Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Žijeme s vlčákem...

Žijeme s vlčákem... Příběhy jako varování pro budoucí majitele ČSV... vše o povaze československých vlčáků

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 11-05-2010, 14:50   #21
Bára
Junior Member
 
Bára's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Prague
Posts: 137
Default

Mně pes pravidelně před usnutím ve stanu oblíže celý obličej, má to jako rituál A někdy ráno si usmyslí tahat mě za vlasy nebo šlápnout na hlavu, no zlatíčko ne
Bára jest offline   Reply With Quote
Old 11-05-2010, 14:51   #22
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Quote:
Originally Posted by mellorn View Post
ale stejne se mi po tom spolecnym spani trochu styska,ne ze ne. ona teda desne kope,rozvaluje se a strka mi packy na hlavu a je ji to uplne fuk...ale clovek musi delat kompromisy,to se neda nic delat...
Tak to já si nestěžuju. Mě se neroztahujou. Jeden se stočí v hlavě, druhá v nohách a Argoušek mezi nima. Pokud mu je dobře. Když ne , tak si vleze na gauč a roztahuje se tam sám :-)
__________________
Jiřina

http://www.arqeva.cz
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 11-05-2010, 16:19   #23
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Psy mám proto, aby s námi žili. Takže jsou venku na zahradě, uvnitř domu, někdy spí venku, někdy s námi v posteli. Nikdy jsem nevyužíval psí hotely nebo podobná zařízení, protože s námi jezdí i na dovolenou. Prostě jsme jedna smečka.
Tak jest, i kdyz zatim nemam zahradu. Jinak Dakous se zasadne somruje na postel nebo gauc, kdyz tam nikdo neni. Rychle pochopil, ze jako se nevyspime my s nim, tak on s nama taky ne. Na gauc se obcas nasomruje i kdyz tam jsme a koukame na TV nebo jime. Co se tyka postele, spi u ni nebo na pelechu a do postele vleze az rano, kdyz jeden z nas vstane, aby mel dost mista :-). Nejlepsi je ale, kdyz je rozestlano a neni tam nikdo. To tam sebou flakne, obcas se i zavrta do periny a chrni dal. Zrovna ted v sobotu mne vzbudil stekanim v 7 rano. Vstal jsem, ac ospaly, protoze jsem uz nemohl usnout, sel si udelat kafe a kdyz se vratim, Dakous spokojene oddechoval v moji perine. Kdybych si byl k nemu lehnul, odvalil by se na druhy konec postele a nakonec mozna i slezl dolu. Pred par mesici mne pobavil, kdyz jsem ho sledoval jak vlezl do postele, lehl si, potom si prackou prihrabnul k sobe polstar a polozil si na nej hlavu :-D.
jerabekj jest offline   Reply With Quote
Old 11-05-2010, 17:38   #24
Elsia&Benjamin
Junior Member
 
Join Date: Mar 2010
Location: Písty - Budyně nad Ohří
Posts: 124
Default

Quote:
Originally Posted by jerabekj View Post
Pred par mesici mne pobavil, kdyz jsem ho sledoval jak vlezl do postele, lehl si, potom si prackou prihrabnul k sobe polstar a polozil si na nej hlavu :-D.
Ano, ano. Benko už taky dávno pochopil, že nejlépe se spí hlavou na polštáři. Když jsme byli na výstavě v Budějovicích, spali jsme tam už z pátku. Dostali jsme 4lůžák ač jsme byli jen 3. Ben z toho měl ohromnou radost, hned volnou postel zabral. Chtěli jsme už spát a Ben se v posteli furt točil, převaloval, no jak já říkám mrcasil. Tak jsem mu tam dala polštář pod jeho deku, který jsem odtama předtím vzala a ejhle, Ben se spokojeně uložil hlavičkou na polštář a byl klid.
Elsia&Benjamin jest offline   Reply With Quote
Old 11-05-2010, 18:19   #25
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by Elsia&Benjamin View Post
Ano, ano. Benko už taky dávno pochopil, že nejlépe se spí hlavou na polštáři. Když jsme byli na výstavě v Budějovicích, spali jsme tam už z pátku. Dostali jsme 4lůžák ač jsme byli jen 3. Ben z toho měl ohromnou radost, hned volnou postel zabral. Chtěli jsme už spát a Ben se v posteli furt točil, převaloval, no jak já říkám mrcasil. Tak jsem mu tam dala polštář pod jeho deku, který jsem odtama předtím vzala a ejhle, Ben se spokojeně uložil hlavičkou na polštář a byl klid.
jo něco mi to v čb připomíná. Zalehla postel, hlavu na polštář a spinkala jak miminko
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 19-05-2010, 12:37   #26
Dušan
Junior Member
 
