Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Výchova & charakter

Výchova & charakter Jak se postarat o štěně, jak ho socializovat, nejčastější problémy s ČSV a jak je řešit...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 03-12-2010, 20:11   #1
Bára
Junior Member
 
Bára's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Prague
Posts: 137
Default Okousávání pejsků

Máme problém s mojí fenkou, protože ve hře ráda okousává ostatní pejsky. Bohužel využívá toho, když jsou někteří submisivnější (a třeba automaticky si lehaj na záda apod) a asi je štípě až moc, protože dva takoví pejsci během jejich hry pískají.

Mě to hodně mrzí, protože máme u baráku psí louku a ona má pejsky ráda, tak jsem dost často využívala společného venčení, jenže v poslední době mě čím dál víc majitelů docela jasně upozorňuje, že ten můj pes ty jejich kouše a já tam chodím s čím dál horšíma pocitama...

Máte tip, co dělat, nebo je nejlepší se na louku vykašlat?
Bára jest offline   Reply With Quote
Old 03-12-2010, 21:42   #2
Pouliche
Bolt Grey Střípek snů
 
Pouliche's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Děčín
Posts: 93
Send a message via Skype™ to Pouliche
Default

Čévéčka si hrají trošku dravěji...Bolta si vždy museli srovnat ti druzí psi během hry. Nikdy jsme nenarazili naštěstí na moc poddajného
Pouliche jest offline   Reply With Quote
Old 04-12-2010, 12:19   #3
Maxa
Junior Member
 
Join Date: Feb 2010
Location: Frymburk
Posts: 17
Default

Taky jsme měli ze začátku takové problémy a až časem jsem pochopil že s tím nic nenadělám. Je to jejich způsob hry a pokud to majitelé ostatních pejsků nejsou schopni akceptovat nezbyde ti nic jiného než svého pejska pouštět jenom k těm psům kterým to nevadí (respektive k pejskum jejichž majitelům to nevadí). Honza
Maxa jest offline   Reply With Quote
Old 04-12-2010, 12:32   #4
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

[quote=Bára;342692]Máme problém s mojí fenkou, protože ve hře ráda okousává ostatní pejsky.

Okousávání pejsků-báječná zábava. Nechodím svou fenku jen vyběhat, ale aby bylo venčení úspěšné, musí se také pořádně vykousat. Někteří majitelé vyšilují už jen jak pejsek při hře kníkne, ale kdyby je nechali, tak si to divá zvěř vyřídí mezi sebou. Jen bych neřekla, že je to specifita čsv, na vykousání máme rovněž zlatého retrívra, přeborníkem na kousání byl jack russel terrier a teď foxteriérka. Spíš záleží, co vydrží majitel. Foxteriérka brutálně kvičela, když jí moje čévéčko, drželo pod krkem, ta jí 2x stiskla tak, že sem trošku znervozněla, ale pak jí foxteriérka jen lehce odsunula packou, jako že už to stačí a moje fena jí hned vyplivla. Majitel pravil, že nemá provokovat. Holky se oklepaly a další kolo. Takže si myslim, že s kousáním psů u své feny nic neuděláš (a ani bych s tim nic nedělala, vždyť si hezky hrajou) a jen musíš mít štěstí na psy a majitele, kteří to vydejchaji.
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote
Old 04-12-2010, 12:46   #5
Bára
Junior Member
 
Bára's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Prague
Posts: 137
Default

Díky, je to dobrej pocit, že v tom nejsem sama

Tak nějak mi bylo jasný, že jí to odnaučovat nebudu, je to prostě její hra. Holt bišónky a jiný krysy necháme na pokoji
Bára jest offline   Reply With Quote
Old 04-12-2010, 12:51   #6
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

Quote:
Originally Posted by Bára View Post
Díky, Holt bišónky a jiný krysy necháme na pokoji
No pozor, já bych krysy nepodceňovala U nás na sídlišti je černý bišonek a to je démon, ten mi fenku mlátí a kouše kdykoliv jí potká. Není to o velikosti,ale o temepramentu a výchově-jasně že zvedaní do náruče si neškrtnou. Ale i bišonek a yorkšír uměji bejt pěkný drsňáci pokud jejich majitelé chápou, že mají psa a ne plyšovou hračku. A koušou jako svině
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote
Old 04-12-2010, 13:02   #7
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default

Je to jak se tady píše, okusování nejen páníčka je velká zábava. Moc s tim opravdu nanaděláš, mimo hledání vhodných parťáků pro hru, tj. těch co sami koušou nebo se nechají kousat bez jekotu, případně těch kteří si jasně dokážou říct kde je hranice. Částečně Ti z toho vyroste a myslim že se tomu dá pomoct tim, že ji budeš usměrňovat když bude okusovat Tebe ... stanov jasnou hranici a je možné, že se tu hranici bude aplikovat i na psy. Dakoušovi jsou teď dva roky a když mne dobíhá a já upažim, skočí a chytne mne za ruku, ale hned pustí a letí dál. V roce by mi takhle urval ruku, protože by ji chytil a pokračoval v letu i s ní .

