Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Wzorzec & bonitacje

Wzorzec & bonitacje Jak powinien wyglądać typowy wilczak, ile waży CzW, ile ma w kłębie, informacje o przeglądach hodowlanych ....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 16-12-2010, 22:01   #21
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
margo ja mialam na mysli ze troche rozni sie ... sierscia bo to kanapowiec a wilki w lesie kanapy z poduszka nie maja
To inna sprawa... Rzeczywiscie blokersy i "inne takie" NIGDY nie obrosna tak jak wilki w zimie... Bo i po co.... Nasze kanapowce tez na zimowych wystawach w SK w porownaniu do slowakich psow wygladaly jak lysole (odbijalismy sobie w maju - wtedy one loinialy, a my obrastalismy )...

A jako dowod mam fotke rodzenstwa CzW...

Tu jest kanapowiec z Czech:


I jego braciszek zyjacy daleko na polnocy w Finlandii:
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 16-12-2010, 22:07   #22
Wonderfull Wolf ES
Senior Member
 
Wonderfull Wolf ES's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Warszawa
Posts: 1,337
Default

Margo, a powiedź bo mnie zastanawia w kontekście wzorca - czasem zdarzają się wilki czarne, bądź jednolite bardzo ciemno brązowe i co jeśli w jakimś miocie trafi się taki wilczak - jest odstępstwem od wzorca? i ten "dziki" kolor, to taki bardziej rudawy? moja młoda latem była jaśniutka, ale teraz jest coraz bardziej ruda, nie wiem czy to wpływ jedynie zmiany futra na cieplejsze, czy po prostu wilczak "ciemnieje" do jakiegoś momentu rozwoju?
Wonderfull Wolf ES jest offline   Reply With Quote
Old 16-12-2010, 22:10   #23
MagdaW
Junior Member
 
MagdaW's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Wasilków
Posts: 368
Default

To ja też dorzucę jak mój Liszkam wtapia się w naturę







MagdaW jest offline   Reply With Quote
Old 16-12-2010, 22:26   #24
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Quote:
Originally Posted by Wonderfull Wolf ES View Post
czasem zdarzają się wilki czarne,
Ja nie Margo, ale czarny wilk... to te amerykanskie raczej, wiec z naszymi burkami nie maja nic wspolnego.
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 16-12-2010, 22:30   #25
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Quote:
Originally Posted by Wonderfull Wolf ES View Post
Margo, a powiedź bo mnie zastanawia w kontekście wzorca - czasem zdarzają się wilki czarne, bądź jednolite bardzo ciemno brązowe i co jeśli w jakimś miocie trafi się taki wilczak - jest odstępstwem od wzorca? i ten "dziki" kolor, to taki bardziej rudawy? moja młoda latem była jaśniutka, ale teraz jest coraz bardziej ruda, nie wiem czy to wpływ jedynie zmiany futra na cieplejsze, czy po prostu wilczak "ciemnieje" do jakiegoś momentu rozwoju?
to sa amerikanskie wilki - tez sa i biale tam
ale one nie sa wilkami z karpat i z wilczakami niema nic wspolnego ale... chyba jesli zerkne sie na kolory u sarlosow- tam widac ze maja tego wilka, ktorego nie ma nasze wilczaki ( sarlosy bywa i biale)
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 16-12-2010, 22:30   #26
Wonderfull Wolf ES
Senior Member
 
Wonderfull Wolf ES's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Warszawa
Posts: 1,337
Default

Quote:
Originally Posted by Narvana View Post
Ja nie Margo, ale czarny wilk... to te amerykanskie raczej, wiec z naszymi burkami nie maja nic wspolnego.
tak, dopiero jak napisałem, to pomyślałem co napisałem ups, dobrze, że nie jestem hodowcą, bo nie zostało by mi wybaczone przez długie lata
Wonderfull Wolf ES jest offline   Reply With Quote
Old 16-12-2010, 22:33   #27
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

ehehehehe, wyluzuj
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 17-12-2010, 02:24   #28
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Wonderfull Wolf ES View Post
moja młoda latem była jaśniutka, ale teraz jest coraz bardziej ruda, nie wiem czy to wpływ jedynie zmiany futra na cieplejsze, czy po prostu wilczak "ciemnieje" do jakiegoś momentu rozwoju?
Roznie z tym bywa... Wilczaki rzeczywiscie ciemnieja, ale do jakiego wieku i jak bardzo - ciezko powiedziec... Nigdy tego nie "badalam"

Jak chcesz ja w sposob naturalny dodatkowo "dobarwic" to dodaj jej marchewki do jedzenia (to jednak sciemnia tez oczy) - mocniejszy bedzie kolor "czerwony". Na "wybarwienie" swietnie dzialaja algi (o wiele mocniejszy staje sie kolor czarny i brazowy)... Samemu tez mozna tego uzywac - efekt jest taki sam...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 17-12-2010, 02:45   #29
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Skoro jestesmy przy siersci - mamy snieg mozna wiec przetestowac "jakosc" siersci Burych. Nie wiem, czy to zadziala z blokersami... ale mozecie sporobowac....

