Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Spotkania i podróże

Spotkania i podróże Spotkania - te duże i te maleńkie, oficjalne i prywatne. Ważne by psy się wyszalały.... Jak i gdzie jechać z psem na wakacje...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 17-04-2008, 20:27   #1
Margo
Moderator
 
Margo's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 1,281
Send a message via Skype™ to Margo Send Message via Gadu Gadu to Margo
Default Letnie obozy szkoleniowe Czechy i Słowacja 2008

W końcu mamy informacje o wszystkich letnich obozach. I ponownie kilka słów o każdym z nich, żebyście mogli łatwiej zdecydować, który Wam najbardziej odpowiada...

W tym roku odbędą sie 4 obozy....

*** Letni obóz dla wilczaków - Lázně Bělohrad (CZ)
20/07/2008 - 02/08/2000
http://www.wolfdog.org/pol/events/853.html
Jest to nasz ulubiony obóz w Czechach... Organizatorem jest Venca Zeisek (hodowla z Litavske kotliny) - organizuje on wiele spotkań oraz zawodów wilczaków. A robi to naprawdę dobrze...
Jak wygląda ten obóz: w pierwszym tygodniu jest dużo szkolenia, w ciągu drugiego przede wszystkim egzaminy. Pojedyńczy dzień wygląda mniej więcej tak: z samego rana tropienie; po śniadaniu czas na obrone i potem obiad. Później przerwa i o 14:00 zajęcia z przygotowywania psa do wystaw i bonitacji, później ćwiczenie posłuszeństwa w grupach. Po kolacji znów szkolenie obrończe. Najważniejsze jest to, że jeśli nie chcecie ćwiczyć, to nikt Was do tego nie zmusza. Możecie np. brać udział tylko w przygotowaniach do bonitacji i posłuszeństwie lub ćwiczyć z psem tylko co drugi dzień. Krótko mówiąc: Wy decydujecie, co chcecie robić... Właściwie będziecie mogli uczestniczyć tylko w części wszystkich szkoleń, gdyż psy nie są w stanie ćwiczyć cały dzień.

Dodatkowo prawie codziennie jest też coś dla właścicieli: wycieczka do ZOO (gdzie można zabrać ze sobą psa), nocne safari, wycieczki do znanych miejsc czy Prahovskych skał (słynna kryjówka Rumcajsa ), spacery po mieście (w Lazne Belohrad znajduje się uzdrowisko i jest to popularna miejscowość wypoczynkowa ze zdrojami wód leczniczych). Jeśli jest za gorąco na szkolenie, zawsze można pojechać na pobliskie kąpielisko czy zrobić wycieczkę do pobliskich zamków czy pałaców.

Nie powinno być tutaj problemów z dogadaniem się po polsku, angielsku czy niemiecku. Jeśli wszystko będzie OK, to można spodziewać się ludzi z Polski, Holandii, Czech czy Niemiec w tym roku.

Najprawdopodobniej będzie możliwość zdawania następujących egzaminów: ZOP, ZPU1-2, ZZO, BH, SchH1-3, IPO1-3, ZM oraz ZVV1-3 i ratowniczego RH-E. Jeśli Wasz pies zna już podstawowe komendy, to możecie spokojnie spróbować podejść do egzaminów ZOP i ZZO. Jeśli szkolicie już trochę swojego psa i ma on opanowane aport, posłuszeństwo w stopniu zadowalających, to można spróbować podejść do ZPU1, niemieckiego BH czy ZM (ostatni już z elementami obrony). Egzaminy SchH, IPO i ZVV to już typowe egzaminy dla psów obrończych. Podejście do egzaminu jest niedrogie i wynosi ok. 40zł za jeden egzamin.


*** Letni obóz dla wilczaków - Jevišovice (CZ)
26/07/2008 - 10/08/2008
http://www.wolfdog.org/pol/events/1178.html
Jest on podobny do znanego obozu w Lazne Belohrad. Lecz obóz w Jevisovicach (na Morawach) ma bardziej rodzinny charakter. Wszystko odbywa się na prywatnym terenie u rodziny Matusincow (hodowla Dakmat). Oczywiście można tam trenować i zdawać egzaminy, lecz mniej niż w Lazne Belohrad. Więc jeśli chcecie spędzić kilka spokojnych dni z innymi właścicielami wilczaków z Moraw, jest to bardzo dobre rozwiązanie. Plusem jest jeśli mówicie po niemiecku - organizatorzy posługują się tym językiem wystarczająco dobrze (oczywiście można zawsze po czesku). Szkolenie będzie prowadzić (o ile sie nie myle) Helena Hloubackova (hodowla Sotis).


