Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Kluby CzW i prawo

Kluby CzW i prawo Kluby CzW w Polsce i za granicą, informacje na temat grupy inicjatywnej Klubu Czechosłowackiego Wilczaka, przepisy dotyczące rasy...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 10-07-2012, 15:06   #121
Witek
Plessowy wilczak
 
Witek's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Pszczyna
Posts: 1,200
Default

Quote:
Originally Posted by Grin View Post
Ale w przyszłości jakie to będzie/może mieć skutki? Nie mam w tej kwestii zupełnie doświadczenia (nie śledziłam, jak to wygląda w innych rasach), a ciekawi mnie to od strony już praktycznej: będą dwa kluby zajmujące się wilczakami, obydwa jak podejrzewam, "promujące" ciut inny "obraz" wilczaka. Hodowcy będą mogli wybrać, wg zasad etycznych którego klubu będą chcieli hodować, czy jak?
W sumie tak jest i w tej chwili, tylko mniej oficjalnie.
I dalej; załóżmy - bonitacje; w tej chwili mamy do wyboru słowacką, czeską i litewską dajmy na to, a później będziemy mogli mieć polską i... polską? Uprawnienia (np. dotyczyczące użytkowości) będą mogły być nadawane przez obydwa kluby?
Mnie naiwnemu kiedyś sie wydawało że wyznacznikiem jest wzorzec ale wiem też że każdy go rozumie i interpretuje po swojemu jak to będzie wyglądało w prawdziwym klubie nie wiem mam nadzieje że rozsądnie a w tym jedynym słusznym podobno za eksperta od howu i wzorca robi Pan Grześ więc przynajmniej tam wiadomo jak to bedzie wyglądać
To pisałem ja Witek
__________________
OBERSCHLESIEN IST MEIN LIEBES HEIMATLAND
Witek jest offline   Reply With Quote
Old 10-07-2012, 15:50   #122
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

A może po prostu wystarczy, że oba Kluby /władze/ zachowają "elementarne zasady" i nie będą ze sobą walczyć.
Opinia publiczna sama zdecyduje kto jest i będzie dla niej znawcą tematu od wzorca i bonitacji /np./ i podejmie decyzje, u kogo się mierzyć/ważyć/macać.
Poza tym konkurencja może stymulować do podwyższania standardów, jakości pracy.
...
Taka refleksja co do inicjowania Klubu saarlo-vlcak-ów... Mam miĘszane uczucia, gdy myślę o klubie saarlków tworzonym przez głównego hodowcę saarlków i opiekunów jego psów.... z obiektywizmem rasowym to mi się to nie kojarzy.....Ale co mnie to....W sumie, to mi to wisi -mam wilczaki i moje psy oceniają nie tylko "moi" ale i inni hodowcy -to daje mi możliwość "wypośrodkowania" opinii.
Tak czy inaczej: "s Bochom"!
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 10-07-2012, 16:01   #123
Witek
Plessowy wilczak
 
Witek's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Pszczyna
Posts: 1,200
Default

a tak z ciekawości czy poza Jantarową Watachą jest jeszcze w Polsce jakiś hodowca saralosów?
__________________
OBERSCHLESIEN IST MEIN LIEBES HEIMATLAND
Witek jest offline   Reply With Quote
Old 10-07-2012, 16:46   #124
Huan
Member
 
Huan's Avatar
 
Join Date: Jan 2000
Posts: 912
Send a message via Skype™ to Huan Send Message via Gadu Gadu to Huan
Default

Myślę, że GI powinno dalej kontynuować swoją pracę, tym bardziej, że widać postępy i rzeczywiście darować sobie potyczki z KAWem.

Uważam, że klub CzW nie powinien być łączony z klubem Saarlosów i jeśli takie połączenie miałoby miejsce, to jako pierwszy wycofałbym deklarację. Dlaczego? Dlatego, że w dużym uproszczeniu "profil psychologiczny" przeciętnego właściciela saarlosa różnicy się znacznie od właścicieli Czw i podejście tych dwóch grup właścicieli wilczaków do wielu tematów jest skrajnie różne. CzW i Saarlos to nie tylko różnica w wyglądzie, ale również charakterze, predyspozycjach rasy i ich przeznaczeniu. Piszę to na podstawie doświadczeń z właścicielami CzW i SWH z zagranicy, ale wątpię, aby nagle Polska stała się wielką utopią, gdzie coś takiego jest możliwe.

