Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Wychowanie i charakter

Wychowanie i charakter Jak poradzić sobie ze szczeniakiem, najczęstsze problemy z CzW, jak je rozwiązać, ....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 23-11-2007, 12:50   #21
joke
Junior Member
 
Join Date: Sep 2003
Location: Warszawa
Posts: 230
Default

[quote=szasztin;112168]a wilk co zrobił...... zjadł ... babcię....... To na tej bajce wychowują się całe pokolenia quote]

...a wilk po zjedzeniu babci wygląda tak:
joke jest offline   Reply With Quote
Old 23-11-2007, 14:06   #22
szasztin
Senior Member
 
szasztin's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Sopot
Posts: 1,787
Default

No umieram ze śmiechu ....
"Dlaczego babciu masz taki duzy nos.....? Dlaczego babciu masz takie skośne oczy....?
szasztin jest offline   Reply With Quote
Old 23-11-2007, 16:56   #23
Just
Junior Member
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 23
Default

[quote=PawelK;111902]inna sprawa to fakt ze to hodowca raczej decyduje o tym czy danej osobie szczeniaka sprzedac czy tez nie (a napewno powinien decydowac), chociaz pewnie beda tez ludzie ktorzy sprzedadza tylko dla zysku.
Czy to znaczy, że mogę chcieć kupiś CzW a wcale nikt mi go nie sprzeda?Co o tym decyduje?
Just jest offline   Reply With Quote
Old 23-11-2007, 17:40   #24
Louve
Wilcza Saga
 
Louve's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Częstochowa/Rzeszów
Posts: 809
Default

Ja mam takiego jednego wilka strachliwego...ale tego się chyba nie zmieni...była taka od zawsze(kiedy wracaliśmy z Czech i się zatrzymaliśmy żeby coś zjeść to już była taka jaka jest teraz)ona boi się podejść przez chwilę(długą chwilę), a potem jak już podejdzie to chce żeby ją miziać i liże po rękach
__________________
Bo to wszystko... to takie przesadnie wyraźnie poplątane jest!


Louve jest offline   Reply With Quote
Old 23-11-2007, 17:52   #25
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

[quote=Just;112208]
Quote:
Originally Posted by PawelK View Post
inna sprawa to fakt ze to hodowca raczej decyduje o tym czy danej osobie szczeniaka sprzedac czy tez nie (a napewno powinien decydowac), chociaz pewnie beda tez ludzie ktorzy sprzedadza tylko dla zysku.
Czy to znaczy, że mogę chcieć kupiś CzW a wcale nikt mi go nie sprzeda?Co o tym decyduje?
tak moze byc

ja mialam 2 miota i robilam testowanie liudzi dla tego ze mnie zalezy jak i gdzie bedzie mieszkac moj dzieciak.

kazdy czlowiek jiest inny-jiednemu pies musi byc tylko w kojcu, drugemu-razem spac w lozku, jieden mysli ze kasza owsiana to dobra karma, drugi daje jakis tam "pedigreepal" a inne karmia RAW, jieden chce miec wyszkolonego psa, jiezdzic z nim na wystawy, trenowac, moze potem i hodowac w systeme FCI a inny tylko chca piekniego stwora dla ogrodka, jiednemu to koles i kumpel, drugiemu tylko piekna zabawka, ktorej nie ma jiego koledzy i ...jiescze wieciej...

i JAK myslis ktorym liudziom przedam szczieniaka a ktorym nie?

moge powiedziec ze swojej statystiki z 10-11 chcetnych tylko 1-2 "zdaja test" i moga miec wilczaka od mnie.

