Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Výchova & charakter

Výchova & charakter Jak se postarat o štěně, jak ho socializovat, nejčastější problémy s ČSV a jak je řešit...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 04-03-2012, 21:19   #41
tayanita
Junior Member
 
tayanita's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Zlončice
Posts: 17
Send a message via ICQ to tayanita
Default

Kira na nás nevrčí nikdy, ať si drží mezi packama sebelepší dobrotu (a že je žravá), kecne se s tim třeba doprostřed pokoje a my kolem chodíme a jí je to šumák. Když jí při tom někdo pohladí, jen zavrtí ocasem a hryže si dál. Ale pamatuju si, že když byla hodně malá, vrčela pokaždé, když dostala tvaroh - tak jsem jí kelímek při žraní začala držet a velice rychle si zvykla, že ruka v blízkosti jídla nic hroznýho neznamená.
Když se jí něco nelíbí, tak nevrčí, ale jen tak si brumlá. Jedinej případ, kdy vrčí je, když mě vítá s kostí v tlamě - ono vítězoslavné "koukej, co mám", ale ušiska má přitom připláclý k hlavě a dělá kolem mě kolečka. To na hru přistoupím a říkám jí, jak jí tu oslizlou kost děsně závidim a ona se celá tetelí a vrčí si ... je vlastně strašně hodná a úžasná
Souhlasím s Anathemou, že pes by na pána rozhodně výhružně vrčet neměl, ale nějak se mi nezdá, že by za tím mohla stát "domýšlivost a ješitnost", to už mi trochu zavání antropomorfismem... jinak naše babička má teď psa z útulku, a to rozhodně vděčné a milé stvořeníčko není
tayanita jest offline   Reply With Quote
Old 04-03-2012, 21:28   #42
Pouliche
Bolt Grey Střípek snů
 
Pouliche's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Děčín
Posts: 93
Send a message via Skype™ to Pouliche
Default

Quote:
Originally Posted by Kometa View Post
My máme zřejmě kombinovaný typ Při vítání vrčí, kňučí a vyje zároveň, obvykle u toho ještě stíhá držet něco v tlamě Nedočkavostí taky většinou kňučí, nebo když se něčeho dožaduje, ale někdy to přechází až ve vrčení nebo štěkání Momentálně se tu velmi hlasitě dovolává večeře, snaží se mě přemluvit, že šest hodin už fakt bylo, že už na ní má nárok. Hlasové projevy přecházející mezi kňučením a nespokojeným kručením doprovází neméně výmluvnými gesty typu ohryzávání rukou, lezení mi na klín, olizování obličeje... a já se opravdu poctivě snažím tvářit, že vůbec nechápu, o co mu jde Šest ještě nebylo...
Také máme jídlo v šest večer, ale pravidelně se dožaduje už od 4 jídla (jindy i mnohem dřív) a nepřestává se připomínat až do šesti převážně podáváním pacek do klína, položení hlavy na notebook (když na něm jsem), vrhá nesmírně nešťastné pohledy a k němu výjimečně přidá i zoufalé pískání a jindy si jde raději kousnout do kocoura nebo shazovat věci na zem. Prostě jídlo střed vesmíru Už jsem nevěděla jak, tak jsem si nastavila budík na mobilu na šestou a na zvuk se rychle naučil - jen se nesmím splést a dát si připomínku se stejnou melodií
Pouliche jest offline   Reply With Quote
Old 04-03-2012, 21:35   #43
Šakalka
Junior Member
 
Join Date: Feb 2011
Location: Praha-východ
Posts: 36
Default

Quote:
Originally Posted by Pouliche View Post
položení hlavy na notebook
Tohle vynucování pozornosti a jídla vážně miluju, občas mi odchází nečitelné e-maily a příchází nechápavé odpovědi
Šakalka jest offline   Reply With Quote
Old 04-03-2012, 22:03   #44
Kometa
Junior Member
 
Kometa's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Jablonec nad Nisou
Posts: 153
Default

