mu pes potom bude odmítat přiblížit.
V tom bych s Tebou nesouhlasil. Z vlastní zkušenosti vím, že v tomto směru nejsou problémy.

Pavel

PS : Velice se mi líbí i to, že v této diskuzi rozdává rozumy člověk, který psy má v bytě v činžáku a co se týká výcviku, tak ho možná někdy viděl v televizi. Ten jistě má bohaté zkušenosti a může fundovaně poradit, jak s elektrickým ohradníkem a jaké výcvikové metody používat a jaké nikoliv ... Myslíte, že je lepší, když ČsV je chován na zahradě obehnané elektrickým ohradníkem ale kde má možnost celodenního pohybu nebo jeho držení v bytě bez možnosti výběhu ?
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 28-03-2005, 19:40   #22
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default Re: Plot versus elektrika

Quote:
Originally Posted by Pavel
Myslíte, že je lepší, když ČsV je chován na zahradě obehnané elektrickým ohradníkem ale kde má možnost celodenního pohybu nebo jeho držení v bytě bez možnosti výběhu ?
Tak toto se rozhodně nedá zevšeobecňovat.Pokud má pes celodenní výběh na zahradě ale majitel se mu nijak více nevěnuje,je to horší,než mít psa v bytě a jeho pohybu venku věnovat náležitou pozornost.Každý pes je nejraději tam,kde je jeho pán.

S použití elektriky u ČSV nesouhlasím a docela by mě zajímalo,jak probíhá "nácvik" na elektrický ohradník u těchto psů po psychické stránce.

Pokud jsem si všimla,tak ani vlci v pražské Zoo nemají elektriku.Pletivo je na horním okraji zakončené protáčející se tyčí, tudíž není šance se zachytit a plot překonat.

Podle mého názoru je nejlepším řešením použít nosnou konstrukci sklopenou v úhlu do zahrady,tak jak zmiňoval Shadowrunner.
Náš pozemek je opatřen právě takovými železobetonovými sloupky.Pocházejí ze třicátých let a jsou stále funkční. Když pozoruji, jaké "morové" zdi často stavební úřady povolují,jsou v porovnání s nimi naše staré sloupky výstavními kousky.
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 28-03-2005, 21:57   #23
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Osobně jsem také proti „ použití el. proudu“, nikdy jsem se k těmto praktikám neuchýlila a doufám, že mne k tomu nikdy okolnosti nedonutí…..

Všichni majitelé psů by nejdříve měli být dokonale seznámeni s potřebami a biorytmy psů jako takových, než si ho skutečně pořídí. Pokud by tak skutečně učinili, zjistili by, že pes, jako většina masožravých šelem, potřebuje denně 14 až 16 hodin spánku. Malá štěňata a psi staří ještě mnohem více. Pokud psu dokonalý odpočinek neposkytneme, jistě se to projeví na jeho psychice, dříve či později. Ze psa uděláte neurotika, který si své právo na spánek a odpočinek bude postupem doby stále viditelněji uplatňovat.
Jakékoliv spekulace o tom, co je lepší, zda –li celodenní výběh (který pes stejně nevyužívá) a nebo ležet páníčkovi sedícím u počítače u nohou, jsou zcela zbytečné. Tak otázka nestojí. Pes chce být především se svým majitelem a jestli svých 16 hodin denně prospí v bytě, v kotci či na zahradě je tak trochu jedno.
Nejlepším barometrem kvality chovu, krmení, způsobu držení a zacházení je dosažený věk zvířete. Bohužel, jak jsme psa drželi a zacházeli s ním, můžeme zhodnotit až na konci jeho života.
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 29-03-2005, 01:11   #24
KarelKadlec
Junior Member
 
