Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > _Administrace

_Administrace Otázky spojené s Wolfdog.org, databází a další technické záležitosti...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 09-03-2004, 16:30   #1
rocco
REJPAL
 
rocco's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 226
Default Dotaz k položce "barva srsti"

Chci se zeptat, jaký má smysl v inzerátech a databázi "barva srsti".
Myslím, že všichni ČSV mají v PP barva srsti: vlkošedá. Jinak by šlo o nestandardní jedince. Dále je barva srsti (tmavošedá) evidovovaná v bonitačním kódu. Nechápu tudíž tuto položku databáze.
Vysvětlí někdo, proč, jak a kdo rozlišuje barvu srsti ČSV v databázi wolfdogu ?
Děkuji za odpověď.
Eva
rocco jest offline   Reply With Quote
Old 10-03-2004, 12:54   #2
Margo
Moderator
 
Margo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 1,281
Send a message via Skype™ to Margo Send Message via Gadu Gadu to Margo
Default Re: Dotaz k položce "barva srsti"

Vidím, že jsi zaregistrovala chybu v naší databázi ... Je tam (bohužel) už dlouho...

Naše databáze je neustále přebudována (z toho také pocházejí občasné chyby) a momentálně pracujeme na něčem jiném než na barvě srsti. Musíme dodat další barevné možnosti a rozšířit tak paletu barev (jedná se o různé kombinace a odstíny vlkošedé barvy). Ale bude to ještě nějakou dobu trvat...

Quote:
Originally Posted by rocco
Chci se zeptat, jaký má smysl v inzerátech a databázi "barva srsti".
Myslím, že všichni ČSV mají v PP barva srsti: vlkošedá.
Mýlíš se - viděla jsem různé možnosti v rodokmenech. Osobně mám u mých psů v rodokmenu "šedá" a "vlkošedá".

Quote:
Originally Posted by rocco
Jinak by šlo o nestandardní jedince. Dále je barva srsti (tmavošedá) evidovovaná v bonitačním kódu. Nechápu tudíž tuto položku databáze.
Vysvětlí někdo, proč, jak a kdo rozlišuje barvu srsti ČSV v databázi wolfdogu ?
Viděla jsi už mnoho vlčáků a tak víš, že přestože jsou všichni "vlkošedí", podstatně se mezi sebou liší. My budeme tyto rozdíly rozlišovat, protože jsme o to žádáni. Škála bude založena na vlkošedé barvě aby každý věděl, co je co...

Proč to děláme? Protože je to potřebné pro chovatele (na základě fotografie nelze barvu posoudit). Byli jsme informováni o problémech v Itálii, kde jsou již některá štěňata, které jsou skoro bílá (ano, vím že všechny barvy jsou (dosud) uznané ale jestliže standard říká "...barvou srsti a maskou připomíná vlka...", tak se toho musíme držet). Ale jsou již i štěňata, která nemají masku (protože mají skoro bílou hlavu ale černý čumák). Příklady můžeš sama vidět v naší databázi, konkrétní případy zde samozřejmě nebudu vypisovat...
Takže nové rozdělení barev pomůže chovatelům najít psy, kteří odpovídají standardu a nejsou jen "vlkošedí"...
__________________
.

The customs of your tribe are not laws of nature - George Bernard Shaw
Margo jest offline   Reply With Quote
Old 12-03-2004, 09:54   #3
rocco
REJPAL
 
rocco's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 226
Default

Tak z tvé odpovědi opravdu nejsem moudrá....
Quote:
Vidím, že jsi zaregistrovala chybu v naší databázi ... Je tam
(bohužel) už dlouho...
to je možné, ale barva mě nikdy nenapadla sledovat - kromě hnědé Audrey btw. Rocco je hnědší než ona (jak potvrdilo několik zcela nezávislých oslovených kolemjdoucích), přeji si zapsat hnědou barvu srsti :0)))). Chyby máte v databázi podstatnější, jako v každé....
Ale neodpověděla jsi mi na mou zcela konkrétní otázku jak a kdo rozlišuje barvu srsti ČSV v databázi wolfdogu ? Rocco a ostatní čévéčka mění barvu srsti během roku a i věkem. Tak v jakém věku a kdo to u Vás určí - a když sama píšeš, že to nejde z fotky (pak mě odkazuješ do databáze na fotky ???) - tak to utvoří wolfdog "komisi pro barvu" a budou Vám majitelé dokazovat, že mají vlkošedé zvíře ????? Opravdu to nechápu...zase je někdo moudřejší než ostatní....a pak barvu popíše každý člověk jinak - každý vidí jinak, takže jaká škála vlkošedé ? Máte vzorkovník, který se přiloží na psa ??? Já si to opravdu nedokážu představit.
Eva

Jelikož toto téma zaujalo několik lidí, kteří nepřispívají a pouze čtou :0))) a i kompetentnější lidi než jsem já, kteří se odmítají na wolfdog registrovat, ale svůj názor napíšou...tak přeposílám názor na toto téma od Moniky Soukupové (pokud někdo neví, kdo to je: poradkyně chovu, mezinárodní rozhodčí, dlouholetá chovatelka ČSV, ch.s. "z Molu Es").

