Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Výchova & charakter

Výchova & charakter Jak se postarat o štěně, jak ho socializovat, nejčastější problémy s ČSV a jak je řešit...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 24-08-2009, 12:22   #1
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default Pláč v nepřítomnosti majitele

Že moje milá více či méně brečí když odcházím, o tom jsem věděla. Někdy brečí, někdy vůbec. Nicméně, zpravidla než jsem došla na konec ulice, byl klid. Teď jsem bohužel zjistila to, čeho jsem se celkem obávala...a totiž, že moje milá brečí i v průběhu dne:-(.
Těsně před mým odchodem zpravidla dostane baštu, nebo alespoň ouško, nebo nějakou hračku, kterou dlouho neviděla (ale z 99% je to bašta), která taktéž zpravidla zabere, ale někdy ne..klid celkem bývá, když jsme přes víkend někde na výletě a pesan je unavený. Tak či onak, okamžitě pozná, že jdu pryč.
Máte někdo nějaký fígl, jak to udělat, aby pes netesknil, když je člověk pryč? (a tedy ho nemůže ani usměrnit). Obávám se stížností ze strany sousedů..abych psa po ránu dostatečně utahala, na to nemám psychicky ani fyzicky (beztak povíkendové utahání trvá max. půl dne a to mluvím skutečně o pořádném utahání) a krom nějakých oblbováků, o kterých jsem slyšela a kterým bych se ráda vyhla, mne nic nenapadá:-(
Díky,
Jani a Sofi
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 25-08-2009, 10:19   #2
Mackie
Junior Member
 
Mackie's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Slovakia/Presov
Posts: 112
Default

ja mozem poradit len z vlastnej skusenosti - vydrzat rok-dva
kym si moja fena nezvykla, ze ju nikde nenecham, a kym vo mne nenasla taku tu "serioznejsiu" doveru, nepomohli mi ziadne finty.. (ked som sa vratila, bolo pokusane vsetko okrem hraciek, miska ostala plna - ked ma zbadala, nazrala sa a lahla mrtva spat)
teraz som v priebehu par mesiacov vymenila dva podnajmy, v oboch pripadoch cca 3-4 testovacie odchody, a uz ostava v klude (pri prvom to bolo len 10-15 minut vystrajania, ale uz nie take brutalne plakanie, ale poknukovanie)
to kriticke obdobie trvalo od cca 4 mesiacov do skoro roka a pol
Mackie jest offline   Reply With Quote
Old 25-08-2009, 10:57   #3
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Mackie View Post
ja mozem poradit len z vlastnej skusenosti - vydrzat rok-dva
kym si moja fena nezvykla, ze ju nikde nenecham, a kym vo mne nenasla taku tu "serioznejsiu" doveru, nepomohli mi ziadne finty.. (ked som sa vratila, bolo pokusane vsetko okrem hraciek, miska ostala plna - ked ma zbadala, nazrala sa a lahla mrtva spat)
teraz som v priebehu par mesiacov vymenila dva podnajmy, v oboch pripadoch cca 3-4 testovacie odchody, a uz ostava v klude (pri prvom to bolo len 10-15 minut vystrajania, ale uz nie take brutalne plakanie, ale poknukovanie)
to kriticke obdobie trvalo od cca 4 mesiacov do skoro roka a pol
To jste mne potěšila i nepotěšila zároveň:-) Potěšila tím, že je šance, že nebude plakat stále-bez ohledu na věk, a nepotěšila tím věkem,po který vám fenka plakala. Právě také bydlím v podnájmu..takže sousedé jsou velký strašák:-( Rozhodně je to teď lepší než když byla Sofi uplně malá..to byla vyloženě hysterická. Ale přeci jen, kdyby pokníkávala těch 10-15min po mém odchodu a pak by byla tiše, byla bych notně klidnější:-/. Jak píšete, taky nezabírají žádné hračky, dobroty..max. udělá doma čurbes..baštu nakonec většinou zbaští za mé nepřítomnosti, ale stejně tam skučí.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 25-08-2009, 11:31   #4
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

