Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > ČSV v nouzi

ČSV v nouzi ČSV hledající nový domov: psi s průkazem původu, ale také psi, co jako vlčáci vypadají, kteří na své nové pány čekají v útulcích...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 27-09-2011, 12:05   #21
Rhilien
Junior Member
 
Rhilien's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Location: Madrid, Spain
Posts: 82
Send a message via Skype™ to Rhilien
Default

Dekuju za odpoved.
Ano souhlasim, ze Ruda je ten typ cloveka "bud a nebo" a to jsem ho osobne nevidela, jen zkoukla dost videi a cetla jeho knizky..Osobne si myslim, ze jsou lepsi lidi takoveho typu ("studeni nebo horci"), nez ty "stredni, vlazni co chteji vetsinou pred ostatnimi vypadat dobre" ..

A jestli je Chasa u Leily spokojena, citi se milovana, tak je to skvele (o ni prece je tohle tema, ne o Rudovi nebo dalsich zminovanych psech..)
__________________
I pad na hubu je pohyb kupredu...
Rhilien jest offline   Reply With Quote
Old 27-09-2011, 12:33   #22
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Leilo už je to xkrát omletý a nemá cenu to řešit dál. Tady jsme měli zájemce o všechny ty psy a všichni by se měli fajn. To, že by se některý k Rudovi vrátil je riziko. Nebylo v plánu je soustředit u něj, ale rozdat je hned po akci k novým majitelům. Nepovažuju za úspěch, když o 17 psech z 18 se neví. Můžeš tvrdit, že všichni žijou? Dost pochybuju. A že jediná čubina, která byla s PP visí na netu k prodeji, to už mi přijde jako vrchol toho úspěchu. Je fajn, že se má dobře, ale to už se mohla mít dávno.

A k Rudovi... jeho zposoby sa ti nepáčia, ale podívej se na jeho psy a na toho svého. Netvrdím, že jsou dokonalí, ale psa na bonitaci ti připravil Vojta s Lenkou a bez nich bys byla se svými zposoby víš kde...
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 27-09-2011, 13:52   #23
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

áno, pripravili mi ho oni, lebo Ruda to nevedel zvládnuť... to len toľko... mám sa hanbiť, že som vyhľadala pomoc, či čo tým chcel básnik povedať? a vôbec neviem, prečo to riešiš, keď je suka v domove a má sa dobre.
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline   Reply With Quote
Old 28-09-2011, 07:03   #24
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Ano, za to bys jim měla líbat nohy, protože sama bys to nezvládla. Pokud je mi známo, tak Ruda psy na bonitaci nikomu necvičí, proto se nedivím, že ti psa na bonitaci nepřipravil. Když pominu fakt, že ani jeho psi (ikdyž po převýchově z hrozných podmínek) nebyli na bonitaci dostatečně připraveni, tak nějak nechápu že ho zmiňuješ ve spojitosti se svým psem. Jeho metody se ti nepáčí, ale chtěla jsi po něm připravit psa na bonitaci?
Nie Nemusíš sa hanbiť, že jsi vyhledala pomoc, ale přijde mi čudné, že po práci v řádu týdnů dokáže Vojta s Lenkou s tvým psem daleko víc než ty sama za několik let. Je fajn, že čuba se má dobře, ale to se mohla mít o rok a půl dřív. Stejně tak její potomci se mohli mít dneska líp a mohli všichni žít.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 28-09-2011, 07:31   #25
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

