Go Back   Wolfdog.org forum > Lietuviu > Veisimas

Veisimas Informacija apie veisimą, selekciją ir vadas....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 17-09-2009, 14:11   #1
wolfin
Moderator
 
wolfin's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Where the wolf lives
Posts: 6,095
Send a message via ICQ to wolfin Send a message via Skype™ to wolfin
Default CSV kaliu progesterono tyrimas

Quote:
Originally Posted by Greta View Post
Sveiki, esu Lietuvos Veterinarijos Akademijos penkto kurso studentė ir kreipiuosi į veisėjus bei kalaičių augintojus... Užsibrėžiau tikslą, rašyti savo diplominį darbą būtent apie šią unikalią šunų veislę. Kiek žinau kalių kergimas gan sudėtingas, todėl noriu padėti Jums, bei prašyti pagalbos iš Jūsų...

Planas būtų toks... Tik prasidėjus lytiniam ciklui iš kalaičių imame makšties tepinėlius citologiniams tyrimams, kai citologija pradeda rodyti tikrąją rują, kas dvi/kas tris dienas imame kraują... Jį centrifuguoju, o plazma užšaldau. Kai susirenku visus mėginius, su jais keliauju į laboratoriją, kur darome kiekybinį progesterono tyrimą... Vėliau apibendrinu rezultatus ir jais pasidalinu su Jumis. Tai veikiausiai nepadės šių metų kergimui, kadangi plazmą tyrimams vešiu tik tada kai jau turėsiu visus mėginius.

Kreipiuosi į Jus, nes ieškau kalių.
Visus tyrimus finansuoju pati, vienintelis keblumas, kad savo augintines turėtumėt atsivežti į Kauną...

Greta
+37067861553

Lauksiu žinių, gal dar kokių pasiūlymų...

perdedu i nauja tema, kadangi orginalioji kazko slubuoja
mes jau pasirasem su mergom mokslo labui, kas dar?
__________________
wolfin jest offline   Reply With Quote
Old 17-09-2009, 21:12   #2
Vaiva
ir Brukne
 
Vaiva's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Vilnius
Posts: 1,768
Send a message via Skype™ to Vaiva
Default

Quote:
Originally Posted by wolfin View Post
perdedu i nauja tema, kadangi orginalioji kazko slubuoja
mes jau pasirasem su mergom mokslo labui, kas dar?
Plem, tik važiuot į Kauną kas dvi - tris dienas... O negalima kažkaip sugalvot kokio perdavimo metodo ar pan? Nes kraujo paėmimas kainuoja kelis litus paprastai...
__________________
Walkiria Girios dvasia

Vaiva jest offline   Reply With Quote
Old 20-09-2009, 13:31   #3
Greta
Junior Member
 
Join Date: Sep 2009
Location: Far away
Posts: 4
Send a message via Skype™ to Greta
Default

Agam, na manyciau imanoma, tik tiek, kad... kol lytinio ciklo pradzia reiketu ir citologinio tyrimo, jei Jusu veterinare darytu tepinelius ant objektinio stiklelio, nudazytu ir kauptu ir arba vertintu. Pasibaigus priesrujuj (sprendziama stebint maksties lasteles) ir prasidejus tikrajai rujai reiketu pradeti kas 2-3 dienas imti kraujuka. Krauja paemus po 40-50min ji reiketu centrifuguoti 2000 apsisukimu greiciu, plazma nutraukti ir deti i saldymo kamera. Paprastai skirtingose laboratorijose rezultatams buna siokios tokios paklaidos, todel norisi visus tyrimus atlikti vienoje vietoje tuo paciu laiku, bet dar persnekeciau su Laurusevicium, kad gal imanoma tyrimuka darytis tam paciam mieste...
Greta jest offline   Reply With Quote
Old 20-09-2009, 13:37   #4
Greta
Junior Member
 
Join Date: Sep 2009
Location: Far away
Posts: 4
Send a message via Skype™ to Greta
Default

Pasnekesiu su Laurusevicium ar galima skirtingose laboratorijose, nes siaip tyrimo rezultatams buna siokios tokios paklaidos. O ir siaip manau tau finansiskai brangiai iseitu...
O Jusu veterinare daro citologinius tepinelius?
Pagal juos sprendziama kada baigiasi priesrujis ir prasideda tikroji ruja, o jai prasidejus pradedamas imti kraujas kas 2-3 dienas. Paemus krauja po 40-50min jis centrifuguojamas, o plazma nusiurbiama ir metama i saldymo kamera. Po to rasciau buda, kaip tas plazmas susirinkt ir atsigabent i Kauna...
Greta jest offline   Reply With Quote
Old 21-09-2009, 12:37   #5
Vaiva
ir Brukne
 
Vaiva's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Vilnius
Posts: 1,768
Send a message via Skype™ to Vaiva
Default