V Itálii bývá každoročně předvedeno kolem 100 zvířat. Mnoho zvířat mohou rozhodčí vidět i v chovatelských stanicích a žádnou jinou
barvu, než vlkošedou v Itálii nikdo nikdy nezaznamenal a nestandartně
zbarveného jedince neposuzoval. Samozřejmě, odstíny vlkošedé barvy jsou různé, tak jak to umožňuje standard. Tmavošedá barva či zbarvení bez masky se zvířatům zaznamenává do bonitačního kódu. Tmavošedá s maskou je přípustné zbarvení a rozhodně známku nesnižuje.
Nikdo z rozhodčích nebazíruje na tom, má-li předváděný jedinec žlutou či
téměř bílou podsadu a jestli má ušní boltce více zrzavé než ten vedle.
Odstíny se mění obdobím, feny po štěňatech mění zcela odstín a sytost
vlkošedé barvy. Ti, kteří bazírují na odstínech stříbrošedé či žlutošedé
barvy jsou čevéčkáři považováni za neznalé plemene a standardu vesměs.
Kdo z vás laiků na wolfdogu posoudí, který jedinec na fotografii je žlutošedý či již stříbrošedý a nebo prostě jen vlkošedý??? Budete měnit odstíny na požádání majitele a s ročním obdobím či přelínáním
feny po štěňatech? Nedělejte problémy a vědu z toho, kde to není zapotřebí. Posuzování a srovnávání jedinců dle standardu nechte rozhodčím. Chcete-li i nadále uvádět jiné údaje, než mají jedinci plemene ČSV uvedeny v průkazech původu, bude to považováno za údaje lživé či smýšlené. Místo posuzování barvy dle fotografie a nechávání se informovat :0) bych doporučovala do Itálie vyrazit.

Pozn. Do p.p. štěňat ČSV v ČR se píše barva šedá ci vlkošedá(povážováno za totéž).
Monika Soukupová
rocco jest offline   Reply With Quote
Old 16-03-2004, 10:27   #4
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by rocco
Jelikož toto téma zaujalo několik lidí, kteří nepřispívají a pouze čtou :0))) a i kompetentnější lidi než jsem já, kteří se odmítají na wolfdog registrovat, ale svůj názor napíšou...tak přeposílám názor na toto téma od Moniky Soukupové (pokud někdo neví, kdo to je: poradkyně chovu, mezinárodní rozhodčí, dlouholetá chovatelka ČSV, ch.s. "z Molu Es").
Jen na okraj tématu.
Evo, toto jsou diskusní fóra, kde každý mluví za sebe. Registrace na našem serveru je snadná a je zdarma, takže se může zaregistrovat skutečně každý a nějak mi unikají důvody, které mají, jak jsi napsala, "...lidé, kteří se odmítají zaregistrovat ..." k tomu, že se neregistrují. Proto prosím, pro příště, jestli chce kdokoliv cokoliv do fóra napsat, ať tak činí sám a za sebe, nikoliv prostřednictvím někoho jiného. Podobných příspěvků s jakýmisi vzkazy třetích osob, jako je ten Tvůj, si může každý vyrobit kolik chce ale nikdo nemůže ověřit, zda příspěvek skutečně napsala uvedená osoba (takže se vlastně jedná v jistém smyslu o anonymní příspěvek a o ty skutečně nemáme zájem). Jestliže, jak píšeš, se uvedená osoba odmítá u nás zaregistrovat, tak ať k nám ani neposílá příspěvky. Příště budeme podobné zprostředkované komentáře hned ze serveru mazat.

Pavel

PS : Je trochu podivné, že vyřizuješ jakýsi vzkaz od Ing.Soukupové, ale přitom ani nevíš, že Ing. Soukupová je nikoliv mezinárodní rozhodčí, ale jen rozhodčí s approbací pouze pro ČsV a pouze pro Českou republiku (v zahraničí může posuzovat pouze výstavy do výše národní a to pouze po ověření její aprobace zahraničním organizátorem výstavy a souhlasem ČMKU). I na tom je vidět, že podobné příspěvky mohou jen a jen mást návštěvníky našich stránek.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 17-03-2004, 10:01   #5
rocco
REJPAL
 
rocco's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 226
Default

Ano ano, čekala jsem, kdy Pavel zareaguje...
Pavle, ptám se na něco zcela jiného a čekám na odpověď, protože mě to opravdu zajímá.
Chápu, že jakmile se objeví jméno Moniky Soukupové, už hledáš, kdeco. Takže opravuji se v mém předchozím příspěvku ...tak přeposílám názor na toto téma od Moniky Soukupové (pokud někdo neví, kdo to je: poradkyně chovu, národní rozhodčí, dlouholetá chovatelka ČSV, ch.s. "z Molu Es")."
Neznám tak dobře jako Pavel kdejaké řády a administrativní záležitosti a opravdu mě mrzí, že díky slovu mezi jsem čitatele zásadně mystifikovala
Ovšem jen pro upřesnění, Monika je vedena v současné době v registru národních rozhodčích, ale podmínky k přeřazení do škatulky mezinárodních má splněny :0))), (mimochodem v roce 2000 posuzovala "Evropskou" výstavu ČSV v Nitře), takže jde opravdu jen o administrativní záležitost.
Taky si myslím, že názor který jsem přeposlala můžeš těžko pokládat za
anonymní, jelikož je podepsaný. V případě, že by to napsal "někdo" a já bych tam podepsala někoho jiného (podle sebe soudím tebe ?), ozval by se a vadilo by to především tomu podepsanému. Zvláštní je, že ti před časem nevadilo, když Mirka Šimůnková, bez souhlasu pisatele, nakopírovala do diskusního fóra části soukromého dopisu Františka Hracha. To pokládám za vyloženě neetické a nevhodné, protože tento dopis nebyl určený k publikaci. Přesto se tak stalo a nikomu z administrátoru wolfdogu to nevadilo. Že by opět jiná měřítka ?
Doufám, že se dočkám odpovědi k tématu "barva ČSV a wolfdog databáze" a ne opět nějakých "hnidopišských keců".
Eva
rocco jest offline   Reply With Quote
Old 17-03-2004, 10:21   #6
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by rocco
Pavle, ptám se na něco zcela jiného a čekám na odpověď, protože mě to opravdu zajímá.
Technickou správu databáze nemám na starosti, takže nemohu ani fundovaně odpovědět. Jistě se ale odpovědi dočkáš.