Quote:
Originally Posted by Pouliche View Post
Také máme jídlo v šest večer, ale pravidelně se dožaduje už od 4 jídla (jindy i mnohem dřív) a nepřestává se připomínat až do šesti převážně podáváním pacek do klína, položení hlavy na notebook (když na něm jsem), vrhá nesmírně nešťastné pohledy a k němu výjimečně přidá i zoufalé pískání a jindy si jde raději kousnout do kocoura nebo shazovat věci na zem. Prostě jídlo střed vesmíru Už jsem nevěděla jak, tak jsem si nastavila budík na mobilu na šestou a na zvuk se rychle naučil - jen se nesmím splést a dát si připomínku se stejnou melodií
Sakra, a já si myslela, že to je tím, že mu občas dám už dřív (např. když někam jedeme ráno, tak nedostane snídani, aby nám v autě neblil a pak je mi ho líto a dám mu třeba už v pět), že když budu důsledná, tak si zvykne na šestou a nebude otravovat dřív... tak to jsem byla asi naivníD Jdu vybrat nějakou vhodnou melodii na upomínku
__________________
www.jezek.vyjimecny.cz
Kometa jest offline   Reply With Quote
Old 05-03-2012, 00:48   #45
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

[quote=Anathema;424440]
Vlkodlaku - ono se toho dá dosáhnout, aby pes byl opravdu šťastný za pochvalu a prosté pohlazení po hlavičce. Viděla jsem to na vlastní oči na cvičáku, kde se nepoužívají pamlsky a odměňuje se pouze pochvalou - ale když pes nechce poslouchat, je k tomu donucen prostou silou - ale zároveň i pochválen, když vykoná správně.

Týýý blááho. S tou první částí souhlasim a doufám, že se k tomu, aby pes fungoval za pochvalu časem dopracujeme (jinak to ani na nejnižších zkouškách pokud vím nejde-myslím tím, že tam se krmit nesmí, jak tu někdo uvedl). Ale k tomu ostatnímu ... no comment, jen pokud vážně cvičíš a zastáváš názory, jak popisuješ ve svém příspěvku, tak hodně štěstí a trvanlivého, psychicky odolného psa, který to unese. Třeba jo, a dotáhnete to daleko. Uznávám, že na některé psy, se asi trošku rázněji občas musí, ale to není jen o drilu na cvičáku, ale o celkovém soužití - hyerarchii nevyřešíš tím, že psa párkrát vydriluješ při poslušnosti. Když používáš jako "neljepší na odvolání elektřinu" a ani tak ho neodvoláš, tak bych se asi nad metodikou tvého cvičáku trošku zamyslela. Neříkám zavrhla, jen zamyslela. Kór když tvrdíš, že ani změnou cvičáku se nedopracujete tam, kam chceš, protože si začínala na "pamlskovém a chválicím". A docela by mě zajímalo, jak "prostou silou" donutit psa uposlechnout příkaz - např. najít zavalenou osobu při vyhledávání v terénu - i to je výcvik - nejen "sedni, lehni, vstaň". Možná to "prostou silou" jde, ale neumím si představit jak.
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote
Old 05-03-2012, 00:56   #46
Saerithra
Junior Member
 
Saerithra's Avatar
 
Join Date: May 2011
Posts: 96
Default

Quote:
Originally Posted by tayanita View Post
Když se jí něco nelíbí, tak nevrčí, ale jen tak si brumlá.
Nemá někdo video nebo něco, kde je takové brumlání zachyceno? Docela by mě zajímalo, jak to zní.
Saerithra jest offline   Reply With Quote
Old 05-03-2012, 08:57   #47
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by Saerithra View Post
Nemá někdo video nebo něco, kde je takové brumlání zachyceno? Docela by mě zajímalo, jak to zní.
ftipně prostě ti brumlá pes jak medvěd, taky to příšera používá.Ale málokdy, ona ukecaná je jen při vítání a když už se nudí