Yzengrin,jak jsi zjistila,ze breci celou dobu? Nekdo si stezoval? My jsme se ted prestehovali do noveho bytu a arwenka tam uz zustala sama,nejprve se zdalo,kdyz jsme vysli na chodbu,ze ty vchdove dvere vyvrati z pantu,trochu kvicela,ale taky nevim,za jak dlouho se ztisi,nejspis si ji zkusim nahrat.Protoze kdyz se vracime,troufam si rict,ze uz o nas vi,tak je potichu. Jinak ja se s ni nijak zvlast neloucim ani nevitam a snazim se na to nemyslet,ze je tam sama a co tam vyvadi,proste si musi zvyknout.ma tam hracky a morkovou kost.A stejne je nejvic v klidu,pokud s ni rano jdu ven,jednu dobu jsem ji naslapovala stopicky,aby se unavila psychicky,nebo nejakou hru na schovku apod. Ale arwen nebyla nikdy nijak zvlast hlasite zvire a hyperaktivni taky ne.....
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 25-08-2009, 12:06   #5
Marianka.W
Šungmánitu-ha Khoyáke
 
Marianka.W's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Kovčín
Posts: 777
Default

Moje holky jsou doma v pohodě. Když odcházím, dám jim krmení a než to spolknou, fofrem zmizím. To jsou pak hodný, když už není koho přivolávat. Teď se ale chystám nechat cvičně doma mladou samotnou (bez tý druhý) a to bude asi kino. Sousedi maj mimčo, takže mě asi vykostěj.
Ale vzpomeň si na Akeenaha - ten je dávno dospělej a brečí doma dodnes i když tam má čubu... Asi je to co kus, to unikát.
Marianka.W jest offline   Reply With Quote
Old 25-08-2009, 12:45   #6
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by mellorn View Post
Yzengrin,jak jsi zjistila,ze breci celou dobu? Nekdo si stezoval? My jsme se ted prestehovali do noveho bytu a arwenka tam uz zustala sama,nejprve se zdalo,kdyz jsme vysli na chodbu,ze ty vchdove dvere vyvrati z pantu,trochu kvicela,ale taky nevim,za jak dlouho se ztisi,nejspis si ji zkusim nahrat.Protoze kdyz se vracime,troufam si rict,ze uz o nas vi,tak je potichu. Jinak ja se s ni nijak zvlast neloucim ani nevitam a snazim se na to nemyslet,ze je tam sama a co tam vyvadi,proste si musi zvyknout.ma tam hracky a morkovou kost.A stejne je nejvic v klidu,pokud s ni rano jdu ven,jednu dobu jsem ji naslapovala stopicky,aby se unavila psychicky,nebo nejakou hru na schovku apod. Ale arwen nebyla nikdy nijak zvlast hlasite zvire a hyperaktivni taky ne.....
Zjistila jsem to, když jsem ji šla neplánovaně dopoledne venčit (což už dělám sporadicky), potvrdila mi to sousedka pod náma..že často brečí i během dne a vždy přemýšlí, jestli jí něco říkat přes okno nebo tak-jako ji uklidnit a soused že pracuje v noci a přes den spí a ruší ho to, ale nakonec to vždy zaspí. Takže si myslím, že je otázkou času, kdy si začne někdo stěžovat. Navíc, tady bydlí spíše pracující lidi, ale změním bydliště a tam budou spíše důchodci=doma celý den:-(.Taky se neloučím..vítání: "No ahoj.." a jdem hned ven.Takže taky nic extra.Rano samo chodíme, ale dělám od 7, takže jsem ráda za obyč vyvenčení..žádné hodinové vycházky. Sofi je dost "ukecana" samo o sobě a oproti bráchům mi přijde i víc závislácká (celkově vůči okolí).
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 25-08-2009, 12:47   #7
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Marianka.W View Post
Moje holky jsou doma v pohodě. Když odcházím, dám jim krmení a než to spolknou, fofrem zmizím. To jsou pak hodný, když už není koho přivolávat. Teď se ale chystám nechat cvičně doma mladou samotnou (bez tý druhý) a to bude asi kino. Sousedi maj mimčo, takže mě asi vykostěj.
Ale vzpomeň si na Akeenaha - ten je dávno dospělej a brečí doma dodnes i když tam má čubu... Asi je to co kus, to unikát.
Jo, myslim, že zrovna podle tebe jsem to takhle začla dělat už od mala, ale už to má dloooouho prokouknuté. Koukne do misky a pak hned sleduje mě.. Taky se mi zdá, že začne brečet až když vyjdu z baráku a ne z bytu, nebo pokoje..to max. kvikne..ale "rozjede to" až když jsem venku.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 27-08-2009, 00:07   #8
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default