*** Letni obóz dla wilczaków - Hronec (SK)
02/08/2008 - 09/08/2008
http://www.wolfdog.org/pol/events/854.html
Tym razem bedzie w tym nowym miejscu. Jest to jedyny obóz organizowany przez słowacki klub wilczaków, ale jednocześnie jest on największym ze wszystkich organizowanych. W tamtym roku zjawiło się na nim ponad 50 wilczaków z właścielami (często całymi rodzinami). W tym roku może być nawet więcej. Mimo takich rozmiarów jest to obóz o bardzo miłej atmosferze. W czasie jego trwania odbywać się będą szkolenia, lecz w dość ograniczonym stopniu i raczej na poziomie podstawowym: w poprzednim roku było 2 x dziennie posłuszeństwo, 1 x dziennie obrona. Słowacy potrafią zorganizować na każdy dzień coś ciekawego: jednodniową wycieczkę w góry (nie jest to nic szczególnego dla Słowaków, którzy są przyzwyczajeni do takich wypadów, ale może być dość wyczerpująca dla innych ), innego dnia bieg z psami na orientacje, turniej siatkówki. Każdego dnia jest również plan zajęć dla dzieci (Jan Polony (hodowla Foncorda) jest ekspertem w przygotowywaniu dla nich zabaw). Każdego wieczoru wszyscy spotykają się przy ognisku, gdzie toczą się rozmowy, śpiewają i bawią się do wczesnych godzin rannych. W sobotę jest zawsze bonitacja i na uczestnictwo w niej można zdecydować się w ostatniej chwili (nawet w ten sam dzień).
Bardzo podoba się nam zawsze obóz na Słowacji - bezstresowy, można naprawdę odpocząć.

*** Letni obóz TART - Žirovnice (CZ)
09/08/2008 - 23/08/2008
http://www.wolfdog.org/ces/events/1239.html
TART jest specjalnych szkoleniem dla profesjonalnie pracujących psów. Dlatego też obóz ten jest przeznaczony głównie dla bardziej zaawansowanych psów: obóz ten nie jest tylko dla wilczaków, lecz dla psów wszystkich ras i głównie dla psów naprawdę pracujących (w ochronie, policji czy wojsku). Jest to bardzo ciężkie szkolenie przez cały dzień - szkolenie to nie ma jednak charakteru sportowego, lecz potrzebne w prawdziwej pracy. Jest to wspaniałe rozwiązanie dla każdego, kto pracuje ze swoim CzW, ale może być dosyć problematyczne dla zwyczajnego człowieka...

W kalendarzu http://www.wolfdog.org/pol/events/ znajdziecie więcej informacji dotyczących opłat, zgłaszania uczestnictwa itp. Jeśli macie jakieś pytania, piszcie...
Margo jest offline   Reply With Quote
Old 17-04-2008, 20:37   #2
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

My standardowo bedziemy na obu "naszych" obozach (Lazne Belohrad (CZ) i Hronec (SK)) a organizatorom dziekujemy, ze ponownie nam je pieknie poukladali...
Stara ekipa sie zameldowala, nowa serdecznie zapraszamy, bo przepominam, ze nie trzeba znac jezyka, wiec bez obaw...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 17-04-2008, 20:46   #3
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

my tylko i wylacznie Lazne Belohrad, 2 tygodnie, ilosc psow-nieznana.
No chyba, ze wygram w Totka i pojade do Hronec
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 17-04-2008, 21:16   #4
shaluka
Wilczy Duch
 
shaluka's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Sulejów
Posts: 1,439
Send a message via ICQ to shaluka Send a message via Skype™ to shaluka
Default

My standardowo oba, nie da rady inaczej - uzależnienie
Dla ścisłości : w Lazne Belohrad i Hroncu, niech się psiaki dokształcają i wychasają, bo potem będzie czas dłuższy przerwy..

