Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Spotkania i podróże

Spotkania i podróże Spotkania - te duże i te maleńkie, oficjalne i prywatne. Ważne by psy się wyszalały.... Jak i gdzie jechać z psem na wakacje...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 29-01-2010, 11:06   #41
Katka
Junior Member
 
Katka's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Wrocław
Posts: 90
Default

Quote:
Originally Posted by Kamoszka View Post
Nie wiem czy jest taki temat już założony (nie odnalazłem) ale warto by napisać o krajach gdzie wilczaki mają zakaz wjazdu, i o przepisach obowoiązujących w poszczególnych krajach dotyczących wwozu psa na ich teren. (szczepienia, odrobaczania, ile czasu przed itd...) BO my jedziemy, jak już wspomniałem pod koniec czerwca do Szwecji ale jak na razie nie mam pojęcia co załatwiać i kiedy, żeby nie przegapić terminów.
Co musze zrobić, żeby Ardal mógl popłynąć z nami do Szwecji 22.06 i został tam do 4 lipca???
Dzieki za pomoc!!!
Wszystkie przepisy tutaj.
http://www.wetgiw.gov.pl/index.php?action=art&a_id=3857

Co do Szwecji to jak napisała szasztin trzeba zacząć wszystko załatwiać dosyć wcześnie. Przepisy są podobne jak w GB - czip norma iso (ten z 15 cyframi) i badanie na przeciwciała - uprawnione w Polsce jest tylko jedno laboratorium w Puławach. Mój wet tłumaczył że czasem po szczepieniu nie wykształci się odpowiednia ilość przeciwciał żeby zaliczyć to badanie. Wtedy czeka powtórka i trzeba czekać pół roku żeby wykonać kolejne badania.
Katka jest offline   Reply With Quote
Old 29-01-2010, 11:08   #42
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Nie będę ukrywać, że zaangażowałam się w ratowanie Majlo i w ciągu roku trochę korespondowałam z różnymi instytucjami w Norwegii .
Z odpowiedzi Norwegów reprezentujących różne oficjalne instytucje odniosłam wrażenie, że sprawa nie ma nic wspólnego z polityką - wg mnie chodziło o zacietrzewienie kilku "nawiedzonych" urzędników, którzy mając sporą władzę, jeszcze większe jej poczucie i silną psią fobię wynikającą z osobistych przeżyć, bardzo źle znosili naciski międzynarodowej opinii publicznej i różnych instytucji demokratycznych. Moim zdaniem działał tu efekt przekory, urażonej urzędniczej dumy oraz arogancji, które to zjawiska można obserwować w każdym kraju i w każdym systemie politycznym.

NB W kraju i za granicą znam trochę ludzi, którzy marzą, żeby wszystkie psy były "zawsze w kagańcu i na smyczy" i żeby wreszcie władze zajęły się 'problemem kłów na ulicach'. Są wśród nich zarówno socjaliści jak i konserwatyści, niestety, z przewagą tych drugich. Słyszałam jednego z polityków naszej prawicowej partii opozycyjnej (często występującego w TV!), który w rozmowie prywatnej wygłosił pogląd, iż w naszym kraju należy wprowadzić zakaz posiadania psów w miastach, a wszystkie, które już tam mieszkają należy czym prędzej uśpić

Dlatego upolitycznianie psich spraw uważam za
totalne nieporozumienie !
__________________


Last edited by Rona; 29-01-2010 at 12:56. Reason: edycja
Rona jest offline   Reply With Quote
Old 16-02-2010, 07:30   #43
XaedasKSP
Junior Member
 
Join Date: Nov 2009
Location: Skien/Oslo
Posts: 83
Default

Jasne przeciw upolitycznianiu psich spraw....

Ale malutki kamyczek w prawa strone rzucic "po cichutku" w tym samym poscie mozna bylo oczywiscie:

Cytat: " Są wśród nich zarówno socjaliści jak i konserwatyści, niestety, z przewagą tych drugich" oraz "z polityków naszej prawicowej partii opozycyjnej (często występującego w TV!), który w rozmowie prywatnej wygłosił pogląd, iż w naszym kraju należy wprowadzić zakaz posiadania psów w miastach, a wszystkie, które już tam mieszkają należy czym prędzej uśpić"

I jak tu potem oczekiwac ze nikt nie odpowie na takie zarzuty. Chociazby sprawa mordu na szwedzkich wilkach ktora zarzadzil i "zorganizowal" (a raczej niezorganizowal i pozwolil mysliwym na mord w dowolnie przez nich wybranej ilosci) socjalistyczny rzad, czy tez zakaz CSV w Norwegii na ktory naciskala skrajnie socjalistyczna partia SV. I to ma niby byc przewaga konserwatystow w sprawach przeciw wilkom, wilczaka i psom w ogole. Nieladnie tak probowac bronic swoich po czym podpisywac sie ze sprawy psow maja byc niepolityczne......