Dušan's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Location: Veselí nad Moravou
Posts: 65
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Psy mám proto, aby s námi žili. Takže jsou venku na zahradě, uvnitř domu, někdy spí venku, někdy s námi v posteli. Nikdy jsem nevyužíval psí hotely nebo podobná zařízení, protože s námi jezdí i na dovolenou. Prostě jsme jedna smečka.
ˇ
To bych taky rád, taky jsme kvůli tomu položili místo parket a koberců dlažbu, aby byl pes s námi co nejvíc. Jenže fenka měla první 3 měsíce neustále průjmy (příčiny a léčbu jsme neustále konzultovali s veterináři). Jak se to upravilo, fenka zase začala učurávat, kdykoliv se k ní někdo přiblíží - od radosti, vrtí ocasem, olizuje, ...... a učurává. Vydatně. Takže domů momentálně nesmí, to by tam nechala litr moči. nevím, jestli je to věkem (7 měsíců) nebo to takové "vřelé" povahy prostě dělají??? Může mi s tím někdo poradit? Mým přáním je brát ji domů mezi nás co nejvíc.
Dušan jest offline   Reply With Quote
Old 19-05-2010, 12:40   #27
leila
http://www.tobrok.sk
 
leila's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Nitra - Mojmírovce, Slovakia
Posts: 550
Default

aj kamarátova suka to robí a to už nie je žiadne šteňa. má cca 1,5 roka
__________________
www.tobrok.sk
leila jest offline   Reply With Quote
Old 19-05-2010, 16:24   #28
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Dušan View Post
ˇ
To bych taky rád, taky jsme kvůli tomu položili místo parket a koberců dlažbu, aby byl pes s námi co nejvíc. Jenže fenka měla první 3 měsíce neustále průjmy (příčiny a léčbu jsme neustále konzultovali s veterináři). Jak se to upravilo, fenka zase začala učurávat, kdykoliv se k ní někdo přiblíží - od radosti, vrtí ocasem, olizuje, ...... a učurává. Vydatně. Takže domů momentálně nesmí, to by tam nechala litr moči. nevím, jestli je to věkem (7 měsíců) nebo to takové "vřelé" povahy prostě dělají??? Může mi s tím někdo poradit? Mým přáním je brát ji domů mezi nás co nejvíc.
Ahoj, moje fenka, co se známých týče, je jak velká voda. Učůrává naštěstí jenom když se potkáme s Adrianem a jeho smečkou..to se opravdu počůrá radostí. Ale většinou je to někde, kde to nevadí.
Ne vždy a všude je ale vhodné takové zběsilé vítání a ne každému je to příjemné. Zjistila jsem, že moje fenka vítá dotyčného tak moc, jak moc si to nechá líbit/neodporuje. Proto se v takových situacích snažím, aby dotyčný fenku naprosto ignoroval, (v horším případě odstrkoval) a fenka se tak uklidnila. Když je pak fenka v klidu, třeba 5min, tak ji pochválím a nechám ji se s dotyčným přivítat - v určitých mezích. Připadá mi, že tohle je dost o výchově nejen svého psa, ale hlavně svého nejbližšího okolí. Docela to funguje. Kolega z práce zase při setkání s námi se snaží fenku přidržet při zemi (ne ji povalit, ale zabránit, aby skákala atd.) a se slovy "hodný pejsek" ji hladí.
Někdo také odvede psovu pozornost tak, že jej naučí na uvítanou nosit např. plyšáka..přijdeš domů a pes jak Tě vidí, utíká pro plyšáka se kterým pak kolem Tebe běhá..(což funguje taky proti štěněčímu okusování).
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 19-05-2010, 16:32   #29
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by yzengrin View Post
Někdo také odvede psovu pozornost tak, že jej naučí na uvítanou nosit např. plyšáka..přijdeš domů a pes jak Tě vidí, utíká pro plyšáka se kterým pak kolem Tebe běhá..(což funguje taky proti štěněčímu okusování).
To mám naučený já, občas to ale dostane trošku nebezpečnej ráz, když nás Arya vítá lopatou, nebo kusem popínavé růže. Také občas honím boty po zahradě nebo hledám po pokoji, kam to při vítání odložila. Ale je fakt, že sem ji tak odnaučila to kousání do rukou, když byla malá.
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 20-05-2010, 09:11   #30
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Quote:
Originally Posted by Alissea View Post
To mám naučený já, občas to ale dostane trošku nebezpečnej ráz, když nás Arya vítá lopatou, nebo kusem popínavé růže. Také občas honím boty po zahradě nebo hledám po pokoji, kam to při vítání odložila. Ale je fakt, že sem ji tak odnaučila to kousání do rukou, když byla malá.
To má po mamince.
__________________
Jiřina