mysle ze tak samo robi wieksza ilosc hodowcow, dla tego tylko tego "ja CHCE TAKIEGO PSAAAA" nie wystarczy
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 23-11-2007, 17:53   #26
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Just View Post
Czy to znaczy, że mogę chcieć kupiś CzW a wcale nikt mi go nie sprzeda?Co o tym decyduje?
Oczywiscie! A co w tym dziwnego? Hodowca z prawdziwiego zdarzenia bierze odpowiedzialnosc za zycie sczeniaka i nie oddaje go kazdemu chetnemu bo ten jest gotow zaplacic (nawet wiecej bo ma jakies wymagania). Jesli chetny nie spodoba sie hodowcy to odmawia i tyle. Jego swiete prawo. Psy to nie towar w sklepie
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 23-11-2007, 19:26   #27
PawelK
Junior Member
 
PawelK's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Location: Warszawa
Posts: 137
Send Message via Gadu Gadu to PawelK
Default

[quote=Just;112208]
Quote:
Originally Posted by PawelK View Post
inna sprawa to fakt ze to hodowca raczej decyduje o tym czy danej osobie szczeniaka sprzedac czy tez nie (a napewno powinien decydowac), chociaz pewnie beda tez ludzie ktorzy sprzedadza tylko dla zysku.
Czy to znaczy, że mogę chcieć kupiś CzW a wcale nikt mi go nie sprzeda?Co o tym decyduje?
Powiedzmy w skrocie ze to jest jak rozmowa o prace, bo jak juz ci napisalismy zycie z CzW to praca, wiec to chyba dobre porownanie, a decyduje o tym hodowca. Tak jak napisala ci Gaga, hodowca bierze odpowiedzialnosc za przyszlosc malucha, wiec jesli oceni podczas rozmowy ze mozesz nie dac rady, zrezygnowac w trakcie, ze nie masz doswiadczenia z psami albo ze wilczak to takie zafascynowanie z obrazkow ale nie masz o nim pojecia - to poprostu ci go nie sprzeda.
__________________
.:Opinia jest jak dupa - każdy ma swoją:.
PawelK jest offline   Reply With Quote
Old 26-11-2007, 11:09   #28
Just
Junior Member
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 23
Default

Oczywiście, że to święte prawo właściciela, ja nawet gdy oddawałam koszatniczki (kupiłam przypadkiem samiczkę w ciązy i któregoś dnia bęc - pieć maluszków) to przeprowadzałam "wizję lokalną". I również sama wybrałam dla nich domki.Więc pod tym względem w ogóle się nie dziwię właścicelom, że los szeniąt ma dla nich duże znaczenie.Tylko chyba bym się załamała, gdybym pojechała po psiaka a tu klapa - nie nadaję się.
Just jest offline   Reply With Quote
Old 26-11-2007, 12:03   #29
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by Just View Post
Oczywiście, że to święte prawo właściciela, ja nawet gdy oddawałam koszatniczki (kupiłam przypadkiem samiczkę w ciązy i któregoś dnia bęc - pieć maluszków) to przeprowadzałam "wizję lokalną". I również sama wybrałam dla nich domki.Więc pod tym względem w ogóle się nie dziwię właścicelom, że los szeniąt ma dla nich duże znaczenie.Tylko chyba bym się załamała, gdybym pojechała po psiaka a tu klapa - nie nadaję się.

taki wariant odpada bo przed tym kiedy zabiores maliucha spotkas sie z hodowca i suka i maliuchamy nie jieden raz jiesli juz JIEDZIES po szczieniaka to juz znaczy ze "testy zdalas" bo nikt (oproc nie ktorych liudzi z dalekej zagranicy) nie ma takiego wariantu-ze spotkaja sie tylko przy odbiore szczieniaka-przed tym duzo czasu i mozliwosci na spotkania ktore musa byc bo inaczej jak ty bedzies wiedziec ze chcec maliucha od tych rodzicow czy od tego hodowcy? bo dla mnie hodowca-to rodzina -a nie ten ktory oddaje maliucha i zabiera forse
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 26-11-2007, 15:59   #30
Just
Junior Member
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 23
Default

