Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Různé

Různé Vše o československých vlčácích...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 07-07-2005, 16:05   #1
Shadowman
Junior Member
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 4
Default Měsíční náklady

Cévéko (krásná skratka) si chci pořídit od doby kdy jej dostal kamarád od svého otce vojáka (či tak nějak, bude tomu 8 let, takže detaili si už přesně nepamatuji). Díky čemuž jsem se s tímto plemenem seznámil poměrně podrobně. Zatím jsem získal všechny potřeblé informace kromě jedné a to na kolik pes/fena měsíčně výjde (nepočítám očkování a jiné lékařské úkony). Velice o jeho chov stojím a chtěl bych poskytnout kvalitní péčí, nebo alespoň na úrovni. Mám skušenosti spíše s menšímy psy a nedovedu odhadnout náklady. A velice nerad bych po koupi, snižoval kvalitu péče.

Za každou informaci předem děkuji..
Shadowman jest offline   Reply With Quote
Old 07-07-2005, 18:00   #2
Jirda
Junior Member
 
Jirda's Avatar
 
Join Date: May 2005
Location: Brno
Posts: 72
Send a message via ICQ to Jirda
Default

Myslím si, že je to dost individuální. Ne každý krmí stejně a ne každý žrádlo sežene za stejnou cenu. U nás v Brně sice jsou obchody pro zvířata, ale maso tam hrozně smrdí a nejen moji pesani mají po tom průjem. Raději koupím čerstvé kuřecí hlavy. Také vitamíny mají různou cenu. Myslím si ale, že by jste se v pohodě mohl dostat do rozmezí 1000 - 1500 Kč. Já osobně jsem s těmi hlavami o trošku níž, protože je kupuji jen za 5 Kč za kilo. Mám však na odběr vyjímku, která u toho musí být.
__________________
Zdeněk
Jirda jest offline   Reply With Quote
Old 08-07-2005, 07:45   #3
Shadowman
Junior Member
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 4
Default

Děkuji za odpověď. Je mi jasné, že u každého jsou jiné podmínky. Ale i tak bych chtěl aby se tu sešlo co nejvíce názorů(skušeností), abych si mohl udělat představu. Či alespoň získat nějaké dobré nápady.
Shadowman jest offline   Reply With Quote
Old 08-07-2005, 07:57   #4
Ghost
Junior Member
 
Join Date: Jan 2004
Location: Praha-Východ
Posts: 74
Default

My krmíme granulemi (Royalem) a 15ti kilový pytel máme na cca měsíc. Dá se pořídit za různé ceny v rozmezí tak 1300-1800 Kč, pokud má někdo možnost přímo od velkoobchodu, tak i levněji. Nějaké další 2-3 stovky mohou stát pamlsky, kosti a jiné drobnosti.

Takže si myslím, že do 2000 Kč za měsíc se dá v pohodě vejít a pes dostává kvalitní péči (nepolemizuji o tom jestli granule nebo maso - na to je tu jiná diskuze ). Bez veteriny, přípravků proti klíšťatům, jednorázových plateb jako je psí známka atd.

Jo, pro doplnění informace: mám skoro půlroční štěně.

Ghost
Ghost jest offline   Reply With Quote
Old 08-07-2005, 10:16   #5
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Ahoj, ja nemam skusenosti s momentalnymi nakladmi, pretoze uz asi styri roky psa nemam, ale moju cubu som krmila granulami a jeden velky pytel (myslim ze 20 kg) vysiel na mesiac a pol (cuba zrava a velka). Okrem toho sme robili take finty ze kupis vnutornosti za polovicnu cenu ako normalne maso, polku zjes, a druhu polku ma pes. A tvaris sa ze jes maso (co vlastne jes - mimochodom ja vnutornosti zboznujem), cize pri cene normalneho masa ta psova cast je uz zadarmo . Ine naklady boli vlastne len spociatku, kym som sa naucila ze volny obojok psovi na krku bez dozoru nenechavat, psa na uvaze len s kosikom a pouzivat radsej nestahovacie obojky lebo stahovaky kozene sa natiahnu a tym padom znehodnotia.
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 09-07-2005, 03:50   #6
Jirda
Junior Member
 
Jirda's Avatar
 
Join Date: May 2005
Location: Brno
Posts: 72
Send a message via ICQ to Jirda
Default

Quote:
Originally Posted by saschia
Ine naklady boli vlastne len spociatku, kym som sa naucila ze volny obojok psovi na krku bez dozoru nenechavat, psa na uvaze len s kosikom a pouzivat radsej nestahovacie obojky lebo stahovaky kozene sa natiahnu a tym padom znehodnotia.
Plný souhlas s saschia. U mne už leží 2 překousané vodítka. Byla to otázka vteřiny.
__________________
Zdeněk
Jirda jest offline   Reply With Quote
Old 09-07-2005, 13:53   #7
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Co se týká nákladů na krmení - krmím hovězím a telecím masem (cca 15 kg měsíčně), do kterého přidávám trošku kuřecích krků, jako přílohu rýži (občas těstoviny), zeleninu, vitamíny, olivový olej. Sem tam syrová kuřecí nebo hovězí játra. Kilo hovězího a telecího kupuju za 55 - 60 Kč (shánění syrového kusového - ne mletého - masa je čím dál tím těžší). Za krmení se vejdu do cca 1500 Kč měsíčně (pro fenu vážící cca 29 kg).

Pro majitele našich štěňat občas beru taky granule přímo z velkoobchodu - Nutram jehněčí za cca 980 Kč, v obchodě jsou o pár stovek dražší - ČSV spořádá cca 15 kg pytel měsíčně. Ke kvalitním granulím už se nepřidávají žádné vitamíny (jen sem tam nějakou kost, prasečí nožku apod.). Pytel (15 kg) kvalitních granulí - např. Eukanuba, Royal Canin, Nutram, Hills - se dá pořídit v obchodě za cca 1300 - 1700 Kč (Brno). Dobré jsou prý i granule Gilpa, které se dají koupit pod 1000 Kč za 15kg. Dá se krmit i Purinou a K9 (do 1000 Kč), ale pod tuto úroveň už bych rozhodně nešel. Značka granulí by se neměla často střídat, taky by se nemělo moc střídat krmení masem a granulemi.

To je krmení, ale ostatní náklady taky nejsou úplně zanedbatelné - nedejbože když potřebuješ veterináře, členství na cvičáku taky něco stojí, dále vodítka, obojky, pamlsky atd. Pokud se totiž nebudeš psovi dostatečně věnovat, přijdou další náklady za sousedovic kočku, slepice a králíky

Karel
alexa jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org