Quote:
Originally Posted by Greta View Post
Pasnekesiu su Laurusevicium ar galima skirtingose laboratorijose, nes siaip tyrimo rezultatams buna siokios tokios paklaidos. O ir siaip manau tau finansiskai brangiai iseitu...
O Jusu veterinare daro citologinius tepinelius?
Pagal juos sprendziama kada baigiasi priesrujis ir prasideda tikroji ruja, o jai prasidejus pradedamas imti kraujas kas 2-3 dienas. Paemus krauja po 40-50min jis centrifuguojamas, o plazma nusiurbiama ir metama i saldymo kamera. Po to rasciau buda, kaip tas plazmas susirinkt ir atsigabent i Kauna...
Citologinius tepinėlius Vilniuje daro, kiek žinau, Udraitė, Žilinskienė ir Pavalkis. Udraitė, kiek suprantu, dekretinėse, tai jos klinikoj daugiau niekas nedaro. Pavalkis bandė mane įtikint kad Bruknei piometra ir kalė tuoj tuoj užsilenks jei neateisiu pas jį. Dar neužsilenkė ir aiškiai net neplanuoja Lieka Žilinskienė, kuri truputį pasaulio pakrašty, na bet manau galima pavažinėt dėl tokio reikalo. Tepinėlis pas ją kainuoja 10 lt - ne karvė. O vat su progesteronu yra truputį kitaip. Nes jam kraują reikia imti pas vetą ir pačiam vežti į laboratoriją. Sumoj tai kainuoja apie 30 lt, bet turint omeny, kad viską reikia padaryt iki pietų ir t.t... Kyla keblumų. O kur centrifuguoja manau tau gali pasakyt klinikoj. Pabandyk, pvz, su Jakovu sukontaktuot... Tada bus aiškiau (kontaktuočiau pati, bet bijau dėl žinių trūkumo nupeizėt ką nors į lankas).
__________________
Walkiria Girios dvasia

Vaiva jest offline   Reply With Quote
Old 21-09-2009, 13:55   #6
Greta
Junior Member
 
Join Date: Sep 2009
Location: Far away
Posts: 4
Send a message via Skype™ to Greta
Default

Tai vat, sistema tokia, kadangi tu Vilniete, o mano grupioke kasdien is Vln, isskyrus savaitgalius vazineja i Kauna, tai galim daryt teip
Pas ta gydytoja pasidarot tepineliu iki tikrosios rujos pradzios, prasysim Jusu gydytojos kad tie tepineliai butu stabeliuojami i viena kruvele, nes juos as noresiu pajamt ir paziuret su Laurusevicium pati, atmusti savo aki Ant tepinelio Daiva pasiule rasyt tokia sistema:
2009 09 09 Csv 2-1
Veisle - Csv, 2 - antroji tiriama kalaite, ir 1 - pirmasis meginys, po to ju bus 2, 3, 4 ir tt.
Prasidejus tikrai rujai, pasiimate kraujuka ir jo stengiates nemakaluoti, bei nepurtyti, iduodat ji mano grupiokei ir ji jo nepurtydama atveza man i kauna, o as sedu ir vezu nepurtydama i laboratorija
Kas liecia ten laika ir visa kita, derinsim su Tavim ir su mano mielaja Monika
Svarbiausia kad yra galimybe!
Kitu atveju destytojas siule iduot autobuso vairuotojui, bet man cia visai nepatikimai skamba...
Greta jest offline   Reply With Quote
Old 22-09-2009, 09:11   #7
Vaiva
ir Brukne
 
Vaiva's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Vilnius
Posts: 1,768
Send a message via Skype™ to Vaiva
Default

Quote:
Originally Posted by Greta View Post
Tai vat, sistema tokia, kadangi tu Vilniete, o mano grupioke kasdien is Vln, isskyrus savaitgalius vazineja i Kauna, tai galim daryt teip
Pas ta gydytoja pasidarot tepineliu iki tikrosios rujos pradzios, prasysim Jusu gydytojos kad tie tepineliai butu stabeliuojami i viena kruvele, nes juos as noresiu pajamt ir paziuret su Laurusevicium pati, atmusti savo aki Ant tepinelio Daiva pasiule rasyt tokia sistema:
2009 09 09 Csv 2-1
Veisle - Csv, 2 - antroji tiriama kalaite, ir 1 - pirmasis meginys, po to ju bus 2, 3, 4 ir tt.
Prasidejus tikrai rujai, pasiimate kraujuka ir jo stengiates nemakaluoti, bei nepurtyti, iduodat ji mano grupiokei ir ji jo nepurtydama atveza man i kauna, o as sedu ir vezu nepurtydama i laboratorija
Kas liecia ten laika ir visa kita, derinsim su Tavim ir su mano mielaja Monika
Svarbiausia kad yra galimybe!
Kitu atveju destytojas siule iduot autobuso vairuotojui, bet man cia visai nepatikimai skamba...
Na super!
Labai geras planas.
O vairuotojai tai ten toks nepatikimas ir komplikuotas reikalas, nes jie veža siuntinius nelegaliai (kai perduodi legaliai, tai ir moki atitinkamai), tai vskas labai komplikuota Telefonu minėjai, kad ieškai kitų panašiai komplikuotai rujojančių kalių, gal pabandyk susisiekt su šiaurinių šunų klubu [email protected]
O gal žinai būdų kaip įtikinti kalę ne tik rujoti, bet ir ovuliuoti? Mes čia homepatinių tokių paleidom preparatų, bet nežinau ar padės
__________________
Walkiria Girios dvasia

Vaiva jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 06:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org