Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Różne

Różne O wszystkim co jest związane z CzW

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 21-03-2013, 21:45   #21
Gia
K-Lee Family
 
Gia's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Wrocław
Posts: 2,400
Send a message via Skype™ to Gia Send Message via Gadu Gadu to Gia
Default

Kalinka by z obcym poszła, wystarczy odpowiednie podejście. Nie ma to ja przyjacielski pies...
Oby się jak najszybciej znalazła, jest zimno
__________________

Gia, K-lee Vornja z Peronówki & Gran Rosa Amiga Atropa Bella Donna...
Gia jest offline   Reply With Quote
Old 21-03-2013, 23:32   #22
jefta
Call Me Sexy Srdcervac
 
jefta's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Wroclaw
Posts: 1,233
Send a message via Skype™ to jefta Send Message via Gadu Gadu to jefta
Default

Sexy tez by poszla, a juz jechac fajnym wozem to napewno.

Gjalp to bardzo przyjacielska sunia
__________________
jefta jest offline   Reply With Quote
Old 22-03-2013, 01:45   #23
Dzikus
Junior Member
 
Dzikus's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Brzeziny k/Kalisza
Posts: 29
Default

Dokładnie Gjalp to bardzo przyjacielska suczka i otwarta na nowe kontakty , nigdy nie bała się żadnych ludzi na wejście wszyscy byli zawsze wylizani , podejrzewam że mogla do kogoś podejść , miala obroże na sobie wiec nie problem było by ją zaciągnąć do samochodu
Dzisiaj pisało do mnie jakieś dziecko na FB że widziało wczoraj tego pieska na mieście w Kaliszu że miał kanapki i pies chciał je dostać mieszkamy 25 km od Kalisza, napisałem do tego chłopca , żeby dokładnie opisał mi tego psa i czy nie robi sobie jaj , opis by się zgadzał z wyglądem Wilczaka , napisał jeszcze że miała brązową obroże a rzeczywiście taką miała . Jutro idę na policję schronisko w Kaliszu tez jest już postawione , pisałem do organizacji z Kalisza Help Animals, jutro będę z nimi gadał , zamówiłem tez ogłoszenia w RADIO CENTRUM KALISZ rozplakatowałem okolice miejsca gdzie rzekomo ją widział . Dużo znajomych z Kalisza i okolic się zaangażowało w szukanie GJALP. Cały czas mam nadzieję że się znajdzie
__________________
Dzikus jest offline   Reply With Quote
Old 22-03-2013, 20:00   #24
GRABA
Senior Member
 
GRABA's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sosnowiec
Posts: 1,687
Default

Quote:
Originally Posted by Dzikus View Post
. Dużo znajomych z Kalisza i okolic się zaangażowało w szukanie GJALP. Cały czas mam nadzieję że się znajdzie
Jakieś wieści?
__________________

http://darwilka.blogspot.com/

GRABA jest offline   Reply With Quote
Old 22-03-2013, 20:59   #25
Dzikus
Junior Member
 
Dzikus's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Brzeziny k/Kalisza
Posts: 29
Default

na razie nic ale daję jeszcze ogłoszenia w dwóch lokalnych gazetach , od jutra jestem w Kaliszu i będę próbował coś działać tam na miejscu
__________________
Dzikus jest offline   Reply With Quote
Old 09-04-2013, 09:16   #26
Miru
Junior Member
 
Miru's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Location: Krosno
Posts: 375
Send Message via Gadu Gadu to Miru
Default

