Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > ČSV v nouzi

ČSV v nouzi ČSV hledající nový domov: psi s průkazem původu, ale také psi, co jako vlčáci vypadají, kteří na své nové pány čekají v útulcích...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 22-09-2009, 15:55   #1
Raya
Junior Member
 
Raya's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 12
Default Raya a Shivaree

Dobrý den.
Opravdu se stydím, že musím psát do této rubriky, ale celková životní situace mne nutí sehnat nové páníčky pro mé dvě holky.
Jsou to:
Raya z Litavské kotliny - 3 roky DKK 0/2
Shivaree z Litavské kotliny - 2 roky

Jsou skvěle socializované, žily v bytě v Praze. Bohužel ale díky jedné sousedce se nikdy nenaučily zůstat doma samy. Bez našeho vědomí na ně chodila přes dveře mluvit a klepat.
Právě z důvodu ztráty bydlení již nejsem schopen zajistit jim potřebné zázemí a nemohu si je nadále nechat.
Mohou přijít do kotce, snadno by si na to zvykly.
Pokud by to bylo jen trochu možné, chtěl bych aby zůstaly spolu. Pokud by to tak bylo, snadno by si zvykly na nové páníčky.
Jsou ve skvělém zdravotním i psychickém stavu, krmeny Hills a pravidelně kontrolovány, odčervovány a očkovány.
Milují výlety do přírody, plavání a jakékoli blbnutí. Jsou nekonfliktní, na lidi neútočí a psům se pouze brání. Samy nikdy nenapadnou.
Jakékoli další informace rád sdělím po telefonu: 608081981, nebo emailem: [email protected]
Fotky našich psů naleznete na:
http://mali-lira.rajce.idnes.cz/Smecka_ceskoslovenskych_vlcic_a_Jack_Russel_terier a/

Sice mne situace nutí se jich vzdát, ale nehodlám je svěřit komukoli. Záleží mi, do jakých rukou přijdou. Jsou jako moje děti.

S pozdravem Martin Rataj
Attached Images
File Type: jpg 100_5217.jpg (85.0 KB, 34 views)
File Type: jpg 100_5248.jpg (96.4 KB, 32 views)
File Type: jpg 100_5238.jpg (80.5 KB, 31 views)
Raya jest offline   Reply With Quote
Old 22-09-2009, 21:39   #2
Edenseveru
Junior Member
 
Join Date: Sep 2003
Location: Liberec
Posts: 185
Default

Ahoj,
mluvil jsi s Václavem - on by si je k sobě zpět nevzal?
Přeci jen jsou to i jeho "děti" ....
Edenseveru jest offline   Reply With Quote
Old 23-09-2009, 08:16   #3
Raya
Junior Member
 
Raya's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 12
Default

Ano. Na Vaška jsem se obrátil jako na prvního.
On sám má ale 4 psy a nemůže si vzít k sobě další dva.
Přesto mi slíbil, že se po něčem poptá.
Právě včera jsem se byl podívat v Příbrami na jedno místo, kde by mohly být a přes noc by hlídali navolno.
Bohužel to místo nebylo dostatečně zabezpečené. Místama byly díry v plotě tak velké, že bych se protáhl i já a hned v sousedství byla rušná silnice.
Raya jest offline   Reply With Quote
Old 23-09-2009, 08:24   #4
Raya
Junior Member
 
Raya's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 12
Default

Uvažuji ještě o jedné možnosti.
Pokud by v Praze měl někdo objekt, zabezpečený proti jejich útěku a shání hlídání, umístil bych je tam a chodil se o ně starat sám. Zůstaly by moje a přitom by dotyčný měl zabezpečené hlídání. Kotec bych sehnal na vlastní náklady a účtoval bych si jen krmení, což je asi 2000,- měsíčně.
Myslím, že by to pro někoho mohla být zajímavá nabídka.
Nenašel by se někdo?
Raya jest offline   Reply With Quote
Old 24-09-2009, 12:58   #5
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default