A co do tego przykladu z Polski to jest on nietrafiony bo z tego co wiem (chyba ze dzis w nocy odbyla sie rewolucja ) to w Polsce rzadzi prawica czyli PO (ktore jest bardziej kapitalistyczne od PiSu notabene) a opozycja prawicowa jest wypaczona prawica jesli patrzec przez pryzmat prawicy w USA czy tez nawet naszego Norweskiego FrP. (Polscy socjalisci to jest SLD itp.). (Nazywanie skrajnych socjalistycznych ugrupowan takich jak np. NSDAP ( NationalSOZIALISTISCHE Deutsche Arbeiterpartei aka NarodowoSOCJALISTYCZNA Niemiecka Partia Robotnikow) prawica jest zwyklym przeklamaniem. Prawica to sa np. Republikanow i Demokraci w USA czy tez Høyre i FrP w Norwegii, lub np. PO w Polsce)

Pozatym sprawy zakazow i nakazow sa absolutnie polityczne poniewaz liberalna kapitalistyczna prawica pragnie swobod obywatelskich w tym takze swobod dotyczacych posiadania psow (tak dlugo jak pies ten nie odbiera innym obywatelom ich swobod poprzez np. agresje wobec ich lub ich zwierzat lub tez ciagle wkraczanie na ich posesje jesli sobie tego nie zycza) a takze swobodnego wyboru "kontroli nad swoim psem" na odpowiedzialnosc wlasciciela oczywiscie jesli pies z pod tej kontroli sie "wylamie". Nie ma zadnych "prewencyjnych nakazow" co kto ma robic, kiedy i jak....to jest bardziej w "czerwonym stylu".

Wiec bardzo prosze nie pisac "Dlatego upolitycznianie psich spraw uważam za totalne nieporozumienie !" jesli sie najpierw wrzuca kamienie do ogrodka politycznych przeciwnikow to tym samym samemu prosi sie o polityczna odpowiedz. Jesli naprawde niechcesz politycznej debaty to prosze o "niewrzucanie politycznych kamyczkow do "ogrodka" ".
__________________
Przyjdzie jeszcze taki czas że na drzewach zamiast liści bedą wisieć komuniści!
http://www.youtube.com/user/CrusadeN...12/uSgPNTptkAY
http://www.youtube.com/user/CrusadeN...16/mxp1YJQKO4U
http://www.youtube.com/user/CrusadeN.../8/QQQ8eLL83Pw
XaedasKSP jest offline   Reply With Quote
Old 16-02-2010, 09:16   #44
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default


Po tym co przeczytałam, aż się zaczęłam zastanawiać, jak to możliwe, że po tych 45 latach, w ciągu których komuna panowała w Polsce niepodzielnie, ostały się w naszym kraju w ogóle jeszcze jakiekolwiek psy.
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 16-02-2010, 18:09   #45
XaedasKSP
Junior Member
 
Join Date: Nov 2009
Location: Skien/Oslo
Posts: 83
Default

To sie da wyjasnic, wyobraz sobie ze przez te 45 lat komuna byla bardziej zajeta tym by najpierw wymordowac ludzi ktorzy jej nie pasowali zeby miec czas myslec o psach. Zamiast mordowaniem psow i wilkow zajmowali sie miedzy innymi mordowaniem moich stryjkow oraz wypchnieciem mojego dziadka z okna "zeby wygladalo ze niby sam wyskoczyl" (bo po 1956 oficjalnie komuszkowie juz niby nie byli tacy zli jak za "zlego Stalina")

Pozatym bawili sie tez w konfiskate majatkow zaczeli juz w Rosji w 1917 a po wojnie zajeli sie tez Polska ogolnie skonfiskowali mojej rodzinie bagatela jakies conajmniej 500 milionow Euro. Nie mowiac o innych ludziach ktorych okradli. Wiec mieli tyle zabaw ze jakos brakowalo im czasu zeby sie "porzadnie" zajac wilkami itp. ale w Rosji porobowali je wymordowac z uzyciem dynamitu nagonek i czego sie tylko dalo w czasach ZSRR ale na szczescie kraj byl zbyt wielki a wilki zbyt madre i czerwonym sie nie udalo. A obecnie w Rosji po upadku komunizmu juz jakos nikt nie organizuje kampanii "wymordowac wilki".

Wiec zrozum komunisci byli zbyt zajeci mordowaniem ludzi i konfiskowaniem majatkow zeby mogli poswiecic sie "calym sercem" sprawa wilkow czy tez psow ale z czasem by do tego doszli napewno.

