Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Výstavy psů

Výstavy psů Naše úspěchy na výstavách, jak ČSV připravit na výstavu, jak ho vystavovat...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 13-10-2005, 18:28   #1
bibulka5359
Junior Member
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5
Default Prvá výstava

Máj jeden problém. A vopred chcem poďakovať za odpovede. Mám osemmesačnú fenku ČSV a som prihlásená na klubovú výstavu v Nitre. Nikdy som na výstave nebola a neviem čo budem potrebovať a čo sa tam bude diať Neviem čo mám s ňou trénovať, aby tam niečo nevyviedla . ďakujem
bibulka5359 jest offline   Reply With Quote
Old 13-10-2005, 19:39   #2
Mirkawolf
Member
 
Mirkawolf's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Brussels
Posts: 556
Send a message via ICQ to Mirkawolf Send a message via Skype™ to Mirkawolf
Default

Stačí, když se podíváš tady na wolfdogu do sekce "články" a tam na "výstavy". Myslím, že tam najdeš všechno. Začni třeba tady:
http://www.wolfdog.org/ces/articles/325.html

Dost mě ale překvapuje, že ses v první řadě neobrátila na chovatele, od kterého máš štěně? Ten by měl být přece prvním, kdo ti poradí a pomůže. Vždyť je to pro něj svým způsobem reklama a radost, když jde jeho štěně na výstavu, ne? Aspoň pro mě to tak je.

Hodně štěstí v Nitře.
__________________
:: :: :: Cira & Ali & Tulip :: :: ::
http://vlcisen.mirkawolf.com
Mirkawolf jest offline   Reply With Quote
Old 14-10-2005, 07:06   #3
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Mirkawolf1
Dost mě ale překvapuje, že ses v první řadě neobrátila na chovatele, od kterého máš štěně? Ten by měl být přece prvním, kdo ti poradí a pomůže. Vždyť je to pro něj svým způsobem reklama a radost, když jde jeho štěně na výstavu, ne?
Naprosto souhlasím s Mirkou (což je velmi řídký jev ). Pro chovatele přece není nejlepší reklamou ukázat, jak vypadá jeho fena ale především, jak vypadají štěňata po ní. Bohužel dosud je mnoho chovatelů (bojím se říci "většina" ), kteří prostě prodají štěně a už o něm nechtějí slyšet. A majitele pouze informují, že veškeré dotazy mu zodpoví v Klubu nebo na internetu.

Jinak Bibulko, celý seriál o výstavách, co znamenají jaké tituly, co jsou to třídy, jak se přihlásit, jak psa připravit atd. je na našem serveru už od roku 2002 (autorem je tehdejší předsedkyně sboru rozhodčích ČMKU Vladimíra Tichá - tedy člověk z nejpovolanějších). Stačí jen kliknout na oddíl "Výstavy" v sekci "Články" nebo jednoduše do okénka vyhledávání napsat "výstavy".
Pro Ty, kteří ani toto nezvládají , zde je přehled všech článků uvedeného seriálu :
Výstavy psů - věčné téma
Výstavy psů - věčné téma: co je to výstava psů ?
Výstavy psů - věčné téma: co jsou to 'skupiny FCI' a 'výstavní třídy'?
Výstavy psů - věčné téma: co to jsou 'výstavní soutěže'?
Výstavy psů - věčné téma: jak se přihlásit na výstavu psů ?
Výstavy psů - věčné téma: jak výstava psů probíhá?
Výstavy psů - věčné téma: jak je třeba psa na výstavu připravit?
Výstavy psů - věčné téma: jaké jsou nejčastěji vytýkané chyby na výstavách ?
Výstavy psů - věčné téma: co to jsou tituly CAC, CACIB apod. ?
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 14-10-2005, 16:51   #4
Ghost
Junior Member
 
Join Date: Jan 2004
Location: Praha-Východ
Posts: 74
Default

Ahoj,
my (já a štěně) jsme byli z první výstavy taky pěkně vykulení. Přímo na místě jsme ale zjistili, že se vůbec o nic nejedná a pro psa je to vlastně jenom takové setkání s jinými psy (pozor, aby si nechtělo štěně hrát s nějakou vyčesanou pudlicí, to se páníčkům moc nezamlouvá ).

V samotném kruhu je potřeba psa pořádně předvést, což aspoň v mém případě znamenalo, že ten kdo to kazil víc, jsem byl já. Trénovat se na výstavu dá a nutně je potřeba naučit psa otevřít tlamu ke kontrole zubů a nechat si sáhnout na varlata (pokud je to pes ). Samotné běhání po kruhu není tak složité. Doporučuju štěně stále chválit, je to jeho prvotina a musí vědět, že to dělá dobře a je skvělé.

Informace o tom, co je potřeba na výstavu za doklady, jsou vždy v propozicích k výstavě.

Držím palce v Nitře.

Ghost
Ghost jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 15:18.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org