Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Standard plemene a bonitace

Standard plemene a bonitace Jak by měl vypadat typický vlčák, poměřování a komentáře ke standardu plemene, informace o bonitacích a svodech...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 24-10-2011, 16:17   #121
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

Quote:
Originally Posted by Marianka.W View Post
Ve slovníku cizích slov asi umíme hledat všichni i bez znalostí z psychologie (sakra ty máš přehled, začínám žasnout).
Možná bys mohla do klubu vstoupit a všem, co se snažíme léta dát dohromady bonitační tabulku, která by obsáhla úplně všechno, pořádně vytřít zraky.
Prosím diskutovat k věci, bez emocí a osobních výpadů, je-li to možné. To bych bohužel nemohla, protože se necpu do věcí, kterým až tolik nerozumím - např. dávání několik let dohromady všeobsahující bonitační tabulky. A hlavně není mým cílem dělat se důležitá a někomu vytírat zrak, to myslím není náplní práce v klubu. Ale nejsem členem, tak se možná pletu. Ráda jsem s vámi pokecala, tak zas někdy, třeba na jiné téma
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2011, 20:07   #122
Kometa
Junior Member
 
Kometa's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Jablonec nad Nisou
Posts: 153
Default

Quote:
Originally Posted by CDaniela View Post
Kometa má mou "školu", protože má mého psa. Já majitelům vyloženě nezakazuju dělat obrany, ale nikterak je v tom nepodporuju.
Tak ono já jsem nikdy neměla touhu zrovna obrany provozovat Asi kdyby mi lidi, jako ty a další, na které dám, tvrdili, že to mám s Dingem zkusit, tak bych si asi dala říct... ale sama mám pocit, že to k životu ani já, ani on nepotřebujeme... a když mi ještě lidi kolem na rovinu říkají, že by to s ním nezkoušeli, tak mě to podporuje v tom, abych jeho zábavu zaměřila jiným směrem. Začali jsme zkoušet stopy, jen tak sami, to ho moc baví a mě docela taky... teď jsme začali "trénovat" na canicross, to nejprve vypadalo, že ho bavit vůbec nebude, ale pak se ukázalo, že naopak má v sobě vyloženě závodního ducha... na cvičáku jsme zkoušeli úplné základy agility, což ho taky bavilo, ale tady je problém, že to nejde dělat jen tak sám doma a panička k tomu má krapet averzi, takže jsme nikam dál nepokročili... mám pocit, že je spoustu psích aktivit, kterými můžu zabavit sebe i jeho. A stejně ho ze všeho nejvíc baví se mnou courat po horách, takže pokud bude mít nějakou výchovu a základní výcvik, tak proč ho tlačit do čehokoliv jiného
__________________
www.jezek.vyjimecny.cz
Kometa jest offline   Reply With Quote
Old 25-10-2011, 09:00   #123
nyaro
Junior Member
 
Join Date: May 2011
Posts: 33
Default

muzeme mi nekdo rict, co tedy to clenstvi v klubu obnasi?! jeste do nedavna jsem si myslela, ze tam muzou byt jen lide, kteri opravdu chovaji a ne kazdy, kdo psa daneho plemene drzi...
nyaro jest offline   Reply With Quote
Old 25-10-2011, 09:10   #124
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by nyaro View Post
muzeme mi nekdo rict, co tedy to clenstvi v klubu obnasi?! jeste do nedavna jsem si myslela, ze tam muzou byt jen lide, kteri opravdu chovaji a ne kazdy, kdo psa daneho plemene drzi...
To nemusí nikdo říkat. Každá organizace má své stanovy, které říkají, kdo se může stát jejím členem a ty si stačí přečíst (mimochodem stanovy by si měl přečíst každý, kdo do Klubu vstupuje, přece se nestane členem organizace, o které neví, co má za cíle). Stejně tak i KCHČSV - stanovy. V bodě 5 se jasně říká :
" Řádným členem Klubu chovatelů československého vlčáka se může stát každý chovatel, majitel a příznivec plemene. Cizí státní příslušníci musí splňovat podmínky k legálnímu pobytu na území České republiky, jinak mohou být pouze hostujícími členy KCHČSV."
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 25-10-2011, 09:22   #125
nyaro
Junior Member
 