Quote:
Originally Posted by rocco
Chápu, že jakmile se objeví jméno Moniky Soukupové, už hledáš, kdeco. Takže opravuji se v mém předchozím příspěvku ...tak přeposílám názor na toto téma od Moniky Soukupové (pokud někdo neví, kdo to je: poradkyně chovu, národní rozhodčí, dlouholetá chovatelka ČSV, ch.s. "z Molu Es")."
Je zcela jedno, o koho se jedná. Prostě je klamáním veřejnosti, když někomu přisuzuješ tituly, které nemá. A mezi národním a mezinárodním rozhodčím je velký rozdíl

Quote:
Originally Posted by rocco
Ovšem jen pro upřesnění, Monika je vedena v současné době v registru národních rozhodčích, ale podmínky k přeřazení do škatulky mezinárodních má splněny :0))),
To jsi ale zjistila až včera, viď, kdy si to Monika ověřovala a telefonovala "hore dole", protože to ani sama nevěděla .

Quote:
Originally Posted by rocco
(mimochodem v roce 2000 posuzovala "Evropskou" výstavu ČSV v Nitře), takže jde opravdu jen o administrativní záležitost.
A opět záměrná mystifikace. tzv. "Európska výstava ČsV" je obyčejnou klubovou výstavou ČsV se zadáváním CAC. Takže na úrovni národní výstavy. Proč se stále snažíš z Ing. Soukupové dělat někoho, kým není ? Chápu, že je to Tvůj guru, ale stačí napsat, že je rozhodčí, chovatelka a poradce chovu. Proč se k tomu stále snažíš přiřazovat ještě nejaké přívlastky, které jsou zcela zbytečné (a jak vidno často i nepravdivé) ?

Quote:
Originally Posted by rocco
Zvláštní je, že ti před časem nevadilo, když Mirka Šimůnková, bez souhlasu pisatele, nakopírovala do diskusního fóra části soukromého dopisu Františka Hracha. To pokládám za vyloženě neetické a nevhodné, protože tento dopis nebyl určený k publikaci. Přesto se tak stalo a nikomu z administrátoru wolfdogu to nevadilo. Že by opět jiná měřítka ?
Podobných příspěvků, jako napsala Mirka, bylo již zveřejněno několik a jsou zcela v pořádku. Něco jiného je, zveřejnit citaci a něco jiného vyřizovat jakési vzkazy. To asi každý moc dobře cítí (Ty asi nikoliv).

Evo, přestaň tady otravovat vzduch. Jestli nemáš ráda náš server a myslíš si, že je lživý a škodlivý (jak jsi v tomto smyslu onehdy vykřikovala na výborové schůzi KCHČSV a za což jsi požadovala mé vyloučení z Klubu), tak ho nenavštěvuj a nereaguj na něj. Nikdo nikoho nenutí aby náš server používal. Na jednu stranu neustále kritizuješ, ale data z naší databáze redakční rada KCHČSV , jejíž jsi členka, využívá ostošest (a to i ta zcela čerstvá).

Pavel
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 17-03-2004, 10:30   #7
Gara Jaka
Junior Member
 
Gara Jaka's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Mlékosrby
Posts: 15
Default

Nejdříve chci pozdravit všechny známé i neznámé majitele a chovatele ČsV.Můj vzkaz bude jen velmi krátký.Pokud se někomu na Wolfdogu něco nelíbí,nemusí přece tyto "hnidopišské" stránky vůbec navštěvovat!A Evo,Ty sama odlišuješ barvu vlčáků,jak píšeš ve svém článku ve zpravodaji!!! :P Myslím,že spíše než vnášením svých "rejpavých nálad",sis svůj článek měla po sobě,jako členka redakční rady, přečíst a opravit své gramatické chyby. Venku je krásně,nech Wolfdog Wolfdogem a vezmi raději pejska do lesa.Myslím,že tím pro ČsV uděláš daleko víc,než svými poznámkami na tomto serveru. Tomáš
Gara Jaka jest offline   Reply With Quote
Old 17-03-2004, 11:06   #8
Margo
Moderator
 
Margo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 1,281
Send a message via Skype™ to Margo Send Message via Gadu Gadu to Margo
Default

Quote:
Originally Posted by rocco
Tak z tvé odpovědi opravdu nejsem moudrá....
Promiň, ale myslela jsem, že jde o barvy v databázi. Ale, že jsou tam chyby jsi, jak vidím, nezaznamenala... Nyní jsou barvy špatně, protože vše přebudováváme. Jen Tě mohu ujistit, že o křížencích Mutara jsme také přemýšleli...