V cca 6ti měsících jsme potkali velmi dominantní 6měs čubu Kanadsko-amerického bílého ovčáka - rvali se tak, že to byl řev na půl sídliště, chlupy lítaly, pak oba odpadli, odpočinuli si a vlítli do sebe znova .... tož asi tak.
jerabekj jest offline   Reply With Quote
Old 04-12-2010, 14:37   #8
Bára
Junior Member
 
Bára's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Prague
Posts: 137
Default

Jo to tady je takový parson teriér, je to hrozně malé a bílé a má to neuvěřitelnou povahu. Nejen, že vydrží běhat s mým psem, ale dokáže jí lehce dát najevo, co může a co už ne. Začíná se mi ta teriéří povaha líbit :-)) Takže vím, že o velikosti to není.

Bohužel u nás v okolí ti pejsci si s ostatníma moc nehrajou, max si sednou na bobek ke svýmu pánovi a čekaj, až je odkulí dál...
Bára jest offline   Reply With Quote
Old 04-12-2010, 14:46   #9
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default

Agyr (můj první pes), než dospěl a začal se rvát, používal na hraní především bulíky, pitbulíky a stafíky, protože mu byli ve hře rovní. Pamatuju si scénku, jak když mu bylo přes rok, uviděl na 20 metrů 5 měsíční bullteriérku, která seděla a koukala na své paníčky. Na těch 20 metrech nabral plnou rychlost a zezadu do ní vlítnul tak, že odlítla 5 metrů a dalších 5 se kutálela .... polilo mne horko a už jsem se chtěl těm lidem omlouvat, ale ta bulina hned vyskočila, oklepala se a začala se rozhlížet, kde je ten prima kámoš, co si s sní bude hrát pojejím . Když ho zmerčila, vyrazila do "protiútoku" a fakt ač váhou třetinová, nedala mu nic zadarmo. Nakonec jsme tam stáli s páníčkama buliny a oni si libovali, že je Agyr první pes, kterej je ochotnej si s ní takhle hrát
jerabekj jest offline   Reply With Quote
Old 04-12-2010, 18:24   #10
Czertice
Rakša
 
Czertice's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Location: Praha
Posts: 292
Default

Opravdu v tom Báro nejsi sama, taky mne mrzelo, když jsem zjistila že drsný kousací hry jsou u čsv spíš pravidlem, ale už jsem se trochu smířila.

Páníčkům říkám, že to je pouze hra a holt rozhodnutí je na nich. Pobaví mě, když pán chce odvolat svého pejska pryč, že mu Rakša ubližuje, tož přivolám Rakšu, a ouha - s ní přiběhne i do ní zahryznutej dovádějící pes a vůbec se mu nechce jít "do bezpečí" za pánem

Teriéři jsou opravdu drsní, tedy aspoň ten jeden kterého pravidelně potkáváme, to je neuvěřitelný jak rovný parťák to pro Rakšu je, nic ho nezabije, nerozhází, spousta energie a má výdrž... takový malinký torpédo.
__________________
Czertice jest offline   Reply With Quote
Old 06-12-2010, 16:03   #11
bambas
Junior Member
 
bambas's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 119
Send a message via ICQ to bambas
Default

Quote:
Originally Posted by Bára View Post
Máme problém s mojí fenkou, protože ve hře ráda okousává ostatní pejsky. Bohužel využívá toho, když jsou někteří submisivnější (a třeba automaticky si lehaj na záda apod) a asi je štípě až moc, protože dva takoví pejsci během jejich hry pískají.

Mě to hodně mrzí, protože máme u baráku psí louku a ona má pejsky ráda, tak jsem dost často využívala společného venčení, jenže v poslední době mě čím dál víc majitelů docela jasně upozorňuje, že ten můj pes ty jejich kouše a já tam chodím s čím dál horšíma pocitama...