Jinak můj otec naučil Aryu úžasnou věc. Nerada jí bez asistence. Ideální je, aby ji otec či já, to jídlo dal až pod nos, buď držel misku nebo podával další sousta. Jednou sem byla u Alči. A dala jsem ji jídlo na zahradu do pspolečnosti druhýho psa( též ne moc žravého čévéčka) a ta moje Megera stála nad miskou a čekala než si přijdu pro misku, já sem si říkala, že ji asi barf nechutná a tak sem to vzala do ruky a nabídla ji. Sežrala takhle bez keců celou misku. ( Jo když se nad tímhle zamYslím, vypadalo to asi ftipně, ale co bych pro mojem iminko neudělala že)
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 05-03-2012, 09:13   #48
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Vlkodlaku - ono se toho dá dosáhnout, aby pes byl opravdu šťastný za pochvalu a prosté pohlazení po hlavičce. Viděla jsem to na vlastní oči na cvičáku, kde se nepoužívají pamlsky a odměňuje se pouze pochvalou - ale když pes nechce poslouchat, je k tomu donucen prostou silou - ale zároveň i pochválen, když vykoná správně.
Normální svazarmovský výcvik. Tak to dřív běžně chodilo. Ale mám pocit, že psi byli tvrdší než dnes ...
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 05-03-2012, 09:54   #49
Czertice
Rakša
 
Czertice's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Location: Praha
Posts: 292
Default

Taky nemáme moc vrčivého psa, ale v posledních týdnech nám přibylo zlé vrčení na cizí feny. Už nám to zvíře asi dospívá.

Její vrčení nad jídlem bylo trestáno už od štěněte, pak už s tím nebyl problém. Akorát začne šíleně hltat, kdykoliv se přiblížíme, ačkoliv jsme jí nikdy ani kousíček nesebrali. Až později jsem si přečetla, že je dobré krom sáhnutí do misky a odebrání misky na chvilku nejen pochválit, když pes neprotestuje, ale s vrácením misky ještě vždycky tochu žrádla přidat. Možná by se teď o své žrádlo tolik nebála, ale nevím. Už jsem pár měsíců nekontrolovala, jak jsme na tom s hlídáním jídla, je mi jí trochu líto, jak to prakticky vdechuje aniž by si to žrádlo vychutnala;]

Když venku našla napůl sežraného králíka, tak si sice odmítala vzpomenout, co tak asi může znamenat "fuuuj", ale byla nešťastně zticha, když jsem jí rozevřela tlamu a třepala jí hlavou, dokud králík nevypadl. Dostala místo něj pochvalu a frolíka, ale mám takovej pocit, že se přeci jen cítila ošizená:P

Vrčela si při přetahování na obranách, a občas tedy vrčí při přetahování o klacek atd., ale jak píšete, je poznat, že to není skutečná hrozba. (tón, spláclé uši, vrtění ocasem, tetelení se...)

Radostné pískání a kňučení známe, občas to přejde i ve vytí. To obvykle před vycházkou. Před jídlem je zticha, ale někdy samou chutí drkotá zubama, zní to trochu jako tišší vrčení.

Ad. "donucení prostou silou" - například k chůzi u nohy jsem v průběhu času zkoušela různé věci (okřikování, chválení, tahání, pamlskování, škubání), a zdá se mi teď zrovna nejúčinnější prosté prudění:] Když mě předběhne, tak se zastavím nebo i zacouvám a ona musí nejen zastavit (ó hrůzo), ale přímo se otočit a vrátit k noze, jinak prostě nepokračujeme dál. Tak si dává mnohem větší pozor, jestli nepředbíhá, páč na vycházce tak strašně pospíchá, že každé zastavení a vracení se k noze jí šíleně zdržuje...ony by jí ty počůrané patníky totiž utekly, kdyby si nepospíšila;]
__________________
Czertice jest offline   Reply With Quote
Old 05-03-2012, 10:44   #50
Pouliche
Bolt Grey Střípek snů
 
Pouliche's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Děčín
Posts: 93
Send a message via Skype™ to Pouliche
Default

Quote:
Originally Posted by Czertice View Post
...ale s vrácením misky ještě vždycky tochu žrádla přidat. Možná by se teď o své žrádlo tolik nebála, ale nevím...je mi jí trochu líto, jak to prakticky vdechuje aniž by si to žrádlo vychutnala;]