[quote=wolfin;112214]
Quote:
Originally Posted by Just View Post

tak moze byc

ja mialam 2 miota i robilam testowanie liudzi dla tego ze mnie zalezy jak i gdzie bedzie mieszkac moj dzieciak.

kazdy czlowiek jiest inny-jiednemu pies musi byc tylko w kojcu, drugemu-razem spac w lozku, jieden mysli ze kasza owsiana to dobra karma, drugi daje jakis tam "pedigreepal" a inne karmia RAW, jieden chce miec wyszkolonego psa, jiezdzic z nim na wystawy, trenowac, moze potem i hodowac w systeme FCI a inny tylko chca piekniego stwora dla ogrodka, jiednemu to koles i kumpel, drugiemu tylko piekna zabawka, ktorej nie ma jiego koledzy i ...jiescze wieciej...

i JAK myslis ktorym liudziom przedam szczieniaka a ktorym nie?

moge powiedziec ze swojej statystiki z 10-11 chcetnych tylko 1-2 "zdaja test" i moga miec wilczaka od mnie.

mysle ze tak samo robi wieksza ilosc hodowcow, dla tego tylko tego "ja CHCE TAKIEGO PSAAAA" nie wystarczy
Czy to znaczy, że jeżeli chcę mieć tego psa, ale nie jeżdzić z nim na wystawy, to mam mniejsze szanse na kupienie go? Chociaż po lekturze niektórych wszych postów mam na to coraz większą chęć...choć pewnie to nie jeste takie proste.
Just jest offline   Reply With Quote
Old 26-11-2007, 16:33   #31
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default

Czasami w miocie rodzi sie wybitny szczeniak i hodowca chcialby, zeby byl wystawiany, szkolony i w przyszlosci rozmnazany. Wiadomo, ze wtedy chetniej odda go do jakiegos hodowcy, ale mozna sie tez dogadac na wspolwlasnosc. Hodowca ma wtedy gwarancje, ze pies nie skonczy jako kanapowiec, a Ty mozesz go nabyc zazwyczaj taniej.
Ale jesli nie nastawiasz sie na wystawy to ta opcja odpada.
__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
sssmok jest offline   Reply With Quote
Old 26-11-2007, 16:47   #32
Louve
Wilcza Saga
 
Louve's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Częstochowa/Rzeszów
Posts: 809
Default

Just o wystawy się nie bój. Ja się stresowałam, a było baardzo fajnie
__________________
Bo to wszystko... to takie przesadnie wyraźnie poplątane jest!


Louve jest offline   Reply With Quote
Old 26-11-2007, 18:32   #33
AngelsDream
Wiewiórka Wredna
 
AngelsDream's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Warszawa
Posts: 877
Send Message via Gadu Gadu to AngelsDream
Default

A ja od początku jestem nastawiona nie tylko na wystawy, ale też na psie sporty

Wilczaki to psy wszechstronne i dlatego tak mnie urzekły. Myślę, że nie ma się czego bać
__________________
(...)W kwestie mroczne i ogromne
Słodka świata treść wycieka:
Wszystko wina to człowieka(...)
AngelsDream jest offline   Reply With Quote
Old 26-11-2007, 21:02   #34
Just
Junior Member
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 23
Default

Hmm...ja po prostu nigdy się tym nie interesowałam, tzn wystawami.A psie sporty to bardzo fajny pomysł i pies wybiegany.Moja szwagierka ma psa rasy husky (nie wiem czy dobrze nap?)- sukę, jak tylko mnie widzi to prawie przez płot skacze, bo ciągle z nią biegam i wymyślam różne takie zabawy żeby się zmęczyła.Oczywiście to tylko takie "domowe" sporty.Może się mylę, ale czy dla psa wystawy to tez nie jest stres (?), zawsze myślałam że psy tego nie lubią, ale być może się mylę, zresztą to tylko moje subiektywne odczucie laika w tej dziedzinie.
Tak zaczynam się zastanawiać, że pewnie w takim razie wilczak stanie się moim niespełnionym marzeniem.
Just jest offline   Reply With Quote
Old 26-11-2007, 21:11   #35
AngelsDream
Wiewiórka Wredna
 