Co se týká sousedů: Oni sousedi dost často řeknou i něco, co neni pravda. Zažil jsem to víckrát a ani to nebylo myšleno zle. Je to tak trochu nahlavu postavený sousedský zájem o vašeho psa. Jako když malí kluci tahaj holky za copy. Vždycky se našel někdo, kdo řekl že můj pes přez den brečí a 5 dalších lidí ho chválilo že o něm vůbec neví. Dokud někdo nepřijde osobně a ve zlém, moc bych to neřešil i když je to pro ohleduplného člověka těžké.
Dakouš vyl pár dnů a bylo to při odchodu, když se vzbudil přez den a pak při příchodu. Nahrával jsem si to a od jisté doby kdy začal "ničit" jsem zprovoznil webkameru. V současnosti to vypadá asi takhle: 7-7:45 venčení cca 4km na kole s nějakou poslušností, jídlo, spánek. Ve dvě odpoledne se vzbudí, 15min dělá bordel (ničí), unaví se a pak spí až do našeho příchodu mezi 16-17:00. Troufám si tvrdit, že teď už dělají hluk převážně ničené předměty :-))).
jerabekj jest offline   Reply With Quote
Old 27-08-2009, 08:16   #9
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by jerabekj View Post
Co se týká sousedů: Oni sousedi dost často řeknou i něco, co neni pravda. Zažil jsem to víckrát a ani to nebylo myšleno zle. Je to tak trochu nahlavu postavený sousedský zájem o vašeho psa. Jako když malí kluci tahaj holky za copy. Vždycky se našel někdo, kdo řekl že můj pes přez den brečí a 5 dalších lidí ho chválilo že o něm vůbec neví. Dokud někdo nepřijde osobně a ve zlém, moc bych to neřešil i když je to pro ohleduplného člověka těžké.
Dakouš vyl pár dnů a bylo to při odchodu, když se vzbudil přez den a pak při příchodu. Nahrával jsem si to a od jisté doby kdy začal "ničit" jsem zprovoznil webkameru. V současnosti to vypadá asi takhle: 7-7:45 venčení cca 4km na kole s nějakou poslušností, jídlo, spánek. Ve dvě odpoledne se vzbudí, 15min dělá bordel (ničí), unaví se a pak spí až do našeho příchodu mezi 16-17:00. Troufám si tvrdit, že teď už dělají hluk převážně ničené předměty :-))).
Jo, to si teď také začínám myslet. Sousedi jsou moje noční můra, vzhledem k tomu, že jsem v podnájmu (jasně, i kdyby byl byt můj, je to problém, ale přeci jen vás nevyhodí). Poslední 2-3 dny to sonduju a je to přesně jak píšete: jeden řekne to a druhý přesný opak. Majitelé bíglů, se kterými se občas potkáme a jež jsou ze Sofi nadšeni mi vytí v průběhu dne potvrdili..tak 1-2x týdně.
Zeptám se, jak jste si psa nahrával? Myslím tím hlavně aby nahrávání probíhalo celý den..Na kolik tak vyjde webkamera, která by na to stačila (asi bych se taky dozvěděla zajímavé věci:-) )..jen nevím, jestli mi na to bude stačit mé PC..
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 27-08-2009, 10:32   #10
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default