Marzena zrób jak my, dodatkowa praca przed obozami by starczyło na oba i oba w chatkach ( w moim stanie to tylko to juz będzie wchodzić w rachubę.. a tak planowałam namiot )
__________________

"...Brak ci tchu i na oślep uciekasz, Wsiąka krew w biały śnieg, czarny piach, Nauczyłeś się dziś od człowieka: Życia chęć jest silniejsza niż strach."
shaluka jest offline   Reply With Quote
Old 17-04-2008, 21:40   #5
Huan
Member
 
Huan's Avatar
 
Join Date: Jan 2000
Posts: 912
Send a message via Skype™ to Huan Send Message via Gadu Gadu to Huan
Default

http://www.wolfdog.org/pol/events/854.html - wrzuciłem już polskie tłumaczenie informacji o obozie w Hroncu.
__________________
"It's too bad that stupidity isn't painful.” Anton LaVey
Huan jest offline   Reply With Quote
Old 18-04-2008, 07:52   #6
szasztin
Senior Member
 
szasztin's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Sopot
Posts: 1,787
Default

My jako że bedziemy po długiej podróży na pólnocny koniec europy wybieramy Hronec. Trochę szkolenia, pogawędki, fantastyczni ludzie i loozik to jest to co nas tam ciagnie.
Margo , Przemek - my z Imbusem jedziemy do Hronca( namiot postawimy koło waszej chaty )
szasztin jest offline   Reply With Quote
Old 18-04-2008, 13:12   #7
Louve
Wilcza Saga
 
Louve's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Częstochowa/Rzeszów
Posts: 809
Default

Ja po przeczytaniu informacji o obozach może zjawię się w Lazne Belohrad i może jeszcze Hronec , ale to nie jest pewne
__________________
Bo to wszystko... to takie przesadnie wyraźnie poplątane jest!


Louve jest offline   Reply With Quote
Old 18-04-2008, 16:06   #8
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Quote:
Originally Posted by shaluka View Post


Marzena zrób jak my, dodatkowa praca przed obozami by starczyło na oba i oba w chatkach ( w moim stanie to tylko to juz będzie wchodzić w rachubę.. a tak planowałam namiot )
wlasnie jutro ide na rozmowe kwalifikacyjna w sprawie pracy.
I mialabym pracowac juz od teraz, do pazdziernika, moze troche dluzej.
Ale to sie zobaczy
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 18-04-2008, 18:57   #9
shaluka
Wilczy Duch
 
shaluka's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Sulejów
Posts: 1,439
Send a message via ICQ to shaluka Send a message via Skype™ to shaluka
Default

No i brawo! Ja teraz musiałam zrezygnować z jednej pracy z wiadomego powodu.. a dla kobiet w ciąży teraz jest cholernie trudno o prace :/ cholerna dyskryminacja. No ale jak na razie utrzymuje jeszcze tą jedną, no i prowadzę ośrodek na spółkę, więc jakoś idzie.
__________________

"...Brak ci tchu i na oślep uciekasz, Wsiąka krew w biały śnieg, czarny piach, Nauczyłeś się dziś od człowieka: Życia chęć jest silniejsza niż strach."
shaluka jest offline   Reply With Quote
Old 18-04-2008, 19:45   #10
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

Litwa jescze zobaczy jak tam..... praca (LB oboz)ale w Hronec to bedzie na 100 %
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 18-04-2008, 20:23   #11
Galicja
Galicyjski Wilk
 
Galicja's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Kraków
Posts: 1,124
Default

Galicja, mam nadzieję w mocnej ekipie, stawi się w Hroncu.
Dobrze mówię Angels i Mała Mi ?
__________________
http://www.galicyjskiwilk.pl/
Galicja jest offline   Reply With Quote
Old 18-04-2008, 20:29   #12
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default

oi dodac trzeba : bede ja moja ekipa, Justina z anglykami i Alpi z rodzina czy rodzina z Alpi
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 19-04-2008, 22:47   #13
monikasz
Junior Member
 
monikasz's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Location: Gdynia
Posts: 203
Default

Nas w tym roku tez nie bedzie - miałam nadzieje, ze chociaz goscinnie zawitamy w 2 tygodniu cala rodzinka do LB i przy okazji odwiedzimy nasza hodowczynie, ale w tym samym czasie bede na obozie agility A wczesniej nie dadza mi urlopu ...
Gdyby ktos jechal znad morza, to z checia bym przekazala jedna flaszeczke, ktora chyba zasmakowala poprzednim razem Nie zapomne miny Vency i zdziwienia "to je mocne!"
Quote:
Originally Posted by shaluka View Post
No i brawo! Ja teraz musiałam zrezygnować z jednej pracy z wiadomego powodu.. a dla kobiet w ciąży teraz jest cholernie trudno o prace :/ cholerna dyskryminacja. No ale jak na razie utrzymuje jeszcze tą jedną, no i prowadzę ośrodek na spółkę, więc jakoś idzie.
Skąd ja to znam ... Ostatnio jak mi sie mala rozchorowala (bylam tydzien na zwolnieniu), to dzwonili do mnie z pretensjami, ze mnie nie ma w pracy A co ja na to poradze, ze z marudzacym dzieckiem nikt nie chce siedziec ... Zreszta gdybym tylko mogla zajac sie tylko prowadzeniem domu / wychowywaniem dzieci (i psow ), to bylabym najszczesliwsza pod sloncem. Moze kiedys
monikasz jest offline   Reply With Quote
Old 20-04-2008, 00:28   #14
shaluka
Wilczy Duch
 