Ale zpět ke Tvému dotazu :

Quote:
Originally Posted by rocco
Chci se zeptat, jaký má smysl v inzerátech a databázi "barva srsti".
Máš pravdu - nyní nehraje žádnou roli, protože všichni (skoro) ČsV jsou "vlkošedí". Proto jsme žádáni, abychom zavedli nové možnosti barev... Takže až skončíme přestavbu, budou již mít barvy smysl a pomohou tak chovatelům a majitelům...

Quote:
Originally Posted by rocco
Jinak by šlo o nestandardní jedince.
Zde máš špatné informace: barva v rodokmenu nehraje žádnou roli (zvláště pro databázi je zcela jedno, co stojí u psa v rodokmenu). Barvu uvádí chovatel při zápisu štěňat, kdy jsou ještě malá a mají štěněcí srst. Takže není možné ještě říci, jakou barvu bude mít ČsV až dospěje. Zda to bude typická "vlkošedá", "tmavošedá" nebo "světlešedá". Npř. já, jako chovatel, mohu při zápisu napsat barvu "růžová", přestože můj pes bude zcela normální a tak bude zapsána do rodokmenu a proto tento zápis nehraje žádnou roli...

Quote:
Originally Posted by rocco
to je možné, ale barva mě nikdy nenapadla sledovat - kromě hnědé Audrey btw. Rocco je hnědší než ona
Dala jsi špatný příklad: Rocco je československý vlčák. Audrey je pouze kříženec s neprokázaným původem. Porovnej prosím Rocca např s Jerry Lee, Ikym, Queris nebo Boltonem. Tam uvidíš barevné rozdíly mezi ČsV...
Co se týká Audrey, že je světlejší to znamená, že se stejně jako její matka mění a za několik let může být bílá???

Quote:
Originally Posted by rocco
jak a kdo rozlišuje barvu srsti ČSV v databázi wolfdogu?
Dosud nikdo. Připravujeme barevnou škálu, která právě pomůže určit odpovídající barevné tóny...

Quote:
Originally Posted by rocco
Rocco a ostatní čévéčka mění barvu srsti během roku a i věkem.
Máš pravdu - barva je závislá na ročním období, krmení a věku. Ale i tyto rozdíly mají své hranice. To, co bude v databázi, bude 5-6 základních tónů, které nikdo nebude moci zaměnit. Nebo snad chceš říci, že světlešedý ČsV se s věkem stane tmavohnědým? Nebo naopak (Mutara jsou v tomto mimo diskuzi)?

Quote:
Originally Posted by rocco
Tak v jakém věku a kdo to u Vás určí - a když sama píšeš, že to nejde z fotky (pak mě odkazuješ do databáze na fotky ???)
Na fotkách, které my děláme, to poznat můžeš... A pokud jde o věk, tak u dospějých psů (2-4 roky) to poznáš zcela určitě.

Quote:
Originally Posted by rocco
a budou Vám majitelé dokazovat, že mají vlkošedé zvíře ?????
Jak jsem již výše napsala: budou k dispozici různé verze "vlkošedé". Takže žádná "růžová", "červená" nebo "modrá". Neměj strach - znám jen velice výjimečně majitele ČsV, kteří s tím mají problém... Mnohem, mnohem více nás o tuto možnost v databázi žádá...

Quote:
Originally Posted by rocco
a i kompetentnější lidi než jsem já, kteří se odmítají na wolfdog registrovat, ale svůj názor napíšou...tak přeposílám názor na toto téma od Moniky Soukupové
Tady bohužel neříkáš pravdu: Monika je na Wolfdog.org registrována (uživatelské jméno: monika) a to mnohem déle, než Ty. Že nechce sama reagovat znamená pouze, že nechce s majiteli ČsV diskutovat...

Quote:
Originally Posted by Monika
Kdo z vás laiků na wolfdogu posoudí
Nejprve musím říci, že tato odpověď mi připadá strašná. Doufám, že se jedná o soukromá slova a nikoliv o slova českého poradce chovu. Mám mnoho kontaktů s dalšími poradci chovu, kteří se plemenem zabývají značně dlouhou dobu. Dosud jsem od nikoho z nich neslyšela podobná slova - každý chovatel od nich dostane rady, tipy nebo doporučení. Nikdo neodpoví "...buď zticha, nemáš o plemeni znalosti, já chovám přes 20 let, jsem poradce chovu a vím jednoduše vše...". A tak očekávám od poradce chovu, že plní svou funkci PORADCE chovu a nikoliv že neustále píše urážlivé příspěvky, jedno zda určené pro známou osobu či, jako v tomto případě, pro někoho, koho nezná.

Quote:
Originally Posted by Monika
V Itálii bývá každoročně předvedeno kolem 100 zvířat.
Jen na speciální výstavě to tak funguje - a to je výjimka. Normálně je na výstavách předváděno okolo 20 ČsV a to jsou prakticky stále ti stejní...