http://www.arqeva.cz
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 24-05-2010, 00:38   #31
tayanita
Junior Member
 
tayanita's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Zlončice
Posts: 17
Send a message via ICQ to tayanita
Default

Quote:
Originally Posted by Alissea View Post
To mám naučený já, občas to ale dostane trošku nebezpečnej ráz, když nás Arya vítá lopatou, nebo kusem popínavé růže. Také občas honím boty po zahradě nebo hledám po pokoji, kam to při vítání odložila. Ale je fakt, že sem ji tak odnaučila to kousání do rukou, když byla malá.
Kiruška už se to taky naučila popadne kost a pak se kolem mě rituálně točí a učurává na zahradě jinak nic k popadnutí neni, snad kromě kočky..
tayanita jest offline   Reply With Quote
Old 25-05-2010, 08:20   #32
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Alissea View Post
To mám naučený já, občas to ale dostane trošku nebezpečnej ráz, když nás Arya vítá lopatou, nebo kusem popínavé růže. Také občas honím boty po zahradě nebo hledám po pokoji, kam to při vítání odložila. Ale je fakt, že sem ji tak odnaučila to kousání do rukou, když byla malá.
Naše dvě holky na přivítanou nenosí nic, zato Dany je na to úplný magor. A boty jsou také jeho oblíbené
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 21-09-2010, 22:40   #33
fam salva
Junior Member
 
Join Date: Aug 2010
Location: Vysoka pri Morave
Posts: 1
Default zahradny domcek alebo koterec-steniatko?????

Ahojte, kupili sme si steniatko csv, teraz ma 9 tyzdnov. Doniesli sme si ju ako 5 tyzdnovu, najprv bola s nami v dome asi 2 tyzdne. Samozrejme vsetko obkusovala a nahanala nasu dcerku, ako maly kazdy maly psik. O dva tyzdne sme sa rozhodli, ze ju budeme ucit na von. Najprv byvala v zahradnom domceku (4x4m) pocas noci zatvorena, teraz jej nechavame pocas noci domcek otvoreny, cize celu noc moze byt aj vonku. Pocas dna je s nami v zahrade, do domu sa snazime ju nepustat, samozrejme sa snazi dobijat, ale stale menej a menej skrabe na dvere. Ked ideme prec, tak ju v domceku zatvarame. Teraz sa tam uz len vycika, predtym sa aj vykakala.
Rozmyslame nad tym, ci jej zabezpecime koterec s budou, kde bude spavat pocas noci, a bude mat rozhlad s okolim a nebude zatvorena v domceku medzi styrmi stenami. Ak by sme jej nepostavili koterec, budu by sme jej dali do domceka. Koterec sa nam zda byt idealnejsi aj vzhladom na to, ze v domceku su rozne veci, ktore nieje mozne vsetky presunut inde.

Zaujimalo by nas ci je tento sposob spravny na socializaciu csv, ci nemusi byt do urciteho veku s nami v dome?
Audrey je zatvorena v domceku len pocas mojich nakupov, alebo vyzdvihnutia dcery zo skoly, pripadne inych beznych povinnosti, nakolko som doma na materskej a manzel pracuje.