Quote:
Originally Posted by yzengrin View Post
Zeptám se, jak jste si psa nahrával? Myslím tím hlavně aby nahrávání probíhalo celý den..Na kolik tak vyjde webkamera, která by na to stačila (asi bych se taky dozvěděla zajímavé věci:-) )..jen nevím, jestli mi na to bude stačit mé PC..
No nemusíš mi vykat, viděli jsme se v Prokopáku .
Na nahrávání Ti stačí mikrofon, případně webkamera s mikrofonem a dostatečné místo na disku pro ukládání záznamu, ale já jsem to dělal jinak.
Rozchodil jsem doma "vzdálenou plochu" a připojuju se k ní přez net z práce. Je to pak jako bych seděl doma u svyho monitoru a sice to neni rychly, ale pro kontrolu to staci. Nejdriv jsem nahraval jen zvuk, nechal jsem bezet ten program a jen jsem se obcas podival na amplitudu zaznamu, jestli se nahrava ticho nebo hluk. Pokud tam neco bylo, vzdalene jsem zaznam ukoncil, stahl do prace a prehral abych zjistil co a jak. Co se tyce webkamery, nejakou mi pujcil kolega a tak ji mam na knihovne nad stolem natocenou na misto, kde Dakous vetsinou dela bordel. Kdyz neco chce rozkousat, tak si to vetsinou odnese do loznice . Obcas se pripojim a podivam se jestli je v loznici bordel a sem tam se mi podarilo i sledovat online jeho besneni. Na druhou stranu je to frustrujici, videt a nemoct to ovlivnit. Jednou jsem nejak nemel cas ho sledovat a kdyz jsem prisel domu, tak byl v loznici bordel a mimo jine byla rozlousknuta i ona webkamera a to je zhruba ve 180cm vysce a neleze se k ni snadno. Pro mne tohle sledovani ale ma hlavni efekt v tom, ze vim jak moc se s nim muzu po prichodu mazlit. Kdyz je vse OK, mazlim se, kdyz ne, tak ho vezmu na misto cinu a zlobim se.
S pripojenim na domaci pocitac mam jednu historku, pri ktere jsem se dost vydesil. Dopoledne jsem se z prace chtel pripojit a neslo to, tak jsem zkusil aspon pripojeni na muj router a to taky neslo ... a ja si uvedomil, ze jsem zapomnel uklidit jednu snadno dostupnou prodluzovacku, která je na stejné vetvi jako pocitac a router. Samozrejme mne napadlo ze ji prekousal, vyhodil tim pocitac a router a ze tam lezi ... no proste lezi. Domu jsem to hnal kilo sede (Budejovicka - Haje) a fakt jsem si oddechl, kdyz zapipal alarm a Dakous se objevil v okne. Doma nic nebylo, jen vyhozeny jistic, ktery asi spadl sam vzhledem ke stari.
Jinak Dakoušovi se jednou odpoledne podařilo shodit sluchátko domácího telefonu a jak se hrabal po dveřích, mačkal to tlačítko a jeho vyřvávání šlo z reproduktoru vchodových dveří na celé sídliště . Po tydnu ho shodil a rozkousal a ja ho spravil, po dalsim tydnu ho znova rozkousal a spravit uz neslo a tak jsem ho vyhodil a jsme bez sluchatka
jerabekj jest offline   Reply With Quote
Old 27-08-2009, 13:03   #11
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Jerabekj: jo, teď jsem si taky uvědomila, že se známe:-). No, tak zdatná, abych si takhle přepojovala PC bohužel nejsem. Nehledě na to, že v práci bych to asi pěkně schytala a navíc tam mám tak starý PC, že bych ho tak 1x týdně nejraděj rozkopala. Sofi naštěstí nic extra rozbít nemůže, ale stejně umí udělat solidní bugr. S tou elektřinou se mi stalo něco podobného..
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 29-08-2009, 02:12   #12
Mackie
Junior Member
 
Mackie's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Slovakia/Presov
Posts: 112
Default