Quote:
Originally Posted by Monika
Mnoho zvířat mohou rozhodčí vidět i v chovatelských stanicích a žádnou jinou barvu, než vlkošedou v Itálii nikdo nikdy nezaznamenal a nestandartně zbarveného jedince neposuzoval.
Myslím, že si nerozumíme... Nejde o výstavy a pár chovatelských stanic (tam jsou sice také extrémně světlí ČsV, kteří jsou skoro bílí, ale přestože nejsou pěkní, můžou být stále ještě označeni za "vlkošedé"). Ty jsi tam už párkrát byla a tak bys měla vědět, že pro uchovnění není žádná výstava potřeba - jednoduše nic. Psi, kteří jezdí na výstavy jsou jen malým zlomkem ČsV v Itálii (i v případě, že je předvedeno 130 ČsV). Ale je tam i několik pseudochovatelů, kteří mají továrny na štěňata s 15-20 ČsV. A o těchto "chovatelích" zde mluvíme...
Nejde o likvidaci chovatelů, to je nesmysl. Ale o podporu správně vypadajících psů s vlčím exteriérem. A jak vypadají evropští vlci, může každý vidět v naší galerii (samozřejmě i s výjimkami - v kategorii "USA" jsou snímky amerických a nikoliv evropských vlků).


Quote:
Originally Posted by Monika
Tmavošedá s maskou je přípustné zbarvení a rozhodně známku nesnižuje. Nikdo z rozhodčích nebazíruje na tom, má-li předváděný jedinec žlutou či téměř bílou podsadu a jestli má ušní boltce více zrzavé než ten vedle.
Ale ne??? Jakého rozhodčího máš na mysli? Už jsem navštívila mnoho výstav a viděla jsem všechny nejdůležitější rozhodčí při posuzování a moje zkušenosti jsou jiné - a byli se mnou i další majitelé, kteří má slova mohou potvrdit. Barva není nejdůležitějším kritériem, protože pro ČsV je důležitější např. vlčí hlava nebo stavba těla. Ale hraje svou roli - někteří rozhodčí říkají, že ČsV má vypadat jako evropský vlk (ti mají mnoho hnědé barvy a velice výraznou masku) a proto tyto psy preferují, protože taková barva dává silný výraz celé hlavě. Ale je to i na opak - nejlepší příklad: vloni v Nitře. Rozhodčí preferoval stříbřitou barvu a všichni psi, kteří měli více hnědé, nedostali lepší známku, než "velmi dobrý" (a to bylo jen kvůli barvě)...
Dosud je konkurence v kruhu ČsV velmi malá - takže je velice snadné určit nejlepšího psa i když se barva nebere vůbec v úvahu (to je můj všeobecný dojem). Ale když se v kruhu sejdou stejně dobří dva jedinci, kteří se budou lišit pouze barvou: jeden bude světlešedý a druhý vlkošedý s hnědou (jako vlk) - potom je jasné, jakého by měl rozhodčí vybrat. Nebo snad ne?

Quote:
Originally Posted by Monika
Kdo z vás laiků na wolfdogu posoudí, který jedinec na fotografii je žlutošedý či již stříbrošedý a nebo prostě jen vlkošedý???
Bude to fungovat určitě lépe, než hodnocení barvy oka při bonitaci. Ano, jasně... já vím. Barvu oka hodnotí dlouholetí zkušení posuzovatelé, kteří mají velké znalosti a nikoliv laici. Pak se ale ptám: jak je možné, že stejný pes obdrží na bonitaci v ČR "bezvadnou barvu" (bez kódu) a týden na to v SR "světlehnědá" (E1) nebo "tmavěhnědá" (E3)? Proč má pes zcela jiný index výšky a formátu v ČR a SR (a bonitace byly dělány několik dní po sobě)? Jak je možné, že jednou má ČsV uši v pořádku (bez kódu) a u jiné bonitační komise "dlouhé uši" (F2)? Znamená to, že jedna z komisí nemá ani ponětí o tom, jak se ČsV na bonitaci má posuzovat?
A to jsem právě chtěla říci: hodnocení je vždy subjektivní. A chyby dělají nejen "laici z Wolfdog.org" ale také respektovaní chovatelé. Jsme žádáni o uvádění barvy a proto to uděláme. A je nám zcela jedno, že v českém průkazu původu stojí pouze "šedá" nebo "vlkošedá". Ale pro lepší posouzení bude zpracována barevná škála. Možná v budoucnosti přijde na řadu i barva oka (přesto, že většina ČsV má barvu bezvadnou). Jestli se Vám to nelíbí, je mi to velice líto, ale to není nic nového ...
__________________
.

The customs of your tribe are not laws of nature - George Bernard Shaw
Margo jest offline   Reply With Quote
Old 17-03-2004, 22:08   #9
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Milá Margo,
bohužel asi těžko ti někdo uvěří, že když odmítám diskutovat na wolfodgu, že se bráním diskusi s chovateli a majiteli ČSV. Realita je úplně jiná a většina čévéčkářů to ví. Jak v Čechách tak v zahraničí. Diskutuji na téma československý vlčák každý den, pro vkus mé rodiny, až příliš. Faktem je, že ne na wolfdogu.
Nebaví mne však diskuse nesmysluplné a hloupé viz. téma barva. To je opravdu spíš pro pobavení. Standard jasně hovoří: „Barva srsti je žlutošedá až stříbrošedá s charakteristickou světlou maskou. Světlá srst je rovněž na spodní části krku a přední hrudi. Přípustné je tmavošedé zbarvení s maskou. „

Tak jaké stavění zvířat na výstavě podle barvy??? Žádná není nadřazena !

