Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Różne

Różne O wszystkim co jest związane z CzW

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 21-03-2013, 01:24   #1
Dzikus
Junior Member
 
Dzikus's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Brzeziny k/Kalisza
Posts: 29
Default Zaginęła Gjalp BRATERSTWO WILCZAKÓW

W niedzielę 17.03.2013 około godziny 15 ,Gjalp została wypuszczona z domu na podwórze na kilka minut , i ślad po niej zaginął , Opcja długiej ucieczki raczej nie wchodzi w grę bo zostawiła w domu dwójkę szczeniąt .Szukałem jej wszędzie w okolicy , pytałem ludzi czy ktoś jej nie widział , ale nie ma żadnych śladów po niej. Od chili wypuszczenie jej , do czasu kiedy zauważyliśmy że jej nie ma minęło 15 minut ,od razu zaczęliśmy jej szukać .Przeszukałem wszystkie możliwe miejsca gdzie wychodziłem z nią na spacery wszystkie okoliczne drogi rowy itd. Nie ma żadnych śladów , wiec samochód raczej tez jej nie potrącił. Wygląda to na kradzież...
Jestem załamany
__________________

Last edited by Dzikus; 21-03-2013 at 01:42.
Dzikus jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2013, 02:43   #2
makota
Member
 
makota's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Świętokrzyskie/Kraków
Posts: 664
Default

Bardzo mi przykro, mam nadzieję, że sunia się odnajdzie

Nie wiem nawet, co, o czym byście nie wiedzieli mogłabym doradzić...
...ogłoszenia w okolicy, u wetów, w necie itp., to wiadomo.
A poza tym?
Może spróbujcie zadziałać coś przez http://safe-animal.eu/
Podejrzewam, że Gjalp ma chipa i jest wpisana do bazy? Oni chwalą się dużą skutecznością w odnajdywaniu zagubionych zwierząt... może dobrze byłoby się skontaktować z kimś od nich, a nuż pomogą?
__________________
CRESIL II z Peronówki - wd
Całe stadko: 2011 2012 2013
makota jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2013, 08:39   #3
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Koszmar, wyobrażam sobie przez co przechodzicie i przez co suńka przechodzi! Trzymamy kciuki, żeby jak najszybciej się znalazła! Dajcie znać na Dogomanii, na fb, wszędzie! Wilczak to nie jest labek, zwraca na siebie uwagę, prędzej czy później ktoś musi ją namierzyć!
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2013, 08:54   #4
fraxinia
Junior Member
 
fraxinia's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 223
Default

Bardzo mi przykro, wyobrażam sobie co przeżywacie! Mam nadzieję, że Gjalp znajdzie się jak najszybciej, cała i zdrowa.
fraxinia jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2013, 08:57   #5
Elentia
Junior Member
 
Elentia's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Rataje /Wrocław
Posts: 137
Default

Nie wiem w jakiej okolicy mieszkacie, ale z własnego doświadczenia: dajcie znać ludziom we wsi oraz we wsiach obok. Nam psa na gigancie przyniosły chłopaki spod wiejskiego sklepu. Trzymam kciuki za odnalezienie suni!
Elentia jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2013, 09:12   #6
Piter
Junior Member
 
Piter's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Location: Widuchowa
Posts: 260
Send a message via Yahoo to Piter
Default

Quote:
Originally Posted by Elentia View Post
Nie wiem w jakiej okolicy mieszkacie, ale z własnego doświadczenia: dajcie znać ludziom we wsi oraz we wsiach obok. Nam psa na gigancie przyniosły chłopaki spod wiejskiego sklepu. Trzymam kciuki za odnalezienie suni!



obiecać skrzynkę piwa / wódki jako nagrodę
Piter jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2013, 09:22   #7
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Niedobrze, oby sie znalazla, wrzuciliscie na fb, warto poudostepniac, moze pomoze?
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2013, 10:27   #8
Dzikus
Junior Member
 
Dzikus's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Brzeziny k/Kalisza
Posts: 29
Default