shaluka's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Sulejów
Posts: 1,439
Send a message via ICQ to shaluka Send a message via Skype™ to shaluka
Default

Monikasz.. Powiem Ci, że domowe ciepło też mnie bardziej pociąga niż bizmesmenowanie, jak moich rodzicieli

W tym roku obozy będą niepowtarzalne
Teraz marze tylko o tym by wyszedł pewien plan a propos Sudetów.. który powiem, że już wszedł w życie się uda i będę z moją małą córeczką i stadkiem. Ale już dziś się śmialiśmy z Milanem i Matusem ze jak będzie miała już trzy latka to sama będzie biegała z psiakami na obozach
__________________

"...Brak ci tchu i na oślep uciekasz, Wsiąka krew w biały śnieg, czarny piach, Nauczyłeś się dziś od człowieka: Życia chęć jest silniejsza niż strach."
shaluka jest offline   Reply With Quote
Old 20-04-2008, 11:46   #15
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Quote:
Originally Posted by monikasz View Post
w tym samym czasie bede na obozie agility
na ktorym?
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 20-04-2008, 21:06   #16
monikasz
Junior Member
 
monikasz's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Location: Gdynia
Posts: 203
Default

Fortowym
monikasz jest offline   Reply With Quote
Old 20-04-2008, 21:08   #17
AngelsDream
Wiewiórka Wredna
 
AngelsDream's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Warszawa
Posts: 877
Send Message via Gadu Gadu to AngelsDream
Default

Quote:
Originally Posted by magdalena View Post
Galicja, mam nadzieję w mocnej ekipie, stawi się w Hroncu.
Dobrze mówię Angels i Mała Mi ?
Dobrze
__________________
(...)W kwestie mroczne i ogromne
Słodka świata treść wycieka:
Wszystko wina to człowieka(...)
AngelsDream jest offline   Reply With Quote
Old 20-04-2008, 22:34   #18
shaluka
Wilczy Duch
 
shaluka's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Sulejów
Posts: 1,439
Send a message via ICQ to shaluka Send a message via Skype™ to shaluka
Default

Nareszcie pozytywne wieści, obozy będą bogatsze w większą ilość Polaków
__________________

"...Brak ci tchu i na oślep uciekasz, Wsiąka krew w biały śnieg, czarny piach, Nauczyłeś się dziś od człowieka: Życia chęć jest silniejsza niż strach."
shaluka jest offline   Reply With Quote
Old 20-04-2008, 22:37   #19
Narvana
love and terror
 
Narvana's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: Twardogóra/Gdańsk
Posts: 3,861
Default

Quote:
Originally Posted by monikasz View Post
Fortowym

a kto prowadzi?
__________________
Pozdrawiam
Marzena&Trejsi&Pirat&Garuda
Narvana jest offline   Reply With Quote
Old 21-04-2008, 08:17   #20
monikasz
Junior Member
 
monikasz's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Location: Gdynia
Posts: 203
Default

Jade na ostatni oboz, gdzie instruktorami beda Magda Ziolkowska i Ania Lesniak.
A jak Garuda ? Bawicie sie dalej w agility, bo ostatnio cos cichutko na ten temat
Gdyby nie ten powyzszy termin + uroczystosci rodzinne, to planowalismy jechac cala rodzinka w czeskie gory i co jakis czas robic Wam nalot Dzieciecie zrobilo mi sie baaaaardzo ruchliwe i obawiam sie ze moglabym nie nadazyc za nia. Poza tym Agata doznalaby oczoplasu wilczakowego Caly czas sie ludze, ze ktoregos roku znow wroce do LB - niestety zmienil mi sie szef i teraz troche gorzej z moim planowaniem urlopow
monikasz jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 03:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org