Quote:
Originally Posted by Witek
a tak z ciekawości czy poza Jantarową Watachą jest jeszcze w Polsce jakiś hodowca saralosów?
No właśnie. Może od razu zatytuować: "tworzymy klub rasy Jantarowej Watahy"
__________________
"It's too bad that stupidity isn't painful.” Anton LaVey
Huan jest offline   Reply With Quote
Old 10-07-2012, 17:10   #125
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by Witek View Post
...a w tym jedynym słusznym podobno za eksperta od howu i wzorca robi Pan Grześ więc przynajmniej tam wiadomo jak to bedzie wyglądać
Po co czas przyszły? Wzorzec już wygląda i występuje na wystawach. Nie zauważyłeś?
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 10-07-2012, 17:14   #126
DanielZ
Wilczasty : Foto
 
DanielZ's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Łódź/Wielka Wieś
Posts: 900
Send a message via Skype™ to DanielZ Send Message via Gadu Gadu to DanielZ
Default

uote=Grin;434443]Ale w przyszłości jakie to będzie/może mieć skutki? Nie mam w tej kwestii zupełnie doświadczenia (nie śledziłam, jak to wygląda w innych rasach), a ciekawi mnie to od strony już praktycznej: będą dwa kluby zajmujące się wilczakami, obydwa jak podejrzewam, "promujące" ciut inny "obraz" wilczaka. Hodowcy będą mogli wybrać, wg zasad etycznych którego klubu będą chcieli hodować, czy jak?
W sumie tak jest i w tej chwili, tylko mniej oficjalnie.
I dalej; załóżmy - bonitacje; w tej chwili mamy do wyboru słowacką, czeską i litewską dajmy na to, a później będziemy mogli mieć polską i... polską? Uprawnienia (np. dotyczyczące użytkowości) będą mogły być nadawane przez obydwa kluby?[/quote]
Do każdego klubu który powstanie musisz sobie dopisać +1 , czyli jak powstanie klub z nazwą "Klub Rasy Ceskoslovenský Vlcak w Polsce " to będą dwa kluby : 1-Klub Psów Pasterskich Niepolskich (jest to klubo-komisja) który organizuje i będzie organizował wystawę klubową bez względu na ilość powstałych klubów rasy (np.wilczaka) z tzw. dużym CWC ( jak kogoś interesuje różnica miedzy tzw. dużym CWC , a małym CWC to wyjaśnię później.) . 2- klub np. o nazwie "Klub Rasy Ceskoslovenský Vlcak w Polsce "który będzie istniał równolegle i będzie mógł organizować swoją wystawę klubową rangi krajowej z tzw. małym CWC o ile przewodniczący klubo komisji KPPN zadecyduje inaczej.
3- kolejny klub pod nazwą np. "Klub CSV w Polsce" który będzie istniał równolegle z dwoma powyżej i będzie organizował wystawę klubową rangi krajowej z tzw. małym CWC o ile przewodniczący klubo komisji KPPN nie zadecyduje inaczej. itd itd...
Hodowcy i właściciele mogą sobie wybrać gdzie przynależeć czy do jednego , dwóch czy do żadnego.
O bonitacji to zapomnij , o wpisie czy pies jest użytkowy nie decyduje żaden klub tylko Główna Komisja Szkolenia Psów ZKwP i jeżeli zatwierdzą w polsce biegi to możesz zaliczyć taki bieg bez wzgledu na to kto będzie go organizował (oczywiście pod patronatem ZKwP) . Możesz też jechać na Słowacje/Czechy czy do innego kraju zaliczyć biegi i też masz psa użytkowego, możesz ewentualnie zdać IPO nawet w polsce i też bedziesz mieć psa użytkowego.

Last edited by DanielZ; 10-07-2012 at 17:21.
DanielZ jest offline   Reply With Quote
Old 10-07-2012, 19:18   #127
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Ja mam prośbę-nie chcę absolutnie wywoływać kolejnej serii dyskusji, wszystko już chyba zostało powiedziane. Ale czy ktoś byłby tam miły i rzucił mi cytatem, gdzie jest mowa o chęci podziału stanowisk? Dopuszczam, że coś mi umknęło i stąd ta prośba.
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 10-07-2012, 19:42   #128
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Quote:
Originally Posted by DanielZ View Post
O bonitacji to zapomnij
Daniel, czy mógłbyś przybliżyć, dlaczego o bonitacji należy zapomnieć? Przecież (o ile dobrze kojarzę) są rasy (niepolskie), które w naszym kraju mają przeglądy hodowlane, dlaczego w przypadku wilczaków to niemożliwe?
Nie wiem, czy prawidłowo zrozumiałam, ale z Twojego posta wynika, że tak naprawdę jedyne, co klub będzie mógł "se" zrobić, to zorganizować wystawę z tzw. "małym CWC"?
Wiem, że na tym etapie zaawansowania prac, takich pytań już być nie powinno, ale najwyraźniej coś mi umknęło.
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 10-07-2012, 20:42   #129
DanielZ
Wilczasty : Foto
 