Miejscowość i wszystkie okoliczne wisie są oplakatowane, bylem na policji , to najpierw powiedzieli że musieli by wystawić mi mandat że mi pies uciekł ...
Na FB też zrobiłem wydarzenie http://www.facebook.com/events/55283...2845081414687/
Jeżeli rozjechał by ja samochód w okolicy to bym już wiedział , mam nadzieje że żyje i prędzej czy później się gdzieś znajdzie
__________________
Dzikus jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2013, 10:44   #9
Piter
Junior Member
 
Piter's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Location: Widuchowa
Posts: 260
Send a message via Yahoo to Piter
Default

Quote:
Originally Posted by Dzikus View Post
Miejscowość i wszystkie okoliczne wisie są oplakatowane, bylem na policji , to najpierw powiedzieli że musieli by wystawić mi mandat że mi pies uciekł ...
Na FB też zrobiłem wydarzenie http://www.facebook.com/events/55283...2845081414687/
Jeżeli rozjechał by ja samochód w okolicy to bym już wiedział , mam nadzieje że żyje i prędzej czy później się gdzieś znajdzie
1/ to mandat i niech pomogą
lub
2/ zgłosić na bezczelnego kradzież
Piter jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2013, 11:02   #10
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Udostepnilismy, sprawdzaliscie podworze czy nie ma w ogrodzeniu jakiejsc dziury, ktora mogla zwiac? Jak nie ma to zglaszajcie kradziez nie ucieczke.

edit: wrzucilam tez na forum jamnicze.
__________________
Ja & Urciowaty

Last edited by avgrunn; 21-03-2013 at 11:21.
avgrunn jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2013, 12:44   #11
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

Mamo, trzymam kciuki i udostępniam na FB!!!!
To przyjazna sunia, nie wierzę, że zostawiłaby maluszki. Ale ukraść ją napewno nie było trudno
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2013, 15:14   #12
DORA
Member
 
DORA's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 993
Default

Matulku to straszne wiem co przezywasz ale mam nadzieje ze sunieczka sie odnajdzie.
Warto tez zostawic plakaty w wielkich marketach,na stacjach benzynowych,na stacji kolejowej wszedzie tam gdzie sie przewija masa ludzi moze ktos zauwazy ze sasiad od niedawna prowadza sie z psem ktorego nigdy wczesniej nie mial.
Z calego serca wierzymy ze sunia sie odnajdzie,my trzymamy baaaardzo mocno kciuki za szczesliwy finał .
DORA jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2013, 15:34   #13
jacekjg
Junior Member
 
jacekjg's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Jelenia Gora
Posts: 281
Default

Spróbuj dać ogłoszenie w lokalnym radiu,nie wiem czy już sprawdzałeś okoliczne schroniska bo być może ktoś ją tam odwiózł.Trzymamy kciuki żeby się odnalazła cała i zdrowa.
jacekjg jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2013, 15:35   #14
DORA
Member
 
DORA's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 993
Default

Warto tez objechac okoliczne nowe osiedla domkow i nawoływać sunie nie wiem co jeszcze mozna wymyślić...
DORA jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2013, 16:51   #15
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Quote:
Originally Posted by Dzikus View Post
Miejscowość i wszystkie okoliczne wisie są oplakatowane, bylem na policji , to najpierw powiedzieli że musieli by wystawić mi mandat że mi pies uciekł ...
Na FB też zrobiłem wydarzenie http://www.facebook.com/events/55283...2845081414687/
Jeżeli rozjechał by ja samochód w okolicy to bym już wiedział , mam nadzieje że żyje i prędzej czy później się gdzieś znajdzie
Jesteśmy z Tobą! Gdyby w czymkolwiek trzeba było pomóc, to mów.
Jeśli wystawili by Ci mandat, to chyba podjęli by po tym jakieś działania. Może warto....
Na FB udostępniamy i będziemy udostępniać do skutku!
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2013, 17:33   #16
wildheart
Junior Member
 
wildheart's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Warszawa/Reguły
Posts: 79
Send Message via Gadu Gadu to wildheart
Default

jeżeli sucz została skradziona to warto pamietac ze może byc wywieziona wszedzie i powinni sie rozgladac nie tylko Ci co mieszkaja w okolicy a wszyscy, to w koncu nie jest tak popularna rasa zeby przeoczyc nagle pojawienie sie gdzies doroslej suki...
__________________
wildheart jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2013, 17:44   #17
Dariasek
Koneko-chan ^ ^
 