...Když mě předběhne, tak se zastavím nebo i zacouvám a ona musí nejen zastavit (ó hrůzo), ale přímo se otočit a vrátit k noze, jinak prostě nepokračujeme dál...
Mám pocit, že u nás může pomoct (co se hltání jídla týče) jen nemohoucnost stářím, i když bych se nedivila, kdyby mu to vydrželo i ve vysokém věku Trochu ho zbrzdí, když má v jídle nějaké kosti, ale i ty dřív polykal celé, popř. co největší části, aby se nezdržoval. Jinak se jen otočím a celá mísa je vtahu

Zastavování jsem praktikovala, když nesnesitelně táhl. To je pak jako malé týrání
Pouliche jest offline   Reply With Quote
Old 05-03-2012, 12:33   #51
mája
Junior Member
 
mája's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Blansko
Posts: 140
Send a message via ICQ to mája Send a message via Skype™ to mája
Default

Quote:
Originally Posted by Czertice View Post

Její vrčení nad jídlem bylo trestáno už od štěněte, pak už s tím nebyl problém. Akorát začne šíleně hltat, kdykoliv se přiblížíme, ačkoliv jsme jí nikdy ani kousíček nesebrali. Až později jsem si přečetla, že je dobré krom sáhnutí do misky a odebrání misky na chvilku nejen pochválit, když pes neprotestuje, ale s vrácením misky ještě vždycky tochu žrádla přidat. Možná by se teď o své žrádlo tolik nebála, ale nevím. Už jsem pár měsíců nekontrolovala, jak jsme na tom s hlídáním jídla, je mi jí trochu líto, jak to prakticky vdechuje aniž by si to žrádlo vychutnala;]
Nevím čemu se divíte, že hltají,prostě mají strach že jim to jídlo zas vezmete, psům do misky nelezu, dané kosti neberu, když projdu kolem nevrčí, když pohladím při kousání kosti sice zavrčí ale já to ignoruji jako bzučení včel, přesto nemám problém aby mi venku odevzdal nějakej fujtajbl pokud si ho už vezme...většinou stihnu FUJ dřív než to udělá...žijí ve smečce a proto ostatním musí dát najevo že se nemíní dělit, nenapadnou ani mě ani ostatní psy ani zbytek rodiny
__________________
Marie


http://www.cswolfdog.net
mája jest offline   Reply With Quote
Old 05-03-2012, 12:46   #52
Pouliche
Bolt Grey Střípek snů
 
Pouliche's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Děčín
Posts: 93
Send a message via Skype™ to Pouliche
Default

Quote:
Originally Posted by mája View Post
Nevím čemu se divíte, že hltají,prostě mají strach že jim to jídlo zas vezmete...
Našemu jídlo třeba nikdo nebere. Spíš naopak mu čas od času něco přidám. Některým je to hltání prostě vlastní
Pouliche jest offline   Reply With Quote
Old 05-03-2012, 13:04   #53
Kometa
Junior Member
 
Kometa's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Jablonec nad Nisou
Posts: 153
Default

Dinouš, když byl menší, byl taky schopný polykat celá kuřecí křídla bez kousání Dneska už jí docela klidně, pokud se přiblížím příliš blízko jeho misky, tak taky přidá na frekvenci Ale blízko znamená fakt hodně blízko... máme maličkou kuchyň a když chci otevřít špajz a zrovna stojí naštorc u misky, tak ho musím dvířkama poodstrčit Je na to zvyklý, poposune se bokem a žere dál, ani nezrychlí... On je celkově v našem pidi bytě zvyklý, že ho neustále někdo překračuje a postrkuje, aby mohl otevřít skříň nebo tak něco, takže mu žádný takový kontakt nevadí. Teda netvrdím že je to jen tím, on je obecně hodně kontaktní a mazlivý, takže to spíš k tomu jen přispělo
Když byl malý, tak byl taky skoro schopný sežrat i misku a u každého krmení dělal neskutečné divadlo:
__________________
www.jezek.vyjimecny.cz
Kometa jest offline   Reply With Quote
Old 05-03-2012, 22:19   #54
Saerithra
Junior Member
 