Join Date: May 2011
Posts: 33
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
To nemusí nikdo říkat. Každá organizace má své stanovy, které říkají, kdo se může stát jejím členem a ty si stačí přečíst (mimochodem stanovy by si měl přečíst každý, kdo do Klubu vstupuje, přece se nestane členem organizace, o které neví, co má za cíle). Stejně tak i KCHČSV - stanovy. V bodě 5 se jasně říká :
" Řádným členem Klubu chovatelů československého vlčáka se může stát každý chovatel, majitel a příznivec plemene. Cizí státní příslušníci musí splňovat podmínky k legálnímu pobytu na území České republiky, jinak mohou být pouze hostujícími členy KCHČSV."
dik , nevedela jsem, kde to hledat... tak mi za to hned netrhejte hlavu
nyaro jest offline   Reply With Quote
Old 25-10-2011, 09:39   #126
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by nyaro View Post
dik , nevedela jsem, kde to hledat... tak mi za to hned netrhejte hlavu
Netrhám, stačí se občas mrknout na klubové stránky
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 25-10-2011, 11:00   #127
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Quote:
Originally Posted by nyaro View Post
muzeme mi nekdo rict, co tedy to clenstvi v klubu obnasi?! jeste do nedavna jsem si myslela, ze tam muzou byt jen lide, kteri opravdu chovaji a ne kazdy, kdo psa daneho plemene drzi...
Mimo povinností pak členství v klubu obnáší některé výhody. Levnější bonitaci, svod zdarma, čtyři Zpravodaje do roka (letošní poslední i s dárkem k vánocům), zvýhodněné přihlašovací poplatky na klubové výstavy a další.

Ještě doplňuji: členové klubu mají zdarma vystavení krycího listu (pokud žádají v řádném termínu, jinak je to zpoplatněno, ale i tak je pořád člen klubu zvýhodněn.)
__________________

Last edited by Marianka.W; 25-10-2011 at 20:10.
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 25-10-2011, 11:02   #128
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by Marianka.W View Post
Mimo povinností pak členství v klubu obnáší některé výhody. Levnější bonitaci, svod zdarma, čtyři Zpravodaje do roka (letošní poslední i s dárkem k vánocům), zvýhodněné přihlašovací poplatky na klubové výstavy a další.
taky např zdarma inzerci na klubových stránkách. ( mám pocit že jinak se platí)
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 25-10-2011, 11:16   #129
GabrielaVesela
Junior Member
 
GabrielaVesela's Avatar
 
Join Date: Sep 2011
Location: Dammbach
Posts: 120
Default

Trochu se vratim k tomu co bylo napsano na predeslych strankach. Jeste Cevecko nemam, ale snazim se poznat, co me ceka. Libi se mi nazory Romana, ze by psi meli byt lepe pripraveni na mereni, ale jsem sama zvedava, jestli pak jednou sama zvladnu psa pripravit tak, aby toho byl v klidu schopen. Co se tyka povahy, je to zajimave, cist zde nazory majitelu. Napr. dohady o te fence co vylitla pri podani ruky.. Musim k tomu napsat, ze jsem zrovna tuto fenu nevidela, ale co jsem videla temer u vsech psovodu, ze psa nijak moc nemotivovali, nebo neuklidnovali. Jen ted nevim, jestli se to smi, ci nesmi. Vim jen, ze pokud jsem se psem a chci aby reagoval na figuranta, podporim ho treba jen tim, ze mu napovim.."pozor..sycak...atd...", naopak kdyz chci aby zustal v klidu, reknu mu, "hodny kamarad atd.." Nevim, jestli je to ale pri bonitaci mozne, mam za to, ze ano....Pripada mi totiz, ze kdyz pes vyleti pri podani ruky, nemusi to byt tim, ze je agresivni. Vsichni vime, ze psi reaguji velmi citlive na to, jak k nim prichazime. Leckdy vyprovokuje psa i upreny pohled k jine reakci, nez kdyz si psa nevsimame atd... Bracha mel fenu, ktera mela zkousky, byla od hranic a bez toho aby ji rekl, to je kamarad, by situaci podani ruky take nenechala projit. Jinak figurant by mel podle me byt v civilu, chranen pod oblecenim kvuli bezpecnosti, nebo by se melo prihlizet k tomu, jestli obrany dela ci ne. A posledni vec je vek psa. 18 mesicni pes nebude podle meho reagovat tak sebevedome, jako pes 4 lety i za predpokladu stejne povahy. Zde vychazim z vlastni zkusenosti s mladym NO, ktery mi nechtel kousat ani kdyz byl podporen starsim psem. O 3-4 mesice pozdeji vypadalo vse uplne jinak a to jsme nic netrenovali, jen pockali az mu to dojde...
GabrielaVesela jest offline   Reply With Quote
Old 25-10-2011, 11:37   #130
Pouliche
Bolt Grey Střípek snů
 
Pouliche's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Děčín
Posts: 93
Send a message via Skype™ to Pouliche
Default