a) Lenka a Vojta mi psa len predviedli!!! Zdá sa, že vieš asi viac ako ja, ale oni mi psa nepripravovali!!! Pomoc spočívala v predvedení na bonitácii
b) Po Rudovi som chcela bežné rady do života, namiesto toho, som dostala veľké h***o. s prepáčením.
Po nikom som nechcela žiadnu prípravu, potrebovala som rady do života. S Vojtom a Lenkou sme veľmi dobrí priatelia, píšeme si čo a ako, rozprávame sa o živote s vlčiakmi a v tom spočívala ich pomoc....
c) čo sa týka akcie s Chasou - JA som ju neorganizovala, prihlásila som sa ako záujemca o sučku a tým to pre mňa haslo. No a potom, keď ju dali niekomu inému, rok bolo ticho, znova ju ponúkli, som sa o ňu znova zaujímala. Nechápem, čo je na tom zlé.
TÝMTO ťa žiadam, aby si skončil už s týmito nezmyslami, útočíš tu na mňa a h***o o tom vieš - sám o tom píšeš, že nevieš, prečo Rudu spomínam, tak to - žiadam ťa slušne - nechaj už tak. Tvoje provokácie a urážky na moju osobu sú úplné nezmysly, nakoľko ma nepoznáš a zhola vieš o niečo o tom, čo sa stalo.
Týmto ukončujem svoje reagovanie, zdá sa, že naozaj nemá zmysel tu komunikovať... HOWGH!
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline   Reply With Quote
Old 28-09-2011, 17:12   #26
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

a) v tom případě mi to přijde ještě horší, že tvého psa někdo provede bonitací líp než ty, aniž by s ním trénoval
b) ano, evidentně jsi dostala co sis zasloužila. Kdyby věděl, jak se tu o něm vyjadřuješ, tak by mohl být jen rád, že s tebou neztrácel čas. Není jeho povinnost pomáhat někomu, kdo tu na něj pak hází špínu. Stejně tak nechápu, že ses vůbec dožadovala pomoci od někoho, jehož metody se ti nelíbí. Ano, Vojta s Lenkou pomáhají hodně lidem a vlčákům... záslužná to činnost a je super, že se někdo takový najde.
c) ano, tu akci jsi třeba neorganizovala, ale dost nahlas ji hájila jako nejlepší řešení. Tady máš výsledek. Kolik těch psů ještě žije a v jakých podmínkách dneska? Nám se povedlo sehnat pro každého z nich koncového majitele. Z akce kterou jsi tak obhajovala skončili ti psi v útulku a pak neznámo kde, jenom Chasu se po roce pokusili zpeněžit (nevím, kolik jsi za ni dala a je mi to celkem jedno, hlavně že se má dobře a už nepůjde dál)
Kde máš nesmysl? Ano, vím h***o o tom jak skončili ostatní psi ze záchranné akce, kterou jsi TY PODPOROVALA. Ty to víš? To je to co se mi nelíbí, protože nám dalo dost práce najít lidi pro všechny ty psy, ale povedlo se. Každý z nich mohl jít k novému majiteli a hned. Psi nakonec skončili v "útulku" v Korni, o kterém je známo, že psi z něj putují neznámo kam, mluví se o mase nebo pokusech v Rakousku. Chasa měla štěstí, že má PP, tím pádem někdo cítil možnost ji prodat jinak než pro tyto účely.
Kde máš urážky a provokacie? Toto je diskuzní forum, tak se tu snažím diskutovat věcně a pracuju s fakty, která znám. Stejně tak ty mi můžeš předložit ta co neznám. Co se tedy stalo když o tom nic nevím? Nemusíš psát sem, stačí PM. Ostatně tady už stejně není co řešit. Chasa měla štěstí a má nový domov, kde se má fajn. Jen mi šlo o to, že celá ta akce s Chasou a jejími potomky se dala udělat daleko líp už tehdy.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 28-09-2011, 17:49   #27
mája
Junior Member
 
mája's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Blansko
Posts: 140
Send a message via ICQ to mája Send a message via Skype™ to mája
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
a) v tom případě mi to přijde ještě horší, že tvého psa někdo provede bonitací líp než ty, aniž by s ním trénoval
b) ano, evidentně jsi dostala co sis zasloužila. Kdyby věděl, jak se tu o něm vyjadřuješ, tak by mohl být jen rád, že s tebou neztrácel čas. Není jeho povinnost pomáhat někomu, kdo tu na něj pak hází špínu. Stejně tak nechápu, že ses vůbec dožadovala pomoci od někoho, jehož metody se ti nelíbí. Ano, Vojta s Lenkou pomáhají hodně lidem a vlčákům... záslužná to činnost a je super, že se někdo takový najde.
tak pokud vím tak zrovna tady narážíš....Leila ani prvního psa nemá od štěňátka a už když si ho brala tak byl problematický, sama s ním udělala moře práce a je jen dobře že jí s ním Vojta s Lenkou (a asi nejen oni) pomohli....