AngelsDream's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Warszawa
Posts: 877
Send Message via Gadu Gadu to AngelsDream
Default

Quote:
Originally Posted by Just View Post
Może się mylę, ale czy dla psa wystawy to tez nie jest stres (?), zawsze myślałam że psy tego nie lubią, ale być może się mylę, zresztą to tylko moje subiektywne odczucie laika w tej dziedzinie.
Tak zaczynam się zastanawiać, że pewnie w takim razie wilczak stanie się moim niespełnionym marzeniem.
Pewnie wypowie się ktoś ode mnie bardziej doświadczony, ale wiele zależy na wystwie od właściciela i jego podejścia. Od tego, jak właściciel zachowuje się wobec swojego przyjaciela na wystawach, czy sam się stresuje, itd.
__________________
(...)W kwestie mroczne i ogromne
Słodka świata treść wycieka:
Wszystko wina to człowieka(...)
AngelsDream jest offline   Reply With Quote
Old 26-11-2007, 22:36   #36
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default

Quote:
Originally Posted by Just View Post
Tak zaczynam się zastanawiać, że pewnie w takim razie wilczak stanie się moim niespełnionym marzeniem.
Dlaczego niespelnionym? Psy niewystawowe tez sie zdarzaja
Poza tym jak ktos zacznie z wystawami, to zazwyczaj wpada w trans i jezdzi i jezdzi coraz wiecej - zwlaszcza jak sa dodatkowo spotkania.
Na razie zapoznaj sie z rasa na zywo i przemysl wszystkie za i przeciw.
Niektore psy stresuja sie wystawami i tyle. Jesli widac, ze sie nie przyzwyczajaja i wciaz jest to samo to najlepiej odpuscic i nie wystawiac. Ale z tego co obserwuje wilczaki, bardzo duzo lubi wystawy

P.S. A co do treningow - owszem sposob na wybieganie psa, ale to i tak zazwyczaj malo
__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
sssmok jest offline   Reply With Quote
Old 28-11-2007, 01:08   #37
AngelsDream
Wiewiórka Wredna
 
AngelsDream's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Warszawa
Posts: 877
Send Message via Gadu Gadu to AngelsDream
Default



Malutki szetland i zły wilczak. Czy na pewno?
__________________
(...)W kwestie mroczne i ogromne
Słodka świata treść wycieka:
Wszystko wina to człowieka(...)
AngelsDream jest offline   Reply With Quote
Old 28-11-2007, 13:08   #38
btd
złośliwy krasnolud
 
btd's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 705
Default

Widzisz, a ja znam taka 8 letnia suczke, juz babcie, oczywiscie wilczaka, ktora ostatnio na wystawie na ring wchodzila w prawie ze w podskokach.
Mi tam zawsze mowia ze stres psa zalezy od tego jak zestresowany jest wlasciciel
__________________
CIRI Wilk z Polskiego Dworu [']
btd jest offline   Reply With Quote
Old 28-11-2007, 23:11   #39
Konrad:)
Member
 
Konrad:)'s Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Warszawa
Posts: 747
Send a message via Skype™ to Konrad:)
Default

Quote:
Originally Posted by Rona View Post
Nie podoba mi się tytuł tego wątku. Wilczaki nie są bardziej agresywne niż inne psy
To są ZŁE BESTIE. Od maleńkości. Dowód: niespełna pięciomiesięczny Euryś chciał zagryźć Cheya na swej pierwszej wystawie, na której był zresztą tylko jako widz.kości.
__________________
Eury z Peronówki
http://eury.zperonowki.com/
Konrad:) jest offline   Reply With Quote
Old 29-11-2007, 00:23   #40
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default

Taaa, urodzeni mordercy
__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
sssmok jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 03:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org