Máte tip, co dělat, nebo je nejlepší se na louku vykašlat?
Mno myslim, ze to je spise problem tech ostatnich pejskaru. Z vlastni zkusenosti mi kazdy, kde se intenzivneji venuje svemu psu (to znamena, ze se s nim jen nemazli a nechodi na prochazky), mi potrvrdili, at se klidne nechaj, at se kousou, ze si to ti psy vyresi sami, jen v pripade, ze se do sebe pusti, zasahnout. Ale to zkusenejsi majitel pozna, ze se k necemu takovemu schyluje. Holt jsou ostatni pejsi moc "zhejckany" A samzorejme, CV ma trochu jiny zpusob zabavy. Ja bych to az tek neresil, ale spis bych si o tom v pratelskem duchu popovidal s prislusnym majitelem ozuzlaneho pesjka.
__________________
Lubomír
bambas jest offline   Reply With Quote
Old 06-12-2010, 16:19   #12
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

jo teriéři jsou jako kamarádi výborní, Aryin nejlepší kamarád je border terier a vidět jejich hrátky někdo neinformovaný, tak se asi divý.

Vše je o domluvě
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 06-12-2010, 16:52   #13
BrunhoferovaV
Junior Member
 
BrunhoferovaV's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Praha 10
Posts: 52
Send a message via ICQ to BrunhoferovaV
Default

Quote:
Originally Posted by bambas View Post
Mno myslim, ze to je spise problem tech ostatnich pejskaru.
Moc bych ti přála, aby jsi měl malého, křehčího psa, aby sis to vyzkoušel i z té druhé stránky!
BrunhoferovaV jest offline   Reply With Quote
Old 06-12-2010, 18:21   #14
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

Quote:
Originally Posted by BrunhoferovaV View Post
Moc bych ti přála, aby jsi měl malého, křehčího psa, aby sis to vyzkoušel i z té druhé stránky!
A to je právě, to co mě při sledování hry uchvacuje-moje fena si hraje s malinkými pejsky neuvěřitelně opatrně (samozřejmě jen s těmi, jejichž majitelé to dovolí). Brutálně na sebe vrčí, cení zuby, ale nikdy žádnému neublížila. Teriérku držela pod krkem až chroptěla, ale pořád to byla hra. Když už stačilo,tak jí teriérka jemně odstrčila tlapou a feňule jí hned vyplivla. A teriérka se oklepala a začala hned zas dorážet
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote
Old 06-12-2010, 23:39   #15
bambas
Junior Member
 
bambas's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 119
Send a message via ICQ to bambas
Default

Quote:
Originally Posted by BrunhoferovaV View Post
Moc bych ti přála, aby jsi měl malého, křehčího psa, aby sis to vyzkoušel i z té druhé stránky!
Ale tak jsem to nemyslel zle, ale ve vetsine pripadu mi prijde, ze se majitele "malych" plemen zbytecne boji a nekdy jsou az hystericti. Ve vetsine pripadu se setkavam s tim, ze jdu se psem venku, na voditku, ale panicek s malym psem udela to, ze bere psa do naruci. A to socializaci jeho psa prilis neprospiva. Pak je pes hystericky, sotva se ho jiny vetsi pes dotkne, rve jak tur , popride na kazdeho steka apod. A tento trend pozoruji stale vic. V podstate neco na zpusob: malej pes poslouchat nemusi, ale velkej pes musi. POpripade "Vemte si toho psa" ackoli nic nedela a ratlik kolem nej skace jako hopik
__________________
Lubomír
bambas jest offline   Reply With Quote
Old 07-12-2010, 11:08   #16
BrunhoferovaV
Junior Member
 
BrunhoferovaV's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Praha 10
Posts: 52
Send a message via ICQ to BrunhoferovaV
Default

Quote:
Originally Posted by bambas View Post
Ale tak jsem to nemyslel zle, ale ve vetsine pripadu mi prijde, ze se majitele "malych" plemen zbytecne boji a nekdy jsou az hystericti. Ve vetsine pripadu se setkavam s tim, ze jdu se psem venku, na voditku, ale panicek s malym psem udela to, ze bere psa do naruci. A to socializaci jeho psa prilis neprospiva. Pak je pes hystericky, sotva se ho jiny vetsi pes dotkne, rve jak tur , popride na kazdeho steka apod. A tento trend pozoruji stale vic. V podstate neco na zpusob: malej pes poslouchat nemusi, ale velkej pes musi. POpripade "Vemte si toho psa" ackoli nic nedela a ratlik kolem nej skace jako hopik
Zbytečně? A ptal ses jich proč se bojí? Třeba mají důvod...
Bohužel velké holky do náručí nevemu, ale občas by se mi to hodilo.
Když se pes bojí tak to přeci není problém poslouchání nebo neposlouchání. Je to o náhodě zda venku potkám blba, co na mě za svým řítícím se psem řve, že ten pes nic nedělá...
Poslouchat by mělo všechno, to se určo shodnem, nicméně pro mě osobně je lehčí odkopnout ratlíka od čévéčka jak rvát ze špicky tu bulmastifku co mi jí napadla.
Zpátky k tématu - fenu co si "hraje" s malými psy až pištěj bych naučila povel dost.
BrunhoferovaV jest offline   Reply With Quote
Old 07-12-2010, 12:47   #17
Bára
Junior Member
 
Bára's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Prague
Posts: 137
Default

Jasně, že teď na ni neustále dohlížím a jak dělá nepravosti, okřiknu ji a ona dá pokoj. Chápu, že malí pejsci se třeba bojí a není jim to příjemný, zvláště pokud mají povahu "mouchy snězte si mě."