Join Date: Oct 2004
Location: Praha
Posts: 43
Default

Quote:
PS : Velice se mi líbí i to, že v této diskuzi rozdává rozumy člověk, který psy má v bytě v činžáku a co se týká výcviku, tak ho možná někdy viděl v televizi. Ten jistě má bohaté zkušenosti a může fundovaně poradit, jak s elektrickým ohradníkem a jaké výcvikové metody používat a jaké nikoliv ... Myslíte, že je lepší, když ČsV je chován na zahradě obehnané elektrickým ohradníkem ale kde má možnost celodenního pohybu nebo jeho držení v bytě bez možnosti výběhu?
Také mne, Pavle, napadlo, že mohou moje příspěvky takto působit, zejména pokud to ty správně usměrníš. To však nic nemění na faktu, že opět své tvrzení opíráš o polopravdu. Ta pravdivá část je, že mám psy v Praze v bytě.
Ostatní mírně upřesním. Dětství a mládí jsem strávil v malé vesničce v pošumaví mezi spoustou různých domácích zvířat včetně psů (www.loba.cz/kk/), a v Klatovech vystudoval Střední zemědělskou školu obor chovatel, kde jsem opět získával další informace o chovu domácích zvířat a myslivosti (tady jsou mí spolužáci - www.loba.cz/szts/). Ve studiu chovu a chování zvířat jsem pokračoval na Vysoké škole zemědělské (dnes ČZU), kde jsem poznal Moniku a Alinu.
V současné době máme dvě feny v bytě, ale oba, moje partnerka i já, pracujeme ve vlastním grafickém ateliéru (www.loba.cz), a máme dost času na dlouhé vycházky do Letenských sadů a do Stromovky. Naše feny jsou velmi zřídka samy a myslím, že s námi žijí celkem šťastný život ve velké společnosti lidí a psů. Sportovní a služební výcvik mne nezajímá natolik, abych jej praktikoval, ale život v lidnatém městě vyžaduje kvalitní výchovu, svod a bonitace se bez přípravy neobejdou, a výstavy bez přípravy také nelze. Další praktické zkušenosti mám z doby, kdy jsem jezdil s Frantou Hřibem, Barym a Bertou hlídat ČSAD v Chabrech. Tak to je k tvé poznámce o "něčí odbornosti".
A k oplocení zopakuji, nenašel jsem nikde v zákonech přesnou specifikaci, ale ve škole při Hygieně a bezpečnosti práce nás učili, že pozemek musí být oplocen a označen, pokud se na něm volně pohybují domácí zvířata !bez dozoru!, musí být ještě za jedním oplocením odpovídajícím druhu zvířete s dostatkem pitné vody, při delším intervalu kontroly i krmení, se suchým přístřeškem nebo s možností návratu do objektu. Není to pravděpodobně přesná citace, ale spíše jde o vysvětlení problému. Zejména u tak komplikovaného plemene, jakým Československý vlčák bezpochyby je, musíme důkladně zvážit svoje schopnosti a možnosti, a získat dostatek informací, abychom se vyvarovali nepříjemnostem.
Osobně odmítám jakékoliv elektrické pomůcky určené k výcviku nebo omezování pohybu. Obojky jednoznačně odmítám, protože jejich užití je důkaz neznalosti, lenosti a sadismu majitele. Ohradník nechte honákům skotu, tam snad tak neškodí, ikdyž dobře sehraní psi jsou lepší, ale na to jsou zase líní honáci.
Trochu jsem se tady rozkecal, ale aspoň mohu poskytnout nějaké informace, které nejsou běžně k dispozici.
Karel
KarelKadlec jest offline   Reply With Quote
Old 24-05-2005, 15:05   #25
KarelKadlec
Junior Member
 
Join Date: Oct 2004
Location: Praha
Posts: 43
Default

http://www.svscr.cz/hlavni.php?co=cl...9-9715ECCDE9E4

doporučuji k prostudování všem, kteří uvažují o elektrotortuře svého psa. Hodně toho tady už padlo, ale tohle je oficiální stanovisko našich veterinářů ve vztahu k celé Evropě. Karel
KarelKadlec jest offline   Reply With Quote
Old 24-05-2005, 18:38   #26
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

"Zkušený výcvikář", "dlouholetý chovatel" a majitel několika "perfektně vycvičených" psů s mnoha zkouškami právě promluvil.
Ne, nic není tak jednoduché. Samozřejmě, že elektrický obojek nebo ostnáč nepatří do rukou lidem, kteří nemají dostatečné zkušenosti a znalosti (třeba právě panu Kadlecovi zcela jistě do rukou nepatří). Tím se nechci stavět do světla, že já jsem právě tím zkušeným. Tak tomu vůbec není. Pokud jsem někdy v životě použil ostnáč (1x ho měla na krku Nancy a 2x Hoky) nebo elktrický obojek (opět 2x Nancy), bylo to vždy pod dohledem velmi zkušených trenérů a pouze a jen nikoliv pro zjednodušení výcviku ale pro odbourání některých zlozvyků psa, které prostě jinak odbourat nejde. Např. lov zvěře - můžete mít přivolání sebelepší ale pokud pes bude mít dostatečně silný lovecký instinkt, prostě ho od zvěře nepřivoláte, protože v té chvíli prostě nic jiného nevnímá.
Naprosto souhlasím se stanoviskem veterinární správy, skutečně používat elektrické obojky nebo ostnáče jen k tomu abychom urychlili nebo zjednodušili výcvik je trestuhodné. Ale jsou prostě situace, kdy nic jiného nepomůže (právě pro tyto situace byly podobné pomůcky vymyšleny, nikoliv kvůli lenosti nebo neschopnosti psovodů).
Tahle tématika je velice složitá a citlivá. Je velice jednoduché, až primitivní, zjednodušit odpovědi na ni pouze na ano/ne. Pokud Vám někdo radí (a nejen ohledně ostnáčů a elektriky ale obecně s výchovou a výcvikem psa), vždy si předem zjistěte, co se svými psy již dokázal. To je totiž jediné a prokazatelné měřítko jeho odbornosti ...
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 24-05-2005, 22:09   #27
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Ano, poslední věty jsou svatá pravda.

