Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Zdraví a výživa

Zdraví a výživa Jak krmit vlčáka, informace o psích krmivech, jak vakcinovat a co dělat, když pes onemocní...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 03-02-2008, 17:29   #1
Romana Hajasova
Junior Member
 
Romana Hajasova's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Vyskeř okr.Semily
Posts: 82
Send a message via ICQ to Romana Hajasova Send a message via AIM to Romana Hajasova
Default Psincový kašel.

Chtěla jsem se zeptat,mám dva čsv 9.měs. a 3letého psa ,ten starší když jsme si ho přivezli tak se léčil z psincového kašle.Pak jsme si pořídili dalšího , zhruba po půl roce a po 6 měs. měli oba opět psincový kašel, nejdříve ten mladší a pak to chytil starší pes.No a pak hned zase to od toho staršího chytil ten mladší.Nyní uběhli 4 měsíce a májí to oba znovu,ale v takovém hrozném stavu ještě nebyli,ten starší v kuse zvracel a byl tak slabý že se motal,tak skončil na injekcích. A ten mladší do dneška pouští moč a dnes dobírají antibiotika.Doba léčení u nás trvá většinou tak Dva týdny. Je normální ,aby to měli tak často a tak dlouho ? A čím mu pomůžu ,aby nepouštěl moč a nechytali to tak často? Vzorek moči byl u veterináře v pořádku.
Romana Hajasova jest offline   Reply With Quote
Old 03-02-2008, 18:22   #2
Dayen
Not so Junior Member
 
Dayen's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Brno
Posts: 202
Default Kašel

Tady mne napadá... Proč jste je dávno oba nenaočkovali?
Dayen jest offline   Reply With Quote
Old 03-02-2008, 18:31   #3
Romana Hajasova
Junior Member
 
Romana Hajasova's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Vyskeř okr.Semily
Posts: 82
Send a message via ICQ to Romana Hajasova Send a message via AIM to Romana Hajasova
Default

Prý očkovaní psi to můžou chytit taky ,je to pravda? Každopádně až se z toho dostanou a zesílí tak je nechám očkovat.
Romana Hajasova jest offline   Reply With Quote
Old 03-02-2008, 20:10   #4
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default

bydlíme od Romany 20km , psy mám proti kašlíku očkované permanentně a vždy, když se dozvím, že na cvičáku kašlou psi, tak vím, že za pár dní to mám i já doma. Ale je fakt, že jen tak "lehce". Občas je slyším zakašlat nebo když některej táhne na vodítku.
Hanka jest offline   Reply With Quote
Old 03-02-2008, 20:58   #5
Romana Hajasova
Junior Member
 
Romana Hajasova's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Vyskeř okr.Semily
Posts: 82
Send a message via ICQ to Romana Hajasova Send a message via AIM to Romana Hajasova
Default

Tak to se vyplatí,než aby to mělo takovýhle průběh jako teď ty mí psi.Počkám tak měsíc ,až budou v pohodě a jdem na očkování
Romana Hajasova jest offline   Reply With Quote
Old 04-02-2008, 00:37   #6
Mirkawolf
Member
 
Mirkawolf's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Brussels
Posts: 556
Send a message via ICQ to Mirkawolf Send a message via Skype™ to Mirkawolf
Default

Nase Alina chytla psincovy kasel na cvicaku. Byla ockovana. Ptala jsem se veterinare, jak to ze to vubec chytla a bylo mi receno, ze vakcina proti psincovemu kasli neni uplna, cili funguje jen na nektere typy kasle. Navic pry je ucinna zhruba jen pul roku.
Nastesti i tak se vytvori nejake protilatky, takze Alina kaslala jen sem tam, nezvracela ani se nemotala, proste melo to lehky prubeh. Dostali jsme od veterinare antibiotika na tyden a tim to skoncilo.
Druha fena byla tez ockovana ve stejnou dobu, a ani to od Aliny nechytla, ale pravdepodobne proto, ze uz byla na antibiotikach kvuli necemu jinemu.
Od te doby (bylo to na podzim) holky nemely nic, nevratilo se to.

