Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > ČSV v nouzi

ČSV v nouzi ČSV hledající nový domov: psi s průkazem původu, ale také psi, co jako vlčáci vypadají, kteří na své nové pány čekají v útulcích...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 17-10-2008, 11:31   #21
Edenseveru
Junior Member
 
Join Date: Sep 2003
Location: Liberec
Posts: 185
Default

Lidičky všichni tu máte pravdu !!
Do lidí se i přes všechno snažení nevidí a člověk je někdy mile a někdy nemile překvapen co se z lidiček vyklube

Buďte rádi ,že chováte čsv - u nich mě přijde, že zájemci jsou "nejnormálnější"
Neumíte si představit co se děje u jiných plemen.
Mám jednu fenu Něm.ovčáka a vím 100% ikdyž její děti jsou zdravé, šikovné, žádané .... s ní můj chov NO končí.
Ani si nepředstavujte co všechno volá za lidi a jaké lustrace dělám

Někdy si říkám, že už chovat nebudu - ale někdo to dělat musí, aby i ti "normální" měli svůj poklad doma

Jinak dnes jsem konečně dostala email od majitele Magie.
Fenka zatím zůstává u něho a on jí staví venkovní bydlení.
(musí ty svoje dvě "ženy" rozdělit )
Tak mu drží palce a hlavně Magii ať se naučí žít bez 24h kontaktu s páníkem.

Ahoj všem Lucie
Edenseveru jest offline   Reply With Quote
Old 17-10-2008, 11:45   #22
Adrian
Junior Member
 
Adrian's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Hostivice
Posts: 264
Default

Hurááá! Doma jí bude vždycky nejlíp. Tak přeji pevné nervy a sousedům příjemný poslech na vlčích vlnách.
Adrian jest offline   Reply With Quote
Old 17-10-2008, 13:28   #23
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Ani moje obludka se mnou není 24 hodin a přesto si drze troufám myslet, že je šťastná. Je to o lásce a tu pes pozná ať se přetvařujeme jak chceme. Držíme Magii všechny prsty i s drápama, aby si páníček uvědomil, že bez ní nemůže být.
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 17-10-2008, 14:05   #24
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Adrian View Post
Můj chovatel mi po roce přiznal, že vážně přemýšlel mi psa neprodat a že nakonec se má z jeho štěňat nejlíp. Naopak člověk který vypadal, že to má všechno srovnaný, po měsíci zmizel i se psem a nepodařilo se ho vypátrat. Ve smlouvě mám body jako:
-pravidelné zasílání informací a fotek
-v případě zbavování se, povinnost nabídnout psa chovateli za 1kč
Je toho spousta, ale stejně to většinou nestačí.
Já toho pána co daruje holku snad i nedávno potkal/snad jsem ho sem dokonce navedl/ a vím, že měl dost starost o to kde skončí.
Vážně těžko někoho soudit. To, že jsem úchyl který má kvůli vlčákům život postavený na hlavu, tráví s nima 24 hodin a odmítá celkem pravidelně práce za 4x víc/ale bez psů!!...to je drzost..../ neznamená, že bych to měl chtít po každém. Přiznávám. Též občas když sedím ve studeném nočním lese na pařezu a ve stresu očekávám návrat delikventa zašeptá rarach v hlavě: "Hele co jestli se už nevrátí? To by byl život!". No jo byl, ale za týden bych určitě hledal dalšího žlutookého.
To je mooooc pěkný:-) Souhlasím.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 18-10-2008, 19:25   #25
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

Arwen je můj první pes a nikdy jsem toho nazalitovala,je moc dobře socialozovaná,můžu s ní všude,hold na výcvik jsme nikdy nebyly,takže umí sedni,lehni a to je všechno,hlavně je to moje kamarádka,kterou bych nikdy nikomu nedala.Jasně,někdy mě štve,když se chová svéhlavě,ale to k ní prostě patří. Hodně lidí,když jí vidí a zjistí ,že je to ČV,tak tomu nemůžou uvěřit,protože všechny olizuje,chová se ve společnosti vybraně a za to jsem ráda.Přivolání nemáme bůhvíjaké,proto chodí v lese na 10m šňůře,kterou si ji jistím a snažíme se na tom pracovat.Jiné plemeno už bych nechtěla...Věřím,že se Dayen s výběrem paničky pro Arwen nesekla
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 23-10-2008, 20:09   #26
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Marianka.W View Post
To jsi, Pavle, budoucím začínajícím chovatelům (potažmo jejich štěňatům) moc nepomohl. To je přístup typu "já jsem hvězda a na ostatní se koukám, jak jim to nejde a směju se jim (popřípadě kritizuju, když se něco nepovede)". Moc kolegiální to tedy není. No nic, půjdem pro radu za někým sdílnějším.
Jestli sis nevšimla, tak u mého příspěvku je smajlík. Ale skutečně tady nemíním zveřejnovat svůj postup, protože co funguje u jednoho nemusí být zcela pochopeno druhým a tím pádem to ani nemusí fungovat. Radu jsem nikdy nikomu neodmítl, ale skutečně věci, které jsou lepší řešit osobně nebudu řešit přes fórum.

Last edited by Pavel; 24-10-2008 at 21:29.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:11.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org