Saerithra's Avatar
 
Join Date: May 2011
Posts: 96
Default

To je tak roztomilé.. (Asi protože jsem to ještě doma nezažila) Chudáčka malého hladného, tak dlouho trápit.
Saerithra jest offline   Reply With Quote
Old 06-03-2012, 10:52   #55
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Saerithra View Post
To je tak roztomilé.. (Asi protože jsem to ještě doma nezažila) Chudáčka malého hladného, tak dlouho trápit.
Hrozně dlouho.
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 06-03-2012, 11:58   #56
Czertice
Rakša
 
Czertice's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Location: Praha
Posts: 292
Default

Quote:
Originally Posted by mája View Post
Nevím čemu se divíte, že hltají,prostě mají strach že jim to jídlo zas vezmete, psům do misky nelezu, dané kosti neberu, když projdu kolem nevrčí, když pohladím při kousání kosti sice zavrčí ale já to ignoruji jako bzučení včel, přesto nemám problém aby mi venku odevzdal nějakej fujtajbl pokud si ho už vezme...většinou stihnu FUJ dřív než to udělá...žijí ve smečce a proto ostatním musí dát najevo že se nemíní dělit, nenapadnou ani mě ani ostatní psy ani zbytek rodiny
Jojo, já když při krmení vidím, jak Rakše chutná, tak totiž vždycky jdu a kus jí sním
__________________
Czertice jest offline   Reply With Quote
Old 06-03-2012, 12:03   #57
Czertice
Rakša
 
Czertice's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Location: Praha
Posts: 292
Default

Quote:
Originally Posted by Kometa View Post
...Když byl malý, tak byl taky skoro schopný sežrat i misku a u každého krmení dělal neskutečné divadlo
Roztomilej. A pak to vyroste... Mi to připomíná, jak Rakša jednou tak hltala granule, že prorazila dno misky. Ale ta miska byla umělohmotná. Každopádně odteď už jen plechovou:]
__________________
Czertice jest offline   Reply With Quote
Old 06-03-2012, 12:19   #58
Czertice
Rakša
 
Czertice's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Location: Praha
Posts: 292
Default

Quote:
Originally Posted by Pouliche View Post
Zastavování jsem praktikovala, když nesnesitelně táhl. To je pak jako malé týrání
Úplný mučení A stupňuje se to občas i tím, když ji při tom vidí soused a směje se jí, co to máme za cvičenou opici:]
__________________
Czertice jest offline   Reply With Quote
Old 06-03-2012, 12:36   #59
Pouliche
Bolt Grey Střípek snů
 
Pouliche's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Děčín
Posts: 93
Send a message via Skype™ to Pouliche
Default

Quote:
Originally Posted by Czertice View Post
Roztomilej. A pak to vyroste... Mi to připomíná, jak Rakša jednou tak hltala granule, že prorazila dno misky...:]
Malý Boltík si zase zarazil granuli do nosní dírky, jak se na ně vrhl. Teď dostává většinou masovou směs, tak jen chrochtá
Ale musím mu mísu stavět pod nos, jinak je schopný se na lině umlátit. Když psovi chutná, tak je radost pohledět
Pouliche jest offline   Reply With Quote
Old 06-03-2012, 13:29   #60
Czertice
Rakša
 
Czertice's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Location: Praha
Posts: 292
Default

Quote:
Originally Posted by Pouliche View Post
Malý Boltík si zase zarazil granuli do nosní dírky, jak se na ně vrhl. Teď dostává většinou masovou směs, tak jen chrochtá
Ale musím mu mísu stavět pod nos, jinak je schopný se na lině umlátit. Když psovi chutná, tak je radost pohledět
Škovy voči, chudák štěník, ale to mě fakt pobavilo
Rakša si zas jednou šprajcla kostičku napříč mezi zuby na horním patře. Furt se tak divně blízala a šklebila a drbala na nose:]
__________________
Czertice jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 21:16.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org