Quote:
Originally Posted by GabrielaVesela View Post
...co jsem videla temer u vsech psovodu, ze psa nijak moc nemotivovali, nebo neuklidnovali. Jen ted nevim, jestli se to smi, ci nesmi. Vim jen, ze pokud jsem se psem a chci aby reagoval na figuranta, podporim ho treba jen tim, ze mu napovim.."pozor..sycak...atd...", naopak kdyz chci aby zustal v klidu, reknu mu, "hodny kamarad atd...
Motivovat a uklidňovat se smí, ale když tam člověk přijde poprvé, tak se všechno samo vykouří z hlavy... Já bych teď třeba taky něco udělala jinak zpětně, ale u figuranta jsem nezapomněla povzbudit, tak aspoň to
Pouliche jest offline   Reply With Quote
Old 25-10-2011, 11:38   #131
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by GabrielaVesela View Post
Libi se mi nazory Romana, ze by psi meli byt lepe pripraveni na mereni, ale jsem sama zvedava, jestli pak jednou sama zvladnu psa pripravit tak, aby toho byl v klidu schopen.
Pes, který věří svému majiteli se v jeho přítomnosti nechá v klidu přeměřit. Nikdy jsem se svými psy měření netrénoval (považuji to za naprostou zbytečnost) a všichni 4 bez problémů bonitací prošli bez ztráty bodů . To, že se pes nenechá změřit je znakem toho, že prostě není se svým pánem OK.

Quote:
Originally Posted by GabrielaVesela View Post
Musim k tomu napsat, ze jsem zrovna tuto fenu nevidela, ale co jsem videla temer u vsech psovodu, ze psa nijak moc nemotivovali, nebo neuklidnovali. Jen ted nevim, jestli se to smi, ci nesmi.
V tom s Tebou naprosto souhlasím. A opět jsme u toho stejného - špatná kounikace a tedy i vztah mezi psem a majitelem. Samozřejmě, že se to smí i při zkoušce u kolíku. Tady tedy pouze hlasově. Bonitační řád to ještě naopak zdůrazňuje, že podpora psovi od psovoda je vhodná. Bohužel si myslím, že nadpoloviční většina majitelů ani neví, že nějaký bonitační řád existuje, natož aby si ho přečetla

Quote:
Originally Posted by GabrielaVesela View Post
Jinak figurant by mel podle me byt v civilu, chranen pod oblecenim kvuli bezpecnosti, nebo by se melo prihlizet k tomu, jestli obrany dela ci ne.
Souhlas. Nicméně jsem tento návrh několikrát dával a vždy byl smeten ze stolu. Myslím, že za tím jsou opět snahy usnadnit podmínky, protože na figuranta v ochranném oděvu se dá poměrně snadno natrénovat a pak i někteří psi, kteří by tak snadno neprošli, mají šanci.

Quote:
Originally Posted by GabrielaVesela View Post
A posledni vec je vek psa. 18 mesicni pes nebude podle meho reagovat tak sebevedome, jako pes 4 lety i za predpokladu stejne povahy.
Opět souhlasím (myslím, že budeš označena za "Hanuškovce", což je u některých v Klubu hanlivé onačení ). Také už tu návrhy na zvýšení hranice byly, ale vždy byl protiargument, že by klesl počet vrhů. Já si myslím, že tak trochu je za tím i snaha, co nejdříve začít chovat a mít penízky za štěňata. Přitom je známo, že pes dospívá ve 3 letech a fena ve 2 letech. Tedy uchovňujeme v drtivé většině nedospělé psy
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 25-10-2011, 11:43   #132
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Opět souhlasím (myslím, že budeš označena za "Hanuškovce", což je u některých v Klubu hanlivé onačení ). (
Teda jsem u čsv nějaký 4 roky v životě jsme neslyšela tenhle výraz, taky trošku paranoia, všichni po mě jdou
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 25-10-2011, 11:47   #133
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Alissea View Post
Teda jsem u čsv nějaký 4 roky v životě jsme neslyšela tenhle výraz, taky trošku paranoia, všichni po mě jdou
Vůbec né Terezo. Teď už to pár let naštěstí nezní tak často, když Ti, kterým vadím, odešli z vedení Klubu. Ale stále to občas zaslechnu. Není to stihomam, jak naznačuješ, je to jen konstatování. I kDyž po těch všech návrzích na důtky, vylučování, fyzické útoky a trestní oznámení bych možná na nějaký ten komplex nárok měl . Ale zachovávám si veselou mysl, protože mi jde v Klubu nikoliv o lidi ale o psy.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 25-10-2011, 11:47   #134
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Jinak já a třeba Aja sme chodili na procházky a žádali cizí lidi aby se podívali štěndům( roční feně a půl ročnímu psovi) do huby na zuby a přiložili klacíky, jako při měření. Chtělo to pamlsky a ochotný lidi, kteří se velmi často našli a zvířátka se aspoň socializovala. Možná by trénink nebyl potřeba, možná by to zvládla v klidu i bez těhle šaškovin. Ale proč riskovat ostudu. Bohužel 90% majitelů nai nenapadne vymyslet něco, čím by psa připravili.
To samý, skoro každou schůzi a před každou bonitací a svodem jsou majitelé upozornění, aby psům dělali podporu, povzbuzovali je a chválili.
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 25-10-2011, 12:00   #135
Tyger
Junior Member
 
