Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Żywienie i zdrowie

Żywienie i zdrowie Czym żywić wilczaka, informacje o karmach i pomysły na smakołyki, jak szczepić i co robić, gdy pies zachoruje....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 02-12-2009, 20:09   #21
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Narvana View Post
Nie napisalas dokladnie, ze chodzi Ci tylko o tego jednego lekarza, dlatego wtracilam nasza sytuacje.
Gaga ma chyba racje... My robimy badania u Siembiedy od lat i wyniki sa wpisywane zawsze. Obojetne jak wychodza.
Mozliwe, ze pani Blenau ma juz doswiadczenie (z wilczakami?) i prosbami, aby zle wyniki nie byly wpisywane, bo "przeciez nie ma takiego wymagania w tej rasie"?
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 02-12-2009, 20:13   #22
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Myślę, że wraz ze wzrostem populacji wilczaków i coraz częstszych odwiedzin u wetów (tych konkretnych, z uprawnieniami), pojawia się pewna reguła. Skoro właściciel przyprowadza wilczaka na badanie nie do dowolnej kliniki a właśnie do konkretnego lekarza to może on (wet) założyć, że badanie ma być oficjalne, z wpisem do rodowodu. Przypuszczam, że taki wet zdziwiłby sie bardzo gdyby usłyszał, że "nie nie, my nie chcemy z wpisem, my tylko tak"
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 02-12-2009, 20:25   #23
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Kiedy umawialiśmy się na RTG kazano nam:
1. przyjść na czczo
2. przynieść rodowód

i spytano czy tylko HD czy ED też
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 02-12-2009, 20:43   #24
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Ponieważ technika biegnie naprzód i pojawiły się zdjęcia rentgenowskie prosto z komputera, z bieżącym podglądem na monitorze i bez konieczności wywoływania kliszy to czas najwyższy aby FCI poszło z duchem czasu i nakazało obowiązkowe badanie wszystkich ras powyżej iluś tam cm w kłębie czy kg masy ciała. Dokumentacja na twardym dysku nie jest tak prosta do ukrycia jak klisza i mnóstwo tematów byłoby rozwiązanych. Dodać do tego konsultacje on-line i kolejny problem: kto jak ocenia, byłby rozwiązany. Dodać do tego publikację wyników i ...ech rozmarzyłam się
Swoją drogą zastanawiam się dlaczego nadal tyle ras nie jest objętych obowiązkiem prześwietlenia.
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 02-12-2009, 21:01   #25
krzyg
Dziad Borowy
 
krzyg's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 76
Send a message via Skype™ to krzyg
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Nie rozumiem zdziwienia: skoro rasa nie ma obowiązku prześwietlenia stawów to oczywistym jest, że lekarz nie ma obowiązku wpisywania wyniku badania do rodowodu. Robi to na specjalne życzenie właściciela, nie z automatu.
Dla mnie oczywiste było, że gdy zostawiam do oceny zdjęcie z rodowodem to takie życzenie wyrażam.

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Podobnie oczywisty jest fakt, ze danego wpisu może dokonać tylko i wyłącznie uprawniony wet i o tym napisałam. Nie uwierzę, że w Polsce znajdzie się choć jeden weterynarz, który o tym nie wie.
Nie zauważyłem, żeby ktoś sugerował, że jest inaczej. Ale oczywiście to też nie jest adresowane do nikogo konkretnie a jedynie przypominasz "trywialnie proste zasady, funkcjonujące od lat."
__________________
There is no reality -- only our own order imposed on everything.
Basic Bene Gesserit Dictum
krzyg jest offline   Reply With Quote
Old 02-12-2009, 21:19   #26
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by krzyg View Post
Dla mnie oczywiste było, że gdy zostawiam do oceny zdjęcie z rodowodem to takie życzenie wyrażam.

Nie zauważyłem, żeby ktoś sugerował, że jest inaczej. Ale oczywiście to też nie jest adresowane do nikogo konkretnie a jedynie przypominasz "trywialnie proste zasady, funkcjonujące od lat."
A nie są oczywiste wg Ciebie? Dla mnie są.

Krzysiek, dajże spokój. Piszę o ZASADACH.Nie interesuje mnie rozbieranie na czynniki pierwsze żadnego, konkretnego przypadku.

Ale skoro się upierasz pisać o sobie: czy zostawiając zdjęcie z rodowodem wyraziłeś owo życzenie w sposób nie budzący wątpliwości? Skierowane do konkretnego weta (z uprawnieniami?). Z tego co napisałeś wynika, że Twój wet przekazał zdjęcie innemu wetowi, czy tak? Czy obok rodowodu była np. pisemna prośba o wpis?
Zrozum, nasze życzenia i oczekiwania wobec innych ludzi nie muszą się materializować zgodnie z życzeniami a od tego są przepisy i zasady aby na nich się opierać. Nic więcej-nic mniej.
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 02-12-2009, 21:29   #27
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Ale skoro się upierasz pisać o sobie: czy zostawiając zdjęcie z rodowodem wyraziłeś owo życzenie w sposób nie budzący wątpliwości?
Ja np. uzgodniłam z wetem, że on sam wyśle wyniki do zaopiniowania i o wpis w rodowód. Czyli u nas było to "na specjalne życzenie"
__________________

http://darwilka.blogspot.com/


Last edited by GRABA; 02-12-2009 at 21:42.
GRABA jest offline   Reply With Quote
Old 02-12-2009, 22:31   #28
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default

Quote:
Originally Posted by GRABA View Post
Ja np. uzgodniłam z wetem, że on sam wyśle wyniki do zaopiniowania i o wpis w rodowód. Czyli u nas było to "na specjalne życzenie"
My uzgadnialismy z naszym wetem i dzwonilismy do speca, a i tak byl telefon zwrotny z zapytaniem czy wpisywac.
__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
sssmok jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 04:39.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org