Na druhou stranu, když jedna hysterka na mýho psa včera řvala, i když jen zvědavě obíhal kolem kladiny, tak to už jsem měla dost. Navíc pak "vtipně" celý večer všem psům říkala "vy jste taky ochočení vlci". a tak. Mám chuť ji zabít.

Je to takovej ten typ děsně "zkušený" a ostřílený mužatky. První co mi řekla bylo, zda jsem si čubinku pořídila kvůli vzhledu. A proč jsem si ji vůbec pořizovala a že to je "nepovedený experiment, tohle plemeno". Nakonec to zazdila tím, že můj pes brzy bude napadat statní psy a bude zcela jistě agresivní a že si na to "ráda počká" A teď mi řekněte jak s takovou krá... vycházet.
Bára jest offline   Reply With Quote
Old 07-12-2010, 12:59   #18
Janiz
Junior Member
 
Janiz's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 237
Default

Takový lidi bohužel jsou, někdo nemá rád vubec psy, někdo jen čsv, s tim nic nenaděláš.. a to i kdyby tvoje čuba byla nesvatější na světě. Jen pro zajímavost ona má čubu nebo psa?
Janiz jest offline   Reply With Quote
Old 07-12-2010, 15:28   #19
bambas
Junior Member
 
bambas's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 119
Send a message via ICQ to bambas
Default

Quote:
Originally Posted by BrunhoferovaV View Post
Zbytečně? A ptal ses jich proč se bojí? Třeba mají důvod...
Bohužel velké holky do náručí nevemu, ale občas by se mi to hodilo.
Když se pes bojí tak to přeci není problém poslouchání nebo neposlouchání. Je to o náhodě zda venku potkám blba, co na mě za svým řítícím se psem řve, že ten pes nic nedělá...
Poslouchat by mělo všechno, to se určo shodnem, nicméně pro mě osobně je lehčí odkopnout ratlíka od čévéčka jak rvát ze špicky tu bulmastifku co mi jí napadla.
Zpátky k tématu - fenu co si "hraje" s malými psy až pištěj bych naučila povel dost.
No z vlastni zkusenosti ty duvody jsou ve stylu - on ten by se hned pral a porad steka. Nektere znam od malicka, i jejich panicky a je to dusledek spatne socializace. Samozrejme chapu, ze kdyz vidi velkeho psa, tak se boji, nicmene pokud potkam nejakeho pejskare, tak se ho nejprve zeptam, zda se mohou spolu probehnout. Jsou celkem prekvapeny, kdyz ta moje fenka - je ji rok - zacne kolem ratla skakat a olizovat ho nebo ho povali a olize mu oblicej
__________________
Lubomír
bambas jest offline   Reply With Quote
Old 07-12-2010, 15:35   #20
bambas
Junior Member
 
bambas's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 119
Send a message via ICQ to bambas
Default

Quote:
Originally Posted by Bára View Post
Jasně, že teď na ni neustále dohlížím a jak dělá nepravosti, okřiknu ji a ona dá pokoj. Chápu, že malí pejsci se třeba bojí a není jim to příjemný, zvláště pokud mají povahu "mouchy snězte si mě."

Na druhou stranu, když jedna hysterka na mýho psa včera řvala, i když jen zvědavě obíhal kolem kladiny, tak to už jsem měla dost. Navíc pak "vtipně" celý večer všem psům říkala "vy jste taky ochočení vlci". a tak. Mám chuť ji zabít.

Je to takovej ten typ děsně "zkušený" a ostřílený mužatky. První co mi řekla bylo, zda jsem si čubinku pořídila kvůli vzhledu. A proč jsem si ji vůbec pořizovala a že to je "nepovedený experiment, tohle plemeno". Nakonec to zazdila tím, že můj pes brzy bude napadat statní psy a bude zcela jistě agresivní a že si na to "ráda počká" A teď mi řekněte jak s takovou krá... vycházet.
S takovym clovekem neni treba vychazet, takoveho clovek je treba ignorovat, popripade ho ztrapnit tim, ze se ukaze, ze ten muj pes posloucha lepe a je chytrejsi nez ten jeji. Ale nedavat ji to najevo, staci, ze to clovek vi sam a navic, ona si toho jiste vsimne
__________________
Lubomír
bambas jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org