Tak jak w Szwecji i Norwegii socjalisci nie moga mordowac swoich politycznych przeciwnikow i grabic "bogatych" wiec zajmuja sie ustalaniem durnowatych nakazow i zakazow (ostatnio zabronili w sklepie sprzedazy cukierkow w pudelkach okraglych gdyz moga przypominac pudelka snusu (czyli tabaki) a ta oraz papierosy musi byc schowana pod lade (zeby sie wydawalo ze problem nie istnieje jak w sklepie nie widac papierosow i tabaki) oraz UWAGA paluszkow marcepanowych bo przypominaly papierosy ) w tym niektore wlasnie bezposrednio spadly na psy nawet na takie calkiem niewinne jak CSV nie mowiac juz o tym ze oni chcieli za grozna rase uznac Saarloosy ktore z racji swojej dosc bojazliwej natury (i tego co twierdza hodowcy oraz co pisze w opisie rasy) prawdopodobnie nie sa grozniejsze dla ludzi niz Golden Retriever (A CSV pewnie nie jest grozniejszy niz Owczarek Niemiecki) podczas gdy Rotweilery lub Dobermany nie wpadly nikomu na mysl jako ze to "rasy dla ludu" wiec "lud" by sie wnerwil i niezaglosowal "socjalistycznie" jakby zabronili.

A co do wilkow to wystarczy przeczytac o tym co ostatnio dzialo sie w szwecji lub zauwazyc ze wilki w Norwegii za "ostrzejszego socjalizmu" w latach 60 i 70tych zostaly calkowicie wymordowane i dopiero sprowadzone spowrotem z Rosji za czasow bardziej prawicowych rzadow w Norwegii (Høyre + partie z centrum). Obecnie znow rzadza socjalisci i Norweskich wilkow jest okolo 20 sztuk i tylko dlatego ze jest ogromna ilosc ich obroncow socjalisci nie waza sie znow "wymorodowac wszystkich"......
__________________
Przyjdzie jeszcze taki czas że na drzewach zamiast liści bedą wisieć komuniści!
http://www.youtube.com/user/CrusadeN...12/uSgPNTptkAY
http://www.youtube.com/user/CrusadeN...16/mxp1YJQKO4U
http://www.youtube.com/user/CrusadeN.../8/QQQ8eLL83Pw
XaedasKSP jest offline   Reply With Quote
Old 23-01-2012, 00:27   #46
orlos
Junior Member
 
orlos's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Location: Gdynia / Olsztyn
Posts: 114
Default Szwecja

Była juz mowa o problemach dotyczących Norwegii.

Na stornie szwedzkiej organizacji kynologicznej zrzeszonej w FCI znalazlem taką informację:
"Please note that:
- it is prohibited to keep or own wolf hybrids in Sweden"
http://www.skk.se/in-english/bringing-dogs-to-sweden/

Wiecie jak to jest z "wwozem" tam wilczaków? , można tutaj różnie rozumieć "keep" - trzymac/hodować i "own" posiadać. Można się upierać, że wilczak wwozony do Szwecji na okres wycieczki z włascicielem nie ejst w Szwecji ani hodowany ani posiadany przez Szweda, jeżeli jednak bardzo ostro zinterpretowac te słowa, to oznaczałoby całkowity zakaz wwożenia wilczaków do Szwecji...
orlos jest offline   Reply With Quote
Old 23-01-2012, 01:22   #47
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

wilczaki sa legalnie hodowane i posiadane w Szwecji, jesli dobrze pamietam musza miec potwierdzone pochodzenie od obojga rodzicow (DNA). Hybrydy sa tam tylko do ktoregos pokolenia (5?)
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 23-01-2012, 01:50   #48
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by orlos View Post
Wiecie jak to jest z "wwozem" tam wilczaków?
Mozna spokojnie jechac - wilczaki sa tam (obecnie) traktowane jak kazda inna rasa...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 23-01-2012, 10:00   #49
Gipson
Junior Member
 
Gipson's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Warszawa
Posts: 385
Send Message via Gadu Gadu to Gipson
Default

Quote:
Originally Posted by z Peronówki View Post
Mozna spokojnie jechac - wilczaki sa tam (obecnie) traktowane jak kazda inna rasa...
Z tego co wiem potrzebne są/były dodatkowe badanie, sam paszport nie wystarczał. Nasz Wet dokładnie to sprawdzał jak jechaliśmy do Finlandii. Ale w tym roku przepisy miały się zmienić, nie wiem czy już to nastąpiło.
__________________
Larson Dar Wilka
Gipson jest offline   Reply With Quote
Old 16-05-2012, 19:57   #50
Rybka
Member
 