Panu Kadlecovi jsem prodala s klidným svědomím již 3 štěně. První, Berta z Molu se dožila v jeho péči 13 let, Cabala zatím 12 let, stále žije a těší se dobrému zdraví. Teď je spolu s Petrou Neomillnerovou Karel majitelem již třetího ČSV - Sněhurky. A spím klidně …:0)
Dodnes pokládám za velká omyl a moji neschopnost, že jsem prodala štěně Pavlovi H.. Kdybych lépe odhadla jeho povahové rysy, ušetřila bych si mnoho zásadních nepříjemostí, které mne v posledních letech potkaly o životě Hokyho zde spekulovat nehodlám
(O použití el. obojku zapomněl pohovořit u svého Danyho..:0(

Jsou druhy výcviku které k sobě nejdou. Coursing a tart kombinovaný třeba ipem !??

Při správném odhadu vloh svého psa, správně zvolené metodice výcviku a využití psa se lze el. obojkům a jiným donucovacím pomůckám vyhnout. Tím spíše u ČSV. Udělat ze svého psa „pokusného králíka“ je zrůdnost. Neznalost neomlouvá, ať se to „někdo“ snaží navlíknout jakkoliv.
Monika.
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 24-05-2005, 23:01   #28
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel
"Naprosto souhlasím se stanoviskem veterinární správy, skutečně používat elektrické obojky nebo ostnáče jen k tomu abychom urychlili nebo zjednodušili výcvik je trestuhodné. Ale jsou prostě situace, kdy nic jiného nepomůže (právě pro tyto situace byly podobné pomůcky vymyšleny, nikoliv kvůli lenosti nebo neschopnosti psovodů).
Tahle tématika je velice složitá a citlivá. Je velice jednoduché, až primitivní, zjednodušit odpovědi na ni pouze na ano/ne. Pokud Vám někdo radí (a nejen ohledně ostnáčů a elektriky ale obecně s výchovou a výcvikem psa), vždy si předem zjistěte, co se svými psy již dokázal. To je totiž jediné a prokazatelné měřítko jeho odbornosti ...
Není ......Vím o několika lidech,kteří mají se svými psy složeno x zkoušek právě za pomoci těchto "pomůcek".Takže z tvého pohledu se svými psy něco dokázali? Jsou to lidé,kteří připravují psy na Mistrovství republiky.
Pokud nebude používání elektriky a ostnáčů zakázané,vždy se budou používat a zneužívat."Profesionály" i amatéry.Svědectvím je celá tato diskuze.
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 25-05-2005, 00:00   #29
KarelKadlec
Junior Member
 
Join Date: Oct 2004
Location: Praha
Posts: 43
Default

Nikdy jsem o sobě nětvrdil, že jsem jakýmkoliv výcvikářem, nemám tyto ambice. Spoléhám se na přímou komunikaci se psem a kousnutí do ucha považuji za nejtvrdší trest. Asi jsme měli štěstí na feny s dobrou povahou a nikdy nebylo potřeba přistupovat k tak radikálním krokům, jako je mučení psa za asistence "zkušeného výcvikáře". Ať to byl kdokoli, rozhodně si ho nevážím, zejména za to, že ukázal použití těchto pomůcek právě Pavlovi.
Já osobně chci, aby se mí psi dožívali vysokého věku v psychické pohodě, to považuji za oboustranně nejpřínosnější. Myslím, že Berta byla tím případem http://weblog.alraune.cz/entry/article-20041004.aspx
Cabala se Sněhurkou svorně brázdí Letenskou pláň a Stromovku, a my věříme, že toto soužití přinese Sněhurce poučení a zábavu a Cabale osvěžení a mnoho dalších let mezi námi. http://gallery.rider.cz/esta/snehurk.../default.xhtml
Karel[/url]
KarelKadlec jest offline   Reply With Quote
Old 25-05-2005, 00:01   #30
KarelKadlec
Junior Member
 