Mate niekto radu, ci je lepsi pobyt csv v zahradnom domceku alebo v koterci.... dakujemeee
fam salva jest offline   Reply With Quote
Old 24-09-2010, 12:08   #34
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default

Já jsem rozhodně pro kotec - Hlavně z něj pes vidí a je pro něj bezpečný. V zahradním domku je určitě nějaké okno, které by mohl rozbít. Nejlepší je podle mě udělat mřížový kotec a pejskovi bude nejlépe, bude v bezpečí a o nic se nezraní.
Stela jest offline   Reply With Quote
Old 24-09-2010, 17:53   #35
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Souhlas... pokud si zvykne na kotec, nebude mít snahu se za každou cenu dostat ven a nemá tam co zničit. Můj pes tam už v půl roce chodil spokojeně odpočívat. Když ji na kotec naučíte jako na místo, kde žere a má klid, jeto pro ni a i pro vás asi nejlepší řešení.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 24-09-2010, 19:29   #36
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

Souhlas... pokud si zvykne na kotec, nebude mít snahu se za každou cenu dostat ven a nemá tam co zničit.

A to nemáš dřevěnou boudu? Kdosi mi radil motorový vyjetý olej, že to prej psa odradí. Ale raději vyčkám, jak má teda vlastně její krásná nová zateplená bouda dopadne. Třeba mám kultivovaného psa, kterého podezřívám neprávem ze špatných úmyslů. Zatím se boudy bojí a dovnitř jsem jí nedostala ani na sušené hovězí maso.
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote
Old 26-09-2010, 13:08   #37
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Mám dřevěnou boudu, ale kotec i s boudou mám repas a údajně po psu, který boudu okousával, takže je kotec postaven tak, že kousat boudu může leda zevnitř

To co píšeš je o povaze, ale i tvém přístupu a vašem vztahu. Mně se nakonec vždycky povedlo dostat psa tam, kam jsem potřeboval. Ale aby nutně musel do boudy když se mu tam nechce nebo nelíbí, to jsem řešit nemusel. Když byla echt zima, zalezl si tam sám.
Undertaker jest offline   Reply With Quote
Old 27-09-2010, 20:31   #38
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

Quote:
To co píšeš je o povaze, ale i tvém přístupu a vašem vztahu. Mně se nakonec vždycky povedlo dostat psa tam, kam jsem potřeboval. Ale aby nutně musel do boudy když se mu tam nechce nebo nelíbí, to jsem řešit nemusel. Když byla echt zima, zalezl si tam sám.
Máš to prostě bezvadný, tak si užij skvělý vztah. Mě bestie kotec neničí, ale fakt v něm moc dlouho nechce bejt. Já se jí nemůžu ptát jestli do něj chce nebo nechce, nemám jí na zahradě, ale v práci v areálu, kde nesmí volně pobíhat. Takže teď neničí krásnou novou boudu, ale věnuje se systematické depilaci ovčí kůže.
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote
Old 27-09-2010, 20:34   #39
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by Vlkodlak View Post
Quote:
Originally Posted by Alissea
To co píšeš je o povaze, ale i tvém přístupu a vašem vztahu. Mně se nakonec vždycky povedlo dostat psa tam, kam jsem potřeboval. Ale aby nutně musel do boudy když se mu tam nechce nebo nelíbí, to jsem řešit nemusel. Když byla echt zima, zalezl si tam sám.
Máš to prostě bezvadný, tak si užij skvělý vztah. Mě bestie kotec neničí, ale fakt v něm moc dlouho nechce bejt. Já se jí nemůžu ptát jestli do něj chce nebo nechce, nemám jí na zahradě, ale v práci v areálu, kde nesmí volně pobíhat. Takže teď neničí krásnou novou boudu, ale věnuje se systematické depilaci ovčí kůže.

tak většina lidí má psi na kotec naučenej přes jídlo. Já tak učila aryu i na boudu, dostávala jíst zásadně v boudě, kotec přišel až později. a já se zásadně psa neptám jestli tam chce. chci aby tam byla, tak tam prostě bude
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote
Old 27-09-2010, 20:48   #40
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Default

Quote:
Originally Posted by Alissea View Post
tak většina lidí má psi na kotec naučenej přes jídlo. Já tak učila aryu i na boudu, dostávala jíst zásadně v boudě, kotec přišel až později. a já se zásadně psa neptám jestli tam chce. chci aby tam byla, tak tam prostě bude

Tak tak )))
Stela jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 16:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org