DanielZ's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Łódź/Wielka Wieś
Posts: 900
Send a message via Skype™ to DanielZ Send Message via Gadu Gadu to DanielZ
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Ja mam prośbę-nie chcę absolutnie wywoływać kolejnej serii dyskusji, wszystko już chyba zostało powiedziane. Ale czy ktoś byłby tam miły i rzucił mi cytatem, gdzie jest mowa o chęci podziału stanowisk? Dopuszczam, że coś mi umknęło i stąd ta prośba.
Właśnie nie wiem skąd pomysł o rozdzielania stanowisk .
Na pierwszym zebraniu członków klubu (czyli osób które podpisały deklarację) zorganizowanym przez GI zostaną wybrane władze.
Każdy kto podpisał deklarację ma prawo jak i obowiązek pojawienia się na pierwszym zebraniu i zgłoszeniu swoich kandydatów lub nawet siebie i jeśli otrzyma odpowiednią liczbę głosów dostanie się do zarządu klubu.
Trzeba być niezłym jasnowidzem żeby przewidzieć kto dostanie jaki stołek
DanielZ jest offline   Reply With Quote
Old 10-07-2012, 20:49   #130
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Daniel-zasady są dla mnie jasne Doprecyzuję pytanie: gdzie ze strony KAWu padła sugestia lub informacja wprost o tym, że połączenie sił i rozmowy mają oznaczać 'podział stanowisk'. Pisało o tym parę osób, stąd wnioskuję, że ja ten tekst gdzieś ominęłam I proszę tylko o wskazanie.
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 10-07-2012, 21:02   #131
DanielZ
Wilczasty : Foto
 
DanielZ's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Łódź/Wielka Wieś
Posts: 900
Send a message via Skype™ to DanielZ Send Message via Gadu Gadu to DanielZ
Default

Quote:
Originally Posted by Grin View Post
Daniel, czy mógłbyś przybliżyć, dlaczego o bonitacji należy zapomnieć? Przecież (o ile dobrze kojarzę) są rasy (niepolskie), które w naszym kraju mają przeglądy hodowlane, dlaczego w przypadku wilczaków to niemożliwe?
Nie wiem, czy prawidłowo zrozumiałam, ale z Twojego posta wynika, że tak naprawdę jedyne, co klub będzie mógł "se" zrobić, to zorganizować wystawę z tzw. "małym CWC"?
Wiem, że na tym etapie zaawansowania prac, takich pytań już być nie powinno, ale najwyraźniej coś mi umknęło.
Bonitacja - czyli dopuszczenie psa/suki do hodowli na określonych zasadach.
Jest tylko jedna rasa która ma przegląd hodowlany - Owczarek Niemiecki
Tu jest lista http://www.zkwp.pl/zg/regulaminy/zal..._hodowlane.pdf ras która zawiera dodatkowe wymagania hodowlane bez względu czy dana rasa ma swój klub i jaki ten klub jest, to są ustalenia odgórne . Wielkim sukcesem było by gdyby wilczak na tej liście znalazł się chociaż z obowiązkiem wykonania prześwietlenia HD.
Quote:
Originally Posted by Grin View Post
....Nie wiem, czy prawidłowo zrozumiałam, ale z Twojego posta wynika, że tak naprawdę jedyne, co klub będzie mógł "se" zrobić, to zorganizować wystawę z tzw. "małym CWC"?
Wiem, że na tym etapie zaawansowania prac, takich pytań już być nie powinno, ale najwyraźniej coś mi umknęło.
Nie jedyne , bo może jeszcze wydawać biuletyn , może składać wnioski dotycząse rasy do ZKwP, podejmować własne uchwały dotyczące tylko i wyłącznie członków klubu ...

Last edited by DanielZ; 10-07-2012 at 21:27. Reason: zapomniałem wstawić link :)
DanielZ jest offline   Reply With Quote
Old 10-07-2012, 21:04   #132
DanielZ
Wilczasty : Foto
 