Podnoszę temat, Gjalp nadal poszukiwana, plakaty z informacją sa w trakcie robienia, czy osoby które się tym zajmują mogły by podać linka w tym temacie? Nie wszyscy maja fb, wiele osób siedzi na wolfdogu, może by ułatwić pobranie właśnie z WD?
__________________
gryzły jak aligatory, szczekały jak suchotnicy
Miru jest offline   Reply With Quote
Old 11-04-2013, 10:16   #27
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Ponieważ Dzikus i Cwany Wilk obłożeni pracą /i zawodową i poszukiwaniami/, przedstawię sytuację.
Poszukiwania rozszerzyliśmy na teren całej Polski. Angażujemy w poszukiwania Osoby prywatne i instytucje. Osoby prywatne zamieszczają ogłoszenia gdzie się da /są gotowe także plakaty do pobrania/ -lokalne media, plakatowanie, rozsyłanie w internecie. Instytucje pomagają nam przekazać informację do jednostek im podległych.
Jako, że suka "nam" zniknęła bez śladu bierzemy pod uwagę możliwość perfidnej kradzieży... Gjalp to suka ufna i przyjacielska, być może dała się złapać złodziejowi.
Informujemy Izby Lekarsko-Weterynaryjne i prosimy by ogłoszenia podawali dalej lekarzom i lecznicom weterynaryjnym /bierzemy pod uwagę także pseudohodowle.../
Informujemy Policję, ponieważ /niestety/ należy brać pod uwagę możliwość kradzieży suki w celu wykorzystania jej do walk psów -a to ścigane jest przez Wydziały Kryminalne.
Podzieliliśmy się na województwa.
Naszym Koordynatorem jest Cwany Wilk /On też jest w bezpośrednim kontakcie z Dzikusem/.
Potrzebujemy ochotników i wilczakowców z wielkim sercem do pomocy.
Suka nie mogła się "rozpłynąć"....
Zależy nam, by ją znaleźć... żywą lub martwą. W domu cały czas czekają na matkę szczeniaki, a i nie wolno zostawić nam bez wsparcia jej Opiekunów....
Tutaj link na FB: http://www.facebook.com/events/552830801416115/
Każdy może pomóc, można dzwonić do Dzikusa, można informować na FB w temacie....
Ludzie postronni już dają nam sygnały, bo akcja tak się rozchodzi, że zatrzymywani są nasi i zaczepiający nawołują Gjalp....
Jeśli ktoś zobaczy psa takiego jak Gjalp, proszę, niech się zainteresuje. Niech podejdzie, zagai właściciela, wykaże zainteresowanie psem. Może coś go zaniepokoi w zachowaniu i człowieka i psa....To może być Gjalp... Sprawdzajmy!
....
Wiadomość z ostatniej chwili:
wczoraj widziano w Warszawie /okolice Międzynarodowej/ biegnącego luzem, najprawdopodobniej, wilczaka.
Warszawo, macie wszystkie swoje psy czy któryś poszedł na wiosenną przechadzkę(*)? Sprawdzamy każdy trop...

...............
(*)- coś nam się na wiosnę rozbrykały wilczaki i lubią dać "szpulę"....

Last edited by Puchatek; 11-04-2013 at 12:15.
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 11-04-2013, 10:42   #28
Wonderfull Wolf ES
Senior Member
 
Wonderfull Wolf ES's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Warszawa
Posts: 1,337
Default

Quote:
Originally Posted by Bura View Post
Wiadomość z ostatniej chwili:
wczoraj widziano w Warszawie /okolice Międzynarodowej/ biegnące luzem, najprawdopodobniej, wilczaka.
Warszawo, macie wszystkie swoje psy czy któryś poszedł na wiosenną przechadzkę(*)? Sprawdzamy każdy trop...