Quote:
Originally Posted by HidalgoAlhaja View Post
Uvažuji ještě o jedné možnosti.
Pokud by v Praze měl někdo objekt, zabezpečený proti jejich útěku a shání hlídání, umístil bych je tam a chodil se o ně starat sám. Zůstaly by moje a přitom by dotyčný měl zabezpečené hlídání. Kotec bych sehnal na vlastní náklady a účtoval bych si jen krmení, což je asi 2000,- měsíčně.
Myslím, že by to pro někoho mohla být zajímavá nabídka.
Nenašel by se někdo?
Zdravím,
každopádně držim holkám palce ať už to dopadne jakkoliv, nicméně pokud jste s bydlením nepřišel i o práci a jste ochotný se o ně nadále starat, zkusil bych najít ještě jiné řešení.
1) Poptal bych se po cvičákách, kde mají dostatek kotců a věřím, že pokud byste vysvětlil situaci, snad by Vám někde pomohli. Větší množství zděných kotců je například na cvičišti v Praze 11 - Hájích, u Milíčovského lesa.
2) Zkusil bych najít podnájem v Domu se zahradou (samozřejmě, ne každý Vás bude chtít i s čubinama, ale snad by se někdo našel).
3) Krátkodobě by se dal využít i hotel pro psy (třeba v Nehvizdech), ale je to nákladné (pár let zpět cca 200,- na den).

Přes to všechno věřím, že v tomto věku si ještě holky můžou zvyknout ... tudíž bych zkusil sehnat podnájem bez vybavení (pokud samy ničí věci). Pokud vyjou, je to horší. Tady bych zkusil "štěkací obojky". Pokud vim, je to na elektriku a funguje to snad podobně jako klasickej elektrickej obojek, akorát to reaguje na štěkání a snad by to zabralo i na vytí. Má to několik stupňů účinku a osobně znám pani, která měla štěkavou čubu a během chvíle ji takto odnaučila.

Rozhodně držim palce a doufám že zvládnete zůstat spolu!

Honza
jerabekj jest offline   Reply With Quote
Old 24-09-2009, 13:29   #6
Mackie
Junior Member
 
Mackie's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Slovakia/Presov
Posts: 112
Default

ja som to pochopila tak, ze by dal k niekomu psov, aby strazili, a este si za to bude uctovat stravu pre nich tych 2000
obavam sa, ze takto to nepojde, vsade budu chciet "najomne" za psov, nie ze by oni este platili
Mackie jest offline   Reply With Quote
Old 24-09-2009, 14:04   #7
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default

Quote:
Originally Posted by Mackie View Post
ja som to pochopila tak, ze by dal k niekomu psov, aby strazili, a este si za to bude uctovat stravu pre nich tych 2000
obavam sa, ze takto to nepojde, vsade budu chciet "najomne" za psov, nie ze by oni este platili
Pokud si je opravdu chce nechat ve "vlastnictví", tak nevidim důvod, proč by je neměl dál živit. Na druhou stranu, budou v tom sadu sice pracovat, tak proč by neměl majitel sadu připlatit na krmení?
jerabekj jest offline   Reply With Quote
Old 24-09-2009, 16:36   #8
Raya
Junior Member
 
Raya's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 12
Default

Ano. Je to myšleno tak, že někdo má nějaký objekt, třeba výkup palet, autobazar, stavebniny atd. A v noci mu tam chodí zloději a postupně odnáší věci.
Takovýto člověk bude chtít řešit ostrahu objektu v době, kdy tam nebude.
Pokud si najme nočního hlídače, dá za to tak 60-100 korun za hodinu. Pokud tam bude hlídač i se psem, cena se ještě zvedne. Pokud si pořídí vlastního psa, zaplatí jeho cenu, bude platit jeho krmení, veterinární ošetření, poplatky za psa městu a ještě se o něho bude muset alespoň minimálně starat. Také bude muset koupit, nebo postavit alespoň nejednodušší kotec.
Pokud nemá takový člověk přímo vztah ke psům a řeší pouze problém ostrahy, pak je mé řešení ideální.
Já nabízím SVÉ psi, o něž se starat nemusí, kotec na mé náklady, všechny poplatky a veterinární péče jde také za mnou a za krmení DVOU psů mi dá 2000,- měsíčně. Levnější ostrahu nenajde.
Navíc budou holky fungovat jako smečka a své teritorium si budou bránit mnohem lépe, než jeden vysloužilý ovčák z armády, nebo od policie.
Opravdu máte pocit, že to není výhodné pro daného podnikatele?
Možná jsem něco přehlédl a tak budu rád, když mne na případné problémy upozorníte.
Raya jest offline   Reply With Quote
Old 24-09-2009, 23:14   #9
mája
Junior Member
 