Tyger's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Praha
Posts: 185
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Opět souhlasím (myslím, že budeš označena za "Hanuškovce", což je u některých v Klubu hanlivé onačení ). Také už tu návrhy na zvýšení hranice byly, ale vždy byl protiargument, že by klesl počet vrhů. Já si myslím, že tak trochu je za tím i snaha, co nejdříve začít chovat a mít penízky za štěňata. Přitom je známo, že pes dospívá ve 3 letech a fena ve 2 letech. Tedy uchovňujeme v drtivé většině nedospělé psy
Pod tohle bych se taky podepsala, protože to vidím stejně. A taky figurant v civilu. Taky bych stála za neulehčováním podmínek jen proto, aby co nejvíc psů prošlo bonitací. Pak se stane, že příznivý kód dostanou i agresívní nebo naopak příliš bojazlivý psy a ti jsou pak vpuštěni do chovu. To by mělo být taky svědomím chovatelů, aby nechovali za každou cenu na jedincích, kteří nejsou povahově úplně vhodní. Bohužel, opak je většinou pravdou.

Ale samozřejmě, já do toho taky nemám co kecat, vždyť přece nejsem členem klubu a můj názor tím pádem nikoho nezajíma
Tyger jest offline   Reply With Quote
Old 25-10-2011, 12:35   #136
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Pes, který věří svému majiteli se v jeho přítomnosti nechá v klidu přeměřit. Nikdy jsem se svými psy měření netrénoval (považuji to za naprostou zbytečnost) a všichni 4 bez problémů bonitací prošli bez ztráty bodů . To, že se pes nenechá změřit je znakem toho, že prostě není se svým pánem OK.



V tom s Tebou naprosto souhlasím. A opět jsme u toho stejného - špatná kounikace a tedy i vztah mezi psem a majitelem. Samozřejmě, že se to smí i při zkoušce u kolíku. Tady tedy pouze hlasově. Bonitační řád to ještě naopak zdůrazňuje, že podpora psovi od psovoda je vhodná. Bohužel si myslím, že nadpoloviční většina majitelů ani neví, že nějaký bonitační řád existuje, natož aby si ho přečetla



Souhlas. Nicméně jsem tento návrh několikrát dával a vždy byl smeten ze stolu. Myslím, že za tím jsou opět snahy usnadnit podmínky, protože na figuranta v ochranném oděvu se dá poměrně snadno natrénovat a pak i někteří psi, kteří by tak snadno neprošli, mají šanci.



Opět souhlasím (myslím, že budeš označena za "Hanuškovce", což je u některých v Klubu hanlivé onačení ). Také už tu návrhy na zvýšení hranice byly, ale vždy byl protiargument, že by klesl počet vrhů. Já si myslím, že tak trochu je za tím i snaha, co nejdříve začít chovat a mít penízky za štěňata. Přitom je známo, že pes dospívá ve 3 letech a fena ve 2 letech. Tedy uchovňujeme v drtivé většině nedospělé psy
Já se přiznávám, že jsem měření párkrát trénoval a mít horšího psa, asi bych trénoval ještě častějc. Ale jsou psi, kteří k tomu, aby to zvládli to potřebujou skoro denně, ale časem to prostě jít musí, jen si každej musí uvědomit jakou povahu má jeho pes a jak mají nastavenej vztah...výsledkem pak je jak moc se musí měření trénovat, aby pes v klidu stál místo tancování po zadních. Je možný, že bude u měření vyklepanej psovod, pes si toho všimne a bude problém. Poslal bych je na měření nakonec a pokud se ukáže, že na to ta dvojice ještě nemá, nelámal bych to přes koleno a nechal to za rok.