Rybka's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Stargard
Posts: 757
Default

Dziś studiowałam przepisy dotyczące wwozu psów do Norwegii. Na stronie Norwegian Food Safety Authority znalazłam dokument przetłumaczony m. in. na język polski. Czy ktoś potrafi mi zinterpretować ostatnie dwa akapity tego dokumentu? Z Polskiego na nasze?

http://www.mattilsynet.no/mattilsyne...ora_77396a.pdf

P.S. Jeżeli tłumaczenie jest kiepskie (bo ja nie mogę wyczytać sensu w dwóch ostatnich zdaniach) podaję link do wersji angielskiej.

http://www.mattilsynet.no/mattilsyne...por_77384a.pdf
__________________

Last edited by Rybka; 16-05-2012 at 20:01.
Rybka jest offline   Reply With Quote
Old 16-05-2012, 20:17   #51
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Na stronie Norweskiego klubu jest napisane:
"!!! According to Norwegian law, the following breeds may not be imported into Norway:

Pit Bull Terrier
American Staffordshire Terrier
Fila Brasileiro
Toso Inu
Dogo Argentino
Ceskoslovensky vlcak."

http://www.nkk.no/nkk/public/openIndex?ARTICLE_ID=2776

Last edited by avgrunn; 17-05-2012 at 07:45.
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 16-05-2012, 20:26   #52
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Przeczytalam jeden i drugi raz i jeszcze trzeci raz i w pokretny sposob Norewgowie mowia ze z wilczakiem wciaz nic nie mozna, ja wychodze z zalozenia ze w takich zasadach wszystko powinno byc dokladnie opisane, a nie ze czlowiek sie zastanawia o co chodzi, bo jak widac ja tepota sie zastanawialam. Zabawna jest ta lista zakazanych psow, a wilczak tak tam nie pasuje ze az milo

Last edited by avgrunn; 17-05-2012 at 07:52. Reason: przemyslenia ;)
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 17-05-2012, 09:46   #53
Joanna
Tmave Zlo
 
Joanna's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Kopana k/W-wy
Posts: 1,196
Send a message via Skype™ to Joanna
Default

No i co znaczy IMPORTED. A jak ja nie chcę IMPORT tylko VISIT to co?
__________________
Joanna jest offline   Reply With Quote
Old 17-05-2012, 11:13   #54
Rybka
Member
 
Rybka's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Stargard
Posts: 757
Default

Myślałam o tym.
Wpadłam na jeden pomysł- wpisać w paszport malamut/german shepherd mix. Nie ma możliwości udowodnienia, że to wilczak- chyba, że po tatuażu. W bazie chipów też wystarczy zmienić nazwę rasy na kundelka.
Adoptowany. Ze schroniska. Matką była malamutka, ojciec owczarek

P.S. Oczywiście wyjście bzdurne i nie pisałam całkiem poważnie. Ale... tak samo bzdurne jest podpięcie CzW pod hybrydy wilka.
__________________

Last edited by Rybka; 17-05-2012 at 11:16.
Rybka jest offline   Reply With Quote
Old 17-05-2012, 11:42   #55
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Quote:
Originally Posted by Joanna View Post
No i co znaczy IMPORTED. A jak ja nie chcę IMPORT tylko VISIT to co?
No wlasnie to slowo imported jest problemem bo jedni czyli ja moga zrozumiec to imported jako ze ktos z Norwegii sobie importuje, czyli ze importowac nie mozna ale wjezdzac jak najbardziej. Natomiast patrzac na Polskie tlumaczenie mozna myslec ze nie wolno nawet wjechac z wilczakiem. Jak zwykle geniusze pisza te zasady
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 17-05-2012, 13:43   #56
szasztin
Senior Member
 
szasztin's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Sopot
Posts: 1,787
Default

Po tym jak bylismy " nielegalnie" w Norwegii z Imbusem odezwał sie Per Olav i powiedział mi że dużo ryzykowaliśmy jadąc tam. W imieniu prawa mogli nam zabrać psa a potem uśpić.
Pamietacie sprawe amstaffa, którego własciciele przyjechali z Danii do Norwegii do pracy. Po jakimś czasie zabrano im psa i chciano uśpić. Cudem udało sie go uratować i najprawdopodobnie trafił do jakieś polskiej rodziny. Oni byli Duńczykami a nie Norwegami.

Last edited by szasztin; 17-05-2012 at 13:46.
szasztin jest offline   Reply With Quote
Old 17-05-2012, 13:50   #57
szasztin
Senior Member
 
szasztin's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Sopot
Posts: 1,787
Default

Aby jechać do Norwegii z wilczakiem najlepiej załatwić "lewy' paszport na mixa.
szasztin jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 22:53.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org