Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Výchova & charakter

Výchova & charakter Jak se postarat o štěně, jak ho socializovat, nejčastější problémy s ČSV a jak je řešit...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 12-06-2007, 17:31   #1
arwen
Junior Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 24
Default odlúčenie

Ahoj.. prosím poraďte mi ako mám svoju 7mesačnú sučku naučiť, aby vydržala pár hodín doma osamote. Mám ju v byte a absolútne neznesie odlúčenie. Mám pocit, že okrem sedatív som už vyskúšala všetko. Potrebujem docieliť, aby vydržala sama nejaké tri štyri hodiny. Keď ju nechám samú strašne vyvádza, vyje a demoluje byt. Problém je aj vtedy, keď ja odídem a ona zostane sama s iným členom rodiny. To sa ma tak isto snaží zúfalo privolať. Našťastie vtedy sa neopováži demolovať byt. Už som z toho zúfalá. Pomôžte prosím..
arwen jest offline   Reply With Quote
Old 12-06-2007, 18:31   #2
Jats
Junior Member
 
Jats's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Šumice Brno venkov
Posts: 139
Send a message via ICQ to Jats Send a message via Skype™ to Jats
Default

ahoj má milá, máme to samé jak je někdo doma a já na malá brečí u dveří, nepije a nejí, demolici bytu a stres z odloučení jsme vyřešili lodžií, malá tam má boudu, odpočinkovou zónu, i když jsem doma občas ji tam zavřu, chce to postupně, pokud nemáš k dispozici balkon, tak pomalu, odejdi, třeba na 5 minut, vrať se a hodně vítej, dej jí pamlsek a pak dobu prodlužuj, nevracej se ale když bude vyvádět, ale najdi chvilku kdy se bude zdát v klidu, nebo ji nauč pokud máš víc místností na jednu místnost a zabezpeč to tak aby si neotevřela - naše malá s přehledem otevře dveře a jde na průzkum...dej pak vědět co a jak, to víš, miluje tě no
__________________

www.toulavyraj.estranky.cz ... o naší smečce
Jats jest offline   Reply With Quote
Old 14-06-2007, 10:55   #3
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Quote:
Originally Posted by Jats View Post
třeba na 5 minut, vrať se a hodně vítej
Hmmm, to sa prave myslim neodporuca. Naopak, klud pred odchodom, klud po prichode, privitat sa az ked sa psisko ukludni, a to tiez len pokojne. No ale tazko to funguje v reali, moc dobre viem.

Mne velmi pomohlo byt s nou na tabore - tam bola casto dlhsie sama pred chatkou na retazi a od kamarata videla ze to nie je ziadna tragedia, trosku poskucala a potom chrnela. Samozrejme to po navrate domov nebolo este ruzove, ale postupne sa to proste zlepsovalo. Teraz uz knuka len ked meskam z roboty a aj to nie vzdy.
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote
Old 15-06-2007, 18:10   #4
arwen
Junior Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 24
Default

no.. viem, že chváliť psa po príchode nie je veľmi vhodné.. v každom prípade ďakujem za rady a skúsenosti.. Ešte by ma zaujímaja jedna vec: je možné, že sa to môže vekom upraviť? Predsa len je suka ešte nevyrovnaná, povaha nie je ustálená.. zatiaľ si len hľadá miesto vo svete..
arwen jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:56.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org