K tý pochvale... každej pes reaguje na pochvalu trochu jinak a je dobrý mít ji nastavenou tak, aby to skutečně pochvala byla. Vidim to už jen doma. Čubina jásavou pochvalu nadšeně vítá, ale když to zkusim u psa, tak na mě kouká, jestli sem spadnul z višně. Prostě jsme si zvykli to nepřehánět, protože jeho to nebralo a já sem taky radši když s ním můžu komunikovat normálně. To ale nic nemění na tom, že tohle většina lidí na tý bonitaci prostě zvládnutý nemá nebo na to zapomíná. A krásně bylo vidět třeba u Darlin (nástřelák), jak na pochvalu reagovala.

Nemluvil bych až tak o tom, jestli kvůli figurantovi v civilu by psi neprošli bonitaci, to mi přijde přehnaný, ale spíš mi přijde, že komisi by se to mohlo líp hodnotit nebo by mohl výsledek více vystihovat povahu toho psa. Třeba ten můj má Of myslim celkem oprávněně, ale u kolíku civil v pohodě a jak vidí figuranta, tak jde dopředu kam mu úvaz povolí a štěká a štěká... tohle by se určitě dalo natrénovat i se psem, kterej zdaleka tolik odvahy nemá. U figuranta v civilu je ale ta výhoda, že pes musí rozlišit, kdy je problém a kdy není, ale oblečení mu v tom nepomůže.

Pavle mluvíš o pohlavním dozrávání nebo o psychice? Já to beru tak, že pokud je pes psychicky zralej na to, aby prošel bonitaci a pohlavně na to, aby oplodnil fenu, tak proč to protahovat dál? Spíš než počet vrhů beru argument, že dřív vidíš co ten pes/fena má za potomky a potom s tím můžeš nějak pracovat. Když pes kryje poprvé třeba v osmi letech, tak než zjistíš jak vypadá potomstvo, tak příští krytí už vůbec nemusí vyjít.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 25-10-2011, 12:36   #137
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Quote:
Originally Posted by Alissea View Post
taky např zdarma inzerci na klubových stránkách. ( mám pocit že jinak se platí)
Neplatí. Nečlenové klubu na stránkách inzerovat vůbec nemůžou.
__________________
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 25-10-2011, 12:42   #138
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Quote:
Originally Posted by GabrielaVesela View Post
... temer u vsech psovodu, ze psa nijak moc nemotivovali, nebo neuklidnovali. Jen ted nevim, jestli se to smi, ci nesmi. ...
V bonitačním řádu je dokonce výslovně napsáno, že "je vhodná jeho podpora psovi" - myšleno psovodova. Opakujeme to pokaždé, vždy říkáme, že psovod má přehánět a hrát psovi divadlo, ale téměř vždy je podpora a pochvala spíše vlažná. Mám pocit, že se před ostatními stydí..
__________________
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 25-10-2011, 12:47   #139
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
V tom s Tebou naprosto souhlasím. A opět jsme u toho stejného - špatná kounikace a tedy i vztah mezi psem a majitelem. Samozřejmě, že se to smí i při zkoušce u kolíku. Tady tedy pouze hlasově. Bonitační řád to ještě naopak zdůrazňuje, že podpora psovi od psovoda je vhodná. Bohužel si myslím, že nadpoloviční většina majitelů ani neví, že nějaký bonitační řád existuje, natož aby si ho přečetla
A přitom ho s sebou na každou bonitaci (dokonce i moravskou, kde jsem byla jen hostem) tahám v obrovském vydání na oranžovém papíře, aby ho každý viděl.
__________________
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 25-10-2011, 12:59   #140
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Pes, který věří svému majiteli se v jeho přítomnosti nechá v klidu přeměřit. Nikdy jsem se svými psy měření netrénoval (považuji to za naprostou zbytečnost) a všichni 4 bez problémů bonitací prošli bez ztráty bodů . To, že se pes nenechá změřit je znakem toho, že prostě není se svým pánem OK.
Nechci úplně oponovat, do jisté míry souhlasím. Akorát bych to nepovažovala za naprosto zbytečné. O socializaci asi netřeba diskutovat a seznámení psa s neznámým předmětem - měřidlem považuji za její součást. Když se ti bude pes bát srolovanýho koberce (z vlastní zkušenosti), taky mu půjdeš názorně ukázat, že ho ten koberec nepokouše. Takže ukázat psovi měřidlo určitě není zbytečné ale spíš užitečné.


Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
...(myslím, že budeš označena za "Hanuškovce", což je u některých v Klubu hanlivé označení ). ...
Taky už jsem to označení slyšela. A musím říct, že zbavit se této nálepky vůbec není jednoduché.
__________________
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 16:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org