...............
(*)- coś nam się na wiosnę rozbrykały wilczaki i lubią dać "szpulę"....
to okolice parku, w okolicy mieszkają 2 wilczaki, o których wiem wieć może to któryś z nich?
Wonderfull Wolf ES jest offline   Reply With Quote
Old 11-04-2013, 10:52   #29
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Quote:
Originally Posted by Wonderfull Wolf ES View Post
...więc może to któryś z nich?
To może zróbcie "zbiórkę" i się policzcie.
Wy zorganizowana Ekipa jesteście -szybko Wam to pójdzie.
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 11-04-2013, 12:48   #30
Joanna K
Junior Member
 
Joanna K's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Location: Warszawa
Posts: 5
Default

Będziemy dziś w okolicach ul. Międzynarodowej, porozglądamy się, popytamy, przykleimy plakat.
__________________
Tannin z Peronówki
Joanna K jest offline   Reply With Quote
Old 11-04-2013, 15:04   #31
Duz
Junior Member
 
Duz's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 134
Default

Nie wiem, czy aż do Trójmiasta mogła "zawędrować" Gjalp ale jak na razie powiadomiłam Inspektorat Wet w Gdańsku oraz około 20-tu lecznic, tam gdzie znalazłam adresy e-mail... na razie
Duz jest offline   Reply With Quote
Old 11-04-2013, 16:39   #32
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Quote:
Originally Posted by Duz View Post
Nie wiem, czy aż do Trójmiasta mogła "zawędrować" Gjalp
Pewnie raczej nie.....
Ale jeśli to kradzież, to możemy brać pod uwagę, że ktoś z suką przyjdzie do weterynarza lub suka ucieknie złodziejowi i będzie się włóczyć...../dookoła 3-miasta macie trochę lasów, to i leśnikom można podrzucić inf/
Wszystko należy wziąć pod uwagę, szczególnie że "trud" powysyłania maili informacyjnych jest niewielki...
Wierzymy, że Gjalp żyje i dlatego szukamy.
W warmińsko-mazurskim być może jej nie ma, ale co nam szkodziło poinformować Wydz.Kryminalny, Izbę Lekarsko-Weterynaryjną, Straże Miejskie? RET. A jeszcze damy znać schroniskom i TOZ-om. To niewiele kosztuje.... Pamiętajmy, że działania wspólne mogą wiele. A i my /odpukać!/ możemy kiedyś znaleźć się w takiej smutnej "okoliczności".... Wtedy chyba też byśmy chcieli, by nam okazano pomoc...
....
Duz -szacun! /za to "na razie" też!/
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 11-04-2013, 19:09   #33
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

W bezpośredniej okolicy Międzynarodowej mieszka Jaskierek - na szczęście bryka spacerowo pod czujnym okiem Kuby. My rozesłaliśmy wici w naszej okolicy a tu ludzie się chwalą jak zobaczą takiego burasa, lokalny gabinet też poinformowany więc jeśli jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności Gjalp znalazłaby się na wschodnich rubieżach Warszawy-będzie wiadomo.
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 11-04-2013, 20:17   #34
konek
Member
 
konek's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bystrzejowice
Posts: 712
Send a message via Skype™ to konek
Default

Daliście ogłoszenie na dogomanii, sądzę że tak ale pytam
Bo tu nie widziałam ogłoszenia http://www.dogomania.pl/ogloszenia/c/44/0/4/
__________________
http://henrykowka.wolfdog.org/
konek jest offline   Reply With Quote
Old 11-04-2013, 20:28   #35
Macia
Junior Member
 
Macia's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 154
Default

Moja siostra mieszka w okolicy Kalisza i ma tam sporo rodziny i znajomych. Dałam jej znać, będą informować gdyby ktoś takiego psa widział. Kilka osób znajomych z uczelni też pochodzi z Kalisza, już wiedzą i nagłaśniają. Ja oczywiście mam na uwadze swoje okolice i Wrocław, bo tu teraz więcej bywam. Porozsyłam też po znajomych z Poznania. Musi się znaleźć.
Macia jest offline   Reply With Quote
Old 11-04-2013, 20:35   #36
konek
Member
 
konek's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bystrzejowice
Posts: 712
Send a message via Skype™ to konek
Default

Pobrałam plakat ze strony wilczaki.eu i porozwieszam w lecznicach w Lublinie i wyślę do schroniska w Lublinie
__________________
http://henrykowka.wolfdog.org/
konek jest offline   Reply With Quote
Old 11-04-2013, 21:27   #37
Macia
Junior Member
 
