Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Žijeme s vlčákem...

Žijeme s vlčákem... Příběhy jako varování pro budoucí majitele ČSV... vše o povaze československých vlčáků

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 22-10-2011, 16:22   #1
Kometa
Junior Member
 
Kometa's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Jablonec nad Nisou
Posts: 153
Default Pes v kotci přes noc?

Potřebovala bych poradit
Dingovi bude za chvíli jeden rok a v kotci si zvykl poměrně rychle, bývá tam, když nejsme doma, nebo když přijdeme z procházky, aby oschnul a já si chvíli odpočinula, snáší to v pohodě. Když ho tam dáme večer, někdy trochu kňourá, ale taky žádná tragédie. K čemu jsme se ale zatím nedostali je, nechat ho tam v noci Jako malého prcka jsme ho tam nechtěli nechávat, dokud nebyl zvyklý tam být ani přes den, dokud nevydržel přes noc s venčením (upřímně, to nevydrží ještě do dneška někdy), pak zase incident se sousedkou, která nám vyhrožovala otravou (už se odstěhovala, zaplať bůh), atd... zkrátka tam ještě prostě v noci nebyl.
Když jsme nad tím tak uvažovali, usoudili jsme, že nám to vlastně celkem nevadí, že spí u nás doma. Přítel sice má pocit, že by tam tak nějak z principu měl být i v noci, navíc si na to zvykne a nebude mu pak vadit, když ho tam dáme večer a někam půjdeme. Na druhou stranu mě je docela příjemné mít ho doma, člověk ho má pod kontrolou (lidí jsou divní a kotec je bohužel vidět z ulice, i když je na druhé straně zahrady) a taky já mám větší pocit bezpečí doma.
Co je ale ten hlavní problém, k čemu směřuju, je zima. Totiž vzhledem k tomu, že je Dinouš skoro celý den venku (dopoledne trávíme na procházce, odpoledne spí v kotci a večer ještě většinou někam jdeme, o víkendech býváme celý den někde venku...), předpokládám, že pořádně nasrstí (u nás v horách bývají zimy tuhé, silný mráz) a nedovedu si představit, že pak bude spát ve 20°C na gauči... to se upeče
Tak jsem se chtěla zeptat, jestli s tím máte někdo zkušenosti, že vám bydlí chlupáč napůl venku a napůl doma, jestli to snáší, nebo je pro něj lepší ho vyšoupnout na mráz napořád
__________________
www.jezek.vyjimecny.cz
Kometa jest offline   Reply With Quote
Old 22-10-2011, 18:10   #2
Jana Zítková
z Podřipské samoty
 
Jana Zítková's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Roudnice nad Labem
Posts: 85
Default

Máme psy taky půl doma půl venku, chce to pořádně zateplenou boudu, hodně nastlanou slámu, zadní stěnu a boky plnou aby tam nefoukalo, a zatím je to v pohodě. Čubině vždycky naroste zimní srst, a doma leží nejraději v koupelně - tam je největší zima.
__________________

Chovatelská stanice z Podřipské samoty
http://www.zpodripskesamoty.cz
www.facebook.com/CeskoslovenskyVlcakZPodripskeSamoty
Jana Zítková jest offline   Reply With Quote
Old 22-10-2011, 18:39   #3
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Já zatím neměl problém ať už sem měl psa napůl doma, napůl venku, nebo prakticky venku a doma minimálně. Zima jim nevadí a pokud máš boudu, ještě líp zateplenou, tak to je v pohodě. Když to máš půl napůl, tak to zdravej pes snese taky v pohodě, ale stejně tak nic nezkazíš, když ho v extrémních mrazech vezmeš dovnitř.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 22-10-2011, 18:52   #4
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Mám 3 psy a jsou také půl venku, půl doma. Boudu zateplenou nemám a nikdy jsem neměl. I v největších mrazech a foukajícím větru se nejraději stočili do klubíčka do vydupaného důlku ve sněhu a tam pochrupávali. S nastydnutím nebo podobnými věcmi jsem problém neměl. Je to, stejně jako u lidí, otázkou otužilosti každého jednotlivého psa.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 22-10-2011, 18:53   #5
Mist
www.steelmaker.cz
 
