Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Různé

Různé Vše o československých vlčácích...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 19-11-2006, 11:36   #1
Raya
Junior Member
 
Raya's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 12
Default Štěně ČSV

Krásné dopoledne všem příznivcům ČSV.

Jako budoucí majitelka bych se Vás všech zkušených přede mnou chtěla zeptat na pár rad, jak se správně postarat o štěně ČSVéčka. Asi by bylo dobré vědět, do jakých podmínek si štěně beru. Tedy, žiji v Praze, na Dívčích Hradech, v bytě 3+1, řadovka z cihel, ve třetím patře bez výtahu. Klidné místo-relativně v přírodě s menším provozem.
Ráda bych věděla, kdo z vás má zkušenost chození štěňat do schodů. Mohu si to dovolit hned, nebo ho mám ze začátku nosit, nebo chvilku poponést a potom ať se taky trochu snaží? Protože jsem si přečetla dost článků o DKK, tak bych svým nevhodným přístupem a chováním nechtěla nijak víc a výrazně přispět k případnému zhoršení.
A s tím souvisí, jak ho správně a čím krmit? Je vyloženě nějaký typ granulí víc vyhovující než jiný? Jaký?

Pozn.: Se psi mám zkušenosti, leč jsem nikdy ještě nebyla vlastní majitelkou žádného. Přesto si uvědomuji, že zkazit psa je strašně lehké, ale vycvičit ho a utvořit osobnost je náročné. Proto všem, kteří odpoví, předem děkuji za čas a chuť se podělit o svoji zkušenost.
Mějte se zatím všichni hezky a přeji pěkný den.
Linda
Raya jest offline   Reply With Quote
Old 19-11-2006, 12:16   #2
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default Re: Štěně ČSV

Ahoj,

Quote:
Originally Posted by HidalgoAlhaja
Ráda bych věděla, kdo z vás má zkušenost chození štěňat do schodů. Mohu si to dovolit hned, nebo ho mám ze začátku nosit, nebo chvilku poponést a potom ať se taky trochu snaží?
Myslím, že tahle otázka je mnohdy velice extrémně chápána. Samozřejmě, že by štěně ve věku 2 měsíců nemělo denně běhat 10x po schodech do 7. patra. Pokud 4 měsíční štěně 2x za den vyběhne 20 schodů, když jde ven na procházku, nic se mu nemůže stát. Pokud má genticky dáno, že bude mít problémy s klouby, pak je bude mít i když bude nošeno doschodů až do 3 let . A pokud DKK mít nebude, tajk jí nevyvolá ani 20 schodů denně. Z vlastní zkušenosti vím, že tomu tak je. Mám u vchodu do domu 6 schodů, které psi běhají během dne nepočítaně. Do ložnice, kde s námi spí, máme 15 schodů, které vyběhnou 1x za den nahoru a dolů. Už od štěněte. S DKK problémy nemají.

Quote:
Originally Posted by HidalgoAlhaja
Protože jsem si přečetla dost článků o DKK, tak bych svým nevhodným přístupem a chováním nechtěla nijak víc a výrazně přispět k případnému zhoršení.
Myslím, že v chovu ČsV jsou podstatnější problémy než je DKK. DKK je hodně velký strašák a myslím, že spíše přeceňovaný.

Quote:
Originally Posted by HidalgoAlhaja
A s tím souvisí, jak ho správně a čím krmit? Je vyloženě nějaký typ granulí víc vyhovující než jiný? Jaký?
Žádné granule nemohou nahradit přirozenou stavu. Proto nejlepší je syrové maso, vnitřnosti a eventuálně doplnit vitamíny. Syrová zelenina, ovoce a další složky, které jsou přirozenou stavou psovitých šelem.

Quote:
Originally Posted by HidalgoAlhaja
Přesto si uvědomuji, že zkazit psa je strašně lehké, ale vycvičit ho a utvořit osobnost je náročné.
Tohle je, podle mého, skutečně největší problém. DKK je proti tomu zcela nicotná. K čemu je pes s perfektními klouby, který je zcela zkažený, neovladatelný, bázlivý apod.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 19-11-2006, 13:29   #3
Mirkawolf
Member
 
Mirkawolf's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Brussels
Posts: 556
Send a message via ICQ to Mirkawolf Send a message via Skype™ to Mirkawolf
Default Re: Štěně ČSV

Quote:
Originally Posted by HidalgoAlhaja
Ráda bych věděla, kdo z vás má zkušenost chození štěňat do schodů. Mohu si to dovolit hned, nebo ho mám ze začátku nosit, nebo chvilku poponést a potom ať se taky trochu snaží? Protože jsem si přečetla dost článků o DKK, tak bych svým nevhodným přístupem a chováním nechtěla nijak víc a výrazně přispět k případnému zhoršení.
My bydlime v byte 2+1, vlcaky tu mame dva. Jsme ve druhem patre ve vytahu. Stene (Alinu) jsme jako malou do schodu a ze schodu nosili, dobre do jejich 3 mesicu veku. Oni ty schody taky zpocatku byly tak vysoke, jako ona
No a holka chlupata ma stejne dysplazku, a to dost. Takze ono to nebude v tech schodech. Nicmene si myslim, ze malinke stene, ktere pres ten schod sotva vidi, by se po nich nemelo trikrat denne drapat do tretiho patra. Osobne bych ho nosila, aspon az pres ten schod uvidi, obcas ho nechat si jich par vylezt a tak.
Proste asi pouzit zdravy rozum.

Quote:
Originally Posted by HidalgoAlhaja
A s tím souvisí, jak ho správně a čím krmit? Je vyloženě nějaký typ granulí víc vyhovující než jiný? Jaký?
V tomhle se priklanim k Pavlovi, lepsi nez jakekoli granule je maso. U nas jsme granule nekolikrat zkouseli davat, a ac to byly znackove zalezitosti (Royal Canin, Eukanuba, Proplan) tak z toho holky nebyly nadsene, delaly venku velke hromadky a byly samy plyn, casto se objevil i prujem. Tak jsme granule odvezli do utulku, krmime syrove maso (kure, hovezi), sem tam dame jogurt, vajicko, olej, rybu, pangamin a tak. A vsechno je o.k.
__________________
:: :: :: Cira & Ali & Tulip :: :: ::
http://vlcisen.mirkawolf.com
Mirkawolf jest offline   Reply With Quote
Old 19-11-2006, 20:39   #4
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

To je dlouhé psaní. Udělěj si výlet do SZ Čech, všechno ti řeknu, vysvětlím, předvedu a můžeš si prohlédnout psy
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 19-11-2006, 22:16   #5
nonsens
Junior Member
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 14
Send a message via ICQ to nonsens
Default DKK

Pavle, nečetl jsi knihu veterináře Granta? Píše tam : " Nevím čím to je, ale svou border colliï nosím do schodů již třetím rokem... "
Ale to jen tak pro zpestření. Jinak souhlasím.
nonsens jest offline   Reply With Quote
Old 25-11-2006, 14:55   #6
Raya
Junior Member
 
Raya's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 12
Default

Ahojte všichni. Za vaše příspěvky Vám moc děkuji a těším se na další diskuse.
Ahoj Linda
Raya jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 17:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org