Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Zdraví a výživa

Zdraví a výživa Jak krmit vlčáka, informace o psích krmivech, jak vakcinovat a co dělat, když pes onemocní...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 07-10-2010, 13:29   #1
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default Krmení 1x nebo 2x denně ?

Dost často slyšívám a teď i hodně čítám v různých psích časopisech o tom, že je správné psovi rozdělit krmnou dávku na dvě a krmit tak psa dvakrát denně, místo jednou ?
Zajímá mě jak kdo krmíte?? 1 či 2 krát ??
Uvažuji, že bych také přešla na ranní svačinku a večerní večeři. Je pravda, že pokud se s krmením večer opozdím o nějakou chvilí, holky už jsou nervózní a hladové. Takto by dostaly menší část ráno a večer zbytek. Nebyly by večer aspoň tak otravné. Četla jsem hodně názorů, ale je fakt, že být celý den hladový a pak se najíst je zvláštní.
Nemyslím, teď cvičení ( to je logické, že psovi dám méně a nakrmím ho pamlskama). Myslím normální krmení.
Jaký je Váš způsob či názor ?
Stela jest offline   Reply With Quote
Old 07-10-2010, 13:38   #2
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

Já dospělé psy většinou 1x denně, navečer. Když jsou holky březí, tak ke konci dvakrát denně. Když mrzne, tak dvakrát denně, z toho jedno jídlo je spíš polívka.
Dobroty, ovoce, kosti, to je průběžně přes den, jak kdy, ale to se do jídla nepočítá .
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 07-10-2010, 13:46   #3
Janiz
Junior Member
 
Janiz's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 237
Default

Ahoj, my dáváme ráno svačinku aby se holky těšily až vypadneme do práce a nestěžovaly si tam(dostanou to při našem odchodu) a večer zbytek. Ale nemysli si! čas večerního krmení si hlídají stejně bedlivě, hlavně teda ta starší, jako kdyby ráno nedostaly nic. J.
Janiz jest offline   Reply With Quote
Old 07-10-2010, 13:55   #4
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default

Quote:
Originally Posted by Janiz View Post
Ahoj, my dáváme ráno svačinku aby se holky těšily až vypadneme do práce a nestěžovaly si tam(dostanou to při našem odchodu) a večer zbytek. Ale nemysli si! čas večerního krmení si hlídají stejně bedlivě, hlavně teda ta starší, jako kdyby ráno nedostaly nic. J.
Aha Takže jsme tam kde jsme byli, ale dost uvažuji o tom, že jim taky dám část ráno a zbytek ten větší večer. Aspoň budou "klidnější".
Stela jest offline   Reply With Quote
Old 07-10-2010, 13:55   #5
Pouliche
Bolt Grey Střípek snů
 
Pouliche's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Děčín
Posts: 93
Send a message via Skype™ to Pouliche
Default

Já stále zvažuju, jestli krmit jednou nebo dvakrát denně. Krmím dvakrát - dopoledne v 9 hod. (obvykle) a večer v 5 hod. Bolt mi ale pokládá packy i hlavu do klína už hodinu předem i dřív, aby se připomněl. Říkám si, jestli by se jeho nenasytnost nezmenšila, kdyby dostával jídlo jen večer... Po jídle by posedle pásl, i kdyby byl přecpaný k prasknutí, takže asi ne.
Pouliche jest offline   Reply With Quote
Old 07-10-2010, 14:00   #6
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default

Quote:
Originally Posted by Pouliche View Post
Já stále zvažuju, jestli krmit jednou nebo dvakrát denně. Krmím dvakrát - dopoledne v 9 hod. (obvykle) a večer v 5 hod. Bolt mi ale pokládá packy i hlavu do klína už hodinu předem i dřív, aby se připomněl. Říkám si, jestli by se jeho nenasytnost nezmenšila, kdyby dostával jídlo jen večer... Po jídle by posedle pásl, i kdyby byl přecpaný k prasknutí, takže asi ne.
No malá je teď nemocná a tak jí drtím léky do žrádla ráno a večer. Proto dotává něco málo ráno a zbytek večer a zdá se mi spokojenější. Samozřejmě nějaké ty kostičky se povalují na zahradě, takže mají přes den do kousat, a pamlsky a bůvolí kosti mají doma taky, takže o to nouze není.
Stela jest offline   Reply With Quote
Old 07-10-2010, 14:25   #7
Pouliche
Bolt Grey Střípek snů
 
Pouliche's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Děčín
Posts: 93
Send a message via Skype™ to Pouliche
Default

Bolt má taky přes den mezi jídly pamlsky (včetně ovoce nebo zeleniny syrové - ze všeho je stejně nadšený) a pokud je venku, tak tam i kost. Stejně se ale chová, jak kdyby jíst nedostával. Možná ho to částečně přejde až dospěje. Teď je mu necelých 16 měsíců
Pouliche jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org