Wystawiamy psa na dwor, czakamy az go troche zasypie i sprawdzamy czy topnieje na nim snieg. Jesli tak to ma za slaba "izolacje". Idealne futro bedzie takie, ktore nie wypuszcza ciepla...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 17-12-2010, 08:10   #30
szasztin
Senior Member
 
szasztin's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Sopot
Posts: 1,787
Default

Quote:
Originally Posted by z Peronówki View Post
Skoro jestesmy przy siersci - mamy snieg mozna wiec przetestowac "jakosc" siersci Burych. Nie wiem, czy to zadziala z blokersami... ale mozecie sporobowac....

Wystawiamy psa na dwor, czakamy az go troche zasypie i sprawdzamy czy topnieje na nim snieg. Jesli tak to ma za slaba "izolacje". Idealne futro bedzie takie, ktore nie wypuszcza ciepla...
Bardzo dobry pomysł!!! Ostatnio byłam na spcerze z Imbusem - w śniezycy - by ła cały biały - nie specjanie mu to przeszkadzało . Snieg stopniał dopiero w domu

Mysle że blokersy poinny zimą być dłużej "wystawiane" na śnieg i zimno !!
szasztin jest offline   Reply With Quote
Old 17-12-2010, 09:10   #31
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Quote:
Originally Posted by szasztin View Post
Bardzo dobry pomysł!!! Ostatnio byłam na spcerze z Imbusem - w śniezycy - by ła cały biały - nie specjanie mu to przeszkadzało . Snieg stopniał dopiero w domu

Mysle że blokersy poinny zimą być dłużej "wystawiane" na śnieg i zimno !!
Potwierdzam; topnieje dopiero w domu.
PS
Nasz blokers dzisiaj przed naszym wyjściem do pracy został "wystawiony" na -20. (taka temperatura panowała u nas ok. 5.00). On to zniósł bardzo dobrze, pańcio o dziwo też. Zahartował się jak nic.
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 17-12-2010, 14:15   #32
Katka
Junior Member
 
Katka's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Wrocław
Posts: 90
Default

Quote:
Originally Posted by Wonderfull Wolf ES View Post
Margo, a powiedź bo mnie zastanawia w kontekście wzorca - czasem zdarzają się wilki czarne, bądź jednolite bardzo ciemno brązowe i co jeśli w jakimś miocie trafi się taki wilczak - jest odstępstwem od wzorca? i ten "dziki" kolor, to taki bardziej rudawy? moja młoda latem była jaśniutka, ale teraz jest coraz bardziej ruda, nie wiem czy to wpływ jedynie zmiany futra na cieplejsze, czy po prostu wilczak "ciemnieje" do jakiegoś momentu rozwoju?
Czarny kolor u amerykańskich wilków pochodzi od krzyżowania się ich z psami!!

"Sądziliśmy, że to będą krótkie badania dowodzące, iż wilki i psy dzielą tę samą ewolucyjną cechę determinującą czarny kolor sierści – mówi Tovi Anderson ze Stanford University. – Ale ta historia stała się dużo bardziej interesująca, kiedy odkryliśmy, skąd wilki mają tę genetyczną mutację. Okazało się, że przekazały im ją udomowione psy, ich bliscy krewni. Badania DNA pokazały, że mutacja genetyczna odpowiedzialna za czarną sierść zaszła u psów około 50 tys. lat temu. Do Ameryki przywędrowała 14 – 15 tys. lat temu wraz z czworonogami towarzyszącymi pierwszym ludziom, którzy pokonali zamarzniętą wówczas cieśninę Beringa."