Je mozne, ze ten psincovy kasel nebyl u vas doleceny a proto se vraci. Zalezi taky asi na tom, jak jsou psi ubytovani - kdyz jsou ve vlhku a chladnu (typicke podzimni pocasi) tak se to pry siri rychle a casto.
__________________
:: :: :: Cira & Ali & Tulip :: :: ::
http://vlcisen.mirkawolf.com
Mirkawolf jest offline   Reply With Quote
Old 05-02-2008, 06:17   #7
Romana Hajasova
Junior Member
 
Romana Hajasova's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Vyskeř okr.Semily
Posts: 82
Send a message via ICQ to Romana Hajasova Send a message via AIM to Romana Hajasova
Default

Tak jsme dobrali antibiotika a můžem najet na nový,vrací se nám to.A to máme psi na zahradě a nikam s nima nechodím. Takže jakmile se z toho dostanou zkusíme to očkování. A nepomohlo by vydesinfikovat výběh a barák a čím?
Romana Hajasova jest offline   Reply With Quote
Old 05-02-2008, 12:24   #8
Helenasotis
Junior Member
 
Helenasotis's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Location: Zdiby
Posts: 333
Default

Co se týká plicních onemocnění, rozhodně vakcinace dokáže hodně pomoct! Záleží ale asi také na použitých látkách a na způsobu vakcinace - správně by se mělo po 3 týnech od prvního očkování převakcinovat.
Pokud to veterinář nedodrží, použije levnější látku nebo vakcinuje v polykombinaci, je logické, že imunitní odezva bude poměrně nízká.

Pokud už dojde na první příznaky kašle, velmi se mi osvědčil jitrocelový sirup - už několik let jsme takhle během 3 dnů náběh na kašel hned zahnali a antibiotika jsme nepotřebovali (a to se přiznám, že dospělé psy proti kašli už nevakcinuji - jen štěňata - ovšem to neberte jako doporučení - to je pouze můj osobní přístup k problematice ). Samozřejmě pokud by sirup během 3 dnů nepomohl, návštěva veterináře je každopádně na místě! Ale i tak lze sirup podávat i k antibiotikům - pomáhá hojení a zklidňování sliznic.
Při onemocnění je dále třeba chránit zvíře před velkými výkyvy teplot, pitím studené vody (samozřejmě i požíráním sněhu či ledu) a logicky i před námahou.

Každopádně moje zkušenost je taková, že mladší zvířata (zvlášť do 1 roku) jsou k plicním onemocněním mnohem náchylnější (i přes vakcinaci), než zvířata starší.
__________________

Helenasotis jest offline   Reply With Quote
Old 05-02-2008, 20:16   #9
Romana Hajasova
Junior Member
 
Romana Hajasova's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Vyskeř okr.Semily
Posts: 82
Send a message via ICQ to Romana Hajasova Send a message via AIM to Romana Hajasova
Default

Děkuji vám všem za vaše zkušenosti,skusím to s tím jitrocelovým sirupem ,další antibiotika nám stejně veterinář nedoporučil.Není to moc dobré. Vyzkoušíme později i tu vakcinaci .Popř. pokud jim bude zabírat ten sirup,zůstala bych u této varianty.
Romana Hajasova jest offline   Reply With Quote
Old 05-02-2008, 20:50   #10
Mirkawolf
Member
 
Mirkawolf's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Brussels
Posts: 556
Send a message via ICQ to Mirkawolf Send a message via Skype™ to Mirkawolf
Default

Quote:
Originally Posted by Romana Hajasova View Post
Děkuji vám všem za vaše zkušenosti,skusím to s tím jitrocelovým sirupem ,další antibiotika nám stejně veterinář nedoporučil.Není to moc dobré. Vyzkoušíme později i tu vakcinaci .Popř. pokud jim bude zabírat ten sirup,zůstala bych u této varianty.
Drzim palce, aby vam ten sirup zabral. Ja jsem s nim Alinu prolivala horem dolem a nepomohlo to, na antibiotika stejne doslo. Pri obycejnem kasli (ne-psincovem) nebo nachlazeni psu ale je vytecny, hlavne ten s medem.
Ja si ho sem pravidelne dovazim z CR a pri kasli to pijeme vsichni - psi i lidi.
__________________
:: :: :: Cira & Ali & Tulip :: :: ::
http://vlcisen.mirkawolf.com
Mirkawolf jest offline   Reply With Quote
Old 06-02-2008, 01:32   #11
Edenseveru
Junior Member
 
Join Date: Sep 2003
Location: Liberec
Posts: 185
Default

Ahoj, s infekčním kašlem je to trochu složitější a každý kdo tu píše má v něčem pravdu.