Tvé vlastní dedukce o barvě a vlcích bych také nechala stranou. Naši psi nejsou vlci, mají více jak 2/3 krve německého ovčáka a prošli padesáti lety šlechtění. Standard možnosti standardního zbarvení vytyčuje jasně.
Samozřejmě, každý rozhodčí má svůj vkus a vlivu vlastního vkusu se těžko brání. Budou-li stát vedle sebe 3 naprosto shodní jedinci a lišit se jen v odstínu vlkošedé barvy, rozhodne osobní - subjektivní dojem rozhodčího. Jak jinak. Vždyť výstav je nepřeberné množství a každý vystavovatel může i tak trochu taktizovat, podle vkusu rozhodčího, tak jak to funguje u všech plemen.
Vlkošedá barva je obecně platný termín v kynologii a každý ví (tedy skoro každý) co si pod tím představit. Tak jako barvy koní či třeba koček mají svá přísná pravidla. I v jejich případě by se mnohým laikům konkrétní označení mohla zdát nekorespondující s tím co vidí. Člověk znalý vždy ví a nediskutuje o tom co je dáno. Jsem opravdu zvědavá k jaké barvě se dopracujete třeba u Zilky či Kazana z PS, když i zvířatům, která nemají v bonitačním kódu označení tmavošedý, jste tuto barvu přidělili.
Teď trochu odbočím.
Co je špatného na slovu laik? I já jsem laik v nepřeberném množství lidských činností i když je dělám. Pokud nemám odpovídající vzdělání či mnohaletou praxi v oboru, jsem laik. Ani ty, ani Pavel vzdělání v oboru nemáte a mnohaletou praxi jakbysmet. Jinak by jste asi opravdu nemohli vlkošedě zbarvená zvířata označovat za hnědá. Navíc tak tvrdošíjným způsobem až je to opravdu směšné. Taky si myslím, že pokud jsou v Polsku schopni vystavit p.p. růžovému ČSV, je na vašem systému něco špatně a máme se asi na co těšit.
V ČR je průkaz původu vystaven jen zvířeti, které má na přihlášce vrhu uvedeno barva šedá či vlkošedá. Pokud se narodí štěňata „ růžová „ černá se znaky, bílá či jinak zbarvená, než uvádí standard, nejsou jim průkazy původu vystaveny.
A k Evě jen tolik. Nevšimla jsem si, že bych byla její guru. Ani se s ní nijak často nestýkám. S Evou nás spojuje stejná vystudovaná škola a čévéčka, tak asi jako s dalšími 5 členkami našeho klubu. I pan Hartl má „ zemědělskou školu na Suchdole“ a tolik asi k určité podobnosti názorů.
Eva je natolik inteligentní a sečtělá, že opravdu nepotřebuje moje názory.


O mé registraci na wolfdogu nevím. Wolfdog byl mnohokrát předěláván a to že má registrace stará 3 roky platí, jsem opravdu nevěděla. Heslo jsem samozřejmě zapomněla a tak jsem se poměrně pracně dopracovala k zaslání tohoto příspěvku. Ale to je vedlejší.
Nechápu proč se musí diskutující vůbec registrovat. Tím spíš, že je registrace zdarma. Drtivá většina kynologických stránek (a nejen jich) funguje bez jakékoliv registrace!
S vysvětlováním si nemusíš dělat starosti. Jelikož vím, že bych to stejně nepochopila, tak jako již několik let nechápu tok myšlenek a činů administrátorů wolfdogu. On totiž wofdog již nějakou dobu není o psech, ale jen o vytváření nesmyslných kauz ve snaze řešit věci, které jsou dávno vyřešené. Asi z nudy.

Monika Soukupová.
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 18-03-2004, 10:13   #10
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default rocco, Monika

Mne tu tie vase prispevky pripadaju ako vymyslanie problemu tam kde ziaden nie je. Monika, ak sa vam zda tato diskusia zbytocna, vsimnite si, kto ju zacal. Mozno teraz farba v databazi nefunguje ako sa ma, ale ked Margo tvrdi, ze je v stadiu prerabania (a ja teda viem, aka je to robota prerobit databazy a podobne veci), tak si nejaky cas pockam a ked sa to nezmeni, potom sa dajme tomu zacnem pytat, kde to viazne.

Dalsia vec - vlkoseda farba v rodokmeni je jedna vec - vsetci dobre vedia ze stenata CVciek, pokial nemaju tatka cezpolneho orecha, su vlkosede (a predpokladam, ze by toho orecha museli mat z oboch stran, aby vlkosede neboli - vzhladom na dominantnost tohto zfarbenia), a ze sa rodokmene vydavaju vo veku, ked sa o definitivnom odtieni vlkosedej este vobec nevie. Da sa tipovat, viac nie. Zato pre mnohych ludi je celkom podstatne, aky je odtien. Niekto uprednostnuje striebristu, niekto tmavosivu, niekto hrdzavu a niekto az tmavohnedu (vsetko v ramci regulernej vlkosedej s maskou). Takze to ze sa to aspon niekde (a navyse neoficialne - cize vam neuskodi, ak uvedu iny odtien u vasho CVcka ako ste vy presvedceni + mozete poziadat o zmenu) uvadza, urcite nemoze byt na skodu.