Cały artykuł tu: http://www.rp.pl/artykul/9129,259384...j_skorze_.html
Katka jest offline   Reply With Quote
Old 17-12-2010, 19:18   #33
Wonderfull Wolf ES
Senior Member
 
Wonderfull Wolf ES's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Warszawa
Posts: 1,337
Default

Quote:
Originally Posted by Katka View Post

Katka, dzięki za linka!
Wonderfull Wolf ES jest offline   Reply With Quote
Old 17-12-2010, 19:21   #34
Wonderfull Wolf ES
Senior Member
 
Wonderfull Wolf ES's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Warszawa
Posts: 1,337
Default

Quote:
Originally Posted by z Peronówki View Post
Skoro jestesmy przy siersci - mamy snieg mozna wiec przetestowac "jakosc" siersci Burych. Nie wiem, czy to zadziala z blokersami... ale mozecie sporobowac....

Wystawiamy psa na dwor, czakamy az go troche zasypie i sprawdzamy czy topnieje na nim snieg. Jesli tak to ma za slaba "izolacje". Idealne futro bedzie takie, ktore nie wypuszcza ciepla...

Byłem z Młodą na spacerze, nie padał dzisiaj śnieg, więc nie wiem jak to by było z padającym, ale po tarzaniu się w tym, który już leży psica była oblepiona soplami, spadły w domu i sierść po kilku minutach była już sucha. Trochę mnie w sumie dziwi, bo nie ma jakiegoś bardzo bujnego futra. Fakt faktem jest go więcej niż latem czy jesienią, ale też bez szału
Nie wiem czy tu ilość ma znaczenie, czy może bardziej twardość włosa, itp?

p.s. jednak po długim wieczornym spacerze okazuje się, że na kryzie faktycznie się "sopli" ale na bokach brzucha się topi...

Last edited by Wonderfull Wolf ES; 17-12-2010 at 23:00. Reason: p.s.
Wonderfull Wolf ES jest offline   Reply With Quote
Old 17-12-2010, 22:55   #35
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Jeszcze trochę maskujących wilczych kolorków z tego samego kwietniowego dnia - wydaje się, że sierść przybiera kolor otoczenia :










Z sierpnia:
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 18-12-2010, 10:39   #36
Witek
Plessowy wilczak
 
Witek's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Pszczyna
Posts: 1,200
Default

Quote:
Originally Posted by z Peronówki View Post

Wystawiamy psa na dwor, czakamy az go troche zasypie i sprawdzamy czy topnieje na nim snieg. Jesli tak to ma za slaba "izolacje". Idealne futro bedzie takie, ktore nie wypuszcza ciepla...
To trudny test, bo Astarte jak na nią popada to się otrzepuje i calutki śnieg znika... A jak bawi się z kumplami to i tak jest cała w soplach z śliny...
Ale fakt faktem na zimę bardzo ściemniała i zszarzała. A futro nie urosło jej raczej na długość, ale widać różnice w podszerstku. Dodatkowo uznała, że jej się to futro już znudziło i zaczyna się powoli lenić :/ Nie wiem czy to na olbrzymie wahania temperatury tak reaguje (zawsze lubiliśmy z Witkiem bardzo cieple mieszkanie, tak by chodzić zimą w krótkich rękawkach), czy po prostu tak sobie wymyśliła
__________________
OBERSCHLESIEN IST MEIN LIEBES HEIMATLAND
Witek jest offline   Reply With Quote
Old 19-12-2010, 18:09   #37
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

bialas na takim sniegu tez potrafi nieźle zniknąć



ciekawostką jest to, że Sexik przeprowadził się z -20 do łóżka 3 tygodnie temu. Futra nie wypada ani grama tylko się uklepało i wygląda jak latem! W kilka godzin przestawiła się do nowej teperatury o 40 stopni wyższej!
A ta izolacja futra jest okropna-nic ciepełka ten kundel nie daje nawet jak wlezie pod kołdrę
__________________

Last edited by jefta; 19-12-2010 at 18:12.
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 22-12-2010, 15:11   #38
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default

A propos kamuflazu













Wilczaki sa jak kameleony
__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
sssmok jest offline   Reply With Quote
Old 22-12-2010, 18:21   #39
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

Oj dziwne te kameleony, dziwne nawet w wodzie.......

__________________

http://darwilka.blogspot.com/

GRABA jest offline   Reply With Quote
Old 22-12-2010, 20:13   #40
Witek
Plessowy wilczak
 
Witek's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Pszczyna
Posts: 1,200
Default

Nie wiem czy jest wystarczająco zakamuflowana, ale łysa na pewno

__________________
OBERSCHLESIEN IST MEIN LIEBES HEIMATLAND
Witek jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 16:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org