Macia's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 154
Default

Nie wiem czy ktoś się kontaktował z Urzędem Gminy? Chodzi o to z kim mają podpisaną umowę na wyłapywanie psów i do jakiego schroniska je wożą. Często w gminach funkcjonują tzw. punkty zatrzymań bezpańskich psów. Czasami to jest po prostu kojec gdzieś np. przy oczyszczalni lub wysypisku. Z tego co czytałam schronisko w Kaliszu przyjmuje tylko psy z terenu miasta. Gdzieś więc gmina musi psy zawozić. Znalazłam coś takiego, ale nie wiem czy to ta gmina? Bo aż ciężko uwierzyć z jakim schroniskiem mają umowę: http://dokumenty.e-prawnik.pl/dzienniki-urzedowe/dz-urz-
woj-20122859-1.html
Macia jest offline   Reply With Quote
Old 11-04-2013, 22:59   #38
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Macia -musisz prześledzić Wydarzenie, bo działań jest ogromnie dużo -ja już nie ogarniam -każdy pomaga, jak umie i może. Masz wielu znajomych w okolicy Kalisza? Skontaktuj się z Dzikusem -chyba mogą się przydać na miejscu Nie wiem, jak ze schroniskiem -pytać "u Źródła"
Konek -dogomania chyba już wie.... można sprawdzić, i zawsze na wszelki wypadek można "zdublować" ogłoszenie.
Inf. poszło też na któreś forum siberianów.
Ale dobrze by było skontaktować się z koniarzami w okolicy i w Polsce -jeżdżą po lasach.
Puchatek jest offline   Reply With Quote
Old 12-04-2013, 01:20   #39
Dzikus
Junior Member
 
Dzikus's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Brzeziny k/Kalisza
Posts: 29
Default

Quote:
Originally Posted by Macia View Post
Nie wiem czy ktoś się kontaktował z Urzędem Gminy? Chodzi o to z kim mają podpisaną umowę na wyłapywanie psów i do jakiego schroniska je wożą. Często w gminach funkcjonują tzw. punkty zatrzymań bezpańskich psów. Czasami to jest po prostu kojec gdzieś np. przy oczyszczalni lub wysypisku. Z tego co czytałam schronisko w Kaliszu przyjmuje tylko psy z terenu miasta. Gdzieś więc gmina musi psy zawozić. Znalazłam coś takiego, ale nie wiem czy to ta gmina? Bo aż ciężko uwierzyć z jakim schroniskiem mają umowę: http://dokumenty.e-prawnik.pl/dzienniki-urzedowe/dz-urz-
woj-20122859-1.html
Z tego co widzę kod miejscowości sie zgadza, nie ma u nas w gminie żadnego punktu gdzie zatrzymuje sie psy . Raczej z tego co wiem w ogóle sie tym nikt nie interesuje i gdy pojawiają sie psy bezpańskie to prywatni ludzie i tak dzwonią do schroniska w Kaliszu i kombinują żeby tam go odwieść lub do Help Animals z Kalisza. Jutro dowiem sie dokładnie jak to wygląda O zaginięciu Gjalp wie cały urząd gminy sam pracuję W Gminnym Ośrodku Kultury ,a w samym urzędzie znam większość ludzi
__________________
Dzikus jest offline   Reply With Quote
Old 12-04-2013, 11:47   #40
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by Bura View Post
Konek -dogomania chyba już wie.... można sprawdzić, i zawsze na wszelki wypadek można "zdublować" ogłoszenie.
Na Dogomanii chyba są dwie możliwości - na forum i w dziale "zwierzęta w potrzebie" czy jakoś tak. Może dobrze byłoby dodać Gjalp też w tym drugim dziale, bo nie wiadomo, który jest wyżej pozycjonowany.
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org