DanielZ's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Łódź/Wielka Wieś
Posts: 900
Send a message via Skype™ to DanielZ Send Message via Gadu Gadu to DanielZ
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Daniel-zasady są dla mnie jasne Doprecyzuję pytanie: gdzie ze strony KAWu padła sugestia lub informacja wprost o tym, że połączenie sił i rozmowy mają oznaczać 'podział stanowisk'. Pisało o tym parę osób, stąd wnioskuję, że ja ten tekst gdzieś ominęłam I proszę tylko o wskazanie.
Nie wiem , też nie czytałem, palcami nie będę wytykał bo to nieładnie
DanielZ jest offline   Reply With Quote
Old 10-07-2012, 21:30   #133
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Ja też nigdzie nie wyczytałam o "stołkach" aczkolwiek nie jest wykluczone, że poniższy tekst potraktowano w ten sposób:
http://ww.wilczaki.eu/forum/viewtopic.php?t=286&postdays=0&postorder=asc&start =15
post Ori z dnia 28.06.2012
"(...)
W związku z tym proponujemy:
- utworzenie niezależnego forum wyłącznie na potrzeby dyskusji o Klubie Rasy CSV
- wyłonienie po np 2 przedstawicieli (z GI oraz z KAW) i utworzenie nadrzędnej Grupy która reprezentowałaby obie strony przed ZKwP
- spotkanie GI i KAW oraz stowarzyszonych w ustalonym dogodnym terminie i próba negocjacji "przy stole"(...)"
Zdanie "wytłuszczone" i podkreślone jest co najmniej "dyskusyjne"(*), więc może stąd wzięło się "pociągnięcie tematu"...




...
(*)-sugerowano, że "nasza" GI to grupka kolesi /zresztą w części niekompetentnych/, która ma ciągoty do władzy...
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 10-07-2012, 21:54   #134
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Bura View Post
"(...)
W związku z tym proponujemy:
- utworzenie niezależnego forum wyłącznie na potrzeby dyskusji o Klubie Rasy CSV
- wyłonienie po np 2 przedstawicieli (z GI oraz z KAW) i utworzenie nadrzędnej Grupy która reprezentowałaby obie strony przed ZKwP
- spotkanie GI i KAW oraz stowarzyszonych w ustalonym dogodnym terminie i próba negocjacji "przy stole"(...)"
Zdanie "wytłuszczone" i podkreślone jest co najmniej "dyskusyjne"(*), więc może stąd wzięło się "pociągnięcie tematu"...
To?? Ok, czyli kwestia interpretacji. A tu dowolność - każdy rozumie, jak chce. Jak obiecałam-nie rozwijam tematu.
Dziękuję.
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 10-07-2012, 22:52   #135
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
To??
Nie powiedziałam, że na pewno >TO<. MOŻE to >TO<.....
Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
kwestia interpretacji. A tu dowolność - każdy rozumie, jak chce.
Dokładnie.
Mnie na przykład trochę przykro , że GI z WD zinterpretowano, jako grupę wzajemnej adoracji chcącą trzymać władzę po zainicjowaniu Klubu....
Ret.: Czy to przeinterpetowanie /a może już przekłamanie?/ w przyszły Klub zaangażowanym lub niezdecydowanym nie sprawiło przykrości/ nie było Im smutno?
Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Dziękuję.
Proszę i >do usług<

.....
Wyjątkowo mi smutno, że niestety ja też miałam skojarzenie ze stołkami.... Może dlatego, że zbyt wiele ściem, podchodów i "drugiego dna" było stosowanych przez p.E.W. i zaangażowanego "stowarzyszonego". A doświadczony człowiek "na zimne dmucha".....na smutno.
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 10-07-2012, 23:01   #136
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Quote:
Originally Posted by Witek View Post
a tak z ciekawości czy poza Jantarową Watachą jest jeszcze w Polsce jakiś hodowca saralosów?
Właśnie o to mi chodziło....
W "guglu" wyświetla mi się tylko Wataha....
No chyba, że któryś z jej opiekunów robi hodowlankę..... I wtedy wszystko zostanie w rodzinie.... wzorzec też.....
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 11-07-2012, 06:35   #137
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by Huan View Post
Uważam, że klub CzW nie powinien być łączony z klubem Saarlosów i jeśli takie połączenie miałoby miejsce, to jako pierwszy wycofałbym deklarację. Dlaczego? Dlatego, że w dużym uproszczeniu "profil psychologiczny" przeciętnego właściciela saarlosa różnicy się znacznie od właścicieli Czw i podejście tych dwóch grup właścicieli wilczaków do wielu tematów jest skrajnie różne. CzW i Saarlos to nie tylko różnica w wyglądzie, ale również charakterze, predyspozycjach rasy i ich przeznaczeniu. Piszę to na podstawie doświadczeń z właścicielami CzW i SWH z zagranicy, ale wątpię, aby nagle Polska stała się wielką utopią, gdzie coś takiego jest możliwe.
To jest argument z serii argumentów merytorycznych. A na kilometr widać, że tu nie chodzi o meritum, tylko o politykę.
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 22:22.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org