Quote:
Originally Posted by jerabekj View Post
Jinak Dakoušovi se jednou odpoledne podařilo shodit sluchátko domácího telefonu a jak se hrabal po dveřích, mačkal to tlačítko a jeho vyřvávání šlo z reproduktoru vchodových dveří na celé sídliště . Po tydnu ho shodil a rozkousal a ja ho spravil, po dalsim tydnu ho znova rozkousal a spravit uz neslo a tak jsem ho vyhodil a jsme bez sluchatka
tak toto sa stalo aj u nas, ci bolo aj nieco pocut, to neviem, ale odvtedy bolo sluchatko pre istotu oblepene lepiacou paskou k telefonu
k tej kamere a vzdialenej ploche - nabuduce treba nastavit aj mikrofon v praci, a ked sa deje bordel, poslat nejaky audio odkaz
moje 90 minutove zabery z obycajnej kamery obsahuju psa, ktory spi, spi a spi (dlhsie to nepotiahne baterka), ale musim dodat, ze ja mam psa v klietke, a urcite aj to prispelo k tomu, ze je v klude a ticho
Mackie jest offline   Reply With Quote
Old 06-09-2009, 16:43   #13
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

co jsem psala vyse jiz neplati. prestehovali jsme se a v novem domove jsme asi 14 dni.nejdriv jsem si myslela,ze po odchodu arwen jen chvili poknikava,ani nesteka ani klasicky nevyje a pak je az do prichodu nas lidi klid. jenze vcera si byl stezovat soused,ze pul dne vyje a mame problem.takze zaciname pracovat na samostatnosti. se psem jsme se neloucili,ale vitani vicemene probehlo,takze uz se ani vitat nebudeme,snazim se zavirat mezi ni a mnou dvere v mistnosti,aby si zvykla,ze je to normalni a rano se ji budu pokouset utahat psychicky,nejake stopy naslapneme,ale myslim,ze to vyrazne nezabere, i kdyz unavene cevecko = hodne cevecko.jsou to smeckove potvurky.ale nerada bych ji davala pres den nekam na hlidani,pokud se to nepodari nejak vyresit.psi hotel je treba reseni,ale docasne a problem to jen odsune.navic s ni mlati puberta,tak je nekdy opravdu na zabiti ach jo.
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 07-09-2009, 09:20   #14
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by mellorn View Post
co jsem psala vyse jiz neplati. prestehovali jsme se a v novem domove jsme asi 14 dni.nejdriv jsem si myslela,ze po odchodu arwen jen chvili poknikava,ani nesteka ani klasicky nevyje a pak je az do prichodu nas lidi klid. jenze vcera si byl stezovat soused,ze pul dne vyje a mame problem.takze zaciname pracovat na samostatnosti. se psem jsme se neloucili,ale vitani vicemene probehlo,takze uz se ani vitat nebudeme,snazim se zavirat mezi ni a mnou dvere v mistnosti,aby si zvykla,ze je to normalni a rano se ji budu pokouset utahat psychicky,nejake stopy naslapneme,ale myslim,ze to vyrazne nezabere, i kdyz unavene cevecko = hodne cevecko.jsou to smeckove potvurky.ale nerada bych ji davala pres den nekam na hlidani,pokud se to nepodari nejak vyresit.psi hotel je treba reseni,ale docasne a problem to jen odsune.navic s ni mlati puberta,tak je nekdy opravdu na zabiti ach jo.
Já se s ní neloučím, ani extra nevítám. Když nic nevyvede, tak řeknu něco jako "ty jsi byla taková hodná:-) "..trochu poplácám ale hned jdem ven. Při odchodu se ji snažím zabavit žvancem. Ale když nechce, tak nezabere nic. Na zavřené dveře už je zvyklá, ale ví moc dobře, kdy odcházím doopravdy. Skučet začíná většinou až když vyjdu uplně ven z baráku. Ranní utahání-nezvládám. Abych ji utahala, musela by fakt intenzivně běhat s nějakým psem aspoň 2h aby to zabralo.
Hotel mi taky nepřijde ideální. Pro mě teda i po finanční stránce.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 07-09-2009, 10:56   #15
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