Anyway, nechce sa mi viest siahodlhe diskusie na temu ci je wolfdog stranka o nicom alebo nie (a toboz nie pod hlavickou diskusie o farbach), web je zatial verejny a pokial niekomu nesposobuje ujmu (bez ohladu na to ci to cita alebo nie), jedine riesenie pre vas je necitat ho. Co robite s drvivou vacsinou webov. Ak vam sposobuje ujmu, skuste vyhladat pravnika, ale myslim ze kazdy rozumny pravnik vam povie ze ujmu si sposobujete sami, pripadne si ju namyslate.

Howhg, dohovoril som...
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 18-03-2004, 11:13   #11
rocco
REJPAL
 
rocco's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 226
Default

A sakra tady se to zase rozjelo předbonitační příprava ???
Já svůj dotaz myslela zcela vážně a že to druzí otočili ...to už mě nepřekvapuje.
Já netvrdím, že všechna ČSV mají stejnou barvu (viz. můj článek, jak správně podotkl božský Dio) - ale nikdy jsem neviděla hnědé ČSV, jen vlkošedé - různé odstíny. No, necháme toho - nemá to smysl. Jen nechápu, že když teda něco není úplně tak jak by to mělo být, že to uveřejníte - vždyť nemusí být než si to přepracujete a vytvoříte "barevnou škálu" položka barva vůbec uváděna (když už vás o to ty davy žádají)??? V první odpovědi mi Margo napíše, že se to z fotek nepozná a ve druhé, že z jejich fotek se to pozná - tak tomu opravdu nerozumím. Photoshop je mocná věc (ovšem pro toho, kdo to umí)- obr.1 - originál
obr. 2 ....?????
A to růžové ČSV fakt myslíš vážně ? To musím mít....
K příspěvku Pavla - jen okřídlené - doporučuji ti návštěvu psychiatra, pořád máš ten samý problém, již minimálně 2,5 roku.
K příspěvku Gara JAka - na tebe jsem se těšila :0))) . Nech si od Pavla vyjet statistiku mých přístupů na wolfdog, když tě tak tíží procházky a dobro ČSV :0)))
Sakra, zase ty osobní útoky....pro lidi bez smyslu pro humor a ironii. Takže jdu udělat něco rozumného
ZDAR - NAZDAR
rocco jest offline   Reply With Quote
Old 18-03-2004, 12:06   #12
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

rocco,

Photoshop je mocna vec, ale ked niekto urobi kvalitnu fotku na kvalitny material a da si ju spracovat v kvalitnom fotolabe, tak po nascanovani nepotrebuje menit farby v Photoshope. Ked niekto chce menit farby kvalitnej fotky, moze si kludne vyrobit CVcko ruzovo-tyrkysove.

Mimochodom, ta druha fotka je sice pekna, ale trochu ste sa s tym predsa este mohli pohrat - ved to CVcko ma nestandardne sivy cumak!

Mimochodom, ten posledny obrazok je super - vidno ze aj najzbytocnejsia diskusia nejaky zmysel ma. Idem rozposielat. Dufam ze tym neporusim ziaden kopirajt.
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 18-03-2004, 14:02   #13
Dragosani
Junior Member
 
Dragosani's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 22
Default

...chtel jsem se zeptat, barva oka tedy casem taky prechazi do ruznych odstinu?:!)))..., ale jestli ne, pak je to tedy necestne a nesportovni..., fotokram je proste "nejvic"(97,2FM)...
__________________
Dragosani
Dragosani jest offline   Reply With Quote
Old 18-03-2004, 14:44   #14
Margo
Moderator
 
Margo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 1,281
Send a message via Skype™ to Margo Send Message via Gadu Gadu to Margo
Default

Quote:
Originally Posted by rocco
V první odpovědi mi Margo napíše, že se to z fotek nepozná a ve druhé, že z jejich fotek se to pozná - tak tomu opravdu nerozumím.
Napsala jsem "... Na fotkách, které my děláme...". S digitálem lze udělat fotky docela blízko ke skutečným barvám. A zadruhé - poměrně dost ČsV jsem viděla i v reálu, takže vím jakou mají barvu.

Quote:
Originally Posted by rocco
Photoshop je mocná věc (ovšem pro toho, kdo to umí)-
Možná Tě překvapím, ale skoro všechny fotky v galerii prošly Photoshopem. Je to proto, že většina majitelů ráda fotografuje ale jako fotografové nejsou právě pokročilí z technického hlediska...

Quote:
Originally Posted by rocco
obr.1 - originál
Ale, ale... Tahle fotka nám byla zaslána jedním majitelem. Mám originál a ten nemá, bohužel, s Tvou verzí nic společného...
Tady je ten originál:


Quote:
Originally Posted by rocco
A to růžové ČSV fakt myslíš vážně ?
Ano. Znáš přece naší "Pinky" ne ?
__________________
.