podle tebe asi každej kdo nechá svýho psa předvést na nějaké akci (zkoušce, výstavě nebo bonitaci) je nanic majitel, mě taky Lenka předvedla Aschera na výstavě a povede ho nejspíš i na bonitaci a aby to nebylo málo, přemlouvám kamarádku aby ho vedla na zkouškách...to jsem taky majitel na ho...? Ne jen před zkouškama tak znervozním, že mě prostě přestane cvičit a nervoza se přenese i na něj (to jsem viděla i na výstavě)a na bonitaci by to bylo stejný, tak proč riskovat u bezproblémovýho psa blbou povahu a špatné změření, jen kvůli mé nervozitě? To raději ať mě pomlouvají...
__________________
Marie


http://www.cswolfdog.net
mája jest offline   Reply With Quote
Old 28-09-2011, 18:03   #28
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Jsem si toho vědom, ale výstava je něco jinýho. Na bonitaci bych předpokládal, že si ji projde se psem majitel. Kdo jinej by s ním měl mít lepší vztah? Osobně bych to bral jako svoje selhání, že svého psa nedokážu zbonitovat a někdo jiný (pokud nepočítám třeba přítele/přítelkyni) to zvládne.
Výstava je věc jiná a tam chápu, že psa dokáže někdo předvíst líp. Co se zkoušek týká, tak pokud pes je schopnej je udělat s někým jiným, ale já to nezvládám, je to prostor pro mě zapracovat na sobě, protože dál budu s tím psem pracovat stejně já.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 28-09-2011, 18:29   #29
mája
Junior Member
 
mája's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Blansko
Posts: 140
Send a message via ICQ to mája Send a message via Skype™ to mája
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Jsem si toho vědom, ale výstava je něco jinýho. Na bonitaci bych předpokládal, že si ji projde se psem majitel. Kdo jinej by s ním měl mít lepší vztah? Osobně bych to bral jako svoje selhání, že svého psa nedokážu zbonitovat a někdo jiný (pokud nepočítám třeba přítele/přítelkyni) to zvládne.
Výstava je věc jiná a tam chápu, že psa dokáže někdo předvíst líp. Co se zkoušek týká, tak pokud pes je schopnej je udělat s někým jiným, ale já to nezvládám, je to prostor pro mě zapracovat na sobě, protože dál budu s tím psem pracovat stejně já.
Ne, nechápeš to. Nálada majitele se, v případě výborného vztahu, velice snadno přenese na psa...A někdy to je na škodu... se psy cvičím a různě pracuji už 20 let a přesto vím že ve své momentální situaci na zkoušce předvedu líp cizího psa než svého puberťáka ( ono to není o tom že s ním celou dobu bude cvičit někdo jiný a předá mi ho po zkoušce, cvičím s ním já a pokud nemáme jít na zkoušku tak nám to jde výborně, jen prostě týden před zkouškou cvičit přestane a hned po ní, ať nastoupím nebo ne se vrátí do starých kolejí)...pokud neznáš všechny okolnosti proč si někdo nechá předvést psa, tak se zdrž komentáře, to pak totiž zvání pomluvou...
__________________
Marie


http://www.cswolfdog.net
mája jest offline   Reply With Quote
Old 28-09-2011, 22:32   #30
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Chápu co píšeš, ale mám na to jinej názor, to zas nechápeš ty. Myslím, že zrovna bonitace je událost, kde by měl být se psem psovod a je to jejich vizitka. Přijde mi prostě divné to dělit.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 22:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org