Pokud chcete mít psa opravdu chráněného proti inf.kašli nejlépe jak jen to jde - používejte pouze vakcinu,která se aplikuje přímo na sliznici stříknutím do nosu. Dnes už je na trhu pouze NOBIVAC KC.

Já to mám x let vyzkoušené a doufám,že i všichni moji "odchovanci",kteří dodržují mé vakcinační rady!!!

Lucka

ps: Romano,pokud chceš tak mi brnkni a já ti to vysvětlím
Edenseveru jest offline   Reply With Quote
Old 09-03-2008, 21:57   #12
Romana Hajasova
Junior Member
 
Romana Hajasova's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Vyskeř okr.Semily
Posts: 82
Send a message via ICQ to Romana Hajasova Send a message via AIM to Romana Hajasova
Default

Teda to neni možný,já dnes i včera Amiho slyšela zase zakašlat.A to měli oba
doléčený a chodíme jen do lesa a do bezručáku.Tak se modlim abyse to zase
nerozjelo.Usan je ted po tý operaci s nohou,chjo.Veterinář říkal,že to očkování není
stoprocentní a pes nesmí mít rýmu ,ani výtok z očí a to oba mají pořád,tak to dělat nebudu a vyšetření mi udělá kdy budu chtít,ale prý se
to dělá většinou u služebních psů. Zatím je zbytečné je mučit
vyšetřováním,neuspěchal by to. Doporučil vitamíny ,ale už nevím co to bylo.Dávám
sirup preventivně a roboran.To by bylo už po 5 za sebou.V nejhorším zkusim to očkování ve spreji přímo na sliznici,kdyby se to rozjelo.
Romana Hajasova jest offline   Reply With Quote
Old 10-03-2008, 10:08   #13
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Protože mám smečku 3 psů, tak s kašlem to je u nás trojnásobné. Ale neznepokojuju se, když pes zakašle. I pes může být normálně nastydlý, zvláště, když v zimě chodí střídavě ven a do domu. Já to řeším jen jitrocelovým sirupem a tak jednou týdně dávám v kritických dnech (kdy se prudce střídá počasí) normální šumivou vitamínovou tabletu (jednu pro všechny tři). Samozřejmě, že jim ji necpu do tlamy, ale rozmixuju vločky, jogurt a vodu a v tom to nechám vyšumět. Jednou jedinkrát jsme museli brát léky, ale to už měl jeden z nich teplotu. Teď už aspoň 5 let jsme bez jakýchkoliv problémů (samozřejmě kromě občasného zakašlání).
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 10-03-2008, 16:14   #14
Romana Hajasova
Junior Member
 
Romana Hajasova's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Vyskeř okr.Semily
Posts: 82
Send a message via ICQ to Romana Hajasova Send a message via AIM to Romana Hajasova
Default

Já když to nezačnu léčit hned ,tak je z toho malér.Vždy se jim to pěkně rozjede jako teď s těmi černými hleny a motáním se,slabostí a zápachem z tlamy ,tak mám z toho vždy vítr jakmile trochu zakašlou. Ale už jsem preventivně dala jitrocelový sirup a C . Tak snad to bude už ok. Pamatuji ,když tenkrát tolik nemocí nebylo,můj předchozí pes to neměl ani jednou za celý jeho život ,ani ostatní psi .
Romana Hajasova jest offline   Reply With Quote
Old 15-10-2010, 14:01   #15
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Zdravím, chtěla bych tu upozornit, že se v Praze začíná ve větším množství objevovat psincový kašel.
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 15-10-2010, 15:10   #16
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default

Nejen v Praze, na NVP v Brně to bylo také, onemocněli o kterých vím min. 4 na jižní Moravě.
Stela jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 04:26.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org