mája's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Blansko
Posts: 140
Send a message via ICQ to mája Send a message via Skype™ to mája
Default

Quote:
Navíc budou holky fungovat jako smečka a své teritorium si budou bránit mnohem lépe, než jeden vysloužilý ovčák z armády, nebo od policie.
Opravdu máte pocit, že to není výhodné pro daného podnikatele?
Možná jsem něco přehlédl a tak budu rád, když mne na případné problémy upozorníte.
Vidíš to velice jednoduše. Kdo ponese odpovědnost, když holky někoho potrhají? V tomhle světě se pohybuji už 7 let a věř, že když si to podnikatel vše spočítá, vyjde mu levnějc i nějaká mizerná hlídačka, která si účtuje kolem 100 na hodinu, nemá žádnou odpovědnost v případě že se něco stane, tu má natriku hlídačka (větši nou zaměstnanec...),navíc má slevu na pojistném od své pojišťovny, záruku pojistky od hlídačky tj. dvoje pojistný plnění...
A ty nejlevnější hlídačky svoje zaměstnance platí kolem 50 - 55 na hodinu a pokud je to invalidní důchodce, dostanou ještě příspěvek od státu...
Navíc pokud pracuješ jako psovod, nesmíš psa použít jinak než na označení pachatele a nebo přiměřenou obranu...
Jinak ti přeju ať najdeš to nejlepší řešení pro všechny...
__________________
Marie


http://www.cswolfdog.net
mája jest offline   Reply With Quote
Old 25-09-2009, 06:30   #10
Blodhgarm
Junior Member
 
Join Date: May 2009
Posts: 8
Default

Tak se nech zaměstnat jako hlídač nějakého objektu a budeš mít psy pořád u sebe... a nebudeš muset řešit tenhle problém...
Na druhou stranu je fakt, že tahle práce je nevděčná a ne tak dobře placená...
Ale pokud ty psy máš rád a nechceš se jich jen tak vzdát, tak to možná stojí za zvážení...
Blodhgarm jest offline   Reply With Quote
Old 25-09-2009, 08:04   #11
mája
Junior Member
 
mája's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Blansko
Posts: 140
Send a message via ICQ to mája Send a message via Skype™ to mája
Default

Quote:
Originally Posted by Blodhgarm View Post
Tak se nech zaměstnat jako hlídač nějakého objektu a budeš mít psy pořád u sebe... a nebudeš muset řešit tenhle problém...
Na druhou stranu je fakt, že tahle práce je nevděčná a ne tak dobře placená...
Ale pokud ty psy máš rád a nechceš se jich jen tak vzdát, tak to možná stojí za zvážení...
Právě proto jsem tohle začala děla, zaměstnala jsem psa, ale opravdu pozor na koho se narazí, nejlepší to je přímo pod podnikem, bez agentury. Ten potom platí slušně, u agentur se vydělává hodinama (cca 250 za měsíc)...
Jestli máš zájem napiš mi na meil já se zkusím poptat mezi kolegy, někteří dělaly i v Praze....
__________________
Marie


http://www.cswolfdog.net
mája jest offline   Reply With Quote
Old 25-09-2009, 09:33   #12
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default