Join Date: Apr 2009
Location: Davle, CZE
Posts: 103
Default

My máme Renu venku od malého štěňátka, v zateplené boudě s hromadou slámy. Nikdy jsme neřešili nějaké nastydnutí. V garáži spala jenom několikrát za život (teploty pod mínus dvacet, silvestrovské noci).
__________________
Michaela Stalmacherová
CHS Steelmaker
Mist jest offline   Reply With Quote
Old 22-10-2011, 19:06   #6
Kometa
Junior Member
 
Kometa's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Jablonec nad Nisou
Posts: 153
Default

Já to myslela spíš naopak... nemyslím, že by čévéčka patřila mezi ty psi, kteří nastydnou, jen vidí vločku přes okno Kotec má dřevěné dvě a půl stěny a boudu taky má, i když nezateplenou, jelikož nám všichni říkali, že v ní stejně nebude spát ani v zimě... což zatím teda fakt nespí, válí se leda na ní, i když u nás už se teploty pohybovaly kolem nuly. Myslela jsem to spíš naopak, jestli když bude mít zimní srst, nebude mu pak v noci doma vedro. Chladnější místnost žádnou nemáme, máme pidi byt o dvou místnostech celkem, v obou se topí stejně)
__________________
www.jezek.vyjimecny.cz
Kometa jest offline   Reply With Quote
Old 22-10-2011, 19:18   #7
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

To nějak zvládne... když nebude vyvíjet přílišnou aktivitu, tak mu ani doma nějaký nesnesitelný vedro nebude.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 22-10-2011, 21:22   #8
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Kometa View Post
což zatím teda fakt nespí, válí se leda na ní, i když u nás už se teploty pohybovaly kolem nuly.
Přesně tak u nás. Pokud musí být všichni tři zavřeni v kotci (např. teď, když děláme fasádu na domě), tak je bouda využívána pouze na to, aby se tam Nancy ukryla se svým kuřátkem aby jí Dany a Alfa neotravovali, protože ona už při svém věku žere přece jen trochu pomaleji. Jinak i u nás slouží bouda především jako vhodné vyvýšené místo pro vůdce smečky, kterým se už s konečnou platností stal Dany
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 23-10-2011, 21:24   #9
Pouliche
Bolt Grey Střípek snů
 
Pouliche's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Děčín
Posts: 93
Send a message via Skype™ to Pouliche
Default

No, Bolt trávil první zimu přes den hodně venku i v - 10 °C mrazech, narostl mu pořádný zimní kožich a doma mu potom bývalo vedro, tak jsem mu alespoň večer větrala, aby na něj trošku táhlo. Máme ale chladnější podlahy od sklepu, na které se rád rozvalí, když je třeba. Vedro mu jinak ale bylo a to zbytečně moc netopíme...
Pouliche jest offline   Reply With Quote
Old 24-10-2011, 08:46   #10
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Kometa View Post
Já to myslela spíš naopak... nemyslím, že by čévéčka patřila mezi ty psi, kteří nastydnou, jen vidí vločku přes okno Kotec má dřevěné dvě a půl stěny a boudu taky má, i když nezateplenou, jelikož nám všichni říkali, že v ní stejně nebude spát ani v zimě... což zatím teda fakt nespí, válí se leda na ní, i když u nás už se teploty pohybovaly kolem nuly. Myslela jsem to spíš naopak, jestli když bude mít zimní srst, nebude mu pak v noci doma vedro. Chladnější místnost žádnou nemáme, máme pidi byt o dvou místnostech celkem, v obou se topí stejně)
Dej mu na boudu nějaký měkký koberec a do boudy pořádnou vrstvu slámy. Když bude velká zima do boudy zaleze. Střídání teplot teoreticky ideální není ale čsv ho prakticky snášejí dobře. Když mu dude doma horko, poznáte to, neboj. Venku mu zima 100% nebude.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 17:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org