Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Żywienie i zdrowie

Żywienie i zdrowie Czym żywić wilczaka, informacje o karmach i pomysły na smakołyki, jak szczepić i co robić, gdy pies zachoruje....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 22-05-2010, 21:02   #1
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default MUGGA rulez!

Walczymy z kleszczami od wiosny (wczesnej) i mimo zabezpieczania fip-rexem, dodatkowo jakimś czeskim wynalazkiem z postaci zielonego krążka, przyczepianego do obroży, a czasem tez spryskania ixoderem, w tej nierównej walce przegrywaliśmy. Zawsze znajdowałam 1 lub 2 sztuki w futrze. Nieważne, że nie zdążyły się wbić, ale były.
Jakiś czas temu przeczytałam o preparacie MUGGA, zawierającym podobno jedyny skuteczny repelent DEET.
No i po tygodniu testów piszę: POLECAM ! Delikatnie spryskanie psa na poczatku spaceru i zero kleszczy!
Siuwax jest do kupienia na allegro (wystarczy w wyszukiwarkę wpisać "mugga"), działa przeciwko komarom, meszkom, kleszczom, ogólnie jest pomyślany dla ludzi więc mamy 2 w 1
Ja jestem zachwycona i nie rozstaję się z tym psikadłem
Acha, kosztuje niewiele, ok. 17.50-20 zł.
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 22-05-2010, 21:10   #2
Witek
Plessowy wilczak
 
Witek's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Pszczyna
Posts: 1,200
Default

A wiesz może jak ten preparat oddziaływuje na koty? Bo niektóre preparaty podobno mają jakieś trujący składnik... A nasze bure śpią razem....
__________________
OBERSCHLESIEN IST MEIN LIEBES HEIMATLAND
Witek jest offline   Reply With Quote
Old 22-05-2010, 21:15   #3
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Nie mam pojęcia ale to się utrzymuje do 8 godzin, spryskując w kilku miejscach futro, robisz to powierzchownie. Podczas spaceru suka i tak to wytrze gdzieś po krzakach. Na wszelki wypadek pokazałabym skład wetowi. Jak nie znajdziesz w necie składu to przepiszę Ci na priv.
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 23-05-2010, 10:49   #4
Katka
Junior Member
 
Katka's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Wrocław
Posts: 90
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Jakiś czas temu przeczytałam o preparacie MUGGA, zawierającym podobno jedyny skuteczny repelent DEET.
No i po tygodniu testów piszę: POLECAM ! Delikatnie spryskanie psa na poczatku spaceru i zero kleszczy!
Siuwax jest do kupienia na allegro (wystarczy w wyszukiwarkę wpisać "mugga"), działa przeciwko komarom, meszkom, kleszczom, ogólnie jest pomyślany dla ludzi więc mamy 2 w 1
Ja jestem zachwycona i nie rozstaję się z tym psikadłem
Acha, kosztuje niewiele, ok. 17.50-20 zł.
Na jak długo wystarczy buteleczka? 75ml to trochę mało.
Katka jest offline   Reply With Quote
Old 23-05-2010, 11:18   #5
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Quote:
Originally Posted by Gaga View Post
Jakiś czas temu przeczytałam o preparacie MUGGA, zawierającym podobno jedyny skuteczny repelent DEET.
Jako że jestem z natury ciekawska, żeby nie powiedzieć - podejrzliwa co do wszelkiego rodzaju "chemikaliów" oferowanych na rynku, wrzuciłam owy DEET w gógla, no i wyszło, że dokładnie ta sama substancja czynna i to we wcale niemałym stężeniu stosowana jest w znanych od dawna OFF-ach:
Quote:
OFF! Max Aerozol 30% DEET [3] 100ml, cena: ok. 14, 90 zł.
OFF! Max Roll-on 20% DEET 50 ml, cena: ok. 14, 90 zł.
Oczywiście nie podważam tym samym skuteczności środka, o istnieniu którego poinformowała nas Gaga (wręcz przeciwnie - wszelkie podobne informacje są cenne, bo pewnie dla każdego osobnika co innego może być skuteczniejsze), po prostu dobrze chyba wiedzieć, że sama substancja aktywna nie jest żadną nowością, lecz jest stosowana w repelentach od długiego czasu.
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 23-05-2010, 16:31   #6
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Wiesz Grin co jest zastanawiające? Że wg podanego składu w OFFach jest DEET-a więcej niż w Mudze. Więc OFF powinien być skuteczniejszy. A ja stwierdzam inaczej o!
W pisane składy i zachwyty średnio wierzę (jako ta, która przykłada rękę do "papek marketingowych") i wszystko sprawdzam organoleptycznie
Co tam siedzi w środku? Diabli wiedzą
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 23-05-2010, 17:02   #7
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Jedyne wytłumaczenie jakie mi przychodzi do głowy to to, że taka duża zawartość DEET-a jest tylko w OFFach Max, w pozostałych jest go o wiele mniej, np. 9%. Jeżeli istnieje jakieś inne wytłumaczenie, to pewnie tylko producenci je znają...
Faktem jest, że tego tałatajstwa (znaczy kleszczy) jest teraz zatrzęsienie. Już w zeszłym roku stwierdziliśmy, że najbardziej im pasują wilgotne miejsca i dni. A teraz po ostatnich dniach (jak nie tygodniach) jest taka zawartość wody w powietrzu, że skubańce się strasznie panoszą.
Grin jest offline   Reply With Quote
Old 23-05-2010, 17:04   #8
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Grin View Post
Już w zeszłym roku stwierdziliśmy, że najbardziej im pasują wilgotne miejsca i dni. A teraz po ostatnich dniach (jak nie tygodniach) jest taka zawartość wody w powietrzu, że skubańce się strasznie panoszą.
W jednej z informacji o kleszczach wyczytałam, że najwięcej jest ich na pograniczach lasów iglastych i liściastych. I tak sobie spacerując po naszym lesie, stwierdziłam że mamy wybitnie przechlapane...bo co krok to taka właśnie granica
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 25-05-2010, 19:09   #9
Katka
Junior Member
 
Katka's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Wrocław
Posts: 90
Default

Quote:
Originally Posted by Grin View Post
Jedyne wytłumaczenie jakie mi przychodzi do głowy to to, że taka duża zawartość DEET-a jest tylko w OFFach Max, w pozostałych jest go o wiele mniej, np. 9%. Jeżeli istnieje jakieś inne wytłumaczenie, to pewnie tylko producenci je znają...
Ja akurat nie narzekam na off, dla mnie działa i nie straszy ludzi zapachem jak inne tego typu wynalazki. Za to co do deet - na stronie Mugga podali link do zlepku wypowiedzi Cejrowskiego o komarach i tam padło zdanie że deet "pali plastik, skórę i włosy" i tu się zastanawiałam nad kondycją sierści futrzaka po takim kleszczowym letnim sezonie. Informacja że off to to samo nieco uspokaja bo coś co znamy nie wydaje się już takie groźne
Katka jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 02:12.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org