tak dneska jsme ji nechali jen v kuchyni,aby se pripadne zvuky nenesly k sousedum,pravdepodobne maji za nasi loznici tu svoji.tak jsem zvedava,co doma najdu,uz se nemuzu dockat. ja si ji prote nebudu vsimat po prichodu vubec,az se uklidni ten naval emoci,tak potom ji pohladim a pudeme ven.Dneska jsem ji naslapla malou stopicku na pamlsky,sli jsme jeste pocourat po vysehrade,prijdu na misto a zjistim,ze pamlsky jsou vyzrany. bud ptaci nebo jinej pes,tak asi priste vyberu jine misto...
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 07-09-2009, 11:28   #16
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Vyžrání typuju na jiného psa..Pak dej echo, jak to dopadlo.
yzengrin jest offline   Reply With Quote
Old 07-09-2009, 13:45   #17
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default

No já nevim, myslim že tohle je záležitostí času a dospívání a odezní to samo. S Dakoušem se loučím pomazlením ... je to fuk, stejně ví že odcházím, tak proč se s nim nepomazlit, když ví že přijdu. Co se týká toho druhého - nedovedu si představit, že bych se s ním po příchodu pořádně nepřivítal. Proč by si měl myslet, že nejsem rád jako on, že se zase vidíme. Myslim že nevítat se po příchodu bude mít v lepším případě účinek nulový, v horším negativní. Asi mám kliku na jedince, ale když jdem od sebe, jsme smutní oba, když se sejdem, máme oba velkou radost a když něco zničí .... no on má velkou radost a já jsem nasranej, ale to je přirozený běh věcí, ne? :-))
jerabekj jest offline   Reply With Quote
Old 07-09-2009, 14:00   #18
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

no,ja si myslim,ze to samo jen tak neprejde,pokud se nesamostatnost neresi. Momentalne to prikladam tomu prestehovani,v drivejsim bydlisti to bylo v klidu,sice asi poplakavala,ale ne pul dne,protoze nikdo si nestezoval.ja ji proste neupozornuju loucenim,ze odchazim,je to prece normalni,ze jdu pryc a prehnane se s ni vitat taky nebudu a to proto,ze nechci,aby v ni ty emoce gradovaly do stavu,kdy je na pokraji pretoceni,ze kdyby byla clovek,tak si snad neco udela privitam se s ni potom,az se uklidni,tak ji klidne podrbu,ze jsme zase spolu.taky ji rada vidim samozrejme.
mellorn jest offline   Reply With Quote
Old 07-09-2009, 14:16   #19
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default

Myslim ze to skutecne bude to prestehovani, urcite se hur zvlada nepritomnost pana v neznamem prostredi. ... jinak dneska klasicky rozkousal pár papírových krabic od rýže atd. z kuchyně, které tam víceméně z toho důvodu necháváme. Navíc bohužel vytáhl na stole klávesnici a kupodivu bez toho že by ji nějak sežvejkal, vyloupal z ní pár kláves. Zlikvidoval akorát vyloupnutý ESC :-). Jsem zvědavej kdy s klávesnicí stáhne i počítač :-(. Na druhou stranu jsem něco takovýho čekal, byl teď s námi týden na dovolené 24/7.
jerabekj jest offline   Reply With Quote
Old 07-09-2009, 15:31   #20
mellorn
Member
 
mellorn's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Prague
Posts: 523
Default

taky doufam,ze to brzo zvladnem,protoze pokud by zacala demolovat byt musela by jit do klece,byt velke,coz bych opravdu nerada.prestehovala jsem se s ni k priteli a on,ackoliv ji ma hodne rad,tak prece je na znicene veci o dost choulostivejsi nez ja,ktera by to presla tak maximalne pokrcenymi rameny,ze jsem byla blba,kdyz jsem to tam nechala....tak je to jeho prvni zkusenost s vlcakem,np
mellorn jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:29.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org