Dariasek's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Gdynia City
Posts: 115
Default

Jesteśmy myślami i sercem z wami w szczególności że to Vukusia siostra,mamy nadzieje że się znajdzie,próbować trzeba wszystkiego dlatego ja bym ten mandat przyjęła aby tylko coś zaczęli robić.Może inny pies niech ją szuka.Wilczaki są rasą charakterystyczną więc może ktoś ją widział ,nie poddawajcie się,trzymamy kciuki razem z braciszkiem Gjalp.
__________________
Wilk zmienia sierść, ale nie zmienia natury.
Dariasek jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2013, 18:25   #18
Konrad:)
Member
 
Konrad:)'s Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Warszawa
Posts: 747
Send a message via Skype™ to Konrad:)
Default

Quote:
Originally Posted by wildheart View Post
jeżeli sucz została skradziona...
Nie wiem jaki charakter ma Gjalp, ale czy jest na tyle ufna wobec obcych, że dałaby się "podejść" na własnym terenie i wykraść, nie robiąc przy tym żadnego hałasu?
Wilczak raczej "zaatakuje" intruza, będzie dziamgał, wył, skakał, rzucał się na płot - cała wieś słyszy wtedy taką awanturę, więc przygodny złodziej musiałby być niezłym kozakiem, żeby zaryzykować.
Wilczak strachliwy wycofa się i ucieknie - nawet "przyparty", broniąc się, trochę szumu narobi - w domu raczej byłoby słychać.
Przeszukajcie jeszcze raz całą posesję! Suczka znajomej wcisnęła się niemalże w mysią dziurę, wciągając tam 2 szczenięta. Namierzyli ją dopiero po 3 dniach.
Trzymajcie się!
__________________
Eury z Peronówki
http://eury.zperonowki.com/
Konrad:) jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2013, 18:55   #19
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Quote:
Originally Posted by Konrad:) View Post
przygodny złodziej musiałby być niezłym kozakiem, żeby zaryzykować.
Absolutnie tak! Z każdym słowem się zgadzam.
Tylko pytanie.... czy jeśli Gjalp została ukradziona, to czy był to przygodny złodziej? Chyba dobrze byłoby /niestety/ przyjrzeć się osobom, które Gjalp znała "z widzenia" i do których podchodziła bez uprzedzeń....
I jeszcze jedno /-z mojego doświadczenia/: chyba dobrze byłoby dać informacje także taksówkarzom -oni dużo widzą.... na trop mojej suki /doga niemieckiego/ wpaść pomogli właśnie taksówkarze....

Last edited by Puchatek; 21-03-2013 at 19:01.
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2013, 21:27   #20
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

Quote:
Originally Posted by Konrad:) View Post
Nie wiem jaki charakter ma Gjalp, ale czy jest na tyle ufna wobec obcych, że dałaby się "podejść" na własnym terenie i wykraść, nie robiąc przy tym żadnego hałasu?
Wilczak raczej "zaatakuje" intruza, będzie dziamgał, wył, skakał, rzucał się na płot - cała wieś słyszy wtedy taką awanturę, więc przygodny złodziej musiałby być niezłym kozakiem, żeby zaryzykować.
Wilczak strachliwy wycofa się i ucieknie - nawet "przyparty", broniąc się, trochę szumu narobi - w domu raczej byłoby słychać.
Przeszukajcie jeszcze raz całą posesję! Suczka znajomej wcisnęła się niemalże w mysią dziurę, wciągając tam 2 szczenięta. Namierzyli ją dopiero po 3 dniach.
Trzymajcie się!
Popieram w 100 proc. Nawet przyjacielska Unku, nigdy z obcym bez pozwolenia by nie odeszła /rzucała się na smyczy jak wilk we wnykach/.
Trzymam kciuki również.
__________________

http://darwilka.blogspot.com/

GRABA jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:11.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org