Join Date: Oct 2004
Location: Praha
Posts: 43
Default

Nechci tapetovat, jenom mi uklouzl jeden příspěvek dvakrát, omlouvám se,
Karel
KarelKadlec jest offline   Reply With Quote
Old 25-05-2005, 06:48   #31
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Myslím, že k výše napsanému nemá smysl již nic dodávat. Jen upozorňuji, že toto fórum má téma "Jak na utíkání" a tak je celá debata již dost mimo. Pokud chce někdo pokračovat (i když tady zatím nepadl žádný skutečný argument, jen osobní útoky a odmítání inkriminovaných pomůcek bez dalšího vysvětlení), doporučuji otevřít nové téma ve fóru.

A ještě poznámku :
Quote:
Originally Posted by sedivak
Pokud nebude používání elektriky a ostnáčů zakázané,vždy se budou používat a zneužívat."Profesionály" i amatéry.Svědectvím je celá tato diskuze.
Danielo, prozatím ses snažila se prezentovat většinou poměrně střízlivými názory. Myslím, že to, co jsi napsala tenhle Tvůj image trochu zbouralo. Ano, skuteční profesionálové mnohdy sáhnou třeba k použití ostnáče. Je to zcela běžné a oprávněné, pokud se u psa musí odbourat nějaký zlozvyk. Ani Ty, ani já ani nikdo ze zde diskutujících těmto profesionálům nesaháme ani po kotníky. Mluvím o skutečných profesionálech, tedy profesionálních psovodech, kteří své psy denně užívají k výkonu svého zaměstnání (policie, armáda, celníci apod.) a kterým mnohdy vděčíme za záchranu životů, majetku nebo dopadení nebezpečných kriminálníků. A mnoho z nich nepoužívá psa, který je jim přidělen jejich zaměstnavatelem ale svého psa, se kterým žijí. Zkus si někdy se skutečnými profíky promluvit a sledovat jejich výcvik a vztah mezi nimi a jejich psem. Myslím, že se hodně naučíš ...
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 25-05-2005, 09:09   #32
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel
Danielo, prozatím ses snažila se prezentovat většinou poměrně střízlivými názory. Myslím, že to, co jsi napsala tenhle Tvůj image trochu zbouralo.
Popravdě řečeno jsem netušila,že nějakou image mám.Pokud jí "zboural"můj názor na použití ostnáčů a elektriky,tak toho snad ani nelituju.
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 25-05-2005, 13:37   #33
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default obojky a elektrika

Asi nemá smysl diskutovat o tom jestli ohradníky, obojky atd. jo, když v tom nemají jasno ani "odborníci". Budeme tedy žalovat čas. Pes přítel člověka, protože tam dávají inzeráty výrobcům ohradníků, antišťěkačů a já nevím čeho ještě? Asi taky spoléhají na to, že každý ví jestli si to může na svého psa dovolit nebo ne. My to tady asi nevyřešíme.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 25-05-2005, 14:40   #34
KarelKadlec
Junior Member
 
Join Date: Oct 2004
Location: Praha
Posts: 43
Default

Pavle tak se dej k policii a nepruď s elektrickými a ostnatými obojky. Jejich nepoužití je přirozené, naopak jejich použití je neomluvitelné a neodůvodnitelné. Nám na našich psech opravdu záleží a nečekáme od nich, že zachrání naše ztracené ambice v několika nesourodých oblastech. Použití těchto nehumánních pomůcek u policie a u armády by spíše mělo být předmětem šetření, protože není regulérní a tys tady zatím nejmenoval, kromě sebe, jediného člověka, který tyhle pomůcky používá. Tak se neoháněj výcvikáři a přiznej, že na to prostě nemáš
Hanko, časopis "Pes přítel člověka" je populárně naučný plátek sledující hlavně zisky, takže není co se divit, že vydává inzeráty... Jestliže mám rozhodovat o osudu svého psa, rozhodně budu informace z PPČ velmi pečlivě třídit, protože tam skutečne mohou být vedle sebe vysoce kvalitní odborná stať a úplný blábol.
KarelKadlec jest offline   Reply With Quote
Old 25-05-2005, 15:20   #35
Tyna
Junior Member
 
Tyna's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Location: Jihlava
Posts: 88
Send a message via Skype™ to Tyna
Default

Zdravím všechny,

chtěla bych se ještě vrátit k tomu utíkání, a to zvláště za zvěří. Upřímně musím říct, že kdybych měla problém s odvoláním od utíkajícího zajíce nebo srny, tak určitě radši vyzkouším všechny dostupné možnosti včetně el. obojku, než bych riskovala, že mi psa zastřelí nějaký myslivec. K normálnímu výcviku jsme ho nikdy nepoužili, i když by byla možnost. Ale k odbourání zlozvyku, který ve svém důsledku může vést k daleko horším koncům...