Možná kdybyste sem napsal co už jste vyzkoušel a zda holky dát pryč opravdu musíte a nebo chcete najít cestu jak si je nechat, líp by se nám přemejšlelo co s tim udělat.
Honza
jerabekj jest offline   Reply With Quote
Old 01-10-2009, 13:31   #13
Raya
Junior Member
 
Raya's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 12
Default

Děkuji za ochotu.
Má situace je tedy takováto.
Jsem voják z povolání a závazek mám do 2014. Jako takový nemohu dost dobře odejít (jde to, ale velmi složitě a navíc by mi zbyly finanční dluhy k armádě). Také nemohu zároveň začít podnikat a chodit ponocích někam hlídat, jelikož je to v tzv. rozporu s mou prací. Už jsem se o to zajímal.
Holky jsme si pořídili s tehdejší přítelkyní a starali se o ně střídavě. Když jsem musel do služby, starala se ona a naopak.
Přítelkyně mne poslala k vodě a řekla, že holky nechce a tak zbyli jen na mne. Také jsme si koupili byt na hypo a vzhledem k 30k měsíčně za bydlení, musím ho prodat a půjdu ještě s dluhem na ubytovnu. Tam holky vzít nemohu a přes služby se o ně ani starat nemohu. Sloužím 28 hodin v kuse 4-6 x do měsíce, plus nějaké 8 a půlky.
Holky miluji a tak se chytám jakékoli šance, jak snimi zůstat alespoň v nějakém kontaktu. Záleží mi na nich. Pokud najdu někoho, kdo se o ně bude starat dobře a dá jim to co potřebují, jsem ochoten se jich pro jejich dobro vzdát.
Takže když to shrnu:
Hledám člověka, který si je veme obě a bude snimi chodit na procházky, umožní jim plavat a bude je mít rád. Pokud bude pro ně dělat ještě něco navíc, jenom dobře.
To je ideální situace, ale obávám se, že téměř nesplnitelná.
Proto hledám náhradní řešení, při němž budu muset udělat co nejméně kompromisů.
Ještě přidám poznámku, že si dobře uvědomuji, že jsem holky zklamal a mrzí mne to. Proto prosím, zdržte se poznámek typu: Tak jste si je neměli pořizovat.
Už jsem to slyšel dostkrát, ale taková rada mi nepomůže.
Děkuji za jakoukoli radu, nebo pomoc.
Raya jest offline   Reply With Quote
Old 01-10-2009, 14:41   #14
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

ja vas naprosto chapu a rozumim.Moje cubicka taky doma po prestehovani vyje a pokud toho nenecha,pravdepodobne nam hrozi totez.jen pri te predstave me mrazi a delame pro to,co se da,aby toho nechala. Je hloupe,ze clovek si poridi psiho kamarada a zivotni okolnosti se se mu ze dne na den zmeni, s tim se neda nic delat,takovy je zivot..... Napadla me takova vec,mozna nerealizovatelna. Nevim,kde mate posadku,ale nemaji tam strazni psy na hlidani ?Mozna by slo domluvit se s nadrizenymi na vystavbe kotce navic pro holky v objektu.Ale nevim,jak to chodi v armade,tak trochu varim z vody.
jeste je varianta psiho hotelu,ale to je hrozne drahe a neresi to to,ze je nemuzete mit u sebe na ubytovne...
drzim palce,at se nejake reseni najde co nejdriv....
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 01-10-2009, 15:18   #15
Raya
Junior Member
 
Raya's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 12
Default

Psovody máme a samozřejmě to byla jedna z prvních možností, které jsem zkoušel. Bohužel neni zájem vijít vstříc a tak hledám jiné možnosti.
Ale i tak všem děkuji za reakce a rady, ať už tady, nebo na mejlu.
Raya jest offline   Reply With Quote
Old 16-10-2009, 08:12   #16
Raya
Junior Member
 
Raya's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 12
Default

Děkuji všem za pomoc, rady a nápady.
Holky jsou už u nových majitelů a věřím, že se budou mít ještě lépe, než u mne.
Loučím se a přeji hodně chovatelských úspěchů a radostí.
Martin Rataj
Raya jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 06:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org