The customs of your tribe are not laws of nature - George Bernard Shaw
Margo jest offline   Reply With Quote
Old 19-03-2004, 09:43   #15
rocco
REJPAL
 
rocco's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 226
Default

ALe Margo, ty víš na co s těma fotkama naražím. . Jen jsem to nechtěla napsat "na plnou hubu". Jistě, že ta fotka 1 není plný originál - taky prošel Photoshopem, ale bez žlucení očíček, to byl celý ten problém. Teď jste tu fotku vyměnili, snad ji někde najdu s těma žlutýma očima a nalinkuju to přes jiný server než "seriózní" wolfdog.
PS: Chápu, že mnozí nechápete....

PSÁNO DODATEČNĚ: Tak tu žlutookou původní fotku č.2, jak byla na wolfdogu bohužel nemám uloženou, ale autoři pochopili a zereagovali velice rychle, aby z toho vyšli s čistým štítem .....
Mějte se jdu venčit bílého černookého Rocca, hnědou modrookou Fanyku a tmavošedého čevenookého Kinga, ty si hrajou aspoň férově a určitě mi zvednou náladu.
Eva
rocco jest offline   Reply With Quote
Old 19-03-2004, 12:45   #16
Gara Jaka
Junior Member
 
Gara Jaka's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Mlékosrby
Posts: 15
Default

Ano Evo,jdi vyvenčit celou tu barevnou škálu pejsků,to je to nejlepší,co v dané chvíli můžeš udělat. Je to lepší,než se trápit nad stránkami tohoto ubohého serveru! Tomáš
Gara Jaka jest offline   Reply With Quote
Old 19-03-2004, 13:56   #17
Margo
Moderator
 
Margo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 1,281
Send a message via Skype™ to Margo Send Message via Gadu Gadu to Margo
Default

Quote:
Originally Posted by Dragosani
..chtel jsem se zeptat, barva oka tedy casem taky prechazi do ruznych odstinu?:!)))...
V bonitační kartě najdeš dvě vady:
M5 - nevýrazná maska
M2 - bez masky
Myslíš, že tyhle kódy mají smysl, když se také mění? A všichni psi s věkem mají bílou masku a ve věku cca 10 let mají perfektní masku (u německých ovčáků je to to samé...) ? Je bonitace nesmyslná, pokud se jedná o masku?
__________________
.

The customs of your tribe are not laws of nature - George Bernard Shaw
Margo jest offline   Reply With Quote
Old 19-03-2004, 14:17   #18
Dragosani
Junior Member
 
Dragosani's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 22
Default

Asi jsem se spatne vyjadril...v mem prispevku jsem reagoval na to, ze proste fotokram dokaze neuveritelne veci :!))), tim jsem narazel na to, ze na tech fotkach ma pes ruznou barvu oci... a tim se dostavam k tomu, ze neni problem udelat barvu srsti dle libosti.....,to je cele,jinak se touto kauzou bavim,ale k tomu inet slouzi(aspon pro mne),ale to je vec nazoru, nekdo to bere osobne, nekdo jinak...., takze, jak se rozepisujes o bonitacni karte je zcela na nic(pro mne), jednak tomu nerozumim a jednak jsou to veci ktere nedokazu ovlivnit...leda ze bych psa bonitoval pres inet s pouzitim fotokramu...:!)))
__________________
Dragosani
Dragosani jest offline   Reply With Quote
Old 19-03-2004, 19:36   #19
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by rocco
Jistě, že ta fotka 1 není plný originál - taky prošel Photoshopem, ale bez žlucení očíček, to byl celý ten problém. Teď jste tu fotku vyměnili, snad ji někde najdu s těma žlutýma očima a nalinkuju to přes jiný server než "seriózní" wolfdog.
PS: Chápu, že mnozí nechápete....
Teď jsem teprve pochopil, proč máš právě Ty stále zájem o jakýsi hypotetický problém s barvou srsti apod. Na fotce je Alistair Wolf z Peronówki a vím pouze o 3 možných lidech, kteří by mohli vlastnit její originál. Sám majitel psa (v Portugalsku), chovatelka (v Polsku) a možná jedna další chovatelka z ČR od které má majitel další štěně. Zkus schválně veřejně prozradit to sladké tajemství , od koho jsi fotku získala a k jakému účelu Ti ji dotyčný poskytl ?

Pavel
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2004, 11:39   #20
rocco
REJPAL
 
rocco's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 226
Default ZÁVĚR

Ale Pavlíku, nepochopil jsi opět vůbec nic.....tvé dedukce ve smyslu pořekadla - podle sebe soudím tebe - nefungují, ale aspoň ukazuješ způsob svého "uvažování"(tvoje slova ).
Takže zpět k tématu, na které jsem se zcela vážně ptala a ke kterému se rozběhla funny debata. Původní otázka zněla: Vysvětlí někdo, proč, jak a kdo rozlišuje barvu srsti ČSV v databázi wolfdogu ? Závěr z této opravdu plodné debaty: proč - protože wolfdog vidí barvy nejlépe a ví, jak je rozlišit a chovatelé wolfdogů po tom nezměrně touží. Jak - podle fotek, protože ono se to z nich sice nedá poznat, ale nakonec se ukázalo, že ano :0))))
Kdo - Margo
Pak tedy zcela vážně žádám o to, aby u údajů v databázi byla věta ve smyslu: data smýšlí Wolfdog a neberte je vážně. Tímto toto téma zde považuji za uzavřené.
Pro GAraJaka: Vezmi Diouše do lesa a neseď pořád u wolfdogu, určitě tím pro ČSV uděláš více
rocco jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org