Martina
Tyna jest offline   Reply With Quote
Old 26-05-2005, 04:44   #36
Jirda
Junior Member
 
Jirda's Avatar
 
Join Date: May 2005
Location: Brno
Posts: 72
Send a message via ICQ to Jirda
Default

Zdravím všechny. Už jste někdy zkoušeli jít se psem, který je zvyklý na el. obojek a ohradník, do tramvaje, trolejáku nebo někam, kde je různé zvonění a cinkání? Mám teď jedno Čsv takové doma a můžu říct, že i určité zvonění mobilu způsobí, že jde pes i v bytě raději jinam. Myslím si, že to sice výborně zabrání, aby pes neutíkal, ale z druhé stránky to nepůsobí úplně dobře na psychyku psa. Určitě dám vědět, jestli se to odbourá a za jak dlouho.
__________________
Zdeněk
Jirda jest offline   Reply With Quote
Old 05-08-2005, 01:05   #37
StanoK
Junior Member
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 4
Default

Quote:
Originally Posted by Tyna
Zdravím všechny,

chtěla bych se ještě vrátit k tomu utíkání, a to zvláště za zvěří. Upřímně musím říct, že kdybych měla problém s odvoláním od utíkajícího zajíce nebo srny, tak určitě radši vyzkouším všechny dostupné možnosti včetně el. obojku, než bych riskovala, že mi psa zastřelí nějaký myslivec. K normálnímu výcviku jsme ho nikdy nepoužili, i když by byla možnost. Ale k odbourání zlozvyku, který ve svém důsledku může vést k daleko horším koncům...

Martina
No mezi nami zdrhnuti za zajicem neni zlozvyk ale pud.
StanoK jest offline   Reply With Quote
Old 05-08-2005, 12:30   #38
Tyna
Junior Member
 
Tyna's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Location: Jihlava
Posts: 88
Send a message via Skype™ to Tyna
Default

Zdravím,

takže ještě jednou a přesněji... el. obojek bych použila pro odbourání JAKÉHOKOLI nebezpečného zlozvyku (ten zajíc byl jen příklad... samozřejmě že je to pud).

Martina
Tyna jest offline   Reply With Quote
Old 05-08-2005, 14:12   #39
StanoK
Junior Member
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 4
Default

Quote:
Originally Posted by Tyna
Zdravím,

takže ještě jednou a přesněji... el. obojek bych použila pro odbourání JAKÉHOKOLI nebezpečného zlozvyku (ten zajíc byl jen příklad... samozřejmě že je to pud).

Martina
Probuh mas hlavu tak ji pouzivej pokud ma pes nejaky zlozvyk tak je to je vetsinou chyba pana. Na psa obzlaste na CV musi byt clovek tvrdy ale ne surovy to znamena podchytit okamzik kdy se k necemu chysta a zakrocit vetsinou staci okriknout. pro meho psa bylo nejvesim trestem kdyz jsem ho nacapal pri cinu a vytahal ho za kuzi na krku a nepustil dokud se nepodridil.

El. obojek je prasarna kterou nevyresis svoje chyby.CV na tebe bude vzdycky vymyslet jak te napalit a ver tomu ze za tech 12 let sem s nim obcas docela uzil jak toho spatneho tak i dobreho
StanoK jest offline   Reply With Quote
Old 05-08-2005, 17:47   #40
Tyna
Junior Member
 
Tyna's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Location: Jihlava
Posts: 88
Send a message via Skype™ to Tyna
Default

Tak jo, já se tady hádat nehodlám. Jen bych tě chtěla vidět, kdyby ti ten pes už za něčím utekl a nebyl jsi ho schopný přivolat. Chtěla bych vidět, jak bys třeba odbourával lovecký instinkt u chrta pouhým okřiknutím. Nebo jak bys ho chytil, abys ho mohl vytahat za kůži. Aby bylo jasno, já nepotřebuju u svých psů ani to vytahání za kůži. Stačí mi jen zvýšit hlas. Ale věřím tomu, že někdy může el. obojek s problémovým utíkáním pomoci.

Martina
Tyna jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 23:56.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org