Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Hodowla

Hodowla Informacje o hodowli, selekcji hodowlanej i miotach....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 11-03-2009, 22:18   #1
wilczakrew
Senior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,265
Default Czambor - prawa hodowlane, a kwestia ewentualnych kryć.

Wyjaśniam wszystkim zainteresowanym, że czambor na listę reproduktorów trafił przez błąd sortowania bazy danych.
Oczywiście spełnia wszystkie warunki, aby takim reproduktorem mógł zostać.
Jednak nie ma takiego wpisu w rodowodzie.
W Polsce mamy trochę inne warunki i nawet przy naszych przepisach dostał by taką zgodę warunkowo przy ewentualnej wpadce.
Oczywiście będzie miał wykonane wszystkie badania i przeglądy zgodnie z obowiązującymi zasadami. Będzie miał zaliczoną odpowiednią ilość wystaw.
Kwestia ewentualnych kryć pozostaje w tej chwili otwarta.
Nie mówię TAK i nie mówię NIE.
Ewentualną decyzję podejmę jak pies skończy 2 lata.
Jednak coraz bardziej, a zwłaszcza w świetle ostatnich wydarzeń skłaniam się ku NIE.
Nie interesują mnie przepychanki kosztem mojego psa.
Nie jest to marionetka i ja osobiście na cos takiego nie pozwolę.
Mam swoje pewne obawy, co do faktu, aby został reproduktorem, znam jego wady i słabe strony. Wiem, co jest nie tak, a czego nie widać.
Ja nie boje się pisać o swoim psie, bo w odróżnieniu do wielu innych ja go znam bardzo dobrze i mnie to osobiście nie przeszkadza.
Wiem też, co się zmieni po fakcie pierwszego, nieprzemyslanego krycia i ja sam osobiście tego nie chce.
Przepraszam wszystkich tych, którzy dostali z mojej strony oferty na krycie moim psem, bo pewnie teraz będą się czuli zawiedzeni.
Przepraszam za to, ze mieli w związku z tym plany na teraz, ale będą musieli poczekać lub skorzystać z innego reproduktora.
Na przyszłość, jeśli ktoś będzie chciał uzyskać więcej informacji na temat mojego psa i jego przyszłości to zapraszam do kontaktu